Як змусити кішку зїсти пігулку

Авторadmin

Як змусити кішку зїсти пігулку

Зміст:

Як змусити кота прийняти пігулку: 5 способів досвідчених господарів

Допоможи котику одужати – зроби так, щоб він ковтнув ліки.

Котик буде не у захваті, але ковтнути пігулку доведеться / Джерело: Pexels

У тренді

Христина Соловій підтвердила стосунки із Жаданом і одразу шокувала – вони розійшлись

“Не спілкуємося останні 5 років”: Соловій прокоментувала натягнуті стосунки з Вакарчуком

Ми толерантні навіть з тобою, – Христина Соловій вивела Машу Єфросиніну з себе

На жаль, наші пухнасті улюбленці інколи хворіють, і щоб їх вилікувати, потрібно давати прописані ветеринаром пігулки. Та от біда: рідко коли тваринка добровільно погодиться ковтати ліки. Професійний котовод Анна Шау ділиться власними лайфхаками, які допоможуть швидше вилікувати котика.

Реакція собак, які зрозуміли, що їдуть до ветеринара, безцінна Дивись також

Як змусити кота ковтнути пігулку

Метод №1 – Просто спробуй дати пігулку

Вибери час, коли кіт чимось зайнятий: їжею чи ласощами. Сядь перед котом, лівою рукою візьми кота під підборіддя і закинь йому голову, при цьому у вказівному та великому пальцях правої руки тримай таблетку. Просунь ці два пальці коту в рот і поклади туди таблетку якнайдалі, тобто якомога ближче до середини язика. Якщо ти потрапиш на жолобок у центрі котячого язичка, тваринка гарантовано проковтне ліки.

Метод №2 – Замаскуй ліки

Це може спрацювати не з усіма котами та не з усіма ліками. Якщо пігулка маленька, її можна змішати з невеликою кількістю їжі або – що краще – рідких ласощів. Дуже важливо не класти занадто багато їжі, аби мати можливість переконатися, що таблетка справді з’їдена. Якщо ліки випускають у формі порошку в капсулах, можна спробувати відкрити її та посипати ліками м’який корм. Врахуй: кіт може відмовитися від їжі через запах. Крім того, деякі капсули не рекомендується розкривати, перед тим, як використовувати цей метод, порадься з лікарем.

Метод №3 – “Ласа кишенька”

Знайти таку “ласу кишеньку” можна в інтернеті, однак продається такий товар в основному у США. Цю хитрість придумали японці: таблетка повністю замаскована всередині «ласої кишеньки» — і кіт просить ще. Для початку запропонуй коту ласощі без начинки. Якщо їй сподобалося, поклади всередину «кишеньки» ліки та заліпи отвір.

Метод №4 – Олійні кульки

Немає можливості придбати чарівні японські “кишеньки”? Не біда, можна зробити самостійно! Зніми тонку стружку з вершкового масла і закатай таблетку в цю вершкову кульку. Помісти ці “цукерки” у морозилку чи холодильник. Кіт з’їсть і просить ще! Врахуй: цей спосіб підходить не всім котам, бо у деяких навіть невелика кількість вершкового масла може спричинити проблеми зі шлунком. Яким би способом ти не давала пігулку, неодмінно переконайся, що тваринка проковтнула її. Найпростіший спосіб переконатись у цьому — погладити кота по гортані.

Метод №5 – Таблеткодавалка

Це спеціальний прилад для того, щоб нагодувати кота пігулками. Він являє собою безпечний шприц, яким зручно помістити таблетки в котячу пащу. Це найефективніший спосіб для великих таблеток та капсул. Відтягніть поршень і помістіть таблетку в силіконовий наконечник таблеткодавалки.

Гірку пігулку проковтнути? Як змусити кота прийняти таблетку або рідкий препарат

Якщо ви знайшли цю статтю, швидше за все, у вас хвора кішка, якій потрібні якісь ліки. Можливо, ви вже намагалися змусити свого кота приймати ці ліки. У будь-якому випадку, я сподіваюся, що ваші подряпини швидко заживуть і ніякі меблі не постраждали в процесі.

Реальність така, що дати коту ліки – не найлегше, що ви коли-небудь спробували. Вам доведеться не тільки хвилюватися за благополуччя свого дорогоцінного вихованця, але й боротися за те, щоб ваша дитина почувалася краще. Те, що ваша кішка погано почувається, це не означає, що вона допоможе вам дати їй необхідні ліки. Очікуйте опору.

У той час як ви можете обдурити собаку таблеткою, замаскованою в шматочку шинки або сиру, ваша кішка набагато більш прониклива і підозріла.

Як змусити кота прийняти таблетку

Залежно від характеру вашої кішки , давати коту ліки може бути складною справою. Більшість власників кішок боїться цього завдання, і не дарма. Навіть якщо ви можете наблизитися до свого друга-кота досить близько, щоб дати йому таблетку, не подряпавшись і не укусивши себе, коти є професіоналами у випльовуванні таблеток.

