Як зробити граблі для сіна на мотоблок

Авторadmin

Як зробити граблі для сіна на мотоблок

Заготівля сіна: граблі, прес-підбирачі, косарки для мотоблоку

Для механізації важкої ручної праці на присадибних ділянках, в особистих господарствах та агрофермах, на дачах, розроблено безліч корисних машин та механізмів для виконання найрізноманітніших робіт: оранка ґрунту, посів сільгоспкультур та висадка розсади, стрижка та косіння трави, заготівля сіна, облагородження газонів, Перевезення врожаю.

Досвідчені та дбайливі власники давно дійшли висновку: замість того, щоб купувати для кожного виду робіт спеціальне обладнання, набагато доцільніше використовувати як тягову силу мотоблок або мотокультиватор в агрегації з різними додатковими пристосуваннями.

Адже встановлюючи на мотоблок різні насадки як на кухонний комбайн, можна виконати практично весь комплекс сільгоспробіт, при цьому заощадивши значну суму. Погодьтеся, придбати цілий парк спецтехніки, найчастіше дорогої, не кожному господареві під силу.

Давайте розберемося, з яким навісним обладнанням оптимально агрегатуються мотоблоки для косовиці трави та заготівлі сіна: косарки, газонокосарки, граблі, сіноворошилки, різні прес-підбирачі, сінопідбирачі, тримери тощо. І для якого виду садово-паркових та сільгоспробіт найбільш підходящим є той чи інший тип обладнання – стрижка газонів, заготівля сіна, укладання трави у валки, косіння бур’янів та подрібнення.

Види косарок для мотоблоків

Ефективно скосити траву на великих ділянках, заготовити сіно, упорядкувати великий газон, звільнити ділянку від чагарників бур’янів можна за допомогою косарки для мотоблоку. Робоча швидкість пристосування залежить переважно від можливостей самого мотоблока. Існує два основні види косарок – роторні та сегментні, кожен з яких має свої плюси та мінуси.

БоБільшою популярністю користуються роторні версії косарок для мотоблока. Їхньою головною перевагою є ефективна робота на поверхнях зі складним рельєфом, на ділянках з високою травою, сухостоєм, чагарниками бур’янів. Роторні косарки – це чудова можливість скошування трави для заготівлі сіна, мінімальне техобслуговування. Істотним мінусом є неможливість стрижки газону роторною косаркою через відсутність регулювань висоти зрізу трави.

Сегментні косарки для мотоблоків добре працюють лише на рівних територіях, щонайменші перешкоди можуть спровокувати серйозні поломки. Високі трави також можуть перешкоджати нормальній роботі.

Таким чином, при виборі виду косарки для мотоблока слід насамперед виходити із завдання, яке для себе визначив власник. Для виконання функцій газонокосарки підходять сегментні моделі, для сіножаті та роботи на складних поверхнях єдиний вихід – придбати роторну косарку.

Технічно підготовлені просунуті власники виготовляють унікальні саморобні косарки для мотоблоку своїми руками. Звичайно, саморобні пристрої мають інші характеристики, ніж заводські моделі.

Роторні косарки

Конструкція роторних (дискових) косарок для мотоблока проста: на рамі встановлені ріжучі диски – один, два або три. За способом підключення роторні косарки для мотоблока поділяються на три групи:

  • навісні – кріпляться ззаду;
  • причіпні чи фронтальні – встановлюються у передній частині мотоблока;
  • напівпричіпні – агрегатуються збоку.

При виборі необхідної моделі косарки слід орієнтуватись на потужність мотоблока або культиватора. Зстрижений двороторною косаркою валок складається по центру між колесами. Однороторна косарка формує валок на один бік мотоблока.

Роторній косарці для мотоблоку не страшні перешкоди – у разі перешкод завдяки спеціальній конструкції ножі складаються під диски.

Читати ще: Навісне обладнання для мотоблоків МТЗ (Білорус) та відгуки власників

Популярні моделі косарок для мотоблоків: Зоря, фронтальна Скаут RM1, задня Скаут RM2, КМ-0,5 Термінатор, КР-0,5 Нева. Наскільки продуктивно працює роторна косарка, можна переконатись, подивившись цікаве відео.

