Як зловити вужа на дачі

Авторadmin

Як зловити вужа на дачі

Як зробити та безпечно використовувати вогнище на дачі?

Який відпочинок на природі без багаття, згодні? Тому багато дачників, власників заміських будинків і котеджів замислюються про організацію вогнище на території присадибної ділянки. Цей процес вимагає наявності певних знань та навичок. Сьогодні ми розповімо про те, як правильно облаштувати вогнище на дачі і оформити прилеглий до вогнища майданчик.

Правила безпечного облаштування вогнище

Осередок не можна розміщувати біля житлових і нежитлових будівель, парканів та дерев’яних огорож, дерев та чагарників. Наприклад, мінімальна відстань до будівель має бути не менше ніж 3–4 метри.

Також не варто вибирати максимально відкриту для вітру ділянку. При сильних поривах вітру полум’я розгоратиметься. Навіть одна маленька іскорка, яку відкине поривом вітру, може спричинити жахливу трагедію. Тому оптимальним місцем для розміщення багаття вважається розташована по центру ділянки галявини.

Стаціонарний VS мобільний варіант

Сучасний ринок пропонує великий вибір вогнетривких конструкцій, які виконують функції мобільних (тобто переносних) пристроїв. Такі багаття відрізняються малою питомою вагою, невеликим габаритами, мінімальним дизайном. Компактні та маневрені установки легко переміщаються з одного місця до іншого. На цьому плюси мобільних конструкцій закінчуються. Бажаєте надійну, практичну та довговічну багаттю на дачі? Рекомендуємо зупинити вибір на стаціонарних конструкціях.

Перерахуємо лише деякі найцікавіші та найпопулярніші серед дачників варіанти стаціонарних вогнищ:

  • осередок заглибленого типу;
  • конструкція з жаростійкої цегли;
  • бетонна конструкція;
  • багаття з облаштованим столом;
  • залізобетонні варіанти;
  • чаші із листового металу;
  • багаття в керамічній чаші;
  • вогнище з підручних матеріалів.

Вибір форми та способу встановлення

Другий організаційний етап – визначення форми вогнища, варіанта монтажу та, звичайно ж, дизайну. За формою вогнище може бути круглим, овальним, квадратним чи прямокутним. Інші геометричні варіанти не доцільні та незручні в експлуатації.

За безпеку та надійність конструкції відповідає спосіб монтажу. Для облаштування багаття застосовують два варіанти:

Заглиблена основа для вогнищ

Розташоване практично в надрах землі вогнище виглядає неймовірно ефектно та цікаво. Крім того, такий варіант вважається більш безпечним, надійним та довговічним. Порядок підготовки основи покроково:

  1. Виберіть та очистіть ділянку. Зробіть розмітку.
  2. Зніміть ґрунт глибиною 30-40 см, витримуючи кут нахилу стінок 15 градусів.
  3. Сформуйте на дні ями подушку із гравію заввишки 15 см. Добре утрамбуйте.
  4. Зробіть кладку по внутрішніх стінах, використовуючи вогнетривку цеглу або камінь. Розчин глини має бути середньої в’язкості.
  5. Навколо поглибленої конструкції зніміть верхній шар ґрунту. Радіус – приблизно 15 див.
  6. Викладіть прилеглий та підготовлений майданчик натуральним каменем, бруківкою, тротуарною плиткою.
  7. Заповніть шви та простір між майданчиком та вогнищем великозернистим річковим піском.

Наземна організація кострового майданчика

Другий спосіб – наземний – рекомендований для щільних піщаних грунтів. В якості основи рекомендуємо використовувати бетонне або асфальтове покриття, викладене каменем або тротуарною плиткою майданчик. Алгоритм підготовки основи наступний:

  1. Очистіть ділянку від рослинності та різного сміття.
  2. Зніміть верхній шар ґрунту.
  3. Використовуючи шпагат та дерев’яні кілочки, виконайте розмітку території.
  4. Зробіть заглиблення розміром близько 40 див.
  5. Ретельно утрамбуйте ґрунт.
  6. Дно ями застелите геотекстильним полотном щільністю 200-250 г/м.
  7. Засипте шар гранітної крихти – висота 20-25 см.
  8. Поверхню ями заповніть відсіванням і ретельно утрамбуйте.

Підстава для будівництва надземного вогнище готова до виконання подальших робіт. Розглянемо більш детально кілька варіантів облаштування вогнищної зони на дачі.

Наземне вогнище з натурального каменю

Конструкції з натурального каменю виглядають дорого та презентабельно. Оптимальна форма – кругла. Внутрішні стінки і дно вогнище викладають з вогнетривкої червоної цегли. Для зовнішнього облицювання підходить камінь середнього розміру, але обов’язково з однією плоскою стороною.

