Як заготовити топінамбур на зиму щоб зберегти

Авторadmin

Як заготовити топінамбур на зиму щоб зберегти

Коли викопувати бульби топінамбура для їжі і зберігання

Зберігати топінамбур взимку можна декількома способами. Головна умова – це створення для бульб необхідного мікроклімату. Якщо в приміщенні буде висока температура і мінімальна вологість, коренеплід усохне, втратить товарний вигляд і смак, терміни зберігання значно скоротяться.

Коли потрібно викопувати топінамбур

Топінамбур ( «земляна груша», «сонячний корінь», «єрусалимський артишок») – багаторічна рослина з високим показником морозостійкості. Дозрілі бульби, витягнуті з землі, довго не зберігаються, оболонка у них дуже тонка, у міру дозрівання коренеплоду вона не грубіє, тому коренеплід практично не захищений від гниття і висихання. Для їжі топінамбур викопують в невеликій кількості і відразу включають в раціон, через 3 дня бульби в їжу вже непридатні.

Накопичення вуглеводів і поживних речовин припадає на кінець осені, в залежності від регіону зростання – у вересні або жовтні. Бульби зберігають хімічний склад до весни. У момент вегетації і формування нових коренеплодів, топінамбур втрачає смак і енергетичну цінність. У грунті єрусалимський артишок добре переносить низькі температури, не втрачаючи складу і товарного вигляду. Для зберігання заготовляють земляну грушу восени на момент перших заморозків, для вживання в їжу викопують навесні або восени.

За 14 днів до збору врожаю для зберігання стебла топінамбура, призначеного для викопування, обрізають. Залишають втечу довжиною 25 сантиметрів над землею. Живильні речовини підуть на формування коренеплоду, земляна груша швидше накопичить необхідний хімічний склад і дозріє.

Способи зберігання топінамбура

Заготовляють сонячний корінь в кількості, необхідній для харчування сім`ї. Продукт примхливий в зберіганні і вимагає дотримання певних умов. Варіанти зберігання топінамбура в зимовий період:

  • в холодильнику;
  • морозильній камері:
  • підвалі;
  • шляхом занурення в парафін;
  • на балконі або лоджії;
  • в траншеї на ділянці.

Порада! Зберігати топінамбур в підвалі можна разом з морквою: в ящиках з піском.

Підготовка топінамбура до зберігання на зиму

Щоб зберігати топінамбур взимку в домашніх умовах, необхідно правильно витягти овоч з грунту. Технологія схожа на збір врожаю картоплі. Коренева система земляної груші поверхнева, формування коренеплодів відбувається на глибині 20-25 см, ширина розростання близько 30 см. При добуванні кореня з грунту уникають механічного пошкодження бульб. В землі залишають кілька плодів, вони стануть початком зростання нового куща.

Викопати сонячний корінь можна за допомогою лопати, в цьому випадку немає гарантії, що при роботі не ушкодяться плоди. Оптимальний варіант – використовувати вила з широким розташуванням зубів. Кущ акуратно підкопують з усіх боків і за залишки стебла витягують з грунту.

Топінамбур відокремлюють від куща, плодоніжки зрізати не рекомендується, така маніпуляція скоротить термін зберігання. Залишають корінь довжиною 10-15 см, в такому вигляді плоди збережуть більше мікроелементів і поживних речовин. Якщо дозволяє площа для зберігання, бульби залишають на кущі, тільки прибирають прикореневій кому грунту. При відділенні від кореня, топінамбур акуратно очищають від землі, складають в тару і ставлять в приміщення з хорошою вентиляцією для просушування. Овочі не залишають на відкритому для сонячних променів місці, вплив ультрафіолету знищує більшу частину біологічного складу.

Перед закладанням на зберігання топінамбур оглядають, тільки якісні плоди можуть долежати до весни. Необхідні вимоги до овочу:

  1. За формою бульби різного розміру, рідко трапляються однакові зовні.
  2. Колір оболонки жовтий, темно-червоний, коричневий, така колірна гамма може спостерігатися у одного материнської рослини.
  3. Консистенція овоча тверда, пружна, нагадує картопля, м`які плоди для зберігання не годяться.
  4. Присутність наростів і нерівностей – це нормально.
  5. Якщо на поверхні є механічні пошкодження, плями, відсутня щільність, овочі поганої якості, їх відбраковують.

