Як застосовувати для розсади Алірин і гамаїр

Авторadmin

Як застосовувати для розсади Алірин і гамаїр

Зміст:

Фунгіцид Алірин: склад та інструкція із застосування, дозування та аналоги

Фунгіциди або, у перекладі з латини, речовини, що вбивають гриби, допомагають боротися з грибковими ураженнями рослин. Механізм їхньої дії спрямований на придушення процесів життєдіяльності патогенних мікроорганізмів. Сучасним рослинникам доступні препарати різних класів безпеки. Фунгіцид біологічний «Алірин» – один з найефективніших і безпечних засобів захисту рослин на основі сінної палички.

Склад та принцип дії

«Алірин-Б» відноситься до засобів захисту рослин від грибкових уражень. Це не хімічна речовина, а біологічний препарат.Він набагато безпечніший для людини, інших тварин, комах. У складі препарату бактерії Bacillus subtilis штаму 10-ВІЗР. Це найпродуктивніші мікроорганізми, які допомагають у боротьбі зі збудниками грибкових хвороб городніх та садових рослин.

Важливо! При зниженні температури до 0 градусів бактерії утворюють суперечки і в такому стані добре переносять несприятливі зовнішні фактори.

Культура бактерій Bacillus subtilis у препараті представлена живими інцистованими особинами. При поліпшенні умов вони виходять із цист і починають проростати. У міру зростання мікроорганізми починають виробляти антибіотики.

Призначення та властивості

Фунгіцид біологічної дії «Алірин-Б» призначений для захисту наступних рослин від хвороб:

    Квіткових культур, як закритого, так і відкритого ґрунту. Ефективний від плямистості та кореневої гнилі.
  1. Картоплі. Допомагає перемогти фітофтороз, різоктоніоз. Застосовується для обприскування наземних частин та обробки посадкових бульб.
  2. Томатів закритого та відкритого ґрунту, інших пасльонових культур. Захищає їх від кореневих гнилей, альтернаріозу, фітофторозу.
  3. Капусти білокачанної. Справляється з чорною ніжкою та бактеріозом.

Можна використовувати і на інших культурах:

  • цукрових буряках;
  • огірків;
  • зернових;
  • винограді;
  • різних ягідних чагарників.

Обробляти препаратом можна насіннєвий та посадковий матеріал, ґрунт у парниках, теплицях та на відкритих грядках, наземні частини рослин. Властивості фунгіциду засновані на тому, що бактерії Bacillus subtilis виробляють ті антибіотики, які є антагоністами для патогенних грибків.

Вони не тільки справляються з ними і згубно позначаються на їх колоніях, а й допомагають рослинам виробити імунний захист проти них.

Також він сприяє:

  • відновленню мікрофлори в грунті;
  • підвищення приблизно на 1/3 кількості вітаміну С та білків у плодах та насінні;
  • зниження нітратів у продукції мінімум на 25%.

Форми випуску

Препарат «Алірін-Б» випускають у дуже зручній таблетованій формі. Пігулки поміщені у пластикові флакони по 200 та 500 штук. Їх зручно використовувати для промислових посадок, особистих підсобних та фермерських господарств, на дачних та городніх ділянках. Для рослинників-аматорів виробник передбачив невеликі упаковки по 20 пігулок. Такої упаковки цілком достатньо для одноразової або дворазової обробки городу або саду площею 5-10 соток. Можна знайти порошкову або рідку форму випуску цього препарату.

Інструкція із застосування та норми витрати

Для застосування фунгіциду «Алірин-Б» потрібно:

  • 2 нехарчові ємності, одна велика, друга об’ємом 300=400 мл;
  • тепла вода;
  • упаковка препарату.

Покрокова інструкція

Підігріти воду до температури +32 +35 градусів. Налити у підготовлений посуд 250-300 мл води. Опустити в неї пігулки. Розмішати до повного розчинення. Перелити у велику ємність із необхідною кількістю води, розмішати. Перелити розчин в обприскувач. Використовувати протягом доби після приготування.

Норми витрати препарату, спосіб та кратність обробок вказані в таблиці.

Сумісність з іншими препаратами

Фунгіцид «Алірин-Б» сумісний з такими біологічними препаратами, як «Гліокладин» та «Гамаїр». Вони посилюють дію один одного, підвищують ефективність обробок.

