Яка користь від ворони

Авторadmin

Яка користь від ворони

Що їдять ворони і як утримувати їх в домашніх умовах?

Багато хто не повірять, що мудрі і важливі ворони відносяться до загону горобиних і є великими родичами звичайних синичок і горобців. Ворони виглядають елегантно, кмітливі й розумні, через що деякі птахівники містять їх в якості домашніх вихованців. Але перш, ніж поселити в свій будинок такого птаха, необхідно розібратися – чим харчуються ворони і як їх привчити до домашніх умов?

Зовнішній вигляд і особливості поведінки

Маса тіла ворона може досягати від восьмисот грам, до півтора кілограм. При цьому довжина його тіла – від шістдесяти до сімдесяти сантиметрів, а розмах крил – від ста двадцяти до ста п`ятдесяти сантиметрів. До інших особливостей зовнішнього вигляду відноситься:

  • подовжені у вигляді бороди пір`я на горлі;
  • гострий, високий і дуже масивний дзьоб;
  • клиноподібної форми дзьоб;
  • досить вузькі, але довгі крила;
  • різкий помах крила під час польоту;
  • однотонна забарвлення тіла;
  • чорне оперення з зеленуватим знизу і фіолетовим або синюватим відливом знизу;
  • у воронят оперення має чорно-матовий колір без блиску;
  • райдужна оболонка очей – темно-бура;
  • голос трубний і гучний.

У польоті ворони схожі на хижих птахів і навіть здатні виконувати деякі маневри. Вони добре вміють пересуватися по землі, мають обережністю і терпінням.

У природі вони тримаються парами і тільки на нічліг можуть об`єднуватися зі своїми родичами.

Місця існування

Ворони невибагливі і тому їх можна зустріти в лісі, пустелі, високогірній тундрі і навіть на арктичних узбережжях. Вони вибирають хвойні або широколисті ліси, відкриті ділянки біля водойм, гірські ландшафти. Селяться на околицях невеликих населених пунктів і в покинутих селах.

У великих містах цих чорних пернатих можна зустріти тільки на Північно-Заході Росії, деяких містах в Америці, в Улан-Баторі. Пояснюється це тим, що ворони цураються людини.

Взимку харчуються покидьками або падлом, тому шукають їжу на смітниках після пікніків, близько м`ясокомбінатів, звіроферм, узбіччя доріг. Вони шукають мишачі нори і переслідують дрібних гризунів.

Ворон в домашніх умовах

Кмітливу і елегантну птицю, яка має здібності до наслідування, люди часто тримають в якості домашнього вихованця. Але як приручити ворона? Для цього необхідно взяти в будинок вороненка не старші шести місяців від роду. Найкраще, якщо пташеня буде в віці від двох до трьох місяців.

Щоб вороненок звик до людини і домашніх умов, з ним потрібно проводити багато часу. Він буде вважати своїм господарем того, хто буде годувати, виховувати пташеня і доглядати за ним.

Ворони рухливі і великі птахи, тому в клітинах їх тримати не рекомендується. Для них вибирають вольєри, мінімальні розміри яких повинні бути один на два метри. У висоту житло вихованця повинно бути від двох метрів і більше.

Устаткування вольєра:

  • встановити різні жердочки або сухе дерево з гілками;
  • покриття вольєра має добре чиститься;
  • пол викладають мохом або тирсою;
  • годівниці і поїлки обов`язково потрібно кріпити, інакше птах їх перекине;
  • встановити березовий чурбачок, про який ворон буде точити дзьоб і кігті;
  • два-три рази на тиждень у вольєр потрібно ставити ємність з водою, де вихованець із задоволенням буде чистити свої пір`їнки;
  • можна накидати в будиночок пташки різних блискучих іграшок, і тоді вона не буде псувати предмети й інтер`єр квартири.

Оскільки ворони акуратністю не відрізняються, за ними доведеться часто прибирати.

Після того як будиночок для вашого вихованця буде готовий, можна починати його приручати. Для цього маленькому Вороненко доведеться виділяти кожен день по дві-три години. Найкраще приручення піддаються розважливі і спокійні самки, оскільки самці активні і мають різкий характер.