Обов`язкова умова в підготовчій роботі – топінамбур перед закладкою на зберігання не миють.

Як зберігати топінамбур взимку в льосі

Викопувати топінамбур краще восени, якщо обсяг зібраного врожаю великий, найпростіший спосіб зберігати його – це завантажити в підвал.

У приміщенні без праці можна підтримувати постійну температуру +40 C і вологість повітря 85%. Це оптимальні умови для земляної груші. Площа дозволяє розміщувати бульби разом з кущем, а не окремо. Є кілька способів, кожен з них продуктивний, вибирають за бажанням:

  1. Кладуть в ємність з піском разом з морквою, вимоги до умов у них однакові.
  2. Бульби покривають шаром глини, складають у дерев`яні ящики або пластикові контейнери, зверху щільно закривають темним матеріалом.
  3. Розподіляють топінамбур в ємності, зверху накривають мохом, торфом або тирсою.
  4. Поміщають бульби в поліетиленовий пакет, випускають повітря, щільно зав`язують. Пакети кладуть в мішок, пересипають грунтом.

Освітлення діє на сонячний корінь згубно, приміщення має бути темним. Якщо це неможливо, тоді тара і упаковка не повинні пропускати світло.

Зберегти топінамбур на зиму можна методом парафінування:

  • овоч акуратно очищають від ґрунту;
  • розплавляють харчової або парафін свічки;
  • кожен плід опускають в субстанцію на кілька секунд, виймають;
  • укладають в ящики і опускають в погріб.

Процедуру проводять в холодному приміщенні, щоб бульби швидко охололи. Топінамбура небажано тривале термічний вплив. Спосіб трудомісткий, але найрезультативніший. В такому стані овоч зберігається понад 3 місяців.

Увага! Не можна розміщувати топінамбур поруч з буряком і картоплею.

Після закладки бульби періодично переглядають на предмет загнивання. Зіпсовані овочі прибирають, щоб бактеріальна інфекція не вразила знаходяться поруч бульби.

Як зберігати топінамбур взимку в домашніх умовах

Восени урожай, зібраний на дачі, яка не оснащена підвалом, транспортують в житлове приміщення. Взимку для зберігання топінамбура в домашніх умовах можна вивісити пакет з бульбами за вікно на вулицю. Цей метод використовують до настання сильних морозів. Якщо є можливість, бульби в ящику пересипають піском і виставляють на ділянку, зверху накривають дошкою і ялиновим гіллям. Взимку накидають сніг у вигляді замету. Конструкція зручна тим, що в будь-який момент можна дістати овочі з ящика.

Як зберігати топінамбур в квартирі

Заготовляють єрусалимський артишок восени, зберігають топінамбур взимку в квартирі на балконі або лоджії. Овочі повинні бути свіжовикопані, а не придбані в торговельній мережі. Куплені бульби погано підлягають зберіганню.

На заскленому і відкритому балконі зберігання різниться. Розміщують овочі на закритій лоджії за наступною схемою:

  • на дно ящика або контейнера кладуть шар торфу;
  • зверху укладають земляну грушу;
  • досипають торф, бульби повинні бути повністю закриті;
  • завершує укриття шар тирси;
  • накривають ємність непрозорим матеріалом;
  • прибирають на балкон.

Якщо лоджія незаскленого, бульби кладуть в пакет, випускають повітря, щільно зав`язують. Пакети поміщають в полотняний мішок за схемою: шар грунту, овочі, зверху засипають землею. Мішок зав`язують, накривають зверху ковдрою або старими куртками. Якщо плоди замерзнуть, не страшно, вони повністю зберігають смак і поживні речовини. У природному середовищі топінамбур благополучно зимує при -45 0C.

Як зберегти топінамбур в холодильнику

Якщо урожай земляної груші незначний або придбаний на зиму в невеликій кількості і займає мало місця, зберігають його в холодильнику. Овочі з холодильника придатні до вживання не більше 25 днів. Алгоритм дій:

  1. Відокремлюють плоди від куща.
  2. Забирають з поверхні фрагменти грунту.
  3. Протирають без натиску сухою серветкою.
  4. Зволожують тканину, загортають у неї плоди, можна використовувати контейнер з кришкою.
  5. Кладуть в нижній овочевий відділ.
  6. Стежать, щоб тканина була вологою.

