Яка діяльність заборонена у заказнику

Авторadmin

Яка діяльність заборонена у заказнику

На відмінну від заказника, заборонена будь-яка господарська діяльність, людська присутність, у тому числі туризм.

На територіях заказників забороняються суцільні, прохідні, лісовідновні та поступові рубки, видалення захаращеності, а також полювання та інша діяльність, що суперечить цілям і завданням, передбаченим положенням про заказник.

Тут зберігається вся екосистема, що включає будь-які живі компоненти – від рослин та тварин до комах, грибів та мохів. Втрата одного з компонентів порушує цілісність всієї системи. Тому в заповідниках заборонено косити сіно, збирати гриби, трави, ягоди, будь-які колекційні та інші матеріали.

Заказники́, або зака́зники (від заказати — «заборонити») — природоохоронні об'єкти. На відміну від заповідників можуть бути постійними або тимчасовими; у заказниках можливе часткове взяття під охорону: тварин, рослин та інших природних ресурсів.

Сучасний перелік природоохоронних територій в Україні включає національні природні парки, біосферні заповідники, природні заповідники, заказники, пам'ятки природи, ботанічні сади та зоологічні парки.

ЗАКАЗНИКИ — природні території, створені з метою збереження і відтворення природних комплексів або їх окремих компонентів. Залежно від їх екологічної і наукової цінності З. можуть бути державного або місцевого значення.





На території заказників обмежена або заборонена діяльність, що суперечить цілям і завданням, передбаченим положенням про них. Господарська, наукова та інша діяльність, що не суперечить меті і завданням заказників, проводять із дотриманням загальних вимог до охорони навколишнього …

Про автора

admin administrator