Як зробити найпростішу альтанку

Авторadmin

Як зробити найпростішу альтанку

Альтанка для дачі своїми руками: інструкція креслення покроково з фото таописом

Перед тим як починати будь-яке будівництво, потрібно підготувати для нього проектну документацію. Альтанка для дачі своїми руками — не є винятком, тут також потрібні схеми, розміри, ескізи, що в комплексі дозволить отримати повну картину щодо майбутньої побудови. Ви зрозумієте, які потрібні для будівництва матеріали, а також де і як будуть розміщені певні конструктивні елементи. Найголовніше — скласти кошторис, щоб уникнути зайвих витрат.

Як зробити садову альтанку власноруч

На сьогоднішній день у продажу з’явилося безліч сучасних будівельних і оздоблювальних матеріалів. Отже, є можливість відійти від використання звичних будматеріалів і створювати унікальні конструкції дачних альтанок своїми руками. У розумінні багатьох людей альтанка для дачі — це просто місце, в якому можна відпочити. Дійсно, це так і є. Але зараз в альтанках створюються кухні, лежанки, гойдалки і навіть мангали.

За рахунок того, що сучасні будматеріали володіють легкістю і витонченістю, можна збирати альтанки самостійно. Складність визначається тільки власними задумами. В інтернеті можна знайти величезну кількість фотографій, які надихнуть вас на створення на своїй ділянці унікальної альтанки:

Дизайн альтанки на дачі, фото:

Якщо врахувати різні характеристики альтанок, то можна умовно розділити ці будови на групи. Отже, є:

  • відкриті альтанки (прості в будівництві, застосовуються в основному влітку),
  • закриті альтанки (конструкція зі стінами, вікнами та дверима),
  • переносна альтанка для дачі (розбирається і збирається легко).

Існує величезна безліч будівельних матеріалів, які можна використовувати для будівництва альтанок своїми руками. Отже, використовуються дерев’яні, металеві, скляні та пластикові предмети. Крім того, активно використовується камінь. Популярною останнім часом стала альтанка для дачі з каменю. Тут в хід піти може навіть та сировина, яку ніхто не використовує взагалі: пластикові пляшки, піддони, дерева, а також інші підручні матеріали для альтанок. Все залежить від того, якою фантазією володіє господар.

Креслення альтанки для маленької ділянки

Що стосується розміру майбутньої альтанки, то все визначається площею самої ділянки. Якщо ж площі не багато, то і альтанка для дачі має бути не дуже великою. Конфігурація буває квадратна, прямокутна, кругла, у вигляді шестикутника, восьмигранника. Іноді створюють альтанки в формі овалу.

Порада! Якщо ви вперше створюєте альтанку своїми руками, то необхідно користуватися фотографіями, кресленнями, порадами фахівців. Всю інформацію можна знайти в інтернеті. Це дозволить в подальшому уникнути помилок.

В якості покрівельного матеріалу для альтанок вибирають шифер, профнастил, гнучку черепицю, стільниковий або монолітний полікарбонат. Якщо врахувати, що багато з цих матеріалів — досить пластичні, то можна робити не тільки односхилі, але і багато схилі, а також сферичні, арочні, купольні і інші форми дахів. Поширеними є альтанки, в яких в якості даху — кучеряві зелені рослини.

Альтанка для дачі, в якій обладнують літню кухню, сьогодні користується особливою популярністю. Там же вбудовують мангали, каміни або місця для барбекю. Пам’ятайте, що для створення подібних конструкцій потрібно виконувати певні вимоги. І знову ж таки: необхідно мати креслення, ескізи і проекти не тільки всієї альтанки, а й печі, каміна, наприклад. Це дозволить безпомилково впоратися з роботою, а також витратити мінімум коштів.

Альтанка з мангалом відкритого типу

Будівництво альтанки для дачі своїми руками

Як же створити дачну альтанку своїми руками? В інтернеті, як було сказано раніше, існує безліч проектів і креслень альтанок. Якщо ж ви не впевнені в тому, що самостійно зможете створити власний проект, рекомендується скористатися проектами тих альтанок, які знайдуться в мережі.

Креслення конструкції «альтанка з дерев»а з розмірами

Отже, створення проекту альтанки складається з декількох етапів. Для початку необхідно створити ескіз майбутньої споруди, скласти робочі креслення. Схеми і ескізи дозволять на цій стадії спланувати розташування конструкції, намітити розташування в ній обладнання і меблів. Якщо в альтанці потрібні комунікації, крім світла, то визначається і їх система підведення. Існують чіткі рекомендації, які дозволять правильно підготувати проект.