Чи можна заморожувати топінамбур

Холодостійка рослина добре зберігає біологічний склад і енергетичні якості протягом 2,5 місяців після заморозки. Це гарантований спосіб зберегти топінамбур на зиму, при якому плоди не зіпсуються. Не треба піклуватися про цілісність шкірки. Метод чистий і не трудомісткий, перед закладкою сонячний корінь добре промивають під проточною водою. Мінусом заморозки є невеликий об`єм морозильної камери, який дозволить зберігати велику кількість продукту.

Як заморозити топінамбур

Для заморозки земляної груші підійдуть плоди, пошкоджені під час викопування, на поверхні яких є незначні плями. Основна умова – овочі повинні бути свіжими. Рекомендується заморожувати порціями, а не загальною масою. Послідовність роботи:

  1. З чистих бульб видаляють плодоніжки, і пошкоджені ділянки.
  2. Нарізають кубиками або пластинами, форма нарізки неактуальна.
  3. Кладуть в фасувальні пакети, випускають повітря, щільно зав`язують.

Розміщують в морозильній камері. Замість пакетів можна використовувати контейнери маленького обсягу. Розморожують продукт поступово, спочатку дістають порцію і кладуть на полицю холодильника на 2 години, потім в холодну воду.

Важливо! Після розморожування не рекомендується відправляти продукт назад в морозилку, смак у топінамбура втрачається.

Як зберігати топінамбур до посадки

Спеціально викопувати топінамбур восени, щоб посадити навесні, немає необхідності. Розводять культуру в жовтні розподілом материнського куща, цей метод підходить і для травневої посадки. Матеріал зберігає можливість вегетації всього 14 днів, після закінчення терміну, земляна груша не дасть сходів. Якщо бульби придбали на ринку або у знайомих, а термін посадки не підійшов, оптимальний спосіб зберегти схожість – помістити матеріал в мокру тканину і поставити в холодильник (не в морозилку).

висновок

Зберігати топінамбур взимку можна кількома способами, головне, створити необхідний для бульб мікроклімат. Важливі чинники: вологість і відсутність освітлення. Температурний режим не повинен перевищувати +40 C. Найтриваліший термін зберігання в морозильній камері – 3 місяці, на полиці холодильника – 25 днів. У підвальному приміщенні і на балконі овочі зберігаються в межах 60 днів.

Варіанти зберігання топінамбура в зимовий період

Топінамбур містить багато вітамінів і має лікувальні властивості. Цінний коренеплід відомий людству вже кілька століть. Його поширена назва в народі – земляна груша. Дачники люблять топінамбур за невибагливість і дієтичні властивості, але через тонкої шкірки його важко зберегти протягом довгої зими. Є кілька способів зберігання топінамбура, головні умови яких – це прохолодна температура і досить вологе середовище.

Умови для зберігання топінамбура

Льох або холодний підвал є найпоширенішими місцями зимівлі топінамбура. Міські мешканці, які проживають в багатоквартирних будинках, замість льоху, використовують для цих цілей балкон або холодильник.

Можлива заморозка коренеплодів на зиму, але при цьому, необхідно знати деякі особливості підготовки кореневищ. Дачники, які вже багато років вирощують топінамбур, рекомендують перед заморожуванням виконати обрізку стебел із залишенням висоти живців в 20 см.

Для успішного зберігання коренеплодів, необхідно дотримуватися таких умов:

  1. Викопувати урожай потрібно в період з середини вересня до перших чисел листопада. В кінці осені коріння рослини отримують максимальну кількість поживних речовин із стебел і листочків.
  2. Якщо найближчим часом немає в планах заготавліванія або переробки топінамбура, то його краще залишити в землі.
  3. У холодильнику бульби можуть зберігатися приблизно 2-3 тижні, їх слід попередньо упакувати в пластикові герметичні контейнери або в щільні пакети харчового призначення. Очищений і порізаний на шматки топінамбур можна заморозити і зберігати до 3-х місяців.
  4. Для зберігання в погребі, рекомендується підготувати ящики з тирсою або піском. Також можливе використання замість тари мішків з землею. Бульби не загинє довгий час, якщо їх обробити парафіном.

Порада. Не потрібно занадто старанно і грубо очищати коренеплоди від земляного шару, щоб забезпечити більш якісні умови зимівлі. Пам’ятайте, що прямі сонячні промені і тепле повітря згубні для врожаю.