Корисна порада. Якщо плануєте використовувати вогнище як мангал, не забудьте зробити з металевої сітки та обода грати. Причому розміри грат повинні відповідати діаметру вогнища.

Осередок з цегли або бетонних блоків

Зведення конструкції з цегли – найпростіший і найпоширеніший варіант зведення відкритого вогнища на дачі. Для підвищення міцності та надійності конструкції застосовують спосіб кладки у два ряди. Також замість цегли можна використовувати вогнетривкі бетонні блоки. У першому випадку можливі різні форми вогнища, у другому (бетонні блоки) – квадратна чи прямокутна.

Варіант із тротуарного бордюру або плитки

Тротуарна плитка – найпопулярніший будівельний матеріал, який використовують для організації пішохідних зон та тротуарів, садових доріжок. Як виявилося, цей матеріал можна використовувати для облаштування вогнища на дачі. Підійде не лише плитка невеликого розміру, а й бордюрні елементи напівкруглої форми. При виборі матеріалів обов’язково уточніть експлуатаційні характеристики та показники вогнетривкості.

Конструкція з монолітного бетону

Зробити багаття можна з монолітного наливного бетону. По периметру майбутнього вогнище необхідно сформувати опалубку із дерев’яних дощок. Для підвищення міцності не забудьте встановити лозини арматури всередину конструкції. Щоб основа вийшла надійною і довговічною, вибирайте цемент високої якості.

Коли бетон ґрунтовно застигне, потрібно зняти опалубку і ретельно зачистити внутрішні та зовнішні стінки вогнища. По центру слід встановити металеву чашу, а пустоти, що утворилися, заповнити галькою або гравієм великої фракції.

Кострова конструкція зі столом

Будь-який з описаних вище варіантів можна доповнити стільницею. Даний варіант відрізняється естетичною привабливістю та зручністю експлуатації. Розташовані на вогнище плити служать столом, що дуже зручно і практично.

Вогнище з підручних матеріалів

Крім описаних вище варіантів облаштування кострового майданчика на дачі, існують інші цікаві способи. Не повірите, але як основу для вуличного вогнища можна використовувати:

  • металевий/кутий диск;
  • металевий короб;
  • керамічну чашу;
  • металеву бочку;
  • залізобетонні кільця;
  • барабан пральної машинки;
  • тракторний/автомобільний диск.

Облаштування зони вуличного вогнища

Організація естетичної привабливості – завершальний етап облаштування вогнище. Необхідно подбати про укладання жаростійкими матеріалами (наприклад, бруківкою або тротуарною плиткою) прилеглої території та доріжок, що примикають до майданчика. Вибір облицювального та будівельного матеріалів повинен відповідати стилістичному оформленню присадибної території та будинку.

Освітлення прилеглої до багаття місцевості дозволить створити дивовижну атмосферу затишку, комфорту та тепла. Навколо кострового майданчика і біля садових доріжок, що примикають, можна встановити ліхтарі, що працюють на сонячних батареях. Такий варіант висвітлення вважається найбільш економічно вигідним.

Не забудьте про меблі. Для комфортного користування даною зоною відпочинку знадобиться невеликого розміру столик і кілька посадкових місць, як яких використовують:

  • звичайні стільці;
  • крісла-гойдалки;
  • глибокі крісла;
  • ротангові меблі;
  • меблі з європіддонів;
  • підвісні крісла та гойдалки;
  • легкі переносні дивани;
  • лавочки та лавки;
  • пеньки та інші пристосування.

Прикрасити територію біля багаття можна декоративними листяними, квітучими або хвойними породами рослин. Цікаво будуть виглядати експозиції з використанням садових скульптур із кераміки.

Спорудження для зберігання дров

Для підвищення зручності використання вуличного осередку варто продумати варіант спорудження навісу для зберігання дров. Найбільш цікаво і гармонійно виглядатиме виконана з дерева споруда відкритого або напіввідкритого типу.

Для будівництва дерев’яного навісу можна використовувати дошки середньої товщини. Як кріпильних елементів підійдуть шурупи або звичайні шурупи. Підвищити стійкість конструкції допоможуть металеві куточки чи дерев’яні бруски розміром 45х45 мм. Дах і виступаючий козирок, призначений для захисту дров та іншої деревини від дощу, виготовляють із профлиста або щільного полікарбонату.

Вогнище на дачі виконує як практичну, а й естетичну функцію. Урізноманітнити садову ділянку або прибудинкову територію своїми руками не складе особливих труднощів, якщо скористатися наведеними в нашій оглядовій статті рекомендаціями та порадами.