Поєднується з різними стимуляторами росту та коренеутворення. Не варто застосовувати із хімічними пестицидами.

Запобіжні заходи при роботі

Незважаючи на те, що біологічний фунгіцид «Алірин-Б» відноситься до малонебезпечних речовин 4 класу, при роботі з ним необхідно дотримуватися таких правил:

  • при роботі з препаратом потрібно використовувати рукавички та захисні окуляри;
  • не використовувати харчовий посуд;
  • не приймати їжу під час роботи;
  • не перевозити та не зберігати препарат поруч із питною водою та харчовими продуктами;
  • зберігати в місці, недоступному для дітей та домашніх тварин.

При випадковому вживанні вжити заходів до промивання шлунка водою і звернутися до медичного закладу за допомогою.

Аналоги

Препарати подібного впливу називаються аналогами. До них можна віднести:

  • «Агат-25 К»;
  • «Фітоспорин»;
  • «План Різ»;
  • «Екстрасол»;
  • «Гамаїр».

Застосовуючи ці засоби в різних комбінаціях, можна забезпечити надійну профілактику, захист та лікування рослин. Важливо пам’ятати про те, що до кожного препарату додається інструкція до застосування, і слідувати їй.

Відгуки

Кращою характеристикою фунгіциду «Алірін-Б» є відгуки споживачів.

N. H., м. Кіров, РФ, квітникар-аматор: «Під час відсутності опалення та в умовах досить холодної весни кімнатні квіти захворіли на борошнисту росу. Захворювання дуже швидко вразило практично всі екземпляри горщиків. У спеціалізованому магазині продавець порекомендувала “Алірін-Б” . Розчинила 1 таблетку 0,5 літра води. Перелила робочий розчин у звичайний обприскувач. Результат було видно після першої обробки. За тиждень повторила лікування квітів. Ознаки захворювання зникли. Третя обробка мала профілактичний характер. До переваг засобу відноситься його безпека і не токсичність. Недолік – погана розчинність. Загальна оцінка 4 бали за 5-бальною системою». Роман М., м. Всеволожськ, РФ, дачник: «Вирощую на своїй дачній ділянці різні культури.Є невелика теплиця, в якій отримую ранній врожай огірків. Незважаючи на догляд, внесення добрив, своєчасний полив, помітив, що на рослинах почало жовтіти листя. Хвороба почалася з верхівок рослин, поширилася на стебла та коріння. Припустив грибкову поразку. У магазині запропонували “Алірін-Б” . Ознаки захворювання зникли після двох обробок. З урахуванням невисокої вартості та безпеки препарат дуже зручний для городників, дачників, власників теплиць».

Посадка розсади: коли та як правильно сіяти насіння та висаджувати рослини у відкритий ґрунт

Розсадним методом вирощують основні овочі та чимало інших культур.

З приходом весни настають клопітні для городників та садівників дні. Попереду у них чимало садово-городніх робіт, а починати слід із висадження розсади.

Коли сіяти розсаду в 2021 році

Читайте також В Україні цього року очікується рекордний урожай (інфографіка) Першими на розсаду потрібно сіяти овочеві культури, які мають тривалий вегетаційний період. Йдеться насамперед про томати, баклажани, селеру, перець. Потім можна братися за висівання різних сортів капусти. Посів слід проводити з кінця березня до середини квітня.

Для отримання урожаю огірків, патисонів, кабачків та дині насіння варто висівати з середини квітня. У відкритий ґрунт можна висівати, коли мине загроза приморозків.

Слід зауважити, що огірки, кабачки та баклажани на розсаду краще відразу сіяти в окремі ємності, бо їхня коренева система особливо чутлива до пошкоджень під час пересадки.

Ґрунт для розсади

Для посіву насіння можна придбати спеціальний готовий ґрунт, а можна приготувати його самим, взявши перегній, пісок та садову землю в пропорціях 3х4х3.

Інгредієнти треба просіяти, щоб розбити грудки й отримати рівномірний невеликий субстрат для розсади. Також їх рекомендується дезінфікувати на пару або в мікрохвильовій печі, щоб знищити спори грибів та бактерій. Це потрібно робити приблизно за місяць до посадки насіння, щоб мікрофлора змогла відновитися до посіву розсади.