Корисні поради по зберіганню топінамбура

Забезпечити тривале зберігання бульб в домашній обстановці буде трохи складніше, ніж в умовах підвалу або льоху. Якщо залишити їх в холодильнику без попередньої підготовки, вони зіпсуються менш, ніж за місяць. Є кілька порад, як зберігати топінамбур правильно:

  • не можна обтрушувати землю занадто інтенсивно;
  • щоб зберегти шкірку неушкодженою, не допускається видалення землі за допомогою дрантя;
  • при зберіганні в природних умовах, залишаються стебла висотою до 15 см;
  • не варто залишати коренеплоди довше березня;
  • комфортний показник вологості повітря при зберіганні складає 85%;
  • подряпані і пошкоджені коріння вживаються в їжу першими.

Дотримуючись простих рекомендацій, можна насолоджуватися свіжим і корисним топінамбуром до весни. Земляна груша допомагає вітамінізувати організм протягом холодного періоду року. Його застосування в харчових цілях дуже різноманітно. Крім свіжих або сушених бульб, з нього виходять смачні сиропи, варення або консерви з маринадом.

Увага! Топінамбур містить речовину під назвою інулін, яке при тривалому вживанні знижує показник цукру в крові. Тому, він дуже корисний для людей з порушенням вироблення інсуліну.

Особливості зберігання: сушка і заморожування

Для жителів багатоквартирних будинків кількість способів зберігання обмежена. Найдоступніші варіанти – це висушування або заморожування бульб. Зберегти кращі властивості овоча можна і на балконі, але для цього знадобляться ємності з піском або землею. Замість ємностей допустимо використовувати мішки з торфом або тирсою.

Замороження має на увазі очищення і промивання коренів. Підготовлені бульби нарізаються на кубики або соломку і піддаються бланшіровке на молочно-сирної сироватці. Витримується температура не менше 95 ° С. За часом, остання процедура займає 10 хв. Утворені продукти після охолодження заморожують.

Багато господині заготовляють топінамбур методом сушіння. Для висушування годяться тільки міцні і неушкоджені бульби. У підготовчі роботи входить промивка проточною водою, очищення від шкірки і нарізка на невеликі шматочки. Сушка коренеплодів відбувається природним способом, в духовці або на спеціальному побутовому обладнанні. При зберіганні великої кількості овочів в одному місці, вкрай небажано укладати топінамбур разом з картоплею або буряком, добре сусідство буде тільки з морквою.

Порада. Щоб запобігти окисленню металу, для різання краще використовувати кістяний або керамічний ніж.

Цілющі бульби відомі небагатьом господаркам. Зберігати і використовувати ці дари природи потрібно з розумом. Тільки тоді можна отримати максимальну користь від цього коренеплоду, адже в ньому містяться такі корисні компоненти, як клітковина, органічні кислоти і пектин.

Заготовки з топінамбура: відео

Related Posts:

Як зберегти топінамбур свіжим на всю зиму в домашніх умовах

Земляна груша – невибаглива та морозостійка рослина, яка може пережити навіть тимчасову посуху. Його бульби ніжні, вразливі через занадто тонку шкірку, яка не може захистити від гниття і висихання. Свіжі плоди топінамбуру можна вживати протягом 3-4 діб після збору, потім коренеплід починає псуватися.

Від часу збору залежить подальше збереження плодів. Так, з настанням осені можна прибрати частину вже дозрілого врожаю — викопувати всю земляну грушу не рекомендовано. Плоди у землі зможуть спокійно пережити морози до -40 ° С без втрати своїх властивостей. Збереження топінамбуру в льоху чи морозильнику становить 1-3 місяці.

Якщо немає можливості дочекатися весни, коренеплоди треба забирати в середині листопада, не раніше. В цей час у складі продукту відзначається максимум корисних властивостей – чим раніше буде зібрано врожай, тим менше користі в ньому залишиться. Важливо вибрати підходящий час – не повинно бути сльоти та морозу, що ускладнить викопування.

За два тижні до викопування потрібно підготувати кущі: пагони рослини обрізають, залишивши 15-20 см над землею, коренеплоди залишають дозрівати – за цей час усі корисні речовини перейдуть у бульби.

Чи можна заморозити будинки у морозильнику

Заморожування – один із найпростіших способів того, як зберегти топінамбур на зиму у квартирі. Перш ніж відправити топінамбур в морозилку, коренеплоди промивають, очищають, нарізають кубиками і складають у пакет або спеціальний контейнер для харчових продуктів. Заморожування дозволить зберегти корисні властивості плодів упродовж 3 місяців.

