Як зберігати тюльпани в холодильнику

Авторadmin

Як зберігати тюльпани в холодильнику

Зміст:

Тюльпани з цибулинами: що з ними робити і як їх зберігати

Зазвичай тюльпани надходять у продаж без цибулини, але трапляється, що продавці їх залишають. Якщо вам подарували тюльпани з цибулинами, що робити з ними і як краще їх зберегти, читайте в матеріалі Фактів ICTV.

Чи потрібно ставити тюльпани з цибулинами у воду

Якщо вам подарували тюльпани разом із цибулинами, краще їх у воду не ставити.

Цибулини потрібно зрізати з квітів, бо у воді вони можуть просто загнити. Тоді точно ніякої користі ви від них не отримаєте.

Букет потрібно поставити у вазу, а цибулини зберегти, щоб висадити їх у землю в потрібний момент.

Що робити з цибулинами тюльпанів – зберігання

Зрізану цибулину тюльпана потрібно ретельно вимити від землі й уважно оглянути на предмет пошкодження. Якщо все в порядку, їх потрібно:

  1. Замочити в розчині марганцівки на 30-40 хвилин (пропорція 1 г на 5 л води).
  2. Обсушити протягом кількох днів у провітрюваному місці.
  3. Зняти акуратно тонкий верхній шар лушпиння.
  4. Загорнути в щільний папір, наприклад, у газету або пергамент.
  5. Зберігати в темному прохолодному приміщенні за температури не вище +5⁰С, щоб тюльпани не проросли завчасно.

Важливо: у холодильнику цибулини тюльпанів зберігати небажано, оскільки конденсат може призвести до їхнього загнивання.

Якщо у вас немає іншого підхожого місця, тоді доведеться за цим стежити і за появи конденсату видалити вологий папір та замінити новим.

Якщо ви необмежені в просторі й у вас є льох або балкон, зручно зберігати цибулини в дерев’яних ящиках або пластикових ящиках для фруктів, але в жодному разі не в картонних коробках.

Що робити з тюльпанами з цибулинами – посадка

Якщо у вас є можливість, цибулини можна відразу посадити в землю. Для цього потрібно:

  1. Підготувати вазон із ґрунтом.
  2. Помістити в нього цибулину.
  3. Поставити вазон на блюдце з водою.
  4. Винести в прохолодне місце, світло необов’язкове.
  5. Доливати потроху воду в міру підсихання.
  6. Пересадити у відкритий ґрунт, коли земля буде досить теплою.

Наступної весни тюльпани вже тішитимуть вас своїм цвітінням.

Як правильно зберігати тюльпани в холодильнику

Зберігати цибулини тюльпанів можна в льоху, підвальному приміщенні, квартирі та на лоджії. При дотриманні рекомендацій досвідчених садівників рослина сприятливо перенесе процедуру, і після чергової посадки радуватиме господаря гарним та благородним цвітінням. Викопувати кореневища після закінчення вегетаційного періоду радять для того, щоб вони не заглиблювалися в ґрунт, оскільки цей процес може призвести до гниття та загибелі культури.

Якщо залишити тюльпани після закінчення цвітіння в ґрунті, згодом їм буде складно «проклятись»

Коли викопувати цибулини тюльпанів

Точну дату, коли слід розпочинати викопування тюльпанів після цвітіння, назвати складно. Зазвичай дачники роблять це у перші літні місяці. Також терміни визначають залежно від регіону вирощування. У південній частині країни процедуру проводять у червні, для середньої смуги краще викопувати тюльпани у липні. Орієнтуватися варто на забарвлення рослин та їхній стан. Сигналом того, що цибулини сформувалися, і час витягувати їх із землі прийшов, є жовте і зів’яле листя. Також судити про те, що рослина дозріла, можна за станом кореневищ, верхні лусочки яких мають набути коричневого забарвлення.

Викопувати рослину рекомендується обережно за допомогою вил. Разом з головною цибулею слід прибирати з грядки її діток. Процедуру бажано проводити у нежарку та суху погоду. Якщо в одній клумбі ростуть тюльпани різних термінів дозрівання, то й витягувати їх слід не один і той же час. Так буде легше калібрувати матеріал для посадки за сортами.