Перш ніж вирішити, який метод ви збираєтеся спробувати, важливо поспілкуватися зі своїм ветеринаром . Не всі таблетки можна змішувати з їжею. Деякі таблетки можна подрібнити або подрібнити, а інші ні в якому разі не можна, оскільки вони можуть завдати шкоди травному тракту вашої кішки без захисного покриття.

З їжею

Якщо ваш ветеринар каже, що можна давати коту таблетку з їжею, у вас є кілька варіантів. Ви можете спробувати підсунути таблетку в улюблені ласощі вашої кішки . Тут корисна порада: переконайтеся, що ласощі досить маленькі, щоб вашій кішці не потрібно було їх жувати. Жування зруйнує хитрість, і ваша кішка виплюне все, що має сторонній смак.

Якщо ви думали заховати таблетку в їжу вашої кішки, є деякі речі, які слід враховувати. Для початку не давайте таблетку коту у великій порції їжі . Ви не зможете дізнатися, чи дійсно була прийнята таблетка. Тож покладіть таблетку в невелику порцію їжі, щоб ваша кішка прибрала порцію, і ви легко побачите, чи пігулка зникла.

Якщо таблетку залишити в їжі на тривалий час, вона може розчинитися – смак, що утвориться, майже гарантує, що таблетку не буде спожито. Приховування таблетки в їжі також становить небезпеку для інших домашніх тварин, які можуть її несвідомо проковтнути.

Найкращий спосіб дати вашій кішці таблетку з їжею – подрібнити таблетку (якщо можливо) і додати її до невеликої порції вологого корму, що, сподіваємося, приховає смак таблетки. Переконайтеся, що ваша кішка з’їла все.

Без їжі

Якщо ліки вашої кішки не підходять для змішування з їжею, вам потрібно буде вручну покласти цю таблетку в рот вашої кішки. Хитрість полягає в тому, щоб помістити таблетку якомога глибше в рот вашої кішки, щоб стимулювати ковтання. Цільтеся в центр язика на задній частині горла.

Переконайтеся, що ваша кішка має доступ до свіжої чистої води , щоб випити таблетку.

Успіх цього методу повністю залежить від вашого підходу та поводження з вашою кішкою. Ми розглянемо поради щодо цього пізніше, але твердий і спокійний підхід дуже допоможе.

Як давати кішці рідкі ліки

Якщо ваша кішка відмовляється ковтати таблетку або якщо вона не може нормально їсти , ветеринар може призначити ліки в рідкій формі. На жаль, не всі ліки мають рідкий варіант, але варто запитати, якщо ви боретеся з тим, як дати таблетку «важкому» коту. Давайте розглянемо, як найкраще давати коту рідкі ліки:

За допомогою шприца

Багато рідких ліків потребують охолодження . Хоча це важливо, це робить ліки менш приємними для котів, які не люблять дуже холодні страви. Щоб уникнути заморожування мозку вашої кішки (Так, у котів заморожується мозок. Ні, це не смішно.) , наберіть ліки в шприц і злегка зігрійте його в руках . Ліки ніколи не можна розігрівати в мікрохвильовій печі.

Знайдіть місце, де у вас буде достатньо місця для кота, і ваш кіт не почуватиметься в пастці. Якщо ваш кіт дуже полохливий , ви можете загорнути його в рушник або ковдру , щоб стримати його.

Дозвольте коту понюхати та облизувати шприц , щоб ознайомитися з ним. Обережно візьміть свого кота за шию. Ось як мати носить їх, коли вони кошенята, і не завдає їм болю, якщо все робити правильно. Рот вашої кішки повинен злегка відкритися.

Домінуючою рукою помістіть шприц прямо за ікла (ікла) вашої кішки та спрямуйте кінчик шприца трохи вбік , щоб ліки потрапило на язик.

Не намагайтеся впорснути рідину в горло коту, оскільки це може спричинити задуху. Скоріше натискайте на поршень повільно , щоб ваша кішка мала час проковтнути. Очікується, що частина ліків буде виплюнута або витече. Це було враховано в дозуванні, тому вам не потрібно давати більше ліків.

З їжею

Це найпростіший спосіб змусити кішку прийняти рідкі ліки. Просто змішайте ліки з невеликою кількістю вологого корму, щоб вони з’їли все й отримали повну дозу ліків.

Очні та вушні краплі

Кішкам іноді потрібні очні та вушні краплі, особливо у випадку алергії . Подібно до того, як даєте своїй кішці рідкі ліки, вам потрібно добре її тримати. Ковдра чи рушник значною мірою допомагають утримувати вашу кішку та врятувати вас від подряпин у процесі.

Для очних крапель намагайтеся не потрапляти прямо в обличчя вашої кішки. Кішки рідко сприйнятливі до відчуття, що їх пригнічують або душать. Натомість було б гарною ідеєю прийти зверху, щоб ваша кішка не обов’язково помітила це . Обережно відтягніть верхню повіку, підтримуючи голову кішки іншими пальцями. Не дозволяйте піпетці або пальцю торкатися котячого ока.