Щоб розморозити продукт, потрібно опустити кубики у холодну воду. Якщо відразу піддати продукт тепловій обробці, топінамбур може перетворитися на кашу.

Деякі зберігають топінамбур у холодильнику, термін – не більше 3 тижнів. Потрібно акуратно почистити плоди, покласти в герметично закриті пластикові контейнери.

Як зберігати топінамбур на балконі

Зберігати топінамбур взимку в домашніх умовах можна і на заскленому балконі це хороше місце для коренеплоду. Навіть якщо плоди трохи підмерзнуть, вони збережуть свої корисні властивості.

Потрібно взяти ящик, засипати в нього тирсу або вологий пісок, помістити туди топінамбур. Термін зберігання у такому вигляді – не менше 2 місяців.

Є один важливий момент – відправляти коренеплоди на зберігання потрібно одразу після збирання. При дії високої температури сонця земляна груша почне швидко псуватися.

Сушіння

Бульби можна підсушити. Є кілька способів провести роботи в домашніх умовах:

  1. На повітрі. Коренеплоди промивають, нарізають слайсами, викладають на тацю, на 2-3 дні залишають у тіні. Щоб уникнути пошкодження мухами, варто прикрити коренеплоди марлею.
  2. В духовці. Бульби заздалегідь відварюють, у каструлю із підсоленою водою додають 1 ч.л. соди, поміщають туди нарізані коренеплоди. Через 10 хвилин їх дістають, викладають на лист, відправляють у духовку і сушать протягом 3 годин при температурі +50°С. Регулярно перемішувати вміст.
  3. У електросушарці. Це обладнання дозволить із зручністю висушити будь-які фрукти. Коренеплоди миють, очищають, нарізають, закладають у сушарку на 4 години.

Парафінування

Даний метод дозволить бульбам залишатися соковитими протягом тривалого часу. Важливо максимально оперативно провести процедуру топінамбур не переносить тривалого нагріву.

Бульби очищають від землі так, щоб не пошкодити шкірку. У підготовлений парафін опускають земляну грушу, залишають підсихати. При цьому проводять процедуру в холодному приміщенні – це дозволить плодам охолонути і не перегріватись.

Оброблені бульби відправляють зберігатися у холодильник чи підвал. У такому вигляді вони можуть лежати протягом місяця.

Природне укриття у землі

Зберігати земляну грушу можна і в землі – це один із найпростіших варіантів зберегти коренеплоди до самої весни. Але цей метод не підійде для тих, хто проживає в районах із надто холодними зимами, де ґрунт промерзає глибоко.

Коренеплоди присипають травою чи вкривають картоном.

Траншийний метод

Це простий метод зберігання топінамбуру в домашніх умовах у зимовий період за відсутності льоху чи місця у холодильнику. Недоліки — гризуни, які можуть знищити врожай. Щоб уникнути такої небезпеки, поблизу місця зберігання потрібно покласти отруту або суцвіття реп’яха, який їх відлякає.

Траншею заготовляють із осені, коли земля ще м’яка. Глибина її повинна бути не менше 0,5 м. Дно вистилають тирсою або соломою, непошкоджені плоди кладуть у траншею і зверху засипають соломою або ґрунтом так, щоб коренеплоди були вкриті повністю. Потім вистилають шар плівки та засипають землею до кінця.

У такому вигляді земляна груша зберігається аж до весни.

Способи сушіння

У сушеному топінамбурі зберігаються практично всі корисні властивості, властиві коренеплоду. Заготовити його можна кількома способами – у духовці, електричній сушарці або природним шляхом на свіжому повітрі.

На повітрі

Сушіння коренеплодів на повітрі – один з найдоступніших і найпопулярніших методів, що дозволяють зберегти основні властивості. Проводити цю процедуру слід протягом 5-7 днів, які мають бути сонячними та ясними. Похмура погода не рекомендована для сушіння топінамбуру на відкритому повітрі, оскільки процес значно затягнеться, а коренеплоди ризикують постраждати від мошок і мух.

Необхідно розкласти цілий або нарізаний топінамбур на пергаментний папір та виставити на відкрите повітря. Продукт можна вважати повністю готовим, як тільки з нього випарується вся волога.

