Як зробити красиво на городі

Авторadmin

Як зробити красиво на городі

Зміст:

Як зробити красиві грядки на своєму городі: добірка оригінальних ідей

Коли дачники розбивають грядки, вони все частіше відходять від традиційних прямокутних форм, щоб надати городу цікавий вигляд. А якщо на ділянці брак вільного місця, так хочеться і галявину для відпочинку розбити, і створити приємний ландшафт, і при цьому зберегти місце для вирощування «вітамінів». В цьому випадку замість квітників розбивають красиві грядки, які радують око не гірше квітучих троянд або петуній. Чого варті одні салати, у яких багатство забарвлення і форма листя дозволяє створювати дивовижні композиції! Ми зібрали цікаву добірку ідей для створення нетрадиційних грядок. Можливо, комусь із креативних дачників такі способи оформлення ландшафту припадуть до душі.

Зміст

Змішані посадки: поєднання краси і користі для рослин

Найпростіший спосіб надати городу естетики – висадити рослини не моногрядкамі, а змішаними посадками. Агрономи давно з’ясували, що є культури, посадивши які в тісному сусідстві, можна домогтися підвищення врожайності і позбутися від шкідників. Однак коли їхні скомбінувати по висоті і забарвленню, то на городі засяють красиві грядки.

Висаджування городніх культур смугами створює красивий геометричний малюнок, а різна забарвлення листя підкреслює незвичайність і декоративність грядки

Центральна грядка, яку можна оглянути з усіх боків

Якщо город виходить в центрі ділянки і проглядається з усіх сторін, то найбільш виграшною буде кругла грядка, яка стане центром дачної композиції. І треба, щоб з усіх боків вона виглядала ефектно.

Спочатку проводять розмітку грунту, вбивши по центру кілочок з прив’язаним шпагатом. Другий кілочок (загострений) фіксують на іншому кінці нитки на відстані, що дорівнює радіусу вашої майбутньої грядки. І туго натягнувши шпагат, окреслюють по землі коло, який і буде кордоном вашої клумбогрядкі. Потім звужують радіус на 10 см, розкреслюючи місце посадки останнього ряду. І так рухаються до центру клумби, залишаючи між рядами відстань, необхідну для нормального росту конкретної культури. Щоб було зручніше доглядати за рослинами, розбивають коло на сектори і прокладають до центру вузенькі доріжки.

Висаджуючи овочі в змішаних грядках, враховуйте їх рівень сумісності один з одним, інакше замість красивої грядки може вийти неживий млявий ландшафт

Далі визначаються, які культури будуть на цій грядці висаджувати. При цьому враховують не тільки сприятливе сусідство, а й схожі умови вирощування. Не варто висаджувати плетуться овочі (огірки, кабачки), тому що вони розростаються в сторони і руйнують стрункі ряди. Найкраще на такому квітнику виглядатиме зелень, різні види капусти, моркву, буряк.

У центрі садять високі рослини, наприклад, споруджують опору для квасолі. Наступним рядом – буряк. Після неї – капусту, потім салат і закінчують веселими кущиками суниці. Всі рослини підібрані з поступовим зниженням висоти, тому з будь-якої сторони грядка буде виглядати ефектно, багатоярусно.

Грядки уздовж огорожі

Якщо город розташований уздовж огорожі, то красиві грядки для овочів можна створити, зробивши їх трикутниками. При цьому зберігають ярусность, розташовуючи ближче до паркану високі культури і поступово знижуючи висоту.

Цікавим рішенням можуть стати посадки вузькими рядами зразок рабаток, що йдуть уздовж доріжок. Для цих цілей годяться пухнасті культури: кучерява петрушка, салати, шпинат. Їх висаджують одним рядом кожен сорт, а на передній план додають низькорослі квіти -прімули, братки, маргаритки і пр. Незвично виглядає капуста, що чергується з хостами.

Високі грядки: створюємо ефектні бортики

Деякі господарі створюють гарні грядки на дачі, піднімаючи їх над основною поверхнею землі і захищаючи декоративними бортиками. У цьому випадку «вбиваються відразу два зайці»: грядки краще прогріваються, що не розмиваються раптовими зливами і створюється оригінальний ландшафт.