Для вушних крапель вам знову знадобиться міцно тримати кішку. Котячий слух життєво важливий для них, тому вони не сприймуть доброзичливого ставлення до вух. Готуйтеся до опору. Після того, як ви ввели краплі, обережно помасажуйте основу вуха , щоб ліки проникло глибоко в слуховий прохід. Коли ви це зробите, ви почуєте хлюпаючий звук.

Технічні поради: як відкрити рот кішці, щоб дати ліки

Давати ліки вашому коту залежить від кількох ключових елементів: як ви підходите до свого кота, як ви поводитеся з ним і як ви відкриваєте рот коту, щоб дати йому ліки. Нижче наведено кілька корисних порад, які допоможуть вам давати ліки вашій кішці гладко та без стресу для всіх сторін.

  • Облаштуйте відповідний простір. Переконайтеся, що у вас є безпечна зона з достатньою кількістю простору для маневру . Переконайтеся, що ліки знаходяться в межах легкої досяжності, і поруч є миска зі свіжою водою, щоб ваше кошеня запило ліки.
  • Якщо ви робите це наодинці, то , можливо, вам захочеться мати поруч рушник або ковдру, щоб загорнути в них кота . Це допоможе стримати їх і захистить вас від ударів ногами та подряпин.
  • Візьміть свого кота. Коти розумні. Вони дізнаються, що щось відбувається. Підходьте до них обережно й без погроз . Якщо ваша кішка їсть, використовує лоток або доглядає – зараз не час давати їй ліки. Зачекайте, поки вони закінчаться.

Щоб дати коту таблетку:

  • Якщо ви даєте кішці таблетку, краще змастити таблетку маслом або маргарином. Це запобігає прилипанню таблетки до внутрішньої частини рота чи горла вашої кішки. Це особливо корисно з капсулами.
  • Якщо ви правша, використовуйте право, щоб схопити таблетку. Тримайте його між великим і вказівним пальцями.
  • Другою рукою обережно візьміть голову кота зверху. Нахиліть голову кота назад, щоб його ніс був спрямований у стелю. У цей момент щелепа вашого кота повинна трохи відкритися.
  • Рукою, в якій ви тримаєте таблетку, мізинцем і безіменним пальцем обережно натисніть на нижню губу та передні зуби вашої кішки.
  • Вставте таблетку на язик вашої кішки якнайглибше в рот. Солодке місце знаходиться приблизно на двох третинах язика, у напрямку до задньої частини рота. Це стимулює ковтальний рефлекс.
  • Закрийте коту рот і тримайте його закритим, опускаючи голову в нормальне положення, щоб полегшити ковтання.
  • Ви можете обережно подути в ніс кота, щоб ще більше стимулювати ковтання.
  • Переконайтеся, що ваша кішка проковтнула таблетку, а не виплюнула її. Дайте коту випити свіжої води, щоб випити таблетку.
  • Нагородіть свого кота позитивним підкріпленням – частуванням , обіймами або іграми .

Давати коту рідкі ліки:

  • Якщо ви даєте кішці рідкі ліки за допомогою крапельниці або шприца, переконайтеся, що ви заповнили крапельницю правильною дозою перед тим, як почати, і розташуйте її в межах легкої досяжності.
  • Після того, як ви схопите свого кота, візьміть крапельницю або шприц своєю домінуючою рукою.
  • Візьміться за голову кота іншою рукою, використовуючи великий палець цієї руки, щоб підняти чеку вашої кішки, щоб відкрити її зуби.
  • Вставте кінчик крапельниці або шприца в простір безпосередньо за іклами.
  • Направте кінчик крапельниці або шприца вбік, щоб вміст осідав на язиці. Видавлюйте ліки повільно, щоб ваша кішка була змушена проковтнути.
  • Не лякайтеся, якщо трохи витече з рота вашої кішки. Ця втрата була врахована в дозуванні, тому немає потреби давати вашій кішці більше ліків, щоб компенсувати це.
  • Коли крапельниця/шприц спорожніє, ви можете відпустити голову свого кота і дати йому випити води.
  • Знову ж таки, зробіть свого кота щасливішим за допомогою позитивного підкріплення – частування, обіймів або гри.

Як дати таблетці кішці: ТОП-5 найкращих способів, як правильно давати кішці ліки чи таблетку

Як дати пігулку кішці (фото + відео): безпечні способи та рекомендації ветеринарів
У житті іноді трапляється таке, коли вашому пушистику необхідно дати лікарський препарат. На превеликий жаль, котики не розуміють, навіщо потрібно ковтати ці незрозумілі круглі штуковини, які ми називаємо пігулками.

У такому разі власник повинен застосувати свою спритність та винахідливість, щоб умовити котика з’їсти ліки. У цій статті ми поділимося з вами декількома способами, як можна дати пігулку кішці.

Спосіб 1. Додати в їжу

Досить часто господарі намагаються «обхитрити» свого улюбленця, підклавши йому таблетку в миску з їжею. Якщо якісь таблетки давати кішці у первісному стані, то, найімовірніше, кіт виплюне її або просто залишить у чашці, а все їстівне із задоволенням з’їсть.

Відмінним вирішенням такої проблеми може стати подрібнення лікарського препарату.

Про автора

admin administrator