Яке насіння садить восени

Авторadmin

Яке насіння садить восени

Зміст:

Посадка квітів восени

Автор і редактор: Олена Н. https://floristics.info/ua/index.php?option=com_contact&view=contact&id=21 Правки: 14 листопада 2023 Опубліковано: 12 лютого 2019 Перша редакція: 12 серпня 2015 🕒 7 хвилин 👀 59218 разів 💬 0 коментарів

  • Прослухати статтю
  • Які квіти саджають восени
  • Посадка цибулинних квітів восени
    • Посадка цибулинних квітів у вересні
    • Посадка цибулинних квітів у жовтні
    • Посадка цибулинних квітів у листопаді
    • Посадка багаторічних квітів у вересні
    • Посадка багаторічних квітів у жовтні
    • Посадка багаторічників у листопаді
    • Насіння яких квітів сіють восени
    • В яку пору осені краще сіяти насіння квітів
    • Коли краще купувати насіння квітів
    • Коли купувати цибулини і саджанці квітів
    • Коментарі

    Прихід осені не означає, що в саду для вас більше немає роботи – життя рослин хоч і закінчує свій розвиток у цьому сезоні, але аж ніяк не завмирає. Крім догляду за квітами, які все ще прикрашають ваш сад, для садівників настає час підготувати ділянку до наступного вегетаційного періоду і здійснити підзимову посадку квітів, які будуть цвісти вже в наступному році.

    Прослухати статтю

    Які квіти саджають восени

    В осінньої посадки є безперечні переваги:

    • по-перше, висаджені або посіяні восени квіти зацвітуть вже в перший рік вегетації;
    • по-друге, це звільнить вас від клопоту з вирощування розсади взимку і заощадить час, який ви повинні були витратити на її висадку у відкритий ґрунт навесні;
    • протягом осені та зими насіння в землі проходить природну стратифікацію, тому сходи, що з’являться навесні, будуть міцними, зможуть добре пережити весняні заморозки і зацвітуть на два-три тижні раніше, ніж посіяні навесні;
    • висаджені восени квіти протягом усього свого життя менше піддаються хворобам і шкідникам;
    • навесні, коли тане сніг, насіння осіннього посіву, котре перебуває в ґрунті, вбирає максимальну кількість вологи, що допомагає йому швидко розвиватися. Квіти, посіяні навесні, можуть відчувати нестачу вологи через те, що при підвищенні температури повітря посилюється її випаровування з верхнього шару ґрунту.

    Як бачите, існує достатньо підстав для того, щоб зайнятися посадкою і сівбою квітів саме восени.

    Які квіти висаджують восени? Восени висаджують, а також ділять і розсаджують такі цибулинні рослини: пушкінію, мускарі, сцилу, крокуси, хіонодокси, нарциси, гіацинти, тюльпани та лілії. З наближенням осені настає пора ділити й пересаджувати кущі астильби, півоній та хост. Добре будуть рости, якщо їх посадити восени, клематис, горицвіт (адоніс), аконіт, а також бруннера великолиста, флокс волотистий, рудбекія, дзвіночки, доля (скочки, пупець), люпин, енотера чагарникова, геленіум осінній, ехінацея.

    Посадка однорічників восени краща тим, що їхнє насіння, пройшовши в зимові місяці природну стратифікацію в ґрунті, дасть наступного року квіти, які будуть і рости краще, і цвісти довше. Серед квітів, які краще сіяти восени, айстри і хризантеми однорічні, матіола, календула (нагідки), чорнобривці, сині волошки, годеція, дельфініум, іберіс, лаватера, резеда, малкольмія, скабіоза, ешольція.

    Посадка цибулинних квітів восени

    Посадка цибулинних квітів у вересні

    На початку цього місяця ділять кущі і пересаджують астильбу, флокси, рудбекії і солідаго. З кінця серпня і протягом першого тижня вересня саджають дрібноцибулинні рослини, такі, як пушкінія, сцилла, мускарі, крокуси та хіонодокси. На початку другої декади місяця настає черга висадження цибулин нарцисів, а за тиждень – гіацинтів. У самому кінці вересня висаджують тюльпани. Не саджайте всі цибулинні одночасно, адже час посадки для цибулин різних кольорів вказано не дарма. Наприклад, якщо нарциси посадити не у другій, а в третій декаді вересня, у цибулин до початку заморозків не встигне розвинутися необхідна для нормальної зимівлі кількість коренів, і цибулини загинуть. Глибина посадки всіх цибулинних зазвичай відповідає трьом діаметрам цибулини, однак при посадці слід враховувати також і склад ґрунту. Якщо погода суха, не забудьте рясно полити посадки. Після поливу ґрунт обов’язково ущільнюють, а потім мульчують.

