Як зберігати зелень у холодильнику довго у банку

Авторadmin

Як зберігати зелень у холодильнику довго у банку

Як зберігати зелень, щоб вона залишалася свіжою максимально довго — 5 слушних порад

Багато господинь погодяться, що навіть найдорожча спеція не зрівняється з пучком свіжої зелені. Петрушка, кріп, кінза, листя салату не лише додадуть у звичну страву яскравих нот, подарують незвичайні аромати, але і принесуть користь здоров’ю. У розпал літнього сезону з покупкою зелені взагалі немає проблем, адже її реалізують і на ринках, і в супермаркетах, а ось у зимовий час, пошуки тієї ж петрушки стають справжнім випробуванням, хоч і завершуються успішно. Але через пару днів зберігання зелені, господині стикаються з проблемою — втратою її свіжості і презентабельності. Як же зберегти ароматний пучок в належному вигляді?

Є кілька рекомендацій:

1. Головна помилка, яку допускає більшість кулінарів — це мити під проточною водою зелень перед відправкою в холодильник, адже дана маніпуляція впливає на її подальшу якість. Насправді, мити зелень потрібно тільки перед добавкою в салат або в будь-яку іншу страву, оскільки в супермаркеті її довго тримали у вологому середовищі, через що стебла встигли насититися вологою, тому додаткове «питво» ніяк не піде на користь, а навпаки, сприятиме в’яненню. Такої думки дотримуються і досвідчені шеф-кухарі;

2. Звичайно, зовсім залишати зелень без води не потрібно, оскільки вона, як і будь-яка рослина, живиться у такий спосіб енергією. Щоб створити прийнятні умови зберігання, важливо помістити зелений пучок у вологий марлевий рушник або в будь-яку дихаючу тканину, а опісля — у поліетиленовий пакет. Але не варто забувати про щоденну зміну рушника і його змочування;

3. Якщо немає можливості заховати зелень у холодильник, то цілком підійде банка з водою, куди поміщають пучок, не підрізаючи стебла. Можна, звичайно, і підрізати кінці, але банку з водою доведеться закрити кришкою. Воду в ємності так само змінюють щодня;

4. Один із кращих варіантів підтримки свіжості зелені — це її зберігання у вакуумній тарі. Вакуум створює максимальну вологість, необхідну для зелені і не дасть їй пересохнути. Наприклад, такий спосіб допоможе тому ж листю салату до 4 днів зберігати свій первозданний вигляд, а петрушці або кропу майже три тижні залишатися свіжими, інформує Ukr.Media.

5. Кулінари зі стажем настійно рекомендують фасувати кожен вид зелені окремо від іншого, а не упереміш, оскільки для кожного з них є свої умови зберігання. Винятком може бути лише заморозка, яка припускає такі помилки, і в ній однакова температура для всіх видів зелені.

Три способи. Як зберігати зелень, щоб вона довше залишалася свіжою

Свіжа петрушка, кріп, базилік, рукола та інша зелень може стояти у холодильнику більше тижня, залишаючись смачною і соковитою, якщо її правильно заготувати.

Ідеями зберігання поділилася у своєму Instagram волонтерка, ведуча Телебачення Торонто та шоу ебаут, продюсерка Дикого театру Ярослава Кравченко. Вона розповіла про способи, які випробувала самостійно: «Мені нарадили багато методів, і три із них я протестувала на своїй петрушці і рукколі. І я в шоці: 10 днів стоїть як з городу».

Як зберігати свіжу зелень

У банці. Зелень потрібно обрізати, поставити в баночку або стакан з водою, накрити поліетиленовим пакетом або плівкою зверху, щоб мінімізувати доступ кисню. Раз на декілька днів воду потрібно міняти та зберігати в холодильнику.

У тканині. Зелень потрібно промити, струсити, загорнути у вологу тканину, рушничок або марлю. Раз в кілька днів зволожувати, зберігати в холодильнику.

У лоточку. Промити зелень, струсити та висушити. На дно лоточка покласти зволожений паперовий рушник чи серветку, потім зелень, потім ще одну серветку. Закрити кришкою та тримати в холодильнику.

Як зберігати зелень, щоб вона не гнила: два найкращі способи

Зазвичай, свіжа зелень зберігається не довго навіть у холодильнику. За декілька днів та сама петрушка чи кріп втрачають свіжість, смакові якості та стають не придатними у їжу, інколи навіть починають гнити.

Редакція FoodOboz поділиться з вами двома найпростішими способами, завдяки яким ваша зелень зберігатиметься свіжою довше.

Для цього способу вам знадобиться чистий кухонний рушник. Його потрібно намочити та ретельно відтиснути від води, щоб він був вологим. Далі необхідно покласти зелень на бік тканини та загорнути таким чином у вигляді рулету. Якщо після цього з-під рушника виглядатимуть корінці зелені, то їх потрібно загорнути у поліетиленовий пакет.

Зберігати зелень у такому вигляді варто обов’язково в холодильнику і бажано в окремому ящику для фруктів та овочів.

Для наступного способу вам знадобиться глибока скляна ємність. Її потрібно частково наповнити водою. Далі встановити всередину зелень, а на тару надягнути поліетиленовий мішечок. Зберігати зелень у такому вигляді варто на поличці в холодильнику.

Раніше OBOZREVATEL повідомляв, як правильно заморозити кріп, щоб він був корисним.

Про автора

admin administrator