Як можна відрізнити вужа від гадюки?

Жарка пора року завжди ознаменовується поїздками на природу. Люди поспішають втекти подалі від задушливого мегаполісу, ближче до природи, щоб хоча б пару сонячних днів відпочити від робочої суєти. Але в лісі, біля річки і навіть на дачі може чекати небезпека у вигляді отруйної гадюки. На території Росії налічується досить значна кількість змій, і далеко не всі люди можуть відрізнити небезпечну гадюку від абсолютно нешкідливого ужика. Саме ці дві змії найбільш поширені і можуть чекати нічого не підозрює відпочиваючого на природі людини під камінням, в кущах і навіть у воді.

  • Як відрізнити вужа від гадюки: основні відмінності
    • форма голови
    • Зіниця ока
    • Форма щитків на голові
    • Малюнок на спинці і голові
    • Форма тіла, хвоста і лусочок
    • Забарвлення черевних щитків
    • Головна відмінна риса гадюки – отруйні зуби

    Дуже важливо вміти відрізняти отруйну гадюку від вужа, щоб ненароком не зіткнутися з небезпечною повзучої твариною.

    Як відрізнити вужа від гадюки: основні відмінності

    Напевно більшість людей знають про те, що вужа можна впізнати за характерною смужці оранжевого відтінку, але далеко не у всіх плазунів є ця відмінна риса, деякі різновиди вужів відрізнити від гадюки неймовірно складно, оскільки у них не тільки відсутній відмінна риса, але і забарвлення практично однаковий.

    Насправді подібностей у цих 2 видів плазунів набагато менше, ніж відмінностей і тому знаючи найістотніші з них, можна розпізнати отруйну повзучу тварюка. Отже, про основні відмінності гадюки і вужа можна дізнатися нижче.

    форма голови

    мабуть, саме на форму голови варто відразу ж звернути увагу при погляді на змію. У вужа голова в формі овалу або яйця, а ось у гадюк – списоподібна або трикутна. У отруйних плазунів до всього іншого є так звані надбрівні дуги, які досить яскраво виражені і їх легко помітити. Але якщо вже сильно розсерджений, у нього теж можна побачити ці дуги і відрізнити його від гадюки практично неможливо.

    Далеко не завжди у людини буває можливість уважно розглянути форму голови змії, що раптово з`явилася біля нього, але, як правило, саме на голову людина звертати увагу в першу чергу.

    Зіниця ока

    Незважаючи на велику кількість відмінностей між цими двома плазунами, відрізнити вужа в бойовому стані від гадюки буває досить складно, а часом у людини просто не буває можливості розглядати потенційного ворога. Але якщо людина все ж має хорошим зором і у нього є можливість розглянути змію ближче, то варто звернути увагу на зіницю її очі.

    Зіниця гадюк візуально схожий на тонку паличку, розташовану поперек тіла, а у ужика очі схожі на котячі або ж вони круглої форми. До всього іншого у вужа є райдужка, що збігається з кольором забарвлення його тіла. Зір у цих неотруйних плазунів відмінне і завдяки йому вони шукають собі прожиток, а самі зорові органи збільшені і моментально реагують на рухомі предмети.

    Форма щитків на голові

    Ще одна відмінність нешкідливих для людини вужів від небезпечних гадюк – це форма щитків. У неотруйних змій вони великого розміру і правильної форми, симетрично розташовані і прикривають основну частину голови. У отруйних гадюк присутні 3 щитка нестандартної форми і незначного розміру. Знаходяться вони на тімені спереду, а далі йдуть лусочки тіла.

    Здалеку розглянути ці щитки досить складно, але на близькій відстані вони відразу ж кинуться в очі.

    Малюнок на спинці і голові

    Більшість людей намагаються відрізнити неотруйну змію від отруйної за допомогою її окраса. Але такий спосіб є самим ненадійним, оскільки існує значна кількість плазунів з темним забарвленням і характерними цятками або зигзагами на тілі.

    Щоб уважно розглядати малюнок на тілі змії, необхідно наблизитися до неї на досить близьку відстань, що вельми небезпечно. У вужів на тілі не присутній малюнок у вигляді зигзага, а ось у гадюки на спині присутні характерні трикутнички, які складаються в смужку. У неотруйних плазунів малюнок на тілі складається з плям або цяточок і завжди кидається в очі.