    Посадка цибулинних квітів у жовтні

    До середини жовтня можна саджати гіацинти і тюльпани. Гіацинти висаджують на глибину 17-18 см від денця, а особливо великі навіть на глибину 20 см. У дощову осінь місце посадки гіацинтів краще накрити поліетиленом, щоб уникнути перезволоження ґрунту. Тюльпани ж вогкості не бояться і швидко вкорінюються, глибина посадки цибулин тюльпанів становить 15-18 см залежно від їхніх розмірів. Висаджені в середині жовтня тюльпани менше вражуються вірусам строкатопелюстковості.

    Посадка цибулинних квітів у листопаді

    Так пізно можна ризикнути посадити цибулини все тих же тюльпанів, якщо вони вам дісталися занадто пізно. Однак вкоренитися вони зможуть лише в тому випадку, якщо протягом місяця стоятиме тепла погода, не холодніша 5 ºC, інакше цибулини перестануть рости і замерзнуть. Щоб не ризикувати, висадіть їх удома в контейнер, щоб вигналися.

    Посадка багаторічників восени

    Посадка багаторічних квітів у вересні

    У першій декаді вересня на клумби висаджують розсаду дворічних і багаторічних рослин, таких, наприклад, як маргариток, віол, турецької гвоздики і незабудки. До закінчення сезону вегетації розсада встигне прижитися і нормально перезимує. На початку вересня можна взятися за поділ і розсадження люпину, астильби, хости, бруннери, кореневищних ірисів, лілійників, не забувши після поділу присипати товченим деревним вугіллям або золою зрізи на частинках саджанців. Водночас живцями розмножують барвінок і висаджують троянди. У другій половині місяця здійснюється поділ куща і посадка флокса волотистого, аквілегії і рудбекії. Якщо ви сумніваєтеся, чи встигне прижитися рослина до початку зими, то можете не хвилюватися: все, що посаджено в момент масового листопаду або хоча б за місяць до промерзання ґрунту, встигає вкоренитися до зими.

    Посадка багаторічних квітів у жовтні

    У першій половині жовтня можна висаджувати і пересаджувати ті самі квіти, що і у вересні, якщо ви з якоїсь причини не встигли цього зробити. Наприкінці жовтня можна саджати конвалії, а також ділити і розсаджувати кущі півоній, які розрослися.

    Посадка багаторічників у листопаді

    У листопаді, як правило, квіти вже не саджають, а тільки вкривають і мульчують їх на зиму.

    Посів насіння квітів восени

    Насіння яких квітів сіють восени

    Насінню деяких багаторічних квітів для проростання потрібна стратифікація – активізація холодом життєвих сил. Саме тому посадка багаторічних квітів восени набагато більш виправдана, ніж весняна. До багаторічників, насінню яких потрібна стратифікація, належать тирлич, аквілегія, лаванда, примула, дельфіній, чемерник (чемериця, горицвіт) і зимостійкі сорти цикламенів. Та й посів насіння під зиму тих квітів, які в стратифікації не мають потреби, теж цілком виправданий – сходи навесні проростають міцні, сильні, вони набагато рідше піддаються зараженню хворобами і нападам шкідників. З однорічних рослин можна сіяти під зиму алісум, календулу, космею, лаватеру, гіпсофілу, годецію, іберіс, волошку, ешольцію, нігеллу. Посадка осінніх квітів, точніше, посів однорічних айстр і хризантем також здійснюється восени.

    В яку пору осені краще сіяти насіння квітів

    Кращий час для підзимового посіву – кінець жовтня або початок листопада, коли встановиться прохолодна осіння погода, хоча насіння, що потребує стратифікації, можна сіяти навіть тоді, коли випаде перший сніг, але в цьому випадку грядку під посів потрібно зробити заздалегідь, поки ґрунт не промерз. Осінній посів квітів робиться дещо густішим і дрібнішим, ніж весняний, оскільки холодна зима знижує прорісність рослин. Якщо по весні насіння зійде надто густо, його завжди можна прорідити.

    Коли купувати посадковий матеріал

    Коли краще купувати насіння квітів

    У зимовий час вибір насіння у квіткових магазинах значно ширший, ніж у будь-який інший час. Ви можете придбати насіння і через спеціалізований Інтернет-магазин, попередньо дізнавшись, скільки років він існує, і поцікавившись його репутацією. Віддайте перевагу тому магазину, чий досвід і стаж на ринку більший. Не купуйте насіння у тих торговців, для яких воно лише супутній товар – у такому місці ви не отримаєте ні потрібної вам інформації, ні надійної гарантії. Але головне не те, де і коли ви купуєте пакетик із насінням, а який термін придатності цього насіння і наявність на пакетику рекомендацій із вирощування квітів.