Висока грядка, задекорована вербовим тином, прекрасно прогрівається, створює цікавий елемент в ландшафті, але вимагає частих поливів в спекотне літо

Високі грядки не вимагають глибокої перекопування. Досить поворухнути землю звичайними садовими вилами. Але спочатку треба розпланувати форму і розташування всіх городніх «квітників» і захистити їх, вкопавши декоративні бортики.

Усі труднощі створення декоративного бортика з шиферу в тому, що його треба акуратно розрізати, зате грунт в такій грядці обсипатися НЕ БУДЕ

В якості бортиків можна використовувати:

  • розрізаний на смуги шифер (якщо він сірий, можна заздалегідь пофарбувати);
  • вербу або лозу, сплівши декоративний парканчик;
  • забарвлені дошки;
  • цегла або бруківку;
  • великі камені, скріплені бетонним розчином;
  • старі пластикові ящики;
  • порожні пляшки;
  • готові пластикові парканчики.

Старі пластикові ящики без дна, укладені в два яруси, створюють необхідну висоту для грядки і виглядають дуже незвично

Ідеально рівні і доглянуті доріжки між грядками створюють красиву геометричну картинку і тим самим посилюють декоративність композиції

В облагороджену бортиком грядку укладають макулатуру, ганчір’я, кухонні відходи, очистки і т.д. Поверх накривають шаром листя і подрібненої трави і останнім шаром засипають землю. Такий пиріг буде поступово розкладатися, виділяючи велику кількість тепла, і навіть в холодні дні коренева система рослин почуватиметься комфортно.

Коли грядки створені, необхідно облагородити і доріжки, інакше ландшафт не виглядатиме завершенно. Простіше всього їх укотити і засіяти газонної травою. Але якщо хочеться більшого ефекту, то треба купити геотекстиль, вистелити ним землю, а поверх насипати декоративного гравію, кори або забарвлених тирси.

Вертикальні грядки: виручать на дуже малих ділянках

В межах міста зустрічаються настільки маленькі ділянки, що для повноцінного городу просто не вистачає землі. В цьому випадку меткі господарі споруджують своїми руками красиві вертикальні грядки. Тільки не кожен овоч може рости в таких умовах. Вертикальному озелененню добре піддаються полуниця, салати, цибулю, прянощі (базилік, меліса та ін.), Огірки і кабачки (на умовах постійного поливу). Існує маса способів, як зробити гарні вертикальні грядки.

Варіант # 1 – піраміда з автомобільних покришок

Спочатку гуму забарвлюють, потім засипають грунтом нижній ярус, на нього встановлюють другий і т.д. Насіння сіють тільки у вільні куточки із землею. Такий режим прекрасно витримує зелень і редиска.

Грядку з покришок варто фарбувати у світлі кольори, щоб гума не надто сильно нагрівалася під сонячними променями і не пересушує коріння рослин

Варіант # 2 – зелена стінка

Якщо ділянка обгороджена дерев’яним парканом або є негарна хозпостройка, то їх легко перетворити на зелену стінку, прибивши рядами пластикові ящики і висадивши в них овочеві культури.

За допомогою дерев’яних ящиків, прибитих рядами до стіни, можна задекорувати стару госпбудівлі, яка не вписується в ландшафт

Другий варіант – прикрутити пластикові пляшки, прорізавши зверху невеликий отвір і наповнивши половину ємності легким грунтом.

В таких пляшкових ємностях прекрасно уживається ремонантная полуниця, яка дає велику кількість вусів, красиво звисаючих вниз і прикрашених червоними ягідками

Варіант # 3 – огіркова арка

З огірків та інших плентаються овочів можна створити декоративну арку. Для цього кожен огірок висаджують в пластиковий контейнер, варять з тонких труб перголу або арку і ставлять все горщики на нижній планці конструкції. У міру підростання огірків, їх батоги треба направляти і підв’язувати, поки вони міцно не зачепило вусами за каркас.