Увага! Якщо проводити викопування лопатою, можна пошкодити рослини.

Якщо викопати квіти раніше за визначений термін, у них не встигнуть накопичитися необхідні поживні речовини.

Викопування та підготовка матеріалу

Викопування цибулин із ґрунту проводять після завершення цвітіння. Підходящий для цього час підбирають, орієнтуючись на зовнішній вигляд рослини. Блякле забарвлення листя, ділянки пожовтіння на них свідчать про дозрівання цибулини та її готовність до вилучення. Також зрілість можна визначити за потемнінням покривної луски.

Відразу після викопування неочищені від ґрунту та луски цибулини складають у сплетені з гілок кошики або ящики з дерева і містять протягом семи днів у сухому та теплому приміщенні. Для цього завдання годиться сарай, що провітрюється, веранда або альтанка. Під час сушіння на тюльпани не повинні потрапляти сонячні промені.

Через тиждень із підсохлого матеріалу прибирають залишки корінців та покривну луску. Примірники з гниттям і численними ушкодженнями викидають, а частину, що залишилася, розподіляють за сортовою ознакою і розмірами. Якщо є незначні дефекти, вирізують їх гострим ножем, а зріз обробляють зеленкою. Цибулини з пошкодженим донцем викидають, оскільки вони непридатні для вирощування.

Після цього підготовлений посадковий матеріал на півгодини занурюють у рожевий розчин марганцівки. Потім тиждень просушують у добре вентильованому приміщенні, розсипавши одним шаром. Висушені цибулини заново перебирають, розміщують за сортом та величиною.

Чи можна зберегти цибулини тюльпанів до весни

Якщо з якихось причин висадити рослину восени не виходить, то до весни зберегти цибулини тюльпанів можна і в домашніх умовах способів існує кілька. Матеріал зручно зберігати у касетах із пресованого паперу для яєць, торф’яних ящиках, у холодильнику або на балконі. Також не слід забувати, що основною умовою для зберігання взимку є стратифікація.

Важливо! Якщо знехтувати стратифікацією, після висадки рослина цвісти не буде.

Тюльпани, посаджені навесні, зацвітають пізніше, ніж ті, що були висаджені восени

Чи можна зберігати цибулини тюльпанів вдома взимку

Вдома зберегти тюльпани до весни дуже складно, тому краще постаратися висадити їх у клумбу восени. Якщо такої можливості немає, то можна спробувати зберегти матеріал у неопалюваній коморі або на заскленому балконі за умови дотримання температури в межах +5-6 градусів. Крім цього, у приміщенні має бути темно та сухо. Щомісяця кореневища слід оглядати на наявність цвілі та підозрілих плям.

Попередження! Не рекомендується зберігати цибулини в незахищених від протягів місцях, а також поблизу опалювальних приладів.

Навесні тюльпани спочатку садять у ящики, а потім на грядку

Чи можна зберігати цибулини тюльпанів у холодильнику

Якщо потрібно зберегти невелику кількість посадкового матеріалу, його можна прибрати в холодильну камеру. Для цього добре підійде полиця, відведена під овочі. У такому разі цибулини поштучно загортають у папір і стежать, щоб температура не опускалася нижче 0 С.

Порада! У холодильнику тюльпани повинні лежати якнайдалі від яблук і груш, які виділяють шкідливий для квітів етилен.

Зберігання до весни

Коли немає можливості зробити осінню висадку цибулин тюльпанів або у разі пізнього придбання посівного матеріалу, забезпечують умови для тривалого зберігання квітів до весни за допомогою ранньої вигонки:

  • Заздалегідь підготувавши ґрунтозміш для цибулинних, посівний матеріал восени висаджують у ящики. Товщина шару землі у такій ємності має становити 40 см і більше. Відстань між окремими екземплярами – 5 см.
  • Ємності з посадженими цибулинами тюльпанів відправляють у підвальне приміщення, де температура повітря тримається в інтервалі від +3 до +5 градусів. Порушення цих меж призводить до вимерзання матеріалу або надто швидкого проростання.
  • Щотижня майбутні квіти швидко оглядають. При необхідності землю зволожують, але не допускають заливання ґрунту. Надлишок вологи викликає гниття квітів.
  • Перші паростки з’являються в останніх числах лютого або на початку березня.
  • Зі остаточним встановленням теплої погоди ємності з рослинами виносять на вулицю, де через деякий час на них розпускаються квіти.

