Як звали слов’янських богів

Авторadmin

Як звали слов’янських богів

Найвідомішими руськими богами були: Ярило (бог сонця та весни), Дажбог (бог сонця та багатства), Велес (або Волос) (бог скота), Перун (бог грому), Род (бог народження). Язичество скасував князь Володимир у 988 році, а замість нього було введено християнство східного обряду (православ'я).2 січ. 2012 р.

Стрибо́г, Стрибо, Стриба (дав. -рус— Стрибогъ) — бог вітру (вихору, бурі) у давніх слов'ян.

Перун, у балтів Перкунас, Прове — первісно бог неба та грози, податель дощу. Пізніше — покровитель війни, воїнів і князівської влади.

Літописи згадують головних шістьох слов'янських богів: Перуна, Стрибога, Даждьбога, Хореса, Семирагла та богиню Макош. Згадуються також Велес, Сварог, Род і Рожаниці. Язичництво — це не просто релігія, це — світогляд, цілісна система уявлень про світ і місце людини у ньому.

Мокош — слов'янська богиня Матері-Землі, родючості, долі, врожаю, покровителька жінок, дітей. Вона є єдиним жіночим божеством, згаданим у давньокиївському пантеоні 980 року, і збереглася у східнослов'янських народних віруваннях як Мокоша або Мокуша.

Δίας) — у давньогрецькій міфології головний з богів-олімпійців, бог грому і блискавок. Третій син титана Кроноса і титаніди Реї.





Цей список містить перелік персонажів і істот давнього слов’янського язичництва: богів, богинь, персоніфікацій та чудовиськ. Перун, у балтів Перкунас, Прове — первісно бог неба та грози, податель дощу. Пізніше — покровитель війни, воїнів і князівської влади. В Київській Русі …

Про автора

admin administrator