Доглядати за огірками, висадженими в контейнери, набагато простіше, адже не потрібно боротьба з бур’янами та обприскування від грибкових хвороб

Творчі городники придумують масу цікавих способів задекорувати нудні грядки. Якщо ви з їх числа – неодмінно випробуйте наведені вище способи, додавши в них щось своє.

Ландшафтний дизайн » Озеленення ділянки » Як зробити красиві грядки на своєму городі: добірка оригінальних ідей

Красивий город своїми руками: стильні грядки — це просто

У присадибній ділянці все повинно бути прекрасно: і зона відпочинку, і сад, і грядки. Кожному власнику заміського будинку хочеться, щоб город органічно вписувався в загальний ландшафтний дизайн дачної ділянки. Щоб грядки були не тільки врожайними, але і стильними. Як оформити город — 40 ідей і 10 важливих порад з облаштування.

Красивий город: з чого почати

Щоб створити гарний город своїми руками, слід починати з чіткого плану. Намалюйте схему свого городу з урахуванням всіх овочевих культур, які ви збираєтеся висаджувати, родючості грунту, освітленості, грунтових вод, площі та інших факторів.

Оформлення грядок: розставляємо акценти

Не тільки квітники можуть бути акцентами в дачному ландшафті: починаючи оформлення грядок на дачі, використовуйте і естетичні властивості овочевих культур і трав. З них можна створювати як кольорові акценти, так і орнаменти.

Огорожа для грядок своїми руками

Огорожа для грядок і клумб — необхідність. Воно потрібно не тільки для естетики, але і для того, щоб не доводилося після дощу хлюпати між грядками в гумових чоботях по розмитій землі. З чого можна зробити огорожу для грядки? найпопулярніші варіанти-цеглини, шлакоблок, камені, колоди і дошки, плетені огорожі, скляні пляшки та інше.

Красиве оформлення грядок: огорожа для городу

Огорожа може бути не тільки у грядок, але і у зони городу. Додати йому естетики можна, наприклад, за допомогою плетеної або живоплоту, низької декоративної стіни з цегли, необробленого каменю, плодових чагарників.

Ідеї для городу: як зробити красиві грядки на городі

Не обов’язково висаджувати рослини на квадратних або прямокутних грядках, розташованих один за одним. Включайте фантазію (виходячи з розмірів площі під город, звичайно). Грядки можна розташувати в спиралевидной формі, у вигляді клумб, стрічок, зірок і так далі.

Як зробити город красивим: поєднання рослин за кольором і розміром

Враховуйте висоту рослин, їх розмір, декоративність і колір при створенні грядок, орієнтуючись на принципи оформлення квіткових клумб, але з урахуванням того, що не всі овочеві культури і трави можуть успішно співіснувати один з одним.

Ландшафтний дизайн городу: зона відпочинку дачника

Город буде ще більш стильним, якщо розташувати на його території невелику зону відпочинку. Наприклад, в тінь під широкою декоративною аркою, оповитої кучерявими рослинами. Підійде і шезлонг зі столиком або гамак між деревами.

Красиві грядки на городі: не забуваємо про полив

Продумати систему поливу теж слід на етапі планування, щоб потім не спотикатися об шланги. Автоматичний полив (крапельний або внутріпочвенний), звичайно, вигідніше і простіше — він звільняє час для більш приємних занять.

Як красиво посадити город: доріжки між грядками

Як зробити доріжки на дачі між грядками? ідеальний варіант-щебінь або кам’яна крихта (і геотекстиль для основи), які не розносяться по всій ділянці і не липнуть до взуття. Чим ще можна застелити доріжки: спиляти дерева, дошки, цегла, агротканина, руберойд, галька, бетон і багато іншого.