Не рекомендується заводити відразу кілька птахів. Вони будуть наслідувати один одному, і як господаря людини сприймати не стануть.

прогулянки

Приручати і навчати ворона слід як ловчу птицю. Згодом з ним можна навіть гуляти на повідку. Для цього власнику необхідно надіти на руки шкіряні рукавички. Птаху кожен день потрібно давати політати протягом одного-двох годин. Згодом вихованець звикне, і його можна буде відпускати в польоти без повідка.

Якщо ворон не в вольєрі, то одного надовго в кімнаті його краще не залишати. Ця активна птах здатний розкидати речі, подзьобати кнопки на електроприладах, розірвати м`які іграшки, обірвати шпалери.

Живучи в домашніх умовах ворони будуть передражнювати почуті ними звуки. Це може бути гавкіт собак, покашлювання господаря, скрип дверей. Співати ці птахи не будуть.

Чим годувати ворона?

Ворони всеїдні, тому раціон птиці повинен бути найрізноманітніший. У вольєрі повинно стояти завжди дві годівниці. Одна об`ємом в сто грам – для постійного корму, а друга для мінеральних добавок. Для води можна використовувати поїлку у вигляді підлогу літрової банки.

Вихованцеві можна давати і він із задоволенням буде є такі продукти:

  1. Нежирну відварну баранину і яловичину.
  2. Супові набори, про кістки яких він поточити дзьоб. Але їх не рекомендується давати в великих кількостях, оскільки у птахів може розвинутися пронос.
  3. Оселедцеву голову в якості ласощів. Інший рибою і копченостями годувати не рекомендується. Можна побалувати креветками.
  4. Полуотварние курячі голови, серця, шийки.
  5. Потроху сирі і відварені яйця.
  6. В якості живого корму – метеликів, мотиля, опариша, зелених гусениць, коників і навіть мокриць. Мотиля слід давати з обережністю, оскільки їм птах може отруїтися.
  7. Добре їдять ворони відварені макарони і різні каші (пшоно, вівсянку, гречку). Їх можна перемішати з вареними овочами, пророщеним вівсом, зеленню кульбаби.
  8. Влітку вихованцеві слід запропонувати баштанні, ягоди, фрукти і все, що росте на городі. Не рекомендується тільки картопля. У раціон ворона може входити навіть полуниця і смородина. Але всі ці продукти не повинні містити інсектицидів, інакше птах може захворіти.
  9. Тридцять відсотків від раціону можуть становити хорошої якості сухі корми для собак і кішці.

При складанні раціону слід мати у вигляді, що третина його повинна складатися з м`ясних продуктів.

Не можна годувати ворона:

  • чіпсами, солодкими, солоними сухариками і іншими закусками;
  • цитрусовими фруктами;
  • цитрусовими соками і газованими напоями;
  • будь-якими алкогольними напоями;
  • маргарином і вершковим маслом;
  • консервами, призначеними як для тварин, так і для людей;
  • равликами і дощовими хробаками, від яких вихованець може заразитися гельмінтами;
  • ковбасними виробами;
  • смаженими продуктами;
  • жирними продуктами (жирним м`ясом, сиром, сиром);
  • солоними продуктами, які для будь-яких птахів є просто отрутою.

Застосування пернатими перерахованих продуктів негативно позначиться на стані їх суглобів, кісток, оперення і здоров`я в цілому.

Для поліпшення зовнішнього вигляду і здоров`я воронам дають мінеральну підгодівлю, яка готується з потовчених і змішаних в рівних пропорціях:

  • палений кісток;
  • прокаленного річкового піску;
  • пропареної землі;
  • товченого деревного вугілля;
  • дробленого цегли;
  • шкаралупи від вареного яйця.

Чим побалувати ворона?

Як ласощі і в той же час розваги вихованців можна годувати насінням соняшнику і гарбуза, в невеликій кількості нежирними горіхами, свіжими вареними мозковими кісточками, відвареними без солі кістками курочки, сушками, бубликами.