Навесні пересаджувати тюльпани із ящиків у відкритий ґрунт не можна. Протягом зими рослини вже встигнуть сформувати міцну кореневу систему. Спроба пересадити їх спричинить неминуче пошкодження підземної частини. Тоді навіть за умови гарного розвитку рослин появи квітів цього року не буде.

Де зберігати цибулини тюльпанів удома, у квартирі взимку

Якщо виникає необхідність зберегти кореневища тюльпанів до весни, можна скористатися методом вологого пророщування. Для цього цибулини поміщають у пластикові ящики з торфом або вологою тирсою, присипають їх субстратом і прибирають у льох. При цьому навіть якщо рослина проросте, після посадки вона зацвіте у звичайний час.

У квартирі можна спробувати зберегти кореневища шляхом ранньої вигонки. Для цього їх слід посадити в ящики з ґрунтом та розмістити на балконі. З настанням заморозків посадки потрібно накрити плівкою, кожні два тижні провітрювати, а в міру висихання землі поливати. Після того, як паростки проклюнуться, ящики рекомендується виставити на освітлене місце.

Взимку зберегти викопані тюльпани набагато складніше, ніж улітку

Зрізання, зберігання та транспортування тюльпанів.

Тюльпани на зрізання

Квіти треба зрізати рано-вранці або пізно ввечері, коли бутони закриті. У цей час квітконоси крихкіші, часто їх можна обламувати без будь-яких ріжучих інструментів. Щоб не поширювати вірус строкатості з клітинним соком, надягають спеціальні рукавички з фланелі, що добре вбирають вологу.

Квітконоси ламають правою рукою, а лівою прикривають стебло, щоб сік не потрапляв на інші рослини. Можна зрізати тюльпани ножем. Зручніше, якщо є кілька ножів, леза яких часто прожарювати на вогні.

Зріз роблять навскіс (довжиною 1,0-1,5 см). У цьому випадку при зберіганні у воді лише самий кінчик стебла стикається з дном ємності, яке швидко покривається слизом, що закупорює судини рослини, що проводять воду.

Квіти можна зрізати на початку фарбування бутонів, при цьому їх легко транспортувати. Але у відповідальних випадках, коли забарвлення та форма квіток мають бути бездоганними та характерними для конкретних сортів, а розміри – максимальними, зрізають на 2-3-й день цвітіння. У сортів “Гордон Купер”, “Люстіге Вітві”, “Бельгіум”, “Халькро” в цей період сильно збільшується квітка (в 1,5-2 рази). Цвітуть вони тривало (до 10 днів), два зайві дні перебування на грядці не впливають на їхню декоративність у зрізанні.

Навіть сорти з квітками, що розкриваються, наприклад, «Май Леді», не слід зрізати на початку фарбування, якщо особливо важлива їх декоративність. На 4-й день їхня форма ще не погіршується, але квітки стають гігантськими. Високорослі тюльпани, наприклад, “Скарборо”, “Марієт”, “Темпл оф Бьюті”, “Рінаун” обламують з одним листком; середньорослі – “Ольга”, “Пурисима”, “Апельдоорнс Еліті” – з двома.

Вигоночні тюльпани зрізають під корінь, із трьома листками.

Тюльпани досить швидко в’януть внаслідок зневоднення. Тому дуже важливо створити добрі умови зберігання зрізування. Найбільш звичайні два основні способи зберігання: так зване сухе та у воді.

Весняну ґрунтову зрізку більшість квітникарів поміщають у льохи. Але тримати в них тюльпани, особливо вирощені під плівкою, більше двох днів у воді небажано — цвітіння пліснявіють, тобто уражаються грибом (на «пелюстках» утворюються здуті плями). В даному випадку краще сухий спосіб. Квіти кладуть у дерев’яні ящики вільно, щоб вони не сминалися, і ставлять у льох (якщо він не заливається талою та ґрунтовою водою).

У такому стані вони можуть зберігатись до 2 тижнів. Перед транспортуванням обов’язково слід оновити зрізи й у тому холодному льоху поставити квіти в теплу воду (30-40°С). Вони досить швидко відновлюють тургор.