Як красиво оформити город: види грядок

Для чого потрібен город? щоб зібрати урожай, в декоративних цілях, для висаджування тільки зелені на салат або тільки полуниці — виходячи з побажань, площі і загального дизайну ділянки, вибираємо види грядок на городі. Основні варіанти:

  • традиційні грядки (як на більшості городів);
  • високі грядки (естетика, захист від кротів і більш ранній урожай);
  • теплі грядки (багатошаровість);
  • розумні грядки (упор на добрива);
  • вертикальні грядки;
  • підвісні грядки:
  • грядки з підручних матеріалів;
  • грядки на паркані;
  • багатоярусні грядки;

Гарний город. 100 фото красивих грядок на дачі

Кожен, у кого є дача або ділянка землі при приватному будинку, замислюється про те, як можна облагородити територію і зробити свою садибу красивою. Багато хто цілком успішно досягає цієї мети за рахунок декоративних рослин, квітів, садових дерев і елементів ландшафтного дизайну. Але і наш город може і повинен бути красивим – ми підібрали 100 фото дачних городів, які допоможуть вам у цьому переконатися.

  • Дачний город фото. Незвичайна форма грядок
  • Гарний город. Фото як поєднувати рослини
  • Город: фото зручних грядок на дачі
  • Чим обробляти дерев’яні огорожі для грядок.
  • Гарний город на будь-який смак.
  • Оформлення грядок на дачі: оригінальні ідеї та їх фото
  • Красиво і зручно
  • Що потрібно для створення «ледачих» грядок?
  • Оформлення високої грядки своїми руками
  • Розумні грядки

Стиль і розмір вашого городу можуть бути абсолютно різними, але це не завадить йому бути одним з найкрасивіших куточків на дачі.

Дачний город фото. Незвичайна форма грядок

Городні грядки зовсім не обов’язково повинні бути нудними і одноманітними. Подивіться як красиві городи на цих фото завдяки формі грядок.

Їм можна надати найрізноманітнішу конфігурацію.

А декоративні бортики і бордюри можуть оживити вигляд вашого городу як ніщо інше.

Їх можна зробити з будь-якого підручного матеріалу, включаючи старі дошки, метал, цеглу або каміння.

Дуже красиві огорожі грядок у формі плетня. Для того, щоб з короба не висипався грунт, під бортики з внутрішнього боку підкладають агроволокно.

Гарний город. Фото як поєднувати рослини

Однак, мало просто красиво оформити самі грядки. Щоб повністю перетворити город, потрібно попрацювати над їхнім вмістом.

Багато з того, що росте у вас на городі, красиво саме по собі. Чому б не скористатися цим?

Як же можна урізноманітнити свій город?

Подивимося на цих фото як можна висаджувати рослини з урахуванням їх зовнішнього вигляду так, щоб комбінації рослин створювали цікаві композиції.

При чому комбінувати можна не тільки корисні культури між собою. Ніхто не забороняв саджати квіти і декоративні рослини прямо на грядці з капустою.

І зовсім не обов’язково висаджувати все рівними паралельними рядами. Спробуйте згадати інші фігури зі шкільної геометрії.

Або створіть творчий хаос, гармонія якого не пояснюється суворістю форм і ліній.

Фантазуйте! Але не забувайте про базові принципи сумісності та сівозміни.

Садячи високорослі рослини, пам’ятайте також і про те, що вони можуть створювати тінь для своїх низькорослих сусідів.

Город: фото зручних грядок на дачі

Якщо все це здається вам надмірним і зайвим, то ось найпростіший спосіб навести в городі порядок і надати йому охайний вигляд. Підніміть грядки зовсім небагато і розстеліть в проходах між грядками агроволокно – воно запобігатиме зростанню бур’янів, і вам не доведеться витрачати сили на прополку доріжок. Навіть ці мінімальні заходи здатні перетворити традиційний город до невпізнання.
Такі грядки не треба копати. Для посадки викопують ямки або траншеї, і садять, прикриваючи грядку мульчів із соломи або скошеної трави. Розмір грядки повинен бути таким, щоб її можна було обробляти з двох сторін.

Чим обробляти дерев’яні огорожі для грядок.