У ґрунт можна додати спеціальні мінеральні добавки – вермикуліт або перліт. Вони будуть забезпечувати насичення ґрунту повітрям і підтримувати водопроникність. Придбати їх можна у садових центрах.

Готовий субстрат в ємності слід викладати так, щоб до верхнього краю він не доходив на 1 см. Після посіву насіння більшості культур присипають зверху невеликим шаром землі, а деяке слід залишати відкритими. Детальні вказівки зазвичай вказані на упаковці з насінням. Посіявши насіння, ємності зазвичай маркують, вказуючи вид, сорт рослини та дату посіву.

Крім того, окремо слід потурбуватися про освітлення, щоб отримати сильну розсаду. В ідеалі для пророслого насіння треба 12-14 годин яскравого світла на день.

На швидкість появи перших сходів впливають якість насіння, глибина посадки в ґрунт, вологість та насиченість посівного матеріалу водою. Наприклад, капусті потрібно до 5 діб, томату – до 6 діб, баклажанам – близько 10 діб, а болгарському перцю – до 15 діб.

Висадження розсади у відкритий ґрунт

Читайте також Рада схвалила законопроект про підтримку фермерів Температура повітря та ґрунту, час доби і навіть хмарність – усе це має велике значення для висадження розсади у відкритий ґрунт.

Так, розсаду у відкритий ґрунт рекомендовано висаджувати тільки коли його оптимальна температура тримається не менш як 5 днів. Не варто висаджувати розсаду в непрогрітий ґрунт, бо коренева система не зможе забезпечити рослину поживними речовинами.

Найкраще висаджувати розсаду у відкритий ґрунт в останню декаду травня. Якщо ж хочеться висадити її раніше (на початку або в середині травня), то фахівці радять садити невелику кількість, щоб у разі приморозків можна було її укрити.

Вас також може зацікавити:

Біологічний фунгіцид Гамаїр — опис, інструкція із застосування бактерициду.

Сучасні виробники сільгосппродукції дедалі частіше вибирають безпечні засоби захисту рослин. До них відноситься і препарат «Гамаїр».

  1. Склад та принцип дії Гамаїру
  2. Від яких хвороб застосовують
  3. Інструкція по застосуванню
  4. Коли використовувати
  5. Як розводити
  6. Пігулки
  7. Змочуючий порошок
  8. Рідка суспензія
  9. Як застосовувати
  10. Переваги та недоліки препарату
  11. Як і коли застосовувати Гамаїр для різних культур
  12. Для овочів: томатів, огірків, перців, капусти, баклажанів, кабачків
  13. Для троянд, орхідей та інших кольорів
  14. Для полуниці та інших ягідних
  15. Для винограду
  16. Для інших культур
  17. Запобіжні заходи
  18. Зберігання
  19. Аналогі препарату: чим замінити Гамаїр
  20. Відгуки
  21. Як приготувати розчин Гамаїру та Алірину для боротьби з фітофторою.

Склад та принцип дії Гамаїру

Діючою речовиною препарату Гамаїр є культура, широко поширеного в природі мікроорганізму під назвою сінна паличка. З погляду систематики, вид сінна паличка, лат. Bacillus subtilis, відноситься до роду Бацил.

До складу засобу «Гамаїр» входить Bacillus subtilis штам М-22 ВІЗР, жива культура та її продуценти. Потрапляючи в ґрунт і на рослини, «Гамаїр» працює як захисний, імунізуючий та лікуючий фунгіцид контактної та системної дії.

Проникаючи внутрішньо рослинного організму, сінна паличка виконує роль симбіотичних бактерій. Вона сприяє зростанню та зміцненню тканин, у тому числі вегетативних частин та кореневої системи. Внаслідок чого підвищується стійкість культур до фітопатогенів.

Препарат на основі Bacillus subtilis штам М-22 ВІЗР виділяє в довкілля антибіотики. Вони працюють як антагоністи різних хвороботворних мікроорганізмів. При контакті з ними уповільнюється зростання, порушуються процеси розмноження, відбувається загибель патогенних колоній.

