Яке число дочірніх клітин утворюється в мітозі та мейозі

Авторadmin

Яке число дочірніх клітин утворюється в мітозі та мейозі

Мітоз – це поділ, за якого з однієї материнської клітини утворюються дві дочірні клітини з таким самим набором хромосом. Мейоз – це поділ, за якого з однієї материнської клітини утворюються дочірні клітини з половинним набором хромосом і видозміненою спадковою інформацією.28 груд. 2020 р.

Зазвичай після ядра ділиться й цитоплазма (процес цитокінезу), і в результаті материнська клітина повністю ділиться на дві дочірні.

У процесі мейозу відбувається два послідовні поділи з утворенням чотирьох гаплоїдних клітин з однієї диплоїдної. Під час профази І мейозу відбувається кросинговер – обмін гомологічними ділянками між парними хромосомами.

Хромосомний набір клітини — 2n4c. Гомологічні хромосоми, які складаються з двох хроматид, відходять друг від друга.

У результаті мітозу утворюються генетично однакові дочірні клітини з тим самим набором хромосом, що був у материнської клітини. Зберігається наступність у ряді клітинних поколінь.

У телофазі відбувається формування дочірніх ядер біля полюсів материнської клітини. Хромосоми деспіралізуються, з'являються ядерця, навкруги груп дочірніх хромосом збираються ядерні оболонки з везикул. Біологічне значення М. полягає в точному розподілі спадкової інформації між двома дочірніми клітинами.





В результаті мітозу з материнської соматичної клітини утворюються дві дочірні, які як дві краплі води схожі не тільки між собою, але і є копією батька. Він проходить в різних тканинах, наприклад, м’язової, нервової, кісткової. Мітоз складається з чотирьох фаз: 1. Профаза. 2. Метафаза. 3. …

Про автора

admin administrator