Схема відкритої конструкції

Так, спочатку визначаємося з типом альтанки — відкрита або закрита. Потім — продумуємо стиль дачної альтанки, який повинен поєднуватися з іншими будівлями на ділянці. Визначаються будівельні матеріали, які будуть використані в роботах. Нарешті, на ділянці потрібно виділити місце для альтанки. Всі розміри повинні чітко відображатися в кресленні і збігатися з ділянкою на місцевості. Якщо альтанка для дачі матиме закритий тип, то обов’язково варто створити вентиляційну систему. Для масивних альтанок визначається тип фундаменту:

  • стрічковий,
  • стовпчастий,
  • підстава з плит.

Тепер можна переходити до опису конструктивних вузлів. Тут розмічають місця монтажу вікон, дверей і сходів. Схема даху — це окрема робота. Технологія зведення кожного з конструктивних елементів дачної альтанки визначається окремо, що має бути відображено в проекті. Настав час позначення проводки, електрики і водопроводу. У плані відображаються місця монтажу меблів, обладнання, світильників. Потрібно відзначити, що це далеко не всі роботи, нюанси, які слід врахувати, складаючи своїми руками проект альтанки.

Фото прямокутного проекту будівництва альтанки для дачі

Чим ретельніше буде опрацьований проект, тим точніше будуть зроблені розрахунки будівельних матеріалів, тим легше буде проводити саме будівництво. Найголовніше, що практично нівелюються помилки. Конструкція вийде міцною і довговічною.

Як побудувати дерев’яну альтанку для дачі своїми руками

Отже, якщо мова йде про вибір матеріалу для будівництва альтанки, то багато людей вважають за краще вибирати саме дерево. Справа в тому, що цей матеріал дозволяє створювати альтанку для дачі, вписується в інтер’єр будь-якої ділянки. Крім того, дерево — це екологічно чистий матеріал, який є довговічним. Дерево легко обробляти і для зведення альтанок використовують брус, колоди, дошки, інші елементи.

Відео: Альтанка на дачі з дерева зроблена власноруч

Прямокутна альтанка для дачі

Найпростіший варіант для самостійного будівництва дерев’яної альтанки є використання прямокутної конструкції. Це споруда відкритого типу для літнього використання. Будуть відкриті опорні стійки, дах і огорожа. У кресленні слід відобразити тільки розміри конструкції, висоту, а також ескіз будівлі. Як правило, створюється креслення профільної і фронтальної проекції альтанки. Фундамент виводиться окремої схемою.

Зимова конструкція альтанки з дерева, фото

Як правило, віддають перевагу стовпчастої основі. Тут потрібно вказати розміри стовпів, висоту і глибину, на яку вони будуть вкопані.

Порада! Для того щоб роботи було зручніше виконувати, можна до проекту докласти детальну схему монтажу технічних вузлів із зазначенням варіантів кріплення між собою.

Що стосується креслення даху, то тут доречно відображати кроквяні системи, вказавши кріплення верхньої обв’язки, нижньої опори, а також вказати крок між кроквами. Як тільки всі креслення будуть готові, можна безпосередньо приступати до будівельних робіт. Отже, готуємо і розмічаємо ділянку для будівництва. Застосовуються кілки, обв’язані мотузкою. Як тільки периметр позначений, починаємо облаштовувати фундамент.

Креслення простої дерев’яної альтанки своїми руками для дачі, розміри

Для створення фундаменту, за кресленням слід викопати котлован. Хоча яму важко назвати котлованом, якщо в ній глибина 80 сантиметрів. Проте, все слід називати за правилами будівництва. На дно викладається шар піску. Ставляться опори, які потім бетонують. Обов’язково перевіряйте рівнем рівність всіх опор, віддаленість їх один від одного, а також рівень по висоті.

Фото початкового етапу робіт

Тепер переходимо до створення нижньої обв’язки, облаштовуємо підлогу з лаг. Використовуються дерев’яні бруси. Як тільки каркас готовий, потрібно створювати настил з дощок. Потім фіксують верхню обв’язку, збирають каркас покрівлі. Каркас обшивається дошкою і перекривається покрівельним матеріалом.