Часто виникає питання, чим обробляти дошки для грядок, щоб вони служили довше. Такі дошки не можна обробляти хімічними речовинами, які можуть завдати шкоди вам і вашим рослинам. Тому ні звичайна оліфа, ні відпрацьоване машинне масло, ні звичайні антисептики для дерева тут не підійдуть. Натуральна оліфа – екологічно безпечна, але вона дорога.

З цих же причин уникайте робити бортики грядок з шиферу, пластику або гуми. Деякі марки цих матеріалів виділяють токсичні речовини. І визначити чи шкідливий шифер, який ви плануєте для грядки чи ні, на погляд, неможливо навіть професійному хіміку.

Найекономічніший варіант обробки дерев’яних огорож для грядок ПО ГРОШАМ.
З внутрішнього боку дошку щедро обробити мідним купоросом (можна прямо занурити в нього), а зовні досить побілити вапном. Такий варіант може прослужити до 15 років.

Найекономічніший варіант дерев’яних огорож для грядок ЗА ЧАСОМ.
Терасна дошка, досить дорога, але містить весь необхідний захист від гниття. Вона прослужить в якості огорожі для грядки десятиліттями.

Але як показує практика дачників, навіть бу дошки, взяті для короба грядки без жодної обробки, спокійно служать 5-6 років.

Гарний город на будь-який смак.

Як альтернативу звичайному городу, ви можете посадити свій город точно так само, як садите квіти – красивими округлими формами поруч з альтанкою або зоною відпочинку.

Найкрасивіше в будь-якому городі – це самі рослини. Здорові, свіжі ароматні. Якщо ви сідаєте город як декоративну клумбу, подбайте про те, щоб він не зяяв голими пустотами після збору врожаю ранніх овочів і зелені.

Якщо город невеликий, то можна витратитися і на красиві огорожі для високих грядок.

Поєднуючи овочі з декоративними рослинами, ви здивуєтеся самі наскільки несподівано вишуканий вид у листя і плодів овочевих культур.

Гарний город, так само як і квіти, можна виростити в контейнері і прикрасити ними терасу.

Ви можете поповнити ряди власників красивих городів навіть якщо у вас немає дачі. Мабуть, коренеплоди типу морквини, на балконі вирощувати не практично, але виростити зелень і спеціальні горщкові сорти помідор і перцю під силам кожному.

Не обов’язково експериментувати з дизайном городу для всієї ділянки – спробуйте зробити цього року маленький кухонний садок біля будинку у вигляді клумби. Один ваш практичний крок дасть вам більше інформації та висновків, ніж 100 фото красивих городів.

Гарний город – це не порожня забава. Він як і раніше приносить корисні вітаміни, заряджає здоров’ям і допомагає економити на продуктах. Ваш город може стати предметом вашої особливої гордості, якщо у нього буде свій унікальний дизайн і сучасна практичність. Але, це ваш город, і вам вирішувати, як багато ви готові працювати в рішучості зробити його красивим, як на цих фото.

Будь-яка праця, витрачена на город, безсумнівно, окупиться хорошим урожаєм. Але за красивим городом більше бажання доглядати, ви згодні?

Оформлення грядок на дачі: оригінальні ідеї та їх фото

Дача – прекрасне місце для відпочинку, спосіб вибратися з міської рутини і метушні, можливість побути наодинці з природою. Однак для багатьох дачників вона служить не тільки місцем для комфортного і затишного проведення часу, а й справжнім полем дій. Саме тут можна проявити свою фантазію, створивши ідеальний «зелений» куточок, а також посадити різні овочі та фрукти, що радують своїм смаком.

Водночас багатьох цікавить питання, як правильно і красиво оформити грядки, доклавши для цього мінімум зусиль? На даний момент особливою популярністю користуються розумні, високі і ліниві грядки, адже з їх допомогою городник здатний побалувати рідних свіжими і натуральними овочами, при цьому витративши мінімум зусиль. Достатньо лише вибрати один із способів оформлення грядок і використовувати його. Наприклад, ледачі грядки дозволяють насолоджуватися відпочинком, адже вони не потребують регулярного прополювання. Крім того, такі способи оформлення грядок збільшують продуктивність культур.