    Проте існує кілька різновидів вужів, малюнок на тілі яких дуже легко сплутати з забарвленням гадюки. Так, наприклад, гадюкових вже має зигзагоподібний малюнок, як у гадюк, а спина і голова водяного ужика прикрашена цятками, розставленими в шаховому порядку, які на відстані дуже схожі на зигзаги. Тому не варто покладатися лише на забарвлення плазуна, інакше можна з легкістю сплутати гадюкових вужа з отруйною повзучої твариною.

    Забарвлення у вужів досить різноманітний. Серед них зустрічаються плазуни з бурим, коричневим, оливковою і навіть чорним забарвленням. Багато неотруйні змії також можуть наслідувати отруйним, щоб налякати передбачуваного ворога і тому потрібно знати всі основні відмінності, щоб відрізнити вужа від гадюки.

    Форма тіла, хвоста і лусочок

    Тіло отруйної змії значно коротше, ніж у неотруйного. До всього іншого воно товщі і щільніше. У гадюк також спостерігається різкий перехід від тільця до хвоста, а сам хвіст закоротка. Вужі набагато довше і тонше, а перехід у них плавніше. Хвіст у неотруйних плазунів також більш тонкий і довгий. З внутрішньої сторони хвоста забарвлення у отруйних змій набагато світліше. Найчастіше забарвлення буває жовтуватого відтінку.

    На кожній лусочки у всіх плазунів є нестандартне вузькувате піднесення – кіль. У гадюк він не ділить лусочку навпіл і залишає її цільної, а у вужів складається з 2 лусочок. Але таке характерна особливість навряд чи допоможе відрізнити вужа від гадюки, оскільки на відстані лусочки розгледіти неможливо. Їх можна побачити, якщо тільки взяти змію в руки або ж вбити її і розглянути труп ближче.

    Забарвлення черевних щитків

    У бойових умовах відрізнити вужа від гадюки досить складно. Для початку варто акцентувати увагу на забарвлення черевних щитків, який у отруйних змій буває чорного або темно-сірого кольору. Щитки також мають характерні жовтуваті плями, які бувають окремими або зливаються. Форма їх теж може бути різною.

    Черевце вужа можна умовно поділити на 3 частини. Верхня частина при цьому буде світлого відтінку, середня – кольорового забарвлення, а нижня – чорна, плавно переходить в чорний колір. Але водяного вужа відрізнити від гадюки по окрасу щитків навряд чи вдасться, оскільки у них є на них білі плями.

    Головна відмінна риса гадюки – отруйні зуби

    Якщо надається можливість взяти змію в руки і розглянути поблизу, то можна з точністю визначити, чи є вона отруйною. Щоб виявити у змії отруйні зуби, необхідно здійснити наступні послідовні дії:

    1. Натиснути з боків на щелепу і злегка відтягнути на шию шкурку з голови, щоб відкрити рот змії.
    2. Акуратно розглянути відкритий рот на наявність зубів.

    Якщо ікла будуть виявлені, то торкатися їх ні в якому разі не можна, оскільки навіть у мертвої гадюки довгий час зберігається отрута. Людина може отруїтися, якщо вколеться отруйним зубом гадюки. У вужів отруйні ікла відсутні.

    Як відрізнити гадюку від водяного вужа?

    Теплолюбний водяний вуж досить часто зустрічається на півдні Росії і любить пірнати, плавати як в солоній, так і в прісній воді. Від палючого сонця він ховається під водою і тому його можна зустріти на річці. Від гадюки відрізнити водяного ужика дуже непросто, але відмінності все ж є. Отже, неотруйну змію можна відрізнити від отруйної за такими ознаками:

    • оливковий, бурий і зеленуватий забарвлення, властивий тільки водяним вужам;
    • цятки темного забарвлення на спинці, розставлені в шаховому порядку;
    • червонуватий або жовтий живіт з чорними цятками.

    Як зловити вужа на дачі

    Если у Вас возникнут любые дополнительные вопросы, Вы всегда можете обратиться в нашу службу поддержки с помощью электронной почты [email protected] или с помощью запроса в личном кабинете

    • +380 (44) 222-9-888 — Украина
    • +48 (22) 602-28-42 — Польша
    • +1 (424) 208-02-04 — США

    Якщо у Вас виникнуть будь-які додаткові питання, Ви завжди можете звернутися до нашої служби підтримки за допомогою електронної пошти [email protected] або за допомогою запиту в особистому кабінеті

    • +380 (44) 222-9-888 — Україна
    • +48 (22) 602-28-42 — Польща
    • +1 (424) 208-02-04 — США

    If you have any additional questions, you can always contact our support via email [email protected] or using a request in your personal account

    • +380 (44) 222-9-888 — Ukraine
    • +48 (22) 602-28-42 — Poland
    • +1 (424) 208-02-04 — USA

Про автора

admin administrator