Як здати на нотаріуса

Авторadmin

Як здати на нотаріуса

Щоб стати нотаріусом в Україні потрібно здобути вищу юридичну освіту за спеціальністю 081 "Право". Після закінчення юридичного факультету потрібно пройти стажування у державній або приватній нотаріальній конторі, після чого скласти кваліфікаційний іспит нотаріуса.

Якщо ви вирішили стати нотаріусом, то першим кроком є отримання повної вищої юридичної освіти. Другий і обов'язковий крок — стаж роботи у сфері права не менш як 6 років, з них не менш як 3 роки роботи помічником нотаріуса або консультантом державної нотаріальної контори.

Нотаріус є незалежною особою, яка має високу кваліфікацію та відповідає за правильність та законність здійснених ним дій. Нотаріусом може бути фізична особа, яка має вищу юридичну освіту та пройшла спеціальну підготовку, а також зареєстрованим нотаріальним офісом, який має спеціальний ліцензійний знак.

В середньому «Нотаріус» в Україні заробляє 20000 грн. Це медіана заробітних плат за даними з 67 вакансій, розміщених на Work.ua із заголовком «Нотаріус» за останні 3 місяці. Діапазон, що містить медіану, виділено на графіку.

Посадовий оклад державного нотаріуса встановлений у сумі 3 200 грн. (раніше оклад складав 1104-1261 грн.). Також підвищені посадові оклади інших працівників державних нотаріальних контор, зокрема, завідувачкам державної нотаріальної контори і архіву встановлений оклад 4 тис. грн., а їх заступникам 3 900 грн.

Якщо подивитися на статистику заробітної плати компанії Помічник нотаріуса в Україні станом на 21 лютого 2024 р., то співробітник в середньому заробляє 216 672 ₴; точніше, ставка заробітної плати становить 18 056 ₴ на місяць, 4 514 ₴ на тиждень або 112,85 ₴ на годину.





В Україні нотаріусом може бути особа з вищою юридичною освітою, яка успішно склала кваліфікаційний іспит та отримала свідоцтво про право на зайняття нотаріальною діяльністю. До іспиту допускаються особи зі стажем роботи у сфері права не менше 6 років. Також потрібно мати …

Про автора

admin administrator