Порція ворона повинна бути такою, щоб він з`їдав все за один раз. Влітку в жарку погоду птахи їдять менше, а взимку їх раціон збільшують. У вільному доступі у вихованця завжди повинна бути свіжа вода.

Вчені стверджують, що в домашніх умовах при хорошому догляді та утриманні ворони можуть прожити до двадцяти років. Привчивши і виховавши в своєму будинку маленького вороненка, ви отримаєте розумного і відданого пернатого друга.

20 фактів про ворон

Для жителів міст ворони є, швидше за все, самій знайомої птахом після горобців голубів. Особливо помітні ці чорні птиці взимку, на тлі снігу. Політ їх зграї виробляє досить похмуре враження. Грунтується воно, перш за все, на знанні того, що ворони часто кружляють там, де є трупи, тому їх і вважають передвісниками смерті.

Ворони – птахи дуже розумні, але люди їх не дуже люблять. І нелюбов ця має під собою підстави. Чорні птиці тягнуть все, що погано лежить, розтягують мусорки, можуть запросто напасти на домашніх тварин і, в свою чергу, не дуже люблять людини. Зграя ворон може зіпсувати урожай в пристойних розмірів саду або винограднику. Відвадити ж ворон, а тим більше вбити їх, надзвичайно складно.

Проте, кмітливість ворон привертає до них увагу. Вони стають об’єктом численних досліджень, та й просте спостереження за цими пернатими може доставити певний задоволення.

1. Те, що вóрон і ворóна це зовсім не самець і самка, а різні види птахів, відомо широко. Набагато менш відомий той факт, що ворони – загальна назва роду птахів, в який входить і кілька видів воронів, і кілька видів ворон, а всього їх налічується 43. І входять вони в загін горобцеподібних.

2. Узагальнено можна сказати, що ворони крупніше ворон, а їх забарвлення набагато темніше.

3. Ще одна відмінність схожих птахів – прихильність воронів до одного гнізда. Відповідно і будують ворони своє житло капітальним, з досить товстих гілок, які застеляються шерстинками або мохом. Їх більш дрібні побратими будують нове гніздо щороку.

4. Найбільший вид воронів – він так і називається «гігантський ворон» – живе в Індонезії. Птахи цього виду можуть досягати 60 см в довжину. Живуть гігантські ворони в джунглях, які зараз інтенсивно вирубуються. Скорочення площі придатних для проживання ареалів поставило гігантського ворона на грань вимирання.

5. Білі ворони, в принципі, існують. Їх забарвлення викликана ефектом альбінізму – відсутність фарбувального пігменту. Однак у такого птаха практично немає шансів вижити – забарвлення не дозволяє їй ні ефективно полювати, ні ховатися від хижаків.

6. Ворони – птиці моногамні. Одного разу вибравши супутника або супутницю, вони проводять разом все життя, а після смерті партнера або партнерки не шукають нових.

7. У воронів дуже розвинену мову. Різної тональності звуки можуть оголосити загальний збір зграї, говорити про наявність їжі або загрозу. Само собою, птахи використовують звуки в шлюбних іграх. Всього вони здатні видавати до 300 різних звуків. Для бесіди з Елочкою-людожеркою, наприклад, цього вистачить з лишком.

8. Ворони дуже розумні птахи. Вони вміють рахувати і винаходять найрізноманітніші способи дістатися до їжі. Відомо, що для того, щоб розколоти горіх, вони злітають вище і кидають його. Але це російські ворони, у яких в розпорядженні багато землі. У перенаселеному і повністю забудованому Токіо ворони кидають горіхи на перехрестя, чекають червоного сигналу світлофора і поїдають роздавлені автомобілями горіхи.

9. У містах ми з 99% -й вірогідністю бачимо ворон. Вóрони набагато менш пристосовані до життя в містах, особливо великих. Однак вони цілком комфортно почувають себе в великих парках.