Препарат «Гамаїр» випускають у трьох формах :

  • у вигляді порошку, що змочується;
  • у рідкому вигляді;
  • у таблетованій формі.

Від яких хвороб застосовують

Препарат «Гамаїр» пригнічує розвиток збудників наступних захворювань :

  • кагатної гнилі коренеплодів буряків, моркви в період зберігання;
  • бактеріального раку томатів;
  • некрозу серцевини пагонів томату;
  • м’якої гнилі овочевих культур;
  • фузаріозу;
  • трахеомікозного в’янення;
  • кореневої гнилі;
  • білої та сірої гнилі;
  • різних плямистостей;
  • фітофторозу;
  • парші яблуні;
  • моніліозу;
  • чорної ніжки;
  • борошнистої роси;
  • іржі;
  • церкоспороза;
  • бактеріозів слизових та судинних;
  • пероноспороза.
  • Кагатна гниль
  • Бактеріальний рак
  • Некроз серцевини пагонів
  • М’яка гнилизна
  • Фузаріоз
  • Трахеомікозне в’янення
  • Коренева гниль
  • Біла гнилизна
  • Сіра гнилизна
  • Плямистість
  • Фітофтороз
  • Парша
  • Моніліоз
  • Чорна ніжка
  • Борошниста роса
  • Іржа
  • Церкоспороз
  • Слизовий бактеріоз
  • Пероноспороз

Інструкція по застосуванню

Препарат «Гамаїр» застосовується точно за інструкцією, незалежно від форми випуску та оброблюваних культур.

Коли використовувати

Фунгіцид «Гамаїр» використовують у таких ситуаціях :

  • при закладці врожаю коренеплодів та бульб на зберігання;
  • у період вегетації культурних рослин як профілактичний засіб;
  • для лікування культур при ураженні патогенами;
  • підвищення імунного захисту рослин;
  • для передпосівної обробки насіннєвого матеріалу;
  • для підвищення родючості та поліпшення складу ґрунтів.

Як розводити

Приготування розчину залежить від форми набутого препарату Гамаїр.

Пігулки

Якщо куплено таблетовану форму, то для поливу під корінь 10 кв. м. посадок зазвичай беруть дві таблетки препарату і розчиняють в 300 мл води, після чого обсяг доводять до 10 л.

Для обприскування рослин за кожен літр води беруть по дві таблетки. Повністю розчиняють їх. Обробку проводять протягом 4 годин після приготування розчину.

Змочуючий порошок

Ця форма препарату зручна для обробки великих площ. Для поливу одного гектара посадок беруть 60 г «Гамаїру», розчиняють його в 5-10 л води, температура якої має бути в межах +18…+25 градусів за Цельсієм. Переливають суміш у бак обприскувача, заповнений водою одну третину обсягу. Доводять кількість води до необхідної, у середньому це 150-300 л/га. Після цього розчин готовий до використання.

Для обприскування культур робочий розчин, приготований як для поливу, додають сечовину з розрахунку 100 г добрива на 100 л води. Усі добре розмішують. Витримують протягом 1-2 годин, перемішуючи кожні 20-30 хвилин. Потім вносять рідке мило як прилипатель з розрахунку 0,01% від обсягу робочого розчину. Після цього суміш готова до застосування.

Для протруювання насіння 5 г порошку розводять у 10 л води, цієї кількості вистачить для обробки 1 т посівного матеріалу.

Рідка суспензія

Для протоки рослин під корінь використовують 5 л суспензії на 1 га. Для цього вказану кількість препарату змішують з водою в кількості 5-10 л, температурою від +18 до +25 градусів за Цельсієм. Суміш заливають у бак обприскувача, розмішують та додають воду до потрібної кількості. Зазвичай, на полив одного га потрібно від 150 до 300 л, хоча кількість залежить від культури.

Розчин для обприскування готують так само, як і для поливу, тільки кінцевий об’єм для обробки одного га може бути більшим, від 500 до 2000 л, все залежить від культури.

Як застосовувати

Таблетки препарату «Гамаїр» можна вносити без попереднього розчинення в лунку під посадку розсади або посів насіння.

Робочі розчини з таблеток, порошку або рідини застосовують для поливу посадок, або для обприскування. Розсаду або посадки рослин обприскують за допомогою обприскувачів будь-якого типу, у тому числі обприскувачів для закритого ґрунту.