Етапи зведення альтанки

Як тільки конструкція альтанки буде стояти на місці, можна створювати огорожі. Спочатку зафіксуйте горизонтальні бруси, які будуть одночасно перилами. Потім встановлюють вертикальні стійки. Якщо ж за проектом передбачені дерев’яні грати, то необхідно створити раму з бруса, а потім всередині неї набивається решітка.

Конструкція з дерева, розміри для будівництва альтанки

Альтанка для дачі з барбекю і мангалом

Перш ніж почати створення проекту альтанки з мангалом, каміном або барбекю, потрібно створити ескіз, на якому відображається розташування альтанки на ділянці. Справа в тому, що до подібних альтанок буде підходити газ, вода. Отже, планування повинне бути ідеальним. Враховуйте напрям вітру, при якому дим від печі не поширюватиметься на інші будови.

Альтанки з дерева з мангалом, грубкою або каміном, як правило, замінюють літні кухні. Примітно, що споруда може бути відкритого або закритого типу. Так, закриту альтанку можна використовувати навіть взимку. Тому на етапі проектування потрібно подбати про утеплення приміщення, а також про створення якісної вентиляційної системи.

Відзначимо, що створити проект альтанки з мангалом, барбекю або піччю — це досить складна робота. Тут до уваги береться не тільки конструкція альтанки і фундамент, але і такі елементи, як піч, камін. Пам’ятайте про те, що пічне обладнання створюється з каменю, який має більшу вагу. Як правило, створюється стрічковий фундамент, а під печі або камін — плитковий.

Порада! Щоб в бетонній основі не з’являлися тріщини, необхідно під мангал або камін укладати арматуру.

На кресленнях потрібно відображати розміри майбутньої дачної альтанки, а також розташування в ній каміна або мангала. Окремо вказується схема фундаменту і димоходу. У проект буде включений сам мангал, форма жаровні, кількість вогневих точок, укладання каменю по рядах.

В ході розробки плану альтанки, необхідно ретельно продумати зонування приміщення. Потрібно передбачити найбезпечніше розташування столу, забезпечити вільний підхід до каміна або до мангалу. Не забуваємо про те, що доведеться проводити чистку печі, каміна і так далі. Вкрай важливо позначити в проекті зону, в межах якої навколо каміна буде покладений протипожежний матеріал.

Якщо ж ваша альтанка з каміном або мангалом буде використовуватися як літня кухня, то до неї обов’язково потрібно підводити воду, світло, газ. Отже, в проекті потрібно передбачити відповідні комунікації, схему електропроводки, води і так далі.

Ще раз відзначимо, що чекає складна робота не тільки при створенні проекту, але і при будівництві. Тому зараз слід якомога ретельніше скласти проект, щоб потім можна було уникнути неприємних «сюрпризів».

Будівництво металевої альтанки своїми руками

Дуже часто, крім дерева для зведення альтанок, використовують метал. Це може бути алюміній або просте залізо. Матеріал тим хороший, що його не потрібно спеціально обробляти, як дерево. З’єднання створюються за допомогою зварювального апарату. Примітно, що моделі металевих альтанок можуть бути не тільки стаціонарними, а й збірними / розбірними. У другому випадку для з’єднання конструктивних елементів використовують болти.

Порада! Для того щоб металева конструкція прослужила максимально довго, її потрібно обробити антикорозійним матеріалом, а також зрідка фарбувати.

Коли плануєте створити металеву альтанку, ретельно вибирайте місце на ділянці. Справа в тому, що метал сильно нагрівається влітку. Тому металеві конструкції альтанок, як правило, створюють відкритого типу і в саду.

Проста конструкція альтанки з профільних труб

Перш ніж розпочати створення проекту, краще продумати дизайн будови, який буде відповідати стилістиці екстер’єру. Розміри, які закладаються в кресленнях, залежать від кількості людей, які, ймовірно, будуть перебувати всередині альтанки. Крім того, слід врахувати кількість меблів, устаткування і так далі.

Зазвичай люди використовують готові схеми для будівництва металевих альтанок. Не важко знайти фотографії і проекти в інтернеті. Найпростіша конструкція прямокутної форми, яка має розміри 2,5 на 3 метри. В такому випадку альтанка для дачі НЕ буде громіздкою. У той же час в ній з легкістю можна встановити кілька посадкових місць і столик.