Дуже зручно зберігати тюльпани вигону в домашньому холодильнику. Зрізані квіти укладають на папір головками в один бік. Тюльпани групують у пучки по 10-15 штук, залежно від довжини, і загортають у газетний папір так, щоб кінці квітконосів залишалися відкритими. Потім ставлять їх вертикально (щоб не згиналися стебла) в літрові банки з водопровідною водою, що відстоялася, і поміщають в холодильник, який необхідно щодня провітрювати. При температурі 4-8 тюльпани можуть зберігатися 7 днів. Неприпустимо тримати їх з іншими квітами, фруктами та овочами. Вони виділяють етилен, що прискорює старіння тканин, що погіршує якість кольорів. Корисно раз на 2 дні підрізати кінчики стебел на 1-1,5 см і міняти воду.

Якщо ви купили квіти в магазині за кілька днів до свята, то перш ніж поставити їх у воду, потрібно вкоротити кінці стебел (краще під водою), додати 10-20 г цукру на літр води. У посудину треба покласти кілька кристаликів азотнокислого срібла. Це попереджає розвиток у воді мікроорганізмів (у старих книгах з квітництва радили класти срібну монету).

Проте треба наголосити, що тільки свіжі квіти, після тижневого зберігання поставлені у вазу, можуть ще 3-6 днів радувати своїм виглядом. Якщо ж тюльпани придбані вже підв’ялі, з квітками, що сильно розкрилися, то після 7 днів зберігання вони зовсім зів’януть.

За даними шведських фахівців, тюльпани у воді можна тримати в холодильній камері 14 днів за нулі — плюс 2°. Без води при 0,5 ° вони зберігаються 8-10 тижнів.

Для перевезення використовують жорсткі картонні коробки (довжиною 75-85 см, шириною 40-45 і висотою 30-35 см), вистелені папером, що не вбирає вологу.

Пучки тюльпанів (по 10-15 шт.) Укладають рядами, головками в одну і іншу сторони, відступаючи від стінок коробки на 8-10 см. У залишені проміжки кладу з двох сторін касети з льодом, вставлені в пакети, що не промокають. Це необхідно для підтримки всередині коробки низької температури, тому що в період весняного зрізування (особливо пізніх сортів) зазвичай спекотна погода. Для кращої термоізоляції на ящик можна надіти чохол із щільної тканини.

При перевезенні тюльпанів вигонів (взимку) ящик обов’язково утеплюють зсередини повстю або щільною вовняною тканиною. Покладені в ящик квіти обв’язують мотузкою, яка проходить через два отвори на дні. Тим самим пучки кольорів надійно закріплюються, що оберігає їх від зміщення в той чи інший бік, а отже кінці пелюсток не змінюються.

Як правильно зберігати цибулини тюльпанів після викопування до весни

Підготовлені непосаджені цибулини тюльпанів зберегти до весни можна лише правильно дотримуючись усіх рекомендацій. Висушені та очищені кореневища слід помістити в тепле, сухе та провітрюване приміщення: сарай, льох, підвал. У квартирі для цього підійде балкон, але при цьому цибулини слід захистити від прямих променів сонця. У заміському будинку тару з кореневищами допускається тримати на горищі.

Важливо! При зберіганні матеріалу обов’язково обмежують щодо нього доступ гризунів.

Підготовлені цибулини слід поміщати в ємності, де повітря вільно циркулюватиме. Для такої мети добре підійдуть пластикові контейнери, дерев’яні ящики, коробки з щільного картону з отворами.

Зауваження! Якщо ємність для зберігання закрити, в ній накопичиться етилен, що виділяється рослиною, який негативно відбивається на його життєдіяльності.

Цибулини слід розкласти так, щоб вони не стикалися один з одним. Щоб уникнути інфекційних хвороб, ємності бажано регулярно провітрювати. У разі ознак захворювання, уражене місце потрібно зрізати ножем, обробити перекисом чи присипати золою. Сильно зіпсовані екземпляри краще викинути.