10. Цей вид птахів цілком можна назвати всеїдними. Ворони можуть пополювати на дрібних звіряток, але цілком можуть задовольнятися падлом. Те ж стосується і рослинної їжі – можуть клюнути свіже зерно або ягоди, а й гниль зі звалища їх цілком задовольнить.

11. Ворон цілком можна називати «літаючими щурами». Вони переносять дуже багато хвороб, а самі при цьому не хворіють, і вкрай живучі. Більш того, ворону дуже важко вбити навіть з вогнепальної зброї. У птахи настільки чуйний слух, що вона чує клацання взводимой курка за десятки метрів і миттєво відлітає. Відчувають вони і пильний погляд людини.

12. Ворони – вид колективний. Зграя ніколи не дасть в образу підранений або хвору птицю, аж до того, що родичі будуть годувати її, як пташеня. Що ж тоді, фіксувалися і виключення, коли зграя третирувала поранену ворону. Втім, ворона могла бути не з цієї зграї.

13. У казках і міфах воронів наділяють приголомшливою для живих істот тривалістю життя – вони можуть жити і 100, і 200, і 300 років. Насправді ворони доживають в кращому випадку років до 50, а в тепличних умовах близькості до людини і регулярної годівлі живуть до 75 років.

14. У Лондонському Тауері ворони з XVII вважатися такими, що на державній службі. Вони жили в Тауері і раніше, але державі не було потреби їх годувати – вистачало тел страчених. Потім стратити стали в іншому місці, і воронів перевели на казенне харчування. Кожен з них отримує 180 грамів м’яса в день, сухий корм, овочі і іноді додатково тушки кролів. За ними доглядає спеціальний доглядач. Один з воронів вміє якісно повторювати людську мову. А коли в Європі була епідемія пташиного грипу, воронів в Тауері посадили в спеціальні просторі клітини.

15. Ворони дуже люблять всілякі розваги і часто придумують їх самі. Вони можуть кататися з крижаних гірок і покритих льодом дахів і інших гладких поверхонь. Ще одна забава – кидати невеликий предмет з висоти так, щоб інша ворона його ловила, а потім мінятися ролями. Будь-яка невелика блискуча річ неодмінно зацікавить ворону, і та спробує стягнути її, щоб заховати в схованці.

16. Ворони живуть і в домашніх умовах, але таке сусідство навряд можна вважати щастям з точки зору середнього людини. Птахи дуже інтенсивно паскудять і видають різкий неприємний запах. Вони дуже ревниві і намагаються налякати або клюнути будь-якого чужого людини прийшов в будинок. Добре розуміючи заборони, ворони порушують їх, залишаючись на самоті – псують меблі, одяг або взуття.

17. Експерименти, які провели вчені одного з американських університетів, показали, що ворони розрізняють і запам’ятовують обличчя людей. Втім, в Рунеті активно тиражують розповідь власника мисливської собаки, який вигулював вихованця по одному і тому ж маршруту. Собака якось убила підранений або хвору ворону, після чого маршрут прогулянки довелося радикально міняти – зграя ворон постійно намагалася напасти на собаку і її власника. Причому зміна часу прогулянки не допомогло – на маршруті завжди залишалася «чергова» ворона, яка відразу скликала зграю, побачивши собаку і її господаря.

18. Байку Езопа про ворону, піднімати рівень води в глечику шляхом кидання в воду каміння, повторювали в лабораторних умовах. Результат збігся.

19. Фольклор різних народів нічого доброго про ворон не говорить. Вони є або вісниками смерті, або душами померлих, або душами проклятих, або просто провісниками серйозного нещастя. Хіба що в скандинавської міфології два ворона є просто розвідниками Одіна. Безпілотні літаки, таким чином, зовсім не винахід ХХ століття.

20. Краща їжа для щойно вилупилися воронячих пташенят – пташині яйця. Тому ворони безжально винищують чуже майбутнє потомство, тим більше, що місце для гнізда вони вибирають в таких місцях, де вони будуть найбільшими птахами. Розташоване неподалік вороняче гніздо – бич для домашнього пташника.

Про автора

admin administrator