Альтанки з профільних труб своїми руками

За рахунок того, що профільна труба має ряд переваг, багато людей використовують саме цей матеріал для зведення альтанок. Таку альтанку не тільки легко побудувати, але і легко доглядати за нею. Справа в тому, що метал не сильно схильний до впливу навколишнього середовища і має порівняно високу довговічністю. Профільні труби не коштують дорого, мають акуратний вигляд. Перш ніж почати будівництво, слід визначитися з типом і формою конструкції. Крім того, готують креслення, перевіряють наявність матеріалів та інструментів, які будуть необхідні в роботі. Отже, можна створити прямокутну, круглу, квадратну, шестигранну і іншу форму альтанки.

Порада! Якщо ви не маєте достатнього досвіду роботи зі зварювальним апаратом або ж вперше створюєте подібні споруди, як альтанка для дачі, краще вибирати найпростіші конструкції.

Можна створити власне креслення, ескіз альтанки. У кресленнях вказуються всі розміри, максимально точно проводяться інші розрахунки, так як від цього залежить подальший вигляд і довговічність альтанки.

Отже, щоб побудувати своїми руками альтанку з профільних труб, слід використовувати такі матеріали: бетон, ґрунтовку для обробки металу, покрівельний матеріал, а також профільні труби. З інструментів обов’язково повинен бути зварювальний апарат, рівень, болгарка, свердла з дрилем, а також елементи кріплення. Як тільки місце для будівництва конструкції буде вибрано, потрібно приступати до облаштування ям. Їх кількість визначається згідно з проектом — за кількістю опор. Ями мають глибину до 60 сантиметрів. Висота стійок враховується з цим розміром. Як опори допускається використовувати профіль 80 на 80 мм, а також з товщиною стінки в 3 мм. До стійок приварюють опорні п’яти. Це дозволить збільшити ступінь жорсткості конструкції.

На дно підготовлених ям засипають щебінь. Після того підстилку утрамбовують, ставлять стійки і заливають бетон. Тут слід максимально точно стежити за вертикаллю стійок. Як тільки бетон починає тверднути, перевіряється рівність кожної стійки повторно. Після того, як будуть проведені дані роботи, необхідно почекати приблизно дві доби, поки бетон «схопиться».

Тепер можна починати створювати нижній пояс обв’язки. Тут застосовується профіль меншого перетину, приварюючи матеріал до опор на певній висоті над рівнем ґрунту. Як правило, обв’язку роблять на такій висоті, щоб можна було максимально комфортно заходити в альтанку.

Настає етап створення даху. З профілю створюється кроквяна система по кресленнях. Якщо форма буде двосхила, то профіль приварюється під кутом 15 градусів. Щоб покрівельний матеріал було зручніше кріпити, на каркас приварюється профільна труба як лати, крок якої становить 45 см. Ось і все — каркас альтанки вважається зібраним.

Конструкція альтанки з металу і полікарбонату

Конструкції альтанок з полікарбонату

Головна перевага полікарбонату полягає в тому, що він має прозору структуру. Крім того, він добре поєднується з іншими матеріалами. Альтанки з полікарбонату можуть прикрасити будь-який двір. Примітно, що полікарбонат можна використовувати не тільки для покрівлі, але і для огорожі.

Існує величезна кількість форм альтанок з полікарбонату. Це можна пояснити пластичністю матеріалу, невеликою вагою, а також простотою монтажу. Конструкція буває овальної форми, круглої, прямокутної і навіть сферичної. Спорудження може бути відкритого або закритого типу.

Полікарбонат необхідно закривати з торців. При потраплянні в його стільники вологи, починається руйнування.

Покрівля буває односхилою або двосхилою, у вигляді арки, шатровою і так далі. Так як продаються всілякі кольори полікарбонату, то всередині альтанки можна створити унікальну атмосферу. Колір матеріалу кожен підбирає відповідно до своїх смаків. Полікарбонат поєднується з будь-яким матеріалом: каменем, металевим профілем, деревом, пластиком і так далі.

Відео: проект альтанки — від креслень до даху

Фото альтанок: просто і красиво

Незалежно від того, який матеріал використовується для створення альтанки, потрібно після закінчення робіт перевірити якість будови. Так, стежимо за тим, щоб краї матеріалів були оброблені, не гострі. Зокрема, полікарбонат необхідно закривати з торців. При попаданні в його стільники вологи — починається руйнування. Створена альтанка для дачі своїми руками з будь-якого будівельного матеріалу буде міцною, надійною, функціональною і довговічною, якщо правильно скласти проектну документацію. Яку будову створити — залежить тільки від ваших уподобань, а також від фінансових можливостей.

