Як зберігати яблука взимку вдома

Авторadmin

Як зберігати яблука взимку вдома

Як правильно зберігати яблука взимку

22 листопада 2019, 11:06 | Сад та город Прості способи дозволять вам насолоджуватися яблуками до нового врожаю.

Літні сорти яблук до тривалого зберігання не придатні, оскільки вони зберігають свіжість в середньому від тижня до місяця. Для зимового зберігання яблука повинні бути осінніх або зимових сортів. Осінні яблука можуть зберігатися півтора-два місяці. Зимові яблука — від 4 до 6 місяців, іноді й довше. Але багато що залежить від конкретного сорту.

Перед тим, як зберігати яблука взимку, потрібно подбати про оптимальну температуру в підвалі або лоджії (утеплити, закрити щілини та інше). Ідеальною вважається температура від 0 до 4 градусів, допустимою — від -1 до +5 градусів. Що стосується вологості повітря, то найбільш сприятливі коливання в межах 85-90%. Вкрай важлива циркуляція повітря в приміщенні, де будуть зберігатися яблука, приміщення без вентиляції потрібно час від часу провітрювати.

Напевне, ви знаєте, що зрілі плоди (чи то яблуко, чи то томат або банан) виділяють газ етилен, який сприяє дозріванню сусідніх плодів. Саме впливу етилену іноді піддають зелені банани для дозрівання та надання товарного жовтого виду. Чим достигліше яблуко — тим воно активніше виділяє етилен.

Так ось, цей самий етилен вкрай негативно позначається на зберіганні коренеплодів. Картопля, буряк і морква починають швидко псуватися. Зі свого боку, тривале зберігання яблук з картоплею призведе до появи специфічного крохмалистого присмаку у яблук.

Тому перед тим, як зберігати яблука в домашніх умовах, подбайте про різні приміщеннях для зберігання картоплі та яблук. Або на крайній випадок максимально ізолюйте їх один від одного.

Як відсортувати яблука перед зберіганням?

Не підійдуть плоди з дірочками, які свідчать про наявність всередині хробака, з вм’ятинами, подряпинами. А оскільки такі пошкодження можуть з’явитися безпосередньо під час сортування, не пересипайте, а перекладайте яблука вручну. Яблука без плодоніжки, як правило, швидко псуються. А ще при зриванні плодів намагайтеся максимально зберегти восковий наліт — це природний бар’єр, що захищає яблука під час зберігання від псування.

Плоди осінніх строків дозрівання зберігаються менше, зимових — більше, тому не варто звалювати їх в одну купу. Простіше ще в саду збирати кожен сорт окремо — щоб нічого не переплутати.

Зазвичай більш великі яблука, нехай і одного сорту, виділяють більше етилену. Якщо менші яблука будуть знаходиться поруч, вони швидше почнуть псуватися. Таким чином, калібрування плодів за розміром перед зберіганням — ще один фактор, що сприяє гарному зберіганню яблук взимку.

Способи зберігання яблук в домашніх умовах

Яблука в ящики вкладають вручну, ряд за рядом, при цьому стежать, щоб плодоніжки не пошкоджували шкірку сусідніх плодів. Якщо укладати яблука не рядами, а в шаховому порядку, то пошкодження плодоніжки мінімізується. Плодоніжками вгору або вниз, як ви будете це робити — значення немає, це як кому зручніше. Важливіше не набивати ящики під зав’язку, щоб коли ящики будуть стояти один на одному, дно верхнього не придавило плоди нижнього. Оптимальна кількість шарів — 4-5.

Ящики можуть бути дерев’яними, пластиковими і навіть картонними.

У контейнерах рекомендують зберігати яблука з дуже щільною шкіркою м’якоттю. В іншому випадку верхні шари плодів придавлять нижні, що скоротить терміни зберігання яблук в домашніх умовах.

Чудовий спосіб, особливо якщо яблук не надто багато. Зручно, якщо полички стелажа висувні, як кухонні ящики. В такому випадку яблука можна буде час від часу оглядати і виявляти ті, які почали псуватися. Якщо місце дозволяє, укладайте плоди в один шар, залишаючи простор між ними.

