Як зробити так щоб кисень надходив у мозок

Авторadmin

Як зробити так щоб кисень надходив у мозок

Як підвищити тиск: 5 швидких способів, які точно допоможуть

Почнемо з хорошої новини: низький тиск-штука неприємна, але найчастіше безпечна. Однак ігнорувати напади гіпотонії ні в якому разі не можна.

Що таке низький тиск і чим він небезпечний

Запам’ятайте прикордонний рівень — 90/60. Поки тонометр показує вам ці або великі значення, все в порядку. Але як тільки зменшується будь-яке з чисел-хоч перше, хоч друге, – можна говорити про низький тиск.

Тут є важливий нюанс. Якщо з високим тиском все однозначно: він категорично небезпечний для всіх, то знижений артеріальний тиск може бути просто вашою особливістю. Поки він не псує життя нездужаннями, його не вважають порушенням, з ним не треба боротися.

Інша справа, якщо з’являються такі симптоми:

  • слабкість;
  • запаморочення, аж до стану, коли здається, що Ви ось-ось втратите свідомість;
  • помутніння зору;
  • нудота;
  • озноб;
  • пітливість;
  • зниження концентрації.

Цей комплекс серйозно псує життя, заважає працювати і спілкуватися. Але найголовніше: низький тиск, якщо він супроводжується неприємними симптомами, насправді теж всього лише симптом.

Причини зниження артеріального тиску можуть бути самими різними: від простого зневоднення і стресу до гормональних порушень, внутрішніх кровотеч і інфаркту міокарда.

Важливо з’ясувати, що саме викликає гіпотонію, і почати лікуватися. Коли буде переможено основне захворювання, тиск нормалізується само собою.

Коли треба викликати швидку

Як тільки помітите у себе або близької людини не тільки тиск, який сильно впав, але і

  • холодну, липку і бліду шкіру;
  • швидке поверхневе дихання;
  • слабкий і швидкий пульс;
  • сплутаність свідомості.

Це ознаки так званої гострої артеріальної гіпотензії (колапсу, шоку). Такий стан небезпечний для життя. Він може привести до гіпоксії мозку і внутрішніх органів. Тому зволікати зі зверненням за медичною допомогою не можна.

Як швидко підвищити тиск в домашніх умовах

Нагадаємо: якщо у низького тиску є неприємні симптоми, йдіть до терапевта. Інакше ви ризикуєте проморгати можливу приховану і куди більш глобальну хворобу. Але поки ви до лікаря не дійшли або фахівець ще не встановив причини нездужання, можна скористатися простими домашніми способами підвищити тиск. Вибирайте найкомфортніший для вас або комбінуйте їх.

1. З’їжте щось солоне

Шматочок оселедця, солоний огірок, пару скибочок бринзи або іншого розсільного сиру, ложку рису, щедро приправлену соєвим соусом…

Хлорид натрію (та сама кухонна сіль) підвищує артеріальний тиск. Іноді різко, тому сіль категорично протипоказана людям, що страждають на гіпертонію. Але у нас — протилежний випадок.

Увага! Не можна постійно підвищувати тиск солоненьким. Надлишок натрію може призвести до серцевої недостатності, особливо якщо мова про літню людину.

2. Випийте склянку води

А краще дві, якщо влізе. Рідина збільшить об’єм крові (як наслідок — її тиск на стінки судин), а також усуне можливе зневоднення.

3. Одягніть компресійні гольфи або панчохи

Еластичні панчохи зазвичай використовують, щоб зменшити припухлість і біль у варикозних венах. Але крім того, вони зменшують обсяг крові в ногах. Витіснена кров підвищить тиск в основних судинах тіла.

4. Прийміть правильну позу

Це своєрідна альтернатива компресійним панчохам.

Якщо сидите, закиньте ногу на ногу. Так ви зменшите обсяг крові в нижніх кінцівках і підвищите тиск в основних судинах. До речі, тому людям, що страждають від гіпертонії, така поза протипоказана.

Якщо ви стоїте, можна схрестити стегна, як ножиці, і сильно їх стиснути. Ефект буде приблизно тим же.

Інший варіант: поставте одну ногу на стілець або лавочку перед собою і якомога глибше нахиліться всім тілом вперед.

5. Випийте кави

Це один з найбільш популярних способів, але не факт, що дієвий. Кофеїн дійсно може підвищувати артеріальний тиск у тих людей, що п’ють каву рідко. А ось якщо ви кавоман, потрібний ефект не обов’язково настане.

Як надовго підвищити тиск без ліків

Повторимося: за допомогою лікаря, який встановить причини вашого стану і призначить схему лікування. Щоб полегшити симптоми, медик випише препарати, які повертають знижений тиск до норми.

Однак ви можете допомогти організму, трохи змінивши спосіб життя. Ось що лікарі радять робити при гіпотонії:

  1. Пийте більше води, особливо якщо на вулиці жарко або у вас температура.
  2. Обмежте вживання алкоголю. По можливості відмовтеся від спиртного зовсім.
  3. Регулярно тренуйтеся або хоча б більше гуляйте: фізичні навантаження покращують тонус судин.
  4. Намагайтеся не стояти довго на одному місці. Якщо у вас стояча робота, частіше розминайтеся: ходіть, присідайте, стрибайте, танцюйте.
  5. Не приймайте тривалі гарячі ванни. Більш здоровий варіант — контрастний душ.
  6. Скоротіть кількість вуглеводів в раціоні. Якщо хочеться солодкого, їжте фрукти.
  7. Харчуйтеся невеликими порціями 4-5 разів на день.