Покос люцерни: косарка для мотоблоку

Роторна косарка для мотоблоку

Сегментні косарки для мотоблоку

Сегментні косарки для мотоблоку відрізняються перевагами: забезпечують якісну рівномірну стрижку трави, продуктивніші, зрізана трава укладається по один бік. Їх принцип роботи трохи інший: зріз трави здійснюється внаслідок зворотно-поступального руху близько розташованих ножів.

Висота сіножаті регулюється за допомогою санок. Серйозною вимогою для безпечної роботи сегментної косарки для мотоблоку є виключення зіткнення з різними перешкодами, камінням, корчами. Деякі моделі сегментних косарок для мотоблоку: GRUNFELD MF200, Добриня, сегментно-пальцева ДТЗ, GC360, КН-1,1 та ін.

Саморобні косарки для мотоблоків

За вартістю заводські сінокосарки цілком доступні для споживачів. Але, можливо, у когось є бажання та можливості зробити сінокосарку своїми руками або, внаслідок особливостей ділянки, можуть бути свої специфічні вимоги до сінокоса. Бажаючі проявити особисті здібності та навички, без зусиль можуть знайти відповідні креслення та схеми в Інтернеті, та виготовити дискову косарку для мотоблоку своїми руками як недорогу функціональну насадку.

Металевий профіль або куточок використовують для каркасу, вирізують ножі з листового металу, встановлюють за допомогою підшипників. Робота саморобної роторної косарки для мотоблока з адаптером – чудовий результат:

Навіщо купувати косарки для мотоблоків, якщо можна спробувати відмінне обладнання своїми руками – так вважають деякі власники техніки. І, незважаючи на те, що для саморобної сегментної косарки потрібно більше навичок, спеціального інструменту та комплектуючих, з упевненістю пробують свої сили.

Пропонуємо оцінити конструкцію та функціональність саморобної сегментної косарки для мотоблоку:

Огляд та види сінокосарок, газонокосарок та тримерів для мотоблоку

Багато власників присадибних ділянок, дач, фермерських господарств пристосувалися застосовувати косарки для мотоблоку замість стандартних тримерів та газонокосарок. Природно, гектари полів викосити такими пристроями буде складно, але упорядкувати 30-50 соток цілком можливо.

При виборі косарки виходять з того, для яких саме робіт планується використовувати пристрій, який рельєф території, висота і вид рослинності, передбачувана ширина захвату при косіння.

Виробники виготовляють роторні та сегментні сінокосарки різної конструкції, які оптимально агрегатуються з різними базовими типами мотоблоків: Pubert, Caiman, Нева, Кентавр, Угра, Ока, Каскад та ін. Великий попит мають моделі косарок вітчизняних виробників.

Косарка роторна Кентавр КР-01Б Косарка роторна КРН-1M Косарка роторна Зоря

Роторні косарки для виконання функцій газонокосарки та тримера випускають інші виробники під брендами: Iron Angel, Forte, Булат, Weima. Китайський бренд Вейма давно на ринку і непогано зарекомендував себе. Косарки Weima користуються попитом, за відгуками власників, сьогоднішня продукція торгової марки зносостійка, якісна, на відміну від китайських виробів дев’яностих років.

Роторна косарка під ВОМ (вал відбору потужності)

Така насадка забезпечує ширину захвату при косінні 850 мм, висоту зрізу – до 70 мм. Сінокосарка здатна скошувати не тільки м’яку траву, як делікатна газонокосарка, а й грубу засохлу рослинність. Встановлюється у задній частині мотоблока на вал відбору потужності. Підходить для середніх за потужністю мотоблоків.

Роторна косарка під ремінь

Фронтальна косарка агрегатується на важкі мотоблоки з водяним охолодженням. Успішно косить високу траву, тверді сільгоспкультури. Параметри косіння: ширина захвату 80-85 см, деякі моделі до 110 см.

Косарка роторна бічна

Насадка встановлюється під пасову передачу, ширина захвату при косінні 80-85 см.

Сегментна косарка під ремінь

Така модель може забезпечити більшу ширину захвату при косінні – до 110 см. При використанні перехідника може бути встановлена ​​на мотоблок із ВОМ.

Детальний, дуже ґрунтовний інструктаж про те, як правильно встановлювати роторну косарку на мотоблок, проводити налаштування, обслуговування, використовувати як газонокосарку, розповідається у докладному відео огляді:

Граблі для мотоблоку, огляд та види

Усім добре відомий сільськогосподарський інструмент – граблі, за допомогою якого можна зібрати листя, коріння, бур’ян, сіно, культивовані рослини. За способом застосування граблі бувають ручні, кінні та механізовані (граблі для мотоблока або тракторні).

