Як зробити саджанець винограду

Авторadmin

Як зробити саджанець винограду

Як виростити саджанці винограду?

Як самому виростити саджанці винограду? Питання це досить цікаве, що вимагає певних агрономічних знань і терпіння. Тим не менш, при бажанні, можна легко здійснитися.

Але давайте не будемо забігати наперед, а заглибимося в тонкощі цієї, не простої справи.

І так, щоб виростити саджанець винограду в домашніх умовах, необхідно пізньої восени заготовити посадковий матеріал. Все це легко реалізувати під час осіннього підрізування виноградної лози. Підійдуть визрілі однорічні пагони, довжиною 40 мм. Головне, щоб на них було 3-4 вічка.

Підготовлені живці потрібно закопати в грубозернистий вологий пісок, насипаний у відро або інший посуд, і опустити в прохолодне місце, наприклад, у підвал. З настанням весняного тепла їх звідти мають перенести в тепле приміщення, а потім роблять зріз на обох кінцях. Важливо, щоб нижній зріз був зроблений під самим вузлом, а верхній, перебував на кілька сантиметрів вище його. Між двома нижніми вузлами роблять неглибокі поздовжні надрізи й після цього поміщають живці в ємність з водою на два-три дні.

Після того, як бруньки набубнявіють, живці поміщають у вологу тирсу і зберігають їх в теплому приміщенні два тижні. З настанням тепла посадковий матеріал необхідно щодня виносити на вулицю для загартовування, поступово збільшуючи тривалість. Спершу живці поміщають в тінь, а трохи пізніше виносять на сонце.

Коли ґрунт досить добре прогріється, можна приступати до висадки у відкритий ґрунт. Навесні їх дістають, проробляють вищеописані маніпуляції, і висаджують на постійне місце.

Ще один спосіб вирощування саджанців винограду полягає в висадці у відкритий ґрунт під банки. Це роблять восени і навесні. Різниця лише в тому, що при осінній посадці банки повністю засипають землею. Навесні їх очищають, а по мірі зростання паростка і зовсім знімають.

Щоб саджанець винограду добре ріс, його необхідно періодично підгодовувати добривами. Придбати їх можна в будь-якому садовому магазині.

Найпростішим способом отримання посадкового матеріалу є вкорінення верхівок однорічної виноградної лози. Для цього зрізують верхівку виноградної лози з 6-8 листками. Два нижніх листка обривають і висаджують черешок у відповідну ємність. Як поживний ґрунт використовують суміш з піску і ґрунту. Всі накривають банкою і періодично поливають дощовою водою. Поливати потрібно обережно, щоб не перезволожити ґрунт і не викликати гниття. Краще всього, якщо черешок буде перебувати у затіненому місці, при цьому, оптимальна для проростання температура повинна бути в межах 25-27 градусів.

Як правильно садити виноград навесні: потрібно знати усім садівникам

Посадка винограду – це зовсім непростий процес; тут усе потрібно зробити правильно і обережно: купити саджанці, знайти хороше місце для них, підготувати землю та зрештою посадити саджанець правильно.

Під час правильного поводження з саджанцями виростити виноград вдасться навіть новачкам, тож головне – зрозуміти, що і за чим потрібно робити.

Коли найкращий час для посадки винограду?

Відразу варто сказати, що для висадки молодих саджанців у ґрунт оптимальним буде і весняний, і осінній сезони. Втім, більшість садівників стверджують, що краще все садити саджанці саме навесні.

Весняний період посадки має свої і позитивні, і негативні сторони. Ось кілька переваг щодо посадки винограду навесні.

Перш за все, кущ може окріпнути до наступної зими, і його коренева система розвинеться та буде здатна забезпечити кущ необхідними поживними речовинами. Окрім того, так ви забезпечите собі урожай на наступний рік.

А тепло та достатня кількість вологи допоможуть підготувати місце для посадки більш якісно, а також ви зможете заготовити матеріали для підгодівлі та мульчування.

Вирощувати сорти під час весняної посадки досить вигідно, адже ви отримаєте плоди вже на другий рік – і це буде не кілька грон, а повноцінний урожай. А під час осінньої посадки плоди почнуть з’являтися із затримкою щонайменше у один рік.

Виноград потрібно садити у правильний час / Фото Pexels

Та ви маєте бути готовими і до несприятливих моментів:

  • під час різкого потепління навесні може виникнути брак вологи та вам доведеться влаштувати додатковий полив;
  • садити виноград навесні потрібно з додатковим мульчуванням ґрунту та додаванням органічних та мінеральних добрив у більших кількостях;
  • під час посадки рослин із зеленим листям вони можуть стати об’єктом уваги тварин і комах, тож вам потрібно уважно стежити за пагонами.

Виноград – це дуже теплолюбна рослина, тож важливо правильно визначити оптимальний термін для посадки. Для більшості регіонів України найкращий час для весняного висадження винограду – це друга-третя декада травня, коли весняні дощі вже добре промочать ґрунт.

Та однорічні саджанці, у яких вже задеревенів стовбур, можна висаджувати у ґрунт вже у кінці квітня та аж до кінця червня.

Про автора

admin administrator