Як змінити права через Держпослуги 2021 року

Авторadmin

Як змінити права через Держпослуги 2021 року

Водійські права в Україні. Як знайти свої права в Дії, як перевірити, чи дійсні вони, коли потрібно їх міняти

Мати всі документи в одному додатку дуже зручно. Однак, не всі користувачі ознайомлені з повним переліком онлайн-послуг та про те, як діяти в спірних ситуаціях. Редакція НВ відповідає на найпопулярніші питання про права водія в Україні.

Як додати посвідчення водія в Дію?

Щоб додати свої права в Дію необхідно дотримуватися наступних дій:

  1. Завантажте програму Дія в App Store або Google Play.
  2. Авторизуйтесь через Приват24, Монобанк або Bank ID.
  3. Придумайте 4-значний код-пароль.
  4. Натисніть « Перейти до документів».
  5. Ваші електронні права та техпаспорт повинні автоматично підтягнутися у програму та відображатися у головному меню.

Чому права не підтягуються до Дії?

  1. Ваших даних нема в електронному реєстрі. Держреєстр містить коректні дані лише 2,5 млн водіїв ( з 9,5 млн), оскільки був сформований у 2013 році. Проте за допомогою синхронізації транспортного та демографічного реєстрів, та інтеграції останнього фото з паспорта чи ID-карти вдалося збільшити кількість цифрових документів громадян до 5,5 млн.
  2. У вас ламіновані або паперові документи старого зразка або ви змінювали особисті дані після отримання прав водія. Щоб у Дію підтягнулися права, необхідно отримати посвідчення нового зразка.

Як додати в Дію посвідчення водія старого зразка?

Потрібно пройти верифікацію на сайті кабінету водія. Для цього потрібна ID-картка або закордонний паспорт. Після цього ваші дані оновляться автоматично, а програма їх підтягне.

Як перевірити онлайн, чи дійсні права?

Головний сервісний центр МВС розробив та запустив новий електронний сервіс « Перевірка посвідчення водія», який дозволяє за серією та номером посвідчення водія самостійно перевірити дійсність документа, а також побачити всі відкриті категорії. Щоб скористатися сервісом, необхідно ввести серію ( три літери) та шестизначний номер посвідчення водія у відповідні поля. Якщо такі дані є в Єдиному державному реєстрі МВС, на екрані з’явиться вся інформація, зазначена на бланку посвідчення, крім особистих даних. Сервіс надає можливість перевіряти посвідчення водія після 2013 року.

Який зразок прав діє в Україні?

В Україні з 2022 року почнуть видавати права водія нового зразка. Про це 29 грудня 2021 року повідомило Міністерство внутрішніх справ та Головний сервісний центр МВС. У посвідченні водія з’явиться позначка про складання практичного іспиту на транспортному засобі з автоматичною коробкою передач. Вона вказується у графі 12 документа за допомогою коду ” 78″. За її наявності водії зможуть керувати автомобілем лише з автоматичною коробкою передач, а за відсутності – з будь-якою. Зміни не зачеплять тих водіїв, яким посвідчення водія були видані раніше. Обмінювати права старого зразка на нові водіям не обов’язково. Крім того, змінився дизайн бланка посвідчення водія. Тепер він має темно-рожевий колір, схожий на колір європейського посвідчення водія і стилізоване зображення Державного Прапора України для ідентифікації країни. У Бланк імплантували захисний елемент, який вказує термін його дії, а також групу крові та водійський резус-фактор.

Як поміняти водійське посвідчення: яка процедура і скільки коштує

З часом настає така потреба, як поміняти водійське посвідчення. Причин для цього може бути безліч, тому всі перелічувати не будемо.

Чи є зміни в процедурі з приходом 2022 року, як поміняти водійські права на нові та які нюанси вас очікують – про це та інше далі в статті.

Коли настає потреба заміни прав

Чинне законодавство України стверджує, що водійське посвідчення нового зразка повинне мінятись раз на 30 років. Після того, як мине термін, ви вирішуєте: або поновлювати водійські права або припиняти свою водійську діяльність.

Якщо ви не готові попрощатись зі своїм транспортним засобом, то варто звернутись до регіонального сервісного центру МВС. Там ви маєте змогу подати заяву, що бажаєте поміняти водійське посвідчення.

Заміна прав може бути не лише тоді, коли мине термін придатності. Є ще декілька причин, котрі прописані в законодавстві, що дозволяють завчасно змінити права водія:

  • Втрачено чи пошкоджено водійське посвідчення, що не дозволяє зчитати інформацію;
  • Зміна ім’я/прізвища;
  • Додавання категорій водіння;
  • Погіршення здоров’я (пов’язане зі слухом чи зором).

В питання, як змінити права водія є один цікавий нюанс. У 2022 році у кожного водія є можливість змінити водійське посвідчення навіть без причини. Тобто, якщо вам не сподобався вигляд вашого фото в документі чи підпис вийшов кривим – це привід, щоб сміливо змінити права. Перша причина більш актуальна для жінок, котрим важливо мати гарний вигляд на фото навіть у водійському посвідченні.

До речі, ви можете навіть не вказувати причину, адже за заміну прав ви сплачуєте пеню. Це все стосується повторно виданого посвідчення. Перше замінити без вагомих причин не вийде.

Як замінити водійське посвідчення: процедура

В цьому випадку у вас є кілька способів, як можна це зробити. Оберіть собі найзручніший:

  • Навідатись до регіонального сервісного центру МВС;
  • Зайти на сайт Головного сервісного центру МВС України.

Також ви точно чули про додаток «Дія». Тепер змінити водійське посвідчення онлайн можна і без затрат часу. В додатку все зрозуміло, тому загубитись неможливо.

До речі, порівнювати ці способи без сенсу, адже обидва прості, зручні та зрозумілі у використанні.

Які документи необхідні, щоб замінити права водія

Сумніваюсь, що ви тут знайдете щось надзвичайне. Всі ці документи вам відомі і використовуються часто:

  • Паспорт;
  • РНОКПП;
  • Водійське посвідчення, яке потрібно замінити;
  • Медична довідка (форма 083/о);
  • Якщо заміна через зміну прізвища, то потрібен документ про зміну прізвища.

Скільки буде коштувати

  1. Видання водійських прав після складання іспитів – 245 грн;
  2. Обмін прав у випадку отримання іншої категорії – 245 грн;
  3. Обмін водійських прав на посвідчення у випадку відкриття нижчої категорії – 232 грн;
  4. Актуально для тих, хто цікавився, як змінити права через 2 роки, обмін старого посвідчення на нове – 219 грн;
  5. Дублікат водійського посвідчення у випадку викрадення – 219 грн;
  6. Обмін через зміну особистих даних – 219 грн.

Все буде готово протягом 5 днів з моменту подавання необхідних документів.

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Про автора

admin administrator