Фото простої і красивої альтанки з цегли

Фото альтанки з одноциліндрових колод з металопластиковими вікнами

Фото закритої зимової конструкції

Проста конструкція з профільних труб

Фото альтанки з цегли зі скляними вставками

Сподіваємося, Вам стало зрозуміло, як побудувати альтанку для дачі своїми руками, і скоро на Вашій ділянці з’явиться затишне місце для зустрічей з друзями! Читайте наш сайт Сільське господарство та Садівництво, і у Вас буде гаразд не тільки Ваш город але й дача!

Читайте також:

Як зробити альтанку своїми руками – фото і відео

Альтанку дуже часто називають найкращим місцем для комфортного відпочинку всієї сім’ї – не тільки дорослим, але й самим маленьким.

Так приємно посидіти з чашкою гарячої і ароматної кави, захопившись милою розмовою з друзями, або просто втрачаючи рахунок хвилинам на самоті, вдихаючи прохолодне повітря рано вранці або пізно ввечері.

Зрозуміло, практично кожен власник дачі або невеликого заміського будинку хоча б раз у своєму житті замислювався над питанням про те, як зробити альтанку.

Не викликає жодних сумнівів те, що такий процес об’єднує безліч різних дій, а також вимагає володіння певними навичками та вміннями і, звичайно ж, не обійдеться без професійних рекомендацій або практичних підказок фахівців. Але так чи інакше цілком можливо все це зробити своїми власними руками. Хоча Ви повинні розуміти і те, що такий процес зовсім не є надзвичайно простим. Разом з тим, приготуйтеся до захоплюючої роботи і обов’язково гарного результату за умови ретельних, акуратних і уважних дій.

Альтанка може бути дуже різною. Наприклад, збірною, розбірною, а також представляти собою звичайну кругову лавку, розташовану під деревом. Ще один вельми популярний варіант – спорудження надійної кам’яної будови, в яку Ви зможете потім вставити металопластикові вікна, а також обладнати всередині мангал своїми руками.

У даній публікації ми розглянемо більш уважно всі особливості спорудження дерев’яної альтанки. Вона зможе прослужити Вам протягом багатьох років, а також ідеальним чином буде поєднуватися із загальним дизайном двору і дачі.

Альтанка своїми руками на відео

Пропоную вашій увазі подивитися на це відео. У прискореній зйомці вони зробили все: від проектування 3D моделі альтанки на комп’ютері, до повністю готової споруди. 15 днів вмістилися в 13 хвилин.

Вибираємо найкраще місце для спорудження альтанки

Найбільш відповідальним моментом тут є, по-перше, вибір матеріалу, по-друге, вибір конкретного місця для подальшої побудови альтанки. Побудувавши альтанку безпосередньо на відкритій місцевості, іншими словами, під самим сонці, Ви отримає натомість справжню піч, бути в якій буде вкрай некомфортно. Власне тому для побудови альтанки місце повинно вибиратися, виходячи з особливостей дизайнерського планування, а також, виходячи з розташування тіні.

Найбільш правильне рішення – побудувати альтанку в затіненому місці. Наприклад, недалеко від водойми. У теплу пору року Ви зможете по-справжньому оцінити всі переваги даної ідеї. Крім того подбайте про те, щоб поблизу альтанки не було джерел шуму.

Альтанки – фото

Як зробити альтанку своїми руками

Дача – це не тільки робота на земельній ділянці , а й відпочинок. Із пізньої весни і до середини осені немає ніякого сенсу збиратися з близькими і друзями в приміщенні – посиденьки на грядках теж прекрасно виглядають! Для цих цілей потрібна гарна альтанка, яка захистить від сонця , вітру й опадів. Замовлення будівництва фахівцям передбачає чималі фінансові витрати, але можна і заощадити, якщо зробити альтанку власноруч . А якщо ще постаратися і проявити фантазію, то ця споруда стане прикрасою території.

Вибір підходящої конструкції

Як і в минулі часи, найбільш доступним за вартістю матеріалом залишається деревина, яка, до того ж, ще й надійна. Якщо ви обробите бруски і дошки всілякими сучасними сумішами для захисту від комах і шкідливих факторів навколишнього середовища, то максимально продовжите експлуатаційний термін. Деякі умільці примудряються зводити дерев’яні альтанки менш ніж за тиждень. Укластися в найкоротші терміни вийде й у вас, особливо якщо ви маєте уявлення про будівництво.