Механізовані граблі для мотоблоку використовують для полегшення робіт, які можна виконати ручним інструментом. Розрізняють граблі за призначенням: звичайні граблі та граблі ворошилки, якими ворушать сіно для кращого просушування. Граблі для мотоблоку встановлюють на адаптер або сам мотоблок.

Виробники пропонують кілька моделей граблів та сіноворошилок.

  • Кентавр Сонечко ГВР-4 – перевертають сіно та згрібають у волок.
  • Механічні граблі – монтують адаптер, регулюються спеціальної ручкою.
  • Механічні граблі Сонечко – дозволяють швидко прибрати скошені трави.
  • Граблі ворошилки Булат Сонечко з різною кількістю коліс.
  • Булат 2М – граблі оснащені знімними лозинами.
  • Булат 1,2М – призначені для згрібання різного сміття, оснащені універсальною зчіпкою.
  • ДТЗ 9GL-1,8 – використовуються для збирання та розчищення великих площ, оснащені гідравлічним приводом.
  • Граблі Хускварна для моху – для згрібання залишків сухої трави з газону.

Як зробити саморобні граблі для мотоблоку своїми руками, можна подивитися у цікавому відео:

Огляд прес-підбирачів для мотоблоків

За допомогою рулонного або тюкового преса підбирача суттєво полегшується складання на полі висохлої трави, соломи, упаковка її у щільні рулони, тюки, які легко можна забрати з поля та зберігати у необхідному місці. Тюкові прес підбирачі пресують висохлу масу прямокутні блоки. Прес-підбирач рулонний формує упаковки невеликих компактних розмірів.

Розроблено різні моделі прес-підбирачів, які наводяться на дію за допомогою ремінної передачі без додаткових переробок. Прес-підбирач для мотоблока або культиватора має компактніші розміри — міні, ніж для великих продуктивних тракторів, розрахований на середню продуктивність мотоблоку. Залежно від конструкції преса-підбирача та мотокультиватора, пристрій може агрегатуватися в передній або задній частині мотоблока.

Читати ще: Обладнання для мотоблоків Агро. Характеристики, застосування, міні-трактор з мотоблоку

Сьогодні виробники пропонують безліч моделей прес-підбирачів для мотоблоку різної потужності. Аграрії, які бажають створити сінопідбирач своїми руками, зазвичай не мають труднощів з пошуком необхідних комплектуючих.

Демонстрація ефективного прес-підбирача для мотоблоку

Огляд інших варіантів пристроїв для заготівлі сіна

Якщо в комплектації мотоблоку чи мотокультиватора не виявилося достатньої кількості навісних пристроїв, власникам доводиться або купувати різні насадки, або виготовляти своїми руками з урахуванням конкретних потреб. Кожен господар вирішує ці питання по-своєму.

Завдяки можливостям сучасного виробництва, споживачам пропонуються в широкому асортименті різні варіанти техніки для скошування культурних та дикорослих трав, збирання у валки, косовиці та подрібнення бур’янів, транспортування до місця зберігання. Прес-підбирачі тюкові та рулонні компактно пакують сіно та солому, сіноворошилки перевертають сіно для оптимального просушування.

Залежно від способу агрегатування насадки можуть бути стрічковими, бічними, поперечними з ворошилками. Деякі моделі можуть використовуватися не тільки для збирання сіна, але й для чищення території та прибирання снігу, не гірше за стандартні шнекороторні снігоочисники. У спеціалізованій мережі можна знайти приставки для мотоблоку у величезному асортименті для найвибагливіших і найвибагливіших господарів.

Саморобні насадки та пристосування для косіння, заготівлі сіна та упаковки в тюки взагалі складно охопити якоюсь класифікацією – народним майстрам та умільцям вдається створити унікальне багатофункціональне обладнання, ціна якого на порядок нижча за заводські варіанти, а якість виготовлення та функціонування не поступається промисловим зразкам.

Крім найпоширеніших моделей роторних (дискових) та сегментних косарок, виготовляють і ланцюгові косарки. Це досить рідкісний варіант, оскільки ланцюгові косарки є дуже травмонебезпечним пристроєм. Працюють ланцюгові косарки як подрібнювач трави, вимагають більшої потужності і частіше використовуються в агрегації з тракторами або міні-тракторами.