Чи потрібно чимось перекладати чи пересипати яблука при зберіганні?

Зміст пересипання і перекладань в тому, щоб створити певний буфер між плодами, що перешкоджає попаданню гнилі та етилену. Як матеріал беруть щось просте, доступне і натуральне.

Це досить гігроскопічні матеріали, завдяки яким якісне зберігання яблук в домашніх умовах триватиме максимальний термін. Для цього дно ящика вистилають папером і насипають тонким шаром сухий пісок або тирсу дерев листяних порід. Після цього яблука викладають тонким шаром, зверху засипають піском/тирсою і потім знову яблука.

Найкраще підійде звичайна газета або паперові рушники. Кожне яблуко слід обернути папером перед тим, як покласти його на стелаж або ящик. Якщо для зберігання яблук ви вибрали ящик, між кожним шаром рекомендується покласти додаткову прокладку у вигляді гофрованого картону.

Тобто просто залишити порожній простір. Оскільки зберігання яблук в домашніх умовах процес тривалий, за п’ять-шість місяців яблучко може загнити. Але ні піску, ні в папері ви цього помітити не зможете. Якщо ж між яблучками залишити невеликий простір — їх якість ви зможете перевірити у будь-який момент, і відразу ж вилучити його, якщо воно зіпсувалося. Навіть якщо у вас немає стелажів, а тільки коробки і ящики для зберігання яблук, можна зробити так: на дно коробки викласти яблука, залишаючи простір між плодами, а між шарами покласти прокладку у вигляді гофрованого картону.

Зберігання яблук в домашніх умовах — процес, що вимагає дотримання певних умов. І не в кожній квартирі або на дачі, на відміну від спеціалізованих сховищ, реально дотриматися цих умов (вологість, температура). Тим не менш, не варто сильно переживати з цього приводу: звичайний підвал або лоджія, є непоганим місцем для зберігання яблук взимку. Головне — ретельно і без жалю відібрати якісні плоди на зимівлю, акуратно скласти за нашими рекомендаціями та заглядати час від часу, прибираючи зіпсовані плоди. У такому разі до самої весни, а може — і квітня, без яблук ви не залишитеся.

Як правильно зберігати яблука вдома: 8 основних правил

Цього року яблуні принесли чудовий врожай, а разом з тим постає питання – що робити з цими фруктами, щоб можна було отримувати свою порцію вітамінів аж до весни? Насправді зберігати яблука не складно, але іноді трапляється, що вони починають підгнивати, мають неприємний запах. Якщо ви вже повністю зібрали цьогорічний врожай і хочете уникнути неприємностей, то пропонуємо вам 8 правил, які допоможуть зберегти яблука упродовж зими.

Правильний збір

Зривати яблука треба знімної стиглості разом з плодоніжкою в суху, ясну погоду. Збір проводити з акуратністю, обережно складаючи в ящики. Починають збір знизу яблуні, не пошкоджуючи фрукти. Подряпина на яблуці, перетворившись у гниль, може зіпсувати врожай.

Найкраще для тривалого зберігання підходять пізньостиглі сорти. При зборі такі яблука, як правило, жорсткі і кислі. Однак у процесі лежання взимку в погребі чи підвалі плоди дозрівають, стають солодкими і дуже смачними. Вся справа в тому, що у ранньостиглих літніх сортів тонка й м’яка шкірка, яка швидко пошкоджується і не захищає плід належним чином. Шкірка у пізніх сортів більш щільна, тому лежать вони краще і від хвороб страждають набагато менше.

Не витирати і не мити

Стиглі плоди покриті восковим матовим нальотом, захистом від гниття, тому фрукти не можна витирати і не можна мити. Позбавивши фрукти цієї оболонки, зберегти яблка не вдасться.

Проста укладка, не валом

Просто викладіть яблука в дерев’яні ящики поштучно, не накидуючи, хвостиками догори. Однак збереження фруктів при цьому недовговічне. Такий спосіб застосовують в основному для продажу.