В духовці

Процес сушіння в духовці проходить швидше і може застосовуватися будь-якої пори року незалежно від погодних умов. В даному випадку необхідно:

  1. На чисті листи простелити спеціальний пекарський папір.
  2. Бульби топінамбура нарізати тоненькими скибочками і викласти на застелені листи таким чином, щоб вони не торкалися один одного.
  3. Встановити температуру духовки на рівні +50 градусів та витримувати протягом трьох годин. За цей період із нарізаних бульб випарується деяка частина води.
  4. Залишити скибочки топінамбуру в спокої на добу, щоб вони могли охолонути природним шляхом.
  5. Відправити нарізані коренеплоди в духовку, де вони остаточно приготуються при 60-градусній температурі.

В результаті вийдуть тонкі та хрусткі, дуже смачні скибочки топінамбуру, які повністю зберігають свої корисні властивості.

В електросушарці

Електрична сушарка дуже зручна для приготування таких заготовок, оскільки вона оснащена кількома секціями та функцією регулювання рівня температури. На панелі приладів можна заздалегідь виставити всі необхідні параметри. Про готовність продукту пристрій сповістить спеціальним сигналом.

Рецепти заготовок з топінамбуру

З топінамбуру можна робити численні заготовки, приємні за смаком та корисні, при правильному приготуванні в земляній груші збережуться всі корисні речовини.

З топінамбуру можна зробити зимовий салат, для приготування якого потрібні:

  • 2 кг коренеплодів;
  • 4 цибулини;
  • 5 болгарських перців;
  • 1 невелика морква;
  • лавровий лист.
  1. Продукти промивають, ріжуть соломкою.
  2. Роблять маринад із 2 л води, 100 мл оцту, 100 г солі, 1 ч.л. меду, наполягають протягом години.
  3. Закладають продукти у скляні банки, заливають маринадом, стерилізують протягом 15 хвилин, закочують.

Ще один варіант – приготування варення. Для цього в рівних пропорціях беруть топінамбур, гарбуз, додають цукор та лимон до смаку, змішують і залишають наполягати. За цей час потрібно підготувати банки: їх ретельно промивають, стерилізують. Варення розливають по ємностях та закочують їх.

З топінамбур можна зробити джем. Приготування:

  1. Промивають 1 кг слив, відокремлюють від кісточок, складають у алюмінієву ємність.
  2. Додають 2 кг дрібно нарізаної земляної груші, 200 г цукру, 200 мл води.
  3. Проварюють 10 хвилин|мінути|, протирають через сито, знову проварюють 10 хвилин|мінути|.
  4. Розливають по банкам та закручують їх.

Такий джем підійде як начинка до пиріжків, його можна подавати до чаю.

Також рекомендується зробити смачний маринований топінамбур – це прекрасна закуска, яка за якістю не гірша за мариноване огірки або томати.

  1. Промивають бульби, подрібнюють, закладають у каструлю.
  2. Заливають розсолом з 1 л води та 50 г солі.
  3. Залишають під гнітом за кімнатної температури.
  4. Через 10 діб можна перенести соління в холодильник.

З листя рослини можна зробити кілька варіантів корисних напоїв:

  1. Чай. Беруть 1 ч. л. листя, закладають у термос, заливають 0,5 л окропу та настоюють протягом 3 годин. Приймають настій за півгодини до їди 3 десь у день.
  2. Відвар. Листя максимально подрібнюють, заливають водою, ставлять суміш на плиту та доводять до кипіння. Головне, щоб суміш не вирувала і не закипала. Рідину проціджують, приймають 2 рази на добу за 20 хвилин до їди.

Незвичайний рецепт – кава з топінамбуру. Це корисний напій, який зміцнить захисні властивості організму, покращить обмін речовин, дозволить впоратися із хронічною втомою. Також його рекомендовано приймати як профілактичний засіб від захворювань серцево-судинної системи, цукрового діабету.

  1. Коренеплоди промивають, очищають, дрібно нарізають, просушують кілька діб на свіжому повітрі.
  2. Досушують у духовці доти, поки коренеплоди не потемніють.
  3. Перед вживанням обсмажують на сковороді.
  4. Засипають 1 ч. л. сировини у чашку, заливають окропом.

Напій можна використовувати як основу десертів. Потрібно просто змішати його із вершками, шматочками бананів, 1 ст.л. морозива та кубиками льоду, збити в блендері і розлити по порційних тарілках.

Про автора

admin administrator