Поливати під корінь можна як за допомогою різних ручних лійок, так і систем для краплинного поливу з різними модифікаціями крапельниць.

Переваги та недоліки препарату

Препарат «Гамаїр» має свої плюси та мінуси , які відображені в таблиці.

ПлюсиМінуси
1Зручні форми випускуПотребує повторних обробок
2Простота у застосуванніМалоефективний у запущених випадках
3Безпека та відсутність токсичності
4Позитивно впливає на смак, запах та вид готової продукції
5Підвищує врожайність
6Висока швидкість дії, препарат починає працювати відразу після застосування
7Прийнятна вартість для більшості споживачів

Як і коли застосовувати Гамаїр для різних культур

Фунгіцид «Гамаїр» відноситься до препаратів широкого спектра дії. Він ефективно працює на багатьох культурах

Для овочів: томатів, огірків, перців, капусти, баклажанів, кабачків

Препарат Гамаїр застосовується для передпосівної обробки насіння томатів, огірків та інших овочів. Ця процедура є профілактикою фітофторозу та інших захворювань. Для замочування 1 кг насіння розводять 1-2 г препарату в порошковій формі 1 л води. У розчин занурюють насіння. Витримують 1-2 години, прослуховують без промивання.

Garden. Seeds prepared for germination and various garden tools.

Посадки овочів відкритого ґрунту обприскують у період вегетації для захисту та лікування від грибкових уражень. Для цього на 1 га посадок потрібно 60 г порошку, розведених у 10 л води, після чого обсяг робочого розчину доводять до 400-500 л. Кількість обробок дорівнює 3. Вихід людей на посадки допустимо відразу після обприскування.

Ефективно «Гамаїр» справляється з хворобами овочів у закритому ґрунті, у тому числі з бактеріальним раком томатів, некрозом серцевини, білою та сірою гниллю. Для цього 60-120 г порошку розводять у 10 л води та доводять об’єм до 500-2000 л. Цієї кількості вистачить для обприскування 1 га площі. Кількість обробок – 3.

Фунгіцидом «Гамаїр» рекомендовано проливати ґрунт за добу до посіву насіння овочів або пересадки розсади у ґрунт. Для обробки 1 га вистачає 60-150 г засобу, розведеного 1000 л води. Другу обробку здійснюють через місяць після того, як розсаду буде пересаджено. Такі процедури захищають багато культур, включаючи огірки, від прикореневої гнилі, різних в’янень.

Для троянд, орхідей та інших кольорів

Для орхідей, рослин горщиків і квітів, що ростуть у відкритому грунті, зручніше використовувати «Гамаїр» в таблетках.

Багато видів орхідей, включаючи фаленопсиси, уражаються кореневою гниллю, борошнистою росою, фузаріозом. Для захисту від цих та інших хвороб на 1 л води розчиняють 2 таблетки засобу. Отриманим розчином обприскують уражені місця та проливають субстрат, в якому розміщені орхідеї. Крім того, можна на кожний кг сухого субстрату для орхідей додати 2-3 г порошкоподібного препарату.

Для домашніх рослин горщиків використовують розчин з 2 таблеток і 1,0-1,5 л води. Цього обсягу вистачить на протоку ґрунту у трьох середніх горщиках або для обприскування 3-4 кольорів у період вегетації. Повторне обприскування проводять через 2 тижні. У деяких випадках коріння домашніх квітів можна припудрити невеликою кількістю порошкової форми при пересадці.

Для полуниці та інших ягідних

Препарат «Гамаїр» є ефективним засобом захисту полуниці від хвороб під час вегетації. Для обприскування готують робочий розчин із 10 л води та 10 таблеток препарату. Цієї кількості вистачить для обробки 100 кв. м. посадок. Плантацію обробляють тричі:

  • у стадії бутонізації;
  • відразу після цвітіння;
  • у період формування та зростання ягід.

Таким же розчином можна обприскувати і кущі малини, смородини, аґрусу. При необхідності розчин «Гамаїру» можна використовувати і в період дозрівання врожаю ягідних культур. Для обробки промислових плантацій 60 г розводять у 400 л води. Цієї кількості вистачає на 1 га. Кратність обробок – 2-3 за сезон.