    Коли купувати цибулини і саджанці квітів

    Купувати посадковий матеріал найкраще перед самою його посадкою, проте це не завжди можливо. Цибулини і бульби літніх рослин зазвичай продають наприкінці зими, тому подумайте, де і як ви будете зберігати їх до посадки. Найкраще помістити їх у торф або пісок і тримати при температурі не вище 7 ºC у підвалі або холодильнику. А ще краще висадити цибулини в контейнер для того, щоб перевалити у відкритий ґрунт, коли настане час посадки. Ніколи не купуйте навесні цибулини весняноквітучих культур – нарцисів, гіацинтів, крокусів і тюльпанів, оскільки існує висока ймовірність, що вони зберігалися на складі з осені, а це означає, що термін їхньої придатності вже минув, хоча за зовнішнім виглядом цибулин це можна і не визначити.

    Саджанці троянд надходять у продаж зазвичай у лютому, і зберігати їх до посадки слід у погребі чи холодильнику при нульовій температурі. За нагоди невчасно куплені кореневищні багаторічні найкраще помістити на зберігання в холодильник. Купувати посадковий матеріал півоній краще в кінці літа – на початку осені, але в продаж він надходить, як правило, в кінці зими або навесні. Перед купівлею такого матеріалу уважно його огляньте на предмет наявності на коренях цвілі або гнилі, оскільки він міг до продажу неправильно зберігатися, а якщо ви все ж таки зважилися купити саджанці півонії, то протруїть їхнє коріння протягом півгодини в розчині фунгіциду або в дуже міцному, майже чорному розчині перманганату калію. Потім помістіть саджанці на зберігання при температурі близько 0 ºC.

    Як ви зрозуміли, далеко не завжди вдається придбати потрібне насіння або саджанці безпосередньо перед посадкою, тому дуже важливо знати, як правильно зберігати посадковий матеріал.

    Які багаторічні квіти та однорічники можна саджати восени

    Посадження однорічників восени краще тим, що їхнє насіння, пройшовши в зимові місяці природну стратифікацію в ґрунті, дасть наступного року квіти, які будуть і рости краще, і цвісти довше.

    Однорічники, які добре переносять осіннє посадження, приживаються на різних видах ґрунтів та радують своєю декоративністю протягом багатьох тижнів: айстри та хризантеми однорічні, матіола, календула (нагідки), чорнобривці, сині волошки, годеція, дельфініум, іберіс, лаватера, резеда, скабіоза, ешольція, лобулярія морська, левиний зів, малькольмія приморська.

    Посадка дворічників та багаторічників під зиму

    Багаторічники, які висаджують у вересні — маргаритка, віола, турецька гвоздика, незабудки, люпин, астільба, хости, бруннери, кореневищні іриси, лілійники. Живцями розмножують барвінок і висаджують троянди. У другій половині вересня здійснюється поділ куща і посадка флокса волотистого, аквілегії та рудбекії.

    Які багаторічні квіти саджають у жовтні. У першій половині місяця можна висаджувати та пересаджувати ті самі квіти, що й у вересні, наприкінці жовтня можна саджати конвалії, а також ділити та розсаджувати кущі півоній, які розрослися. У листопаді квіти вже не саджають, тільки вкривають і мульчують їх на зиму.

    Цибулинні квіти які саджають під зиму

    Посадка цибулинних квітів у вересні. Протягом першого тижня вересня саджають дрібноцибулинні рослини – пушкінію, сциллу, мускарі, крокус та хіонодокси. Ділять кущі та пересаджують астильбу, флокси, рудбекії та солідаго. На початку другої декади місяця висаджують цибулини нарцисів, а за тиждень – гіацинтів. У самому кінці вересня висаджують тюльпани. Глибина посадки залежить від складу ґрунту, у всіх цибулинних зазвичай відповідає трьом діаметрам цибулини. Якщо погода суха, не забудьте рясно полити посадки.

    Які цибулинні квіти саджають у жовтні. До середини жовтня можна саджати гіацинти та тюльпани. Гіацинти висаджують на глибину 17-20 см від денця. У дощову осінь місце посадки гіацинтів краще накрити поліетиленом, щоб уникнути перезволоження ґрунту. Тюльпани ж вогкості не бояться і швидко вкорінюються, глибина посадки цибулин тюльпанів становить 15-18 см залежно від їхніх розмірів.