Детальніше Чи можна пересаджувати тюльпани до цвітіння навесні

Підготовка цибулин до зберігання

Зберігати цибулини тюльпанів після цвітіння слід, дотримуючись ряду певних правил. Після викопування кореневищам потрібно дати просохнути на свіжому повітрі, в тіні. Якщо рослина росла у вологому ґрунті, то сушити цибулини слід не менше двох тижнів, якщо земля була суха, то достатньо п’яти днів.

Після повного просихання посівний матеріал рекомендується:

  • очистити від ґрунту;
  • звільнити від покривних лусочок, що легко відокремлюються;
  • відрізати висохлі старі коріння.

Щоб правильно визначити відстань, на яку потрібно буде заглиблювати цибулини під час посадки, бажано розсортувати їх за розміром.

Сушіння цибулин – обов’язкова процедура перед зберіганням

Зберігання у льоху, підвалі, холодній коморі

Найчастіше садівники зберігають викопані цибулини тюльпанів у коморі, підвалі чи льоху. При цьому дуже важливо, щоб температурний режим у приміщенні відповідав оптимальним умовам. На час зберігання матеріал слід присипати сухою тирсою або піском.

Зберігання у холодильнику

Якщо цибулин мало, то найкраще вдаватися до сухого способу зберігання у холодильнику. Зазвичай їх поміщають у відсік, призначений для свіжих овочів. При цьому кожне кореневище слід обернути папером.

Зберігання у термошафі

Кращим варіантом для збереження кореневищ вважається спеціальна термокамера або призначений для зберігання овочів термошафа. Це пристрій, який є термос збільшеного розміру, що зберігає заданий температурний режим. Виставивши потрібні градуси, можна не переживати за матеріал до моменту посадки. Таким обладнанням зручно користуватися мешканцям багатоквартирних будинків, але через високу ціну переважно його використовують комерційні виробники.

Як зберегти букет будинку: що додати до букету з тюльпанів

Насамперед слід знати, що сусідство з іншими квітами в одному букеті, тюльпани не люблять. Особливо це стосується таких кольорів: лілії, троянди, маки, гвоздики, конвалії, орхідеї. А чим можна урізноманітнити букет? Гілками кипарисовика чи туї! Таке поєднання покращить стан кольорів і підкреслить їхнє забарвлення.

Принісши покупні квіти додому, спочатку звільніть їх від упаковки і дайте трохи полежати на вологому папері або газеті, перш ніж ви поставите їх на постійне місце.

Далі дійте так:

  1. У вазу налийте чисту прохолодну відстояну воду, рівнем не більше 7 сантиметрів, не бажано, щоб нижня частина листя торкалася води, інакше вони загниватимуть.
  2. Підберіть місце, де не буде прямих сонячних променів, не забудьте, що воно має бути прохолодним, далеко від опалювальних приладів.
  3. Додайте у воду спеціальні препарати чи підручні засоби, описані вище.
  4. Коли мінятимете воду, обов’язково промивайте саму вазу, так само, оновлюйте зрізи, обрізаючи їх щоразу на 1 сантиметр з низу.
  5. Зріз повинен бути рівним (не навскоси), на відміну від інших кольорів, щоб не деформувати стебло, оскільки він у тюльпана досить м’який.
  6. Можна зробити невеликий надріз на стеблі, не вище одного сантиметра, щоб краще надходила вода.
  7. Не ставте поряд букети з інших кольорів, а так само цитрусові, вони погано впливають на весняні ніжні квіти, оскільки виділяють ефірні олії.
  8. Регулярно видаляйте бутони, які підсохли, щоб вони не пошкодили свіжі та не привели весь букет до швидкого в’янення.
  9. Температурний режим міняти не варто, якщо ви поставили вазу в кімнаті на столі, не переміщуйте її на підвіконня з відчиненим вікном.

Де і як зберігати тюльпани цибулини до посадки восени

Якщо цибулини тюльпанів планується посадити восени, то температура їх зберігання після викопування, на початку закладки нової квіткової стрілки, повинна триматися в межах +23-25 ​​градусів. Торішнього серпня температуру знижують до +17 °З. Перед посадкою її краще зменшити до позначки +15 °С. Приміщення, де лежить посівний матеріал, повинно пропускати прямого сонячного світла, мати хорошу вентиляцію. Оптимальним рівнем вологості під час зберігання вважається показник 60-70 відсотків.