Для винограду

Препарат Гамаїр використовують для профілактики таких хвороб винограду, як оідіум і мілдью. Для цього рекомендується розвести 1 таблетку Гамаїру в 1 л води. Для підвищення ефективності розчин можна додати 1 таблетку «Аліріна».

Склад використовують для обприскування рослин у період вегетації, починаючи з набухання нирок. Їм можна пролити грунт під рослинами. При перших ознаках хвороб на 1 л води розчиняють по 2 таблетки препаратів.

Для інших культур

Також фунгіцид «Гамаїр» застосовують для:

  1. Картоплі . Його бульби обробляють перед посадкою. У 1 л води розводять 3 г порошку «Гамаїр», одну тонну насіннєвої картоплі йде 2 л робочого розчину. У період вегетації посадки обприскують розчином із 60 г порошку та 400 л води. Цієї кількості вистачає для обробки площі 1 га. Препарат допомагає захистити картоплю від різоктоніозу, фітофторозу. За сезон проводять два обприскування з періодичністю два тижні.
  2. Буряка цукрового . Насіння культури обробляють перед посівом. У 10 л розводять 5 г порошку, цієї кількості вистачить для протруювання 1 т насіння. У період вегетації посадки обприскують розчином із 5 г порошкового «Гамаїру» та 10 л води на 1 га. Через 15 днів буряк обприскують вдруге. Від кагатних гнил коренеплоди обробляють розчином з 0,2 г препарату і 300 мл води. Цієї кількості вистачить для обробки 1 тонни буряків.
  3. Яблуні . Дерева обприскують від парші двічі за сезон. 60 г розводять на 1500 л води, цієї кількості вистачає на 1 га яблуневого саду.

Запобіжні заходи

Незважаючи на те, що сінна паличка зустрічається повсюдно і препарати на її основі не токсичні, для людей клас небезпеки – 4, для бджіл – 3, необхідно дотримуватися техніки безпеки:

  • не використовувати посуд для приготування, зберігання їжі та продуктів харчування;
  • працювати у спеціальному одязі з довгими рукавами та рукавичках;
  • зберігати окремо від харчових продуктів та питної води;
  • під час роботи не вживати їжі та не пити;
  • при потраплянні всередину вжити заходів для промивання шлунка, випити активоване вугілля, звернутися до лікаря;
  • у разі виникнення алергічної реакції, кашлю, ядухи вивести потерпілого на свіже повітря, викликати лікаря;
  • після закінчення роботи вмитися, вимити руки, прополоскати рот.

Зберігання

Препарат потрібно зберігати у сухих приміщеннях, недоступних для дітей та домашніх тварин. Термін зберігання 3 роки при температурі – 30 до +30 градусів Цельсія.

Аналогі препарату: чим замінити Гамаїр

Аналогами та замінниками «Гамаїру» є:

  1. Алірин-Б, діюча речовина – культура сінної палички, штам 10 ВІЗР;
  2. Гліокладин, речовина, що діє, культура триходерми, штам 18 ВІЗР;
  3. Триходерма веріде, культура триходерми зеленої, штам 471.

Відгуки

Багато рослинників, як професіонали, так і любителі відгукуються про препарат «Гамаїр» добре. Вони вважають його безпечним засобом при вирощуванні овочів, ягідних та плодових культур. Безперечною перевагою препарату є його безпека. Він не накопичується ні в ґрунті, ні в тканинах рослини, ні в кінцевому продукті. Його зручно зберігати, розводити та застосовувати.

Більшість садівників визнають ефективність «Гамаїру» проти борошнистої роси, хибної борошнистої роси, фітофтори, антракнозу.

Щоб препарат виявив свої лікувальні та профілактичні властивості, важливо дотримуватися термінів та умов зберігання. Саме їх недотримання знижує корисні якості «Гамаїру».

Як приготувати розчин Гамаїру та Алірину для боротьби з фітофторою.

У ролику показано процедуру приготування робочого розчину для протигрибкових обробок томатів. Автор звертає увагу на нюанси — температуру, за якої можна розпочинати обробки, різні концентрації для профілактики та лікування томатів та ін.

Про автора

admin administrator