Як перезавантажити мозок: 6 ефективних способів, підтверджених наукою

Щоб насолоджуватися своїм життям у 2021 році, потрібно позбутися руйнівних звичок і відновити колишній рівень енергії. Про це повідомляє MedicalXpress.

6 доказових способів покращити роботу мозку

Проявляйте доброту

Підтверджено, що доброта, альтруїзм та емпатія позитивно впливають на мозок. Одне дослідження демонструє, що благодійність та допомога іншим активує систему винагород. Це група нервових структур, які відповідають за стимул бажань, потягів та задоволення і їхнє позитивне підкріплення.

Окрім цього, волонтерство може дати відчуття сенсу життя. Люди похилого віку, які регулярно займаються волонтерською діяльністю, теж більше задоволені життям і рідше страждають від депресії та тривоги. Словом, зробити інших щасливими – чудовий спосіб зробити щасливим себе.

Робіть більше фізичних вправ

Заняття спортом пов’язані з покращенням як і фізичного, так і психічного здоров’я. У людей, які займаються спортом, нижчий ризик серцево-судинних захворювань і депресії. У дитинстві фізичні вправи сприяють кращим показниками в школі та прагненню до пізнання. Натомість дорослим фізичні вправи допомагають підтримати когнітивні показники й забезпечити стійкість проти нейродегенеративних розладів, таких як деменція.

Дослідження показали, що у людей з великою фізичною активністю більший об’єм мозку, що пов’язано з кращими когнітивними показниками у літньому віці. А ще люди, які займаються спортом, живуть довше.

Тож один з найкращих способів перезавантажити свій мозок – вийти на вулицю і подихати свіжим повітрям під час швидкої прогулянки, бігу або їзди на велосипеді. Головне – обрати щось, що вам справді подобається, аби не хотілось закидати цю справу.

Добре харчуйтеся

Харчування може суттєво вплинути на розвиток, здоров’я та функції мозку. Адже правильна їжа дає мозку певні будівельні блоки для створення та підтримки зв’язків, які є критично важливим для поліпшення пізнання й успішності в навчанні. Попередні дані показали, що довготривала нестача поживних речовин може призвести до структурного та функціонального пошкодження мозку, а ось якісна дієта пов’язана з більшим його об’ємом.

Одне дослідження, в якому взяли участь 20 000 людей, виявило, що вживання злаків пов’язане з довгостроковим збільшенням обсягу сірої речовини (ключового компонента центральної нервової системи). Однак дієта, багата на цукор, насичені жири та калорії може пошкодити нервову функцію. А ще таке харчування може зменшити здатність мозку встановлювати нові нервові зв’язки, що негативно впливає на пізнання.

Тож незалежно від віку важливо харчуватись збалансовано і не нехтувати овочами, фруктами й кашами.

Підтримуйте соціальні зв’язки

Пандемія COVID-19 загнала людей у жорстокі рамки. Наукові дослідження вказують на те, що соціальна ізоляція шкодить фізичному, когнітивному та психічному здоров’ю.

І хоч останнє дослідження під час карантинних обмежень це лише підтвердило, негативний ефект був меншим у тих людей, які підтримували віртуальний зв’язок з друзями та рідними. Так, розвиток соціальних зв’язків та пом’якшення стану самотності пов’язані зі зниженням ризику смертності й розвитку низки захворювань, а ще з активацією систем винагород.

Тому у 2021 році обов’язково відновіть зв’язки за родиною та друзями, розширюйте свій кругозір й заведіть декілька нових знайомств.

Дізнавайтеся щось нове

Нові враження та навички можуть змінити функцію та навіть основну структуру мозку. До прикладу, жонглювання нарощує структуру білої речовини (тканини, яка складається з нервових волокон) у мозку. В результаті це покращує зорово-моторні показники.

Натомість у музикантів вищий рівень сірої речовини в тих частинах мозку, які обробляють слухову інформацію. Вивчення нової мови теж може змінити структуру людського мозку.

Натомість інтелектуальне дозвілля (таке як читання, шахи або настільні ігри) пов’язане з підтримкою когнітивних здібностей у людей похилого віку.

Висипайтеся

Сон є важливою складовою людського життя, але багато людей досі не розуміють взаємозв’язку між хорошим здоров’ям мозку та процесом сну. Під час сну мозок реорганізовується, перезаряджається і видаляє токсичні побічні продукти, завдяки чому підтримує себе у формі.

Окрім цього, сон дуже важливий для обробки переживань, підтримки імунітету, когнітивних та емоційних функцій й розумового відпочинку. Нестача сну знижує концентрацію пам’яті та уваги й негативно впливає на системи винагород, що тягне за собою емоційні порушення.

Коли ви почнете спати щонайменше 7 годин на день, то помітите покращення самопочуття і збільшення енергії, що допоможе вам розвивати креативність та мислення.

Важливо! Цей матеріал має винятково загальноінформаційний характер і не може бути основою для встановлення діагнозу або медичних висновків. Публікації на сайті засновані на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Але якщо Вам потрібні встановлення діагнозу або медична консультація, обов’язково зверніться до лікаря.

Про автора

admin administrator