Переконайтеся, як чітко продуманий план та послідовність дій під час створення граблів для мотоблоку:

Відгуки власників

Ігор С.:

«Підглянув конструкцію сінопідбирача для мотоблока у сусіда. Купувати дуже дорого, себе не виправдає, якщо тільки для свого господарства використовувати. Вирішив своїми руками спробувати. Почав потихеньку збирати залізо до нього і паралельно шукати по інету поради. Зупинився на рулоннику, тюковий складніше. Розраховував на ширину рулону приблизно 1 м. Вийшло непогано, але є проблеми: іноді прокручує сіно, вальці не так розташовані. Зараз справа до зими, перероблятиму, обов’язково ширину збільшу – не менше 1,5-1,6 м, як у оригіналі у сусіда, щоб і за комбайном можна було підбирати».

«Купил граблі колісні ворошилки 2м. Причіпний пристрій та змінні прути в комплекті. Пристосування працює відмінно – використовую, як граблі для згрібання скошеної трави і сіна у валки, а також добре збирання в саду можна зробити. Пристрій в принципі простий, можна і самому спробувати сконструювати.

Недоліки: не помітив.

Граблі для мотоблока своїми руками: креслення, фото

Робимо граблі для мотоблока своїми руками: креслення з розмірами, фото виготовлення, відео, де показані граблі в роботі.

Заготівля сіна в ручну досить трудомісткий процес, щоб полегшити працю і не згрібати скошену траву в ручну, можна використовувати мотоблок з пристосуванням для збирання сіна.

У цій статті ми детально розглянемо як зробити саморобні граблі для мотоблока своїми руками.

Схема саморобного пристосування для прибирання сіна.

  • 1 – дишло;
  • 2 – важіль;
  • 3 – тяга (піднімає-опускає граблі);
  • 4 – підкіс;
  • 5 – стійка;
  • 6 – граблі з зубами;
  • 7 – маточина;
  • 8 – вісь;
  • 9 – колесо.

Матеріали для виготовлення саморобки:

  • Пара коліс діаметром 30 – 50 см.
  • Металевий прут, труба, для виготовлення осі.
  • Дишло можна зробити з профільної труби …
  • Для зубів знадобляться прути діаметром 6 – 8 мм.
  • Механізм граблів – труби діаметром 30 мм для осі і 40 мм для її кріплення.
  • Пружини можна використовувати готові або вигнути самостійно.

Креслення граблів для мотоблока.

Докладні креслення з розмірами для самостійного виготовлення пристосування для прибирання сіна за допомогою мотоблока.

  • 1 – втулка (труба 33, 5 x 3, 2 мм – 2 шт).
  • 2 – поперечина (труба 21, 3 x 2, 8 мм).
  • 3 – втулка поперечки (труба 26, 8 x 2, 8 мм).
  • 4 – підкіс (труба 21, 3 x 2, 8 мм).
  • 5 – ніжка (труба 26, 8 x 2, 8, 2 шт).
  • 6 – втулка (труба 33, 5 x 3, 2, 2 шт).

Тяга, з’єднання на шарнірі.

  • 1 – тяга (труба 21, 3 x 2, 8 мм).
  • 2 – болт М 8.
  • 3 – гайка М 8 (2 шт).
  • 4 – кронштейн.
  • 5 – консоль граблів.
  • 1 – рукоятка (труба 21, 3 x 2, 8 мм).
  • 2 – дишло (труба 26, 8 x 2, 8 мм).
  • 3 – кронштейн (Ст3, лист s5, 2 шт.).
  • 4 – упор (Ст3, лист s5, виконується з розмірами поз. З без отвору).
  • 5 – перехідна втулка (труба 33, 5 х 3, 2 мм).
  • 1 – важіль (СТЗ, смуга 30 × 4 мм).
  • 2 – ручка (СТЗ, пруток діаметром 12 мм).
  • 1 – консоль (труба 26, 8 x 2, 8 мм).
  • 2 – кронштейн.
  • 3 – зуб (сталь 45, пруток d8, 17 шт).

На цьому відео автор показує принцип роботи саморобного сінозбиральна пристосування для мотоблока.

Пристрій граблів для мотоблока.

Про автора

admin administrator