Попередження! Якщо показник вологості нижче за рекомендовану, оболонка цибулин зморщиться, якщо вище – відбудеться розмноження гнильних бактерій і раннє проростання.

До осені коробку з цибулинами можна тримати на затіненому підвіконні.

Детальніше Коли і як садити тюльпани восени на Уралі

Приміщення, що використовується для зберігання викопаних тюльпанів, повинно добре вентилюватися.

Умови зберігання

Є два варіанти закладки на зберігання:

Спочатку процедура для тих та інших цибулин буде однакова. У літньому зберіганні тюльпанових корінців враховують температурний режим та рівень вологості. У перший місяць після вилучення з ґрунту бульби потребують температур не вище 23-25 ​​градусів. Рівень прийнятної вологості – 60-70%.

На замітку !

При посадці тюльпанів восени в різні терміни можна досягти цікавого результату. Так, поміщаючи в ґрунт цибулинки з інтервалів в один, а потім два тижні, розтягується період яскравого цвітіння рослин одного сорту. Бутони розпускаються з таким самим інтервалом, який був витриманий між осінніми посадками.

Як зберігати цибулини тюльпанів до посадки:

  • на підлозі у картонних коробах, дерев’яних кошиках, на полицях дощатих;
  • підвішуючи до стелі – у пористих авоськах, у капронових колготах.

За будь-якого зі способів цибулини розкладають в один, максимум два шари, забезпечуючи доступ повітря і хорошу вентиляцію.

У літнє зберігання цибулин тюльпанів закладаються майбутні органи рослини: стебла, листя, квітконоса. Якщо температура буде вищою за 25 градусів, нирки бутонів не сформуються. При низькій вологості коріння висохнуть, при високій – згниють.

На тривале зберігання закладають тюльпанові бульби, призначені для висадки навесні, розміром більше 3 см. Діток менше 1 см деякі квіткарі рекомендують викидати, оскільки період першого цвітіння затягнеться на один або два роки. Але якщо викинути шкода, то відводять під них ділянку, де грунт не планується копати протягом двох років. Там вони дадуть скромний урожай у наступному сезоні чи за рік.

Часті помилки та рекомендації

Навіть досвідчені квіткарі при збиранні цибулин та їх зберіганні можуть припуститися помилок і зіткнутися з небажаними проблемами. Щоб зберегти бульби тюльпанів до весни і уникнути при цьому неприємних наслідків, важливо знати про причини, що призводять до псування матеріалу:

  1. Під час проведення процедури з бульбами слід поводитися акуратно. Якщо їх пошкодити, вони стануть слабкими та можуть підхопити грибкове захворювання.
  2. При зберіганні цибулин у коробці з картону великий ризик появи плісняви ​​на кореневищах.
  3. Недотримання температурного режиму спричинить загибель цибулин. У приміщенні, відведеному для зберігання тюльпанів, не повинно бути вищим за +25 градусів.
  4. Розкладені в один шар цибулини почнуть швидко пропадати та гнити.

Якщо при зберіганні тюльпанів не допускати перелічених вище помилок, квіти благополучно перезимують, і після посадки рясніють на клумбі яскравими фарбами.

У чому краще зберігати тюльпани?

Якщо ви хочете, щоб квіти якомога довше зберігали товарний вигляд, купуйте тюльпани у коробках у сухому вигляді! Ми впевнені, що це більш практичний формат для їх зберігання та транспортування порівняно з палетами, в яких квіти поставляються одразу у воді. Нагодувавшись вологою, тюльпани стають більш крихкими і ламкими, навіть незначне влучення світла призведе до того, що їхні бутони почнуть розкриватися. А це означає, що рослини раніше почнуть втрачати товарний вигляд. Крім того, вам обов’язково потрібно буде продати всю партію першого дня, оскільки до другої рослини просто не доживуть.

Зберігання у коробках помітно полегшує вашу роботу. По-перше, частину кольорів ви зможете залишити наступного дня, і з ними нічого не станеться. По-друге коробка краще захищає квіти від холоду та протягу.

Ми поставляємо тюльпани виключно у картонних коробках, що утеплюють. Вони здатні утримувати тепло навіть після відкривання коробки та забезпечують оптимальні умови утримання кольорів.

Про автора

admin administrator