Кожен городник знає, що будь-яка посаджена культура вимагає багато часу, сил і уваги, але не завжди виправдовує очікування. Результат праць може засмутити, адже далеко не всі саджанці проростають, а якщо і роблять це, то не дають потрібного врожаю. Правильно розташувавши грядки можна збільшити кількість потрапляє на них світла, в результаті чого великий урожай не змусить себе чекати.

Красиво і зручно

Ліниві грядки – це абсолютно новий підхід до оформлення дачної ділянки, завдяки якому саджанці ростуть самі по собі, в результаті чого кількість урожаю перевершує будь-які очікування. В основу цього способу закладено одне просте правило, згідно з яким полоть і копати землю не можна, за винятком процесу підготовки землі і посадки саджанців. Звичайно ж, регулярна прополка дозволяє усунути бур’яни і розпушити землю, але в той же час вона призводить до засихання землі, через що овочі не отримують потрібної кількості вологи і врожайність знижується.

Що потрібно для створення «ледачих» грядок?

Ключову роль в оформленні дачної ділянки зіграє підготовка землі до майбутньої посадки саджанців. При правильному підході зайнятися цим потрібно ще восени, коли городник може зібрати матеріали для мульчування ґрунту шишками, тирсою або соломою (покриття землі одним з обраних матеріалів). Завдяки цьому процесу виключається поява бур’янів, що завдають шкоди ґрунту.

Ледача грядка своїми руками:

  • Визначити висоту дошки, що буде виступати в ролі бортика, враховуючи розташування грядки і місце установки.
  • З’єднати дошки і прибрати струбцини.
  • Перевернути грядку і намітити місце для установки, орієнтуючись на освітленість ділянки.
  • Встановити грядку, закопавши кутові бруси в землю на 10-15 сантиметрів. Переконатися, що всі бортики встановлені паралельно щодо рівня землі. На дно ємності вистелити металеву сітку (захист від кротів), зсередини до бортів прикріпити пластикові труби.
  • Засипати ґрунт і встановити систему поливу врожаю.
  • Висадити розсаду і встановити тент для захисту саджанців.

При виборі системи поливу не потрібно економити, але це і не означає, що потрібно вибирати найдорожчі системи, представлені в господарських магазинах. Найкраще віддати перевагу механізмам, робота яких проводиться самостійно і управляється кнопками, завдяки яким безпосередня участь городника не буде потрібна. Полив може бути крапельним або автоматичним залежно від того, як часто дачник відвідує свій заміський будинок.

Перед початком сезону посадки культур потрібно скопати землю, підготувавши її до насіння і саджанців. Після того як рослини посаджені землю чіпати не варто, адже мульчування захистить її від бур’янів і виконає всю потрібну роботу. Єдине завдання, що залишається на плечах городника – здійснення своєчасного поливу грядок, яке можна автоматизувати.

Оформлення високої грядки своїми руками

Даний спосіб спочатку здається дуже складним, адже від дачника потрібна споруда каркаса і полив грядок. Водночас ефективність цього методу доводить його актуальність, адже доброму врожаю не заважає клімат та навколишні фактори. Висока грядка завжди розташована під сонячними променями, завдяки чому земля завжди прогріта і саджанці можна висаджувати ще на початку квітня не переживаючи за те, що вони можуть замерзнути. Встановивши знизу сітку можна захистити урожай від мишей і кротів, а каркас зробить процес догляду зручним і простим.

Завдяки таким грядкам немає труднощів у створенні невеликих теплиць, адже достатньо накрити потрібні саджанці плівкою. Ще одна гідність високих грядок – висока врожайність і поява раннього врожаю. Брак – такі грядки потребують частого поливу, адже волога недовго тримається в землі. В цілому ж цей метод виправдовує витрачений час і зусилля, адже високі грядки довго служать і радують хорошим урожаєм, привабливим і оригінальним зовнішнім виглядом.

Розумні грядки

Що стосується такого способу розсадки саджанців, то він має схожість з «ледачим» методом, але тут акцент робиться н

Про автора

admin administrator