Обгортання папером, застосування сипучих матеріалів, поліетилену

Оберніть кожне яблуко в папір або серветку, тільки не газету, укладаючи в ящик по одному. Можна пересипати кожен ряд яблук сухим піском, лушпинням гречки, дерев’яною стружкою. Це зменшить вологість, захистить від ударів і дрібних пошкоджень. Можна покласти яблука в поліетиленові пакети з дірочками, це теж дозволить зберегти яблука довше.

Місце зберігання з оптимальними умовами

Під час закладки врожаю на зберігання слід звернути увагу на температуру, вологість, вентиляцію приміщення. Підібрати таке місце для зберігання непросто. Найкомфортніша температура від +3 до +5 градусів, при ній зберігається соковитість фруктів. Дуже сухе і дуже вологе приміщення теж не підійде.

Темне і прохолодне приміщення, таке як льох, ідеально підходить для довгого зберігання яблук. Фрукти рекомендується зберігати в дерев’яних ящиках, картонних коробках або на стелажах. Невеликі партії фруктів (до 4 кг) можна викласти в поліетиленовий пакет з дірками і підвісити до стелі.

Для довгого зберігання плоди викладають в ємність і перекладають шари яблук піском деревною стружкою, папером або сухим піском. А ось солому використовувати не рекомендується – через неї яблука неприємно пахнуть.

Для зберігання у квартирі виберіть прохолодне і сухе місце. Фрукти можна розкласти у непотрібні картонні ящики або дерев’яні коробки. Яблука рекомендується розподілити на невеликі партії вагою 3-4 кг. Фрукти мають бути одного сорту. Розкладіть по пакетах фрукти і зав’яжіть пакет. Зробіть кілька дірок в упаковці, щоб яблука не згнили. Пакети з яблуками викладіть у великі ящики і зберігайте на підлозі або поставте в холодильник.

Ще один ефективний спосіб зберігання яблук – в папері. Кожен фрукт оберніть в папір або газету і поставте хвостиком вгору в ящик. Також фрукти в папері можна викласти в холодильник.

У холодильнику яблука теж зберігаються досить довго при дотриманні деяких правил зберігання:

  1. Найголовніше –класти фрукти на зберігання саме в немитому вигляді;
  2. Після збору врожаю, яблука слід покласти в холодильну камеру якомога швидше, але не пізніше 24 годин з моменту збору;
  3. Можете фасувати яблука по пакетах, але не забувайте про отвори, в іншому випадку яблука почнуть гнити;
  4. Розділіть по пакетах плоди одного сорту, змішувати – вкрай не рекомендується;
  5. Для більш тривалого зберігання, яблука обробляють при температурному режимі не вище +32 градусів протягом 3 днів. Подібні обробки виводять з плодів етилен, що перешкоджає тривалому зберіганню.

Не зберігати разом з овочами

Яблука не переносять сусідства з овочами. Дозрівання картоплі і моркви відбувається з виділенням газу, який може просочити яблука і вони придбають неприємний запах.

Помістити у правильну тару

Зберігати яблука будинку найкраще в таких місцях і тарі:

  • Стелаж. Особливо зручно, коли конструкція має висувні ящики – так зручніше оглядати плоди і брати їх для вживання. Укладайте яблука в один ряд, використовуйте картон або оберніть кожне в газетний папір, щоб плоди не стикалися;
  • Ящики (дерев’яні) – найпопулярніша тара для зберігання яблук. Якщо ящиків кілька, не заповнюйте їх доверху, щоб при установці один на одного не придавити нижні;
  • Ящики (з картону) – якщо у вас залишилися непотрібні картонні ящики, вони також можуть стати в нагоді для зберігання яблук. Але перед тим, як наповнювати, обов’язково скріпіть стінки липкою стрічкою для більшої міцності.

Регулярно перебирати

Не забувати періодично перевіряти збереження яблук, викидати зіпсовані, навіть ті, у яких маленькі плями.

Більше корисної інформації – у рубриці «Дім»

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

  • Новини Рівного
  • Новини Хмельницького
  • Новини Тернополя
  • Новини Закарпаття
  • Новини Івано-Франківська
  • Новини Волині
  • Новини Чернівців
  • Сад
  • Фрукти
  • Дім

Про автора

admin administrator