Як зрозуміти чи є в тебе кон’юнктивіт

Авторadmin

Як зрозуміти чи є в тебе кон’юнктивіт

Стандартні ознаки кон'юнктивіту – почервоніння і набряк слизової оболонки ока, сльозотеча, підвищена чутливість до світла. Іноді на кон'юнктиві утворюються фолікули (скупчення лімфоїдної тканини), які видно при огляді.15 груд. 2021 р.

Виявити кон'юнктивіт можна за появою наступних симптомів:

  1. почервоніння або рожевого відтінку в області ока (або обох очей);
  2. почервоніння за повіками;
  3. набряклості в зоні повік (синдром набряклих повік);
  4. сльозотечі, свербіння;

Вірусний кон'юнктивіт може бути надзвичайно заразний в перший тиждень захворювання, тому потрібно мінімізувати дотик до очей з подальшим потискуванням рук і дотиків до предметів загального користування (до дверних ручок, наприклад). У хворого обов'язково має бути окремий рушник і столові прибори.

Бактеріальний найчастіше буває одностороннім, а вірусний починається з одного ока, а потім підключається й інше. Якщо очі вразили бактерії, то виділень багато: вранці людині важко відкрити повіки. При алергічному й вірусному процесі виділення більш мізерні, напівпрозорі. Відрізняється й лікування.

При пневмококовому кон'юнктивіті виділення з ока мають вигляд тонких сіруватих плівок, які легко видаляються вологим тампоном і після їх зняття слизова кон'юнктива не кровоточить.

Запальний процес при вірусній інфекції супроводжують такі симптоми: почервоніння, набряк кон'юнктиви (іноді досить виражений), світлобоязнь і рясна сльозотеча. На відміну від інших кон'юнктивітів, вірусний кон'юнктивіт з'являється як супутник загальної застуди, системних вірусних інфекцій (кір, вітрянка, краснуха).





Існує декілька основних видів кон’юнктивіту: алергічний, інфекційний (бактеріальний і вірусний) та хімічний. Також можливе поєднання кон’юнктивіту з іншими захворюваннями: 1. блефарокон’юнктивіт — поєднання кон’юнктивіту з блефаритом (запалення повік). 2. кератокон’юнктивіт — …

Про автора

admin administrator