Альтанка з металу теж здатна служити протягом багатьох років, а то й десятиліть – але її собівартість виявиться вищою. Крім того, за такою конструкцією потрібен ретельний догляд, тому що метал треба покривати захисними засобами майже щорічно. Отже, перш ніж приступити до роботи, виберіть для літнього будиночка підходяще місце, створіть креслення і складіть на його основі кошторис.

Основні нюанси будівництва

Перш ніж облаштовувати фундамент для майбутньої альтанки, зніміть верхній шар грунту на 15 сантиметрів і утрамбуйте. Будувати дерев’яну альтанку на бетонному фундаменті не рекомендується, тому що термін служби її помітно скоротиться. Справа в тому, що зіткнення дерева з бетоном призводить до гниття, незважаючи на ретельну обробку антисептиками. Але, якщо ви все ж таки вирішите зробити фундамент бетонним, то встановіть невеликі труби з металу і зробіть у них отвори для кріплень, щоби метал підтримував альтанку протягом довгих років.

Кращі матеріали для обшивки альтанки

Якщо ви хочете захистити альтанку від поривів вітру, може спорудити огорожу з цегли, але найкращим рішенням стане вагонка, яку легко встановлювати, та й за вартістю робота обійдеться дешевше. Ще один цікавий варіант – стільниковий полікарбонат. Цей матеріал відрізняється довговічністю і надійністю, у зв’язку з чим йому віддають перевагу багато дачників. Полікарбонат не боїться механічних пошкоджень, великої кількості вологи і сонця, витримує вигини і при цьому має малу вагу. У продажу матеріал представлений у різноманітних кольорах і відтінках.

Стільниковий полікарбонат підходить не лише для обшивки альтанки, а й для установки паркану. Листи кріплять до простеньких металевих конструкцій, і така огорожа служить довго. Якщо ви збираєтеся будувати альтанку з використанням цього матеріалу в затіненому місці, то віддайте перевагу прозорим листам, що добре пропускають світло.

Ще один підходящий матеріал для обшивки – хвильової шифер. Але існують певні складнощі. Так, довжина альтанки повинна бути кратною одному метру з довжиною ската в 1,75 метра.

Як побудувати дерев’яну альтанку

На перший погляд може здатися, що це завдання надто складне і трудомістке, але на перевірку виявляється, що складнощів в цій справі майже немає, у чому багато дачників та мешканців приватних будинків переконалися на власному досвіді. При бажанні в альтанці можна обладнати місце для мангала і навіть невелику кухню. Встановлювати спорудження краще подалі від будинку, аби шум і дим не створювали дискомфорту.

Для будівництва вам знадобляться бруси сантиметр на сантиметр, листи для покрівлі, дошки, металеві куточки, рейки і саморізи, а з інструментів – бур, рубанок, циркулярка і шуруповерт. За допомогою будівельного бура зробіть у землі 11 виїмок, в які будуть занурюватися стійки стовпчастого фундаменту. Заповніть виїмки арматурою і залийте бетоном. Після цього можете починати збірку каркаса. Дерев’яні бруси скріпляйте за допомогою металевих куточків. Зведений каркас обробіть антисептиками. Потім настане черга укладання лагів підлоги.

Наступний етап – установка покрівлі. Уклавши на підлогу дошки, приступайте до установки крокв. На основах альтанки для цієї мети зробіть запили. Фіксувати вертикальні стійки краще будівельними куточками, переконавшись при цьому, що вони встановлені чітко перпендикулярно. Зверху по контуру потрібно змонтувати стяжки, закріпивши їх до несучих колод за допомогою саморізів. Установку даху завершіть затягуванням і фіксацією всіх елементів і відпилюванням центральної опори.

Коли основа альтанки буде готова, можете приступати до оформлення внутрішнього простору, в тому числі – до установки каміна. Стіни для безпеки обшийте рубероїдом, а в подальшому їх можна обшити вагонкою або іншим бажаним матеріалом. На дах краще постелити м’яку черепицю, вибір якої в магазинах величезний. Цей матеріал є простим в роботі завдяки своїй податливості і малій вазі, а в експлуатації він надійний, тому що перешкоджає проникненню вологи всередину приміщення. Щоб альтанка вигідно виглядала на тлі будівель і стала справжньою окрасою екстер’єру, пофарбуйте її в яскраві відтінки, але краще зберегти природну структуру дерева.

Про автора

admin administrator