Яка відповідальність за дрібне розкрадання

Авторadmin

Яка відповідальність за дрібне розкрадання

Загалом за розкрадання майна власника працівник може бути притягнений до дисциплінарної, матеріальної, адміністративної або кримінальної відповідальності.

Відповідно до статті 185 Кримінального кодексу таємне викрадення чужого майна карається штрафом від однієї тисячі до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (в санкції НМДГ становить 17 грн) або громадськими роботами на строк від 80 до 240 годин, або виправними роботами на строк до двох років, або …

Отже, застосувати пункт 3 статті 40 КЗпП України можна для звільнення працівника, який неодноразово, без поважних причин, припускався навмисного невиконання (чи неналежного виконання) покладених на нього трудових функцій та до якого вже були застосовані дисциплінарні або громадські стягнення.

Дрібна крадіжка тягне за собою накладення штрафу від 10 до 30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк до одного місяця з відрахуванням 20% заробітку, адміністративний арешт на строк від п'яти до десяти діб.

Кримінальна відповідальність При скоєнні крадіжки на суму понад 210 грн., 20 копійок винного притягують до кримінальної відповідальності за статтею 185 КК України. Покарання за крадіжку передбачає від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, громадські та виправні роботи, арешт або позбавлення волі.

Якщо працівник вважає, що його звільнили незаконно, то за захистом своїх інтересів він має право звернутися до суду. На що слід звернути увагу: Звертатися потрібно до місцевого суду загальної юрисдикції (районного, районного в місті, міського).





1 Дрібна крадіжка сума. 2 Що буде якщо викрали більше аніж на суму дрібної крадіжки. 3 Чи впливають на дрібну крадіжку обтяжуючі обставини. 4 Дрібна крадіжка – відповідальність за вчинення. 5 Повторна дрібна крадіжка. Дрібна крадіжка сума. Зловмисник вчинює дрібну крадіжку в магазині.

Про автора

admin administrator