Які бувають відводи

Авторadmin

Які бувають відводи

Металеві відводи для трубопроводів: види і застосування

При створенні трубопроводів нерідко виникає необхідність зробити обхід штучної або природної перешкоди, змінити напрямок руху середовищ, а також з’єднати різні комунікаційні системи. Для цієї мети використовують відведення. Кругла вигнута труба приєднується до основної магістралі за допомогою зварювання і зберігає загальну пропускну здатність.

Які бувають відводи

Відвідні труби відрізняються одна від одної способом виготовлення. Якщо необхідно купити якісний відвід для труби, варто відвідати інтернет-магазин Армакс. На сайті представлений великий вибір сертифікованих виробів з різними характеристиками за вигідними цінами. Компанія пропонує зручну оплату, консультацію фахівців і швидку доставку.

В залежності від призначення, можна вибрати одну із запропонованих різновидів відводів:

  1. Гнуті. Готова металева труба пропускається через трубозгинальний стан, де їй надається плавний вигин. Гнуття може проводитися як гарячим, так і холодним способом.
  2. Крутозігнуті. Від гнутих відрізняються великим кутом вигину (30, 45, 60 і навіть 90°). За індивідуальним проектом можливе виготовлення з іншим потрібним кутом.
  3. Суцільнотягнуті. На спеціалізованому верстаті з болванки формується труба з необхідним кутом згинання.

Правильно підібраний кут і монтаж з дотриманням всіх правил гарантують довгу безаварійну роботу трубопроводу.

Матеріал має значення

Відводи можуть бути зроблені з вуглецевої, легованої або високолегованої сталі. Як кожен з видів металів має своє застосування, так і кожен зі сплавів має свої особливості:

  • Нержавійка. З неї виробляється більшість відводів промислового призначення. Матеріал стійкий до корозії і практично нечутливий до впливу агресивних хімічних середовищ. Витримують температури від –60 до +600°C. відводи з нержавійки встановлюють на більшості створюваних трубопроводів.
  • Вуглецева сталь. Має відмінні експлуатаційні властивості і часто використовується для транспортування середовищ підвищеної небезпеки. Дозволений температурний режим від –70 до +450°C.
  • Високолегована сталь. Відводи встановлюються на трубопроводах підвищеної міцності.

Вироби зі сталі можуть додатково мати емальоване або оцинковане покриття. Напилення забезпечує антикорозійну стійкість.

Відводи бажано купувати у виробника або перевіреного постачальника. Це дозволить придбати якісний товар з потрібними характеристиками на вигідних умовах.

Що таке відходи та які вони бувають

У кожної родини щокілька днів набирається добрячий пакет зі сміттям. А що тоді казати про підприємство! Навіть маленьке за кількістю “населення” перевершить багатодітну родину. Тож, і сміття на фірмі збирається значно більше. А якщо ще й виробничі процеси генерують зайві рештки… Отже, на початку спецвипуску ми з вами передусім повинні з’ясувати, що таке відходи та якими вони бувають, а вже потім розкладемо по контейнерах усі обліково­податкові питання.

Що таке відходи

Простими словами відходи — це будь-який непотріб: речі, матеріали, речовини тощо, які не принесуть підприємству користі. Не вірите? Тоді дізнайтеся, що називає відходами ст. 1 Закону про відходи:

Відходи — будь-які речовини, матеріали і предмети, що утворилися у процесі виробництва чи споживання, а також товари (продукція), що повністю або частково втратили свої споживчі властивості і не мають подальшого використання за місцем їх утворення чи виявлення і від яких їх власник позбувається, має намір або повинен позбутися шляхом утилізації чи видалення.

Зазвичай до відходів відносять:

  • залишки сировини, матеріалів, напів­фабрикатів тощо, які утворені в процесі виробництва продукції або виконання робіт і втратили цілком або частково вихідні споживчі властивості (відходи виробництва);
  • розкривні й супутні гірничі породи, що видобуваються в процесі розроблення родовищ корисних копалин;
  • залишкові продукти збагачення та інших видів первинної обробки сировини (шлам, пил, відсіви тощо);
  • новоутворені речовини та їх суміші, утворені в термічних, хімічних та інших процесах і які не є метою даного виробництва (шлак, зола, кубові залишки, інші тверді та пастоподібні утворення, а також рідини та аерозолі);
  • залишкові продукти сільгоспвиробництва (у т.ч. тваринництва), лісівництва й лісо­заготівель;
  • бракована, некондиційна продукція всіх видів економічної діяльності або продукція, що забруднена небезпечними речовинами й не придатна до використання;
  • неідентифікована продукція, застосування (експлуатація) або вживання якої може спричинити непередбачені наслідки, у т.ч. мінеральні добрива, отрутохімікати, інші речовини;
  • зіпсовані (пошкоджені) і неремонтоздатні чи відпрацьовані, фізично або морально зношені вироби та матеріали, які втратили свої споживчі властивості (відходи споживання);
  • залишки продуктів харчування, побутових речей, пакувальних матеріалів тощо (побутові відходи);
  • осади очисних промислових споруд, споруд комунальних та інших служб;
  • залишки від медичного та ветеринарного обслуговування, медико-біологічної та хіміко-фармацевтичної промисловості, аптечної справи;
  • залишкові продукти всіх інших видів діяльності підприємств, установ, організацій і населення;
  • матеріальні об’єкти та субстанції, активність радіонуклідів або радіоактивне забруднення яких перевищує межі, встановлені чинними нормами, за умови, що використання цих об’єктів та субстанцій не передбачається (радіоактивні відходи).

Головна ознака відходів — це 1) втрата річчю споживчої якості і 2) необхідність позбутися такої речі шляхом утилізації чи видалення. Тобто мало отримати щось, що непридатне до планового використання, але якщо це можна якось використати на користь підприємства, скажімо продати чи використати у виробництві, то така річ уже не є відходами. Наприклад, у швейному виробництві утворюються ганчірки та шматянки. Лінивому директору доведеться розкошелитися на їх утилізацію, а кмітливий — продасть їх як лахміття для СТО.

Семен ФЕЛІНСЬКИЙ,
незалежний консультант, м. Київ

Про автора

admin administrator