    У листопаді можна ризикнути посадити цибулини все тих же тюльпанів. Однак вкоренитися вони зможуть лише в тому разі, якщо протягом місяця буде не холодніша 5 ºC, інакше цибулини припинять рости та замерзнуть. Тому краще не ризикуйте та висадіть їх удома в контейнер.

    Читайте також:

    Посадіть ці квіти восени – і отримаєте квітучий сад уже ранньою весною

    Пізній осінній посів квітів на зиму має декілька переваг, оскільки такі квіти не вимагають особливого догляду і вже на початку весни порадують своїм квітненням. Також у вересні можна висаджувати плодові рослини, які наступної весни порадують господарів своїм урожаєм.

    Які переваги осіннього садіння квітів?

    Не варто ігнорувати можливість осіннього висаджування квітів, оскільки це матиме безліч переваг:

    • Зацвітуть уже на початку весни.
    • Мають стійкість до заморозків і низьких температур.
    • Не потребують особливого догляду: не потрібно морочитися із розсадою.
    • Квіти, висаджені восени, які витримають зимовий холод і не загинуть, зацвітуть на 3 тижні раніше, ніж ті, які висаджені весною.
    • Квіти пізнього осіннього садіння вберуть більше вологи, оскільки їхні корені сидять значно глибше, ніж у молодих весняних рослин.
    • Рослини, які посаджені восени, мають більшу стійкість до хвороб і шкідників.
    • Пізніє садіння квітів забезпечує міцність коренів та активне зростання навесні.

    Які квіти найкраще садити восени?

    • Весняні цибулинні квіти. Тюльпани, нарциси, крокуси, проліски та мускарі. Ці рослини додаватимуть краси та світла до вашого саду навесні, коли інші квіти ще не цвістимуть, оскільки пізнє садіння дає можливість цим квітам раніше зацвісти. Необхідно посадити цибулини квітів на рекомендовану глибину, зазначену на пакуванні, і добре полити. Також можна додати мульчу, щоб краще захистити від холоду.
    • Жоржини мають різнобарвні яскраві квіти й соковите зелене листя. Якщо їх посадити пізно восени, це допоможе забезпечити зимовий захист для коренів і підготує рослину до активного зростання навесні. Жоржини необхідно садити, частину кореневої системи залишивши над землею, під час висаджування треба добре полити рослину.
    • Лілії та іриси. Пізнє осіннє садіння допоможе цим квітам активувати свій розвиток і швидке зростання навесні. Вони стануть особливою витонченою прикрасою для вашого саду. Лілії та іриси необхідно посадити на рекомендованій відстані одне від одного і добре полити.
    • Літні рослини – мальви. Пізнє осіннє садіння мальв перед зимою допоможе рослинам раніше зацвісти навесні. Вони принесуть до саду красу й колір ще на ранній стадії вегетативного періоду. Висівати насіння потрібно на глибину близько 1-2 сантиметрів і добре полити.
    • Гіацинти, айстри та чорнобривці можна садити протягом місяця і наприкінці. Також цей період підійде для висадження багаторічних квітів: півоній, гортензій, дельфініумів, маргариток і незабудок.
    • Троянди. Кущі троянд потрібно висаджувати від третьої декади вересня і до середини жовтня, щоб квітка встигла вкоренитися до заморозків. Посаджені на зиму троянди треба в листопаді підгорнути, а на зиму накрити агроволокном.

    Що ще можна посадити восени?

    • Полуниця. Якщо правильно розсадити полуницю і доглядати за нею, то вона краще приживається, ніж весняна, і дасть багатий урожай вже наступного сезону. Садіння полуниці проводиться від початку вересня, але за 20 днів до серйозних заморозків, щоб рослина могла вкоренитися. Садити потрібно в сухий і хмарний день, у місці, яке влітку буде в тіні.
    • Малина. В середині вересня можна сміливо висаджувати саджанці малини. Тоді вже на початку літа можна буде отримати з них перший урожай. Для садіння потрібно вибрати найміцніші кореневі паростки з великого здорового куща. Висадити малину треба на сонячній ділянці і добре полити. Перед садінням землю потрібно підживити перегноєм.
    • Салати. Більшість видів салатів і пряних трав не бояться низьких температур і швидко дають урожай. Тому краще їх садити у вересні, щоб уже в жовтні зібрати свіжий урожай. Варто зауважити, що перед садінням салатів ґрунт треба добре підживити, бо вони швидко всмоктують поживні речовини. У вересні можна садити: мікрозелень гороху, яка дозріє через 20 днів; листову гірчицю, що дозріває через 3 тижні; крес-салат можна буде їсти через 15 днів; руколу, шпинат і салат-латук.

    Читайте також:

Про автора

admin administrator