Які дрова потрібні для каміна

Авторadmin

Які дрова потрібні для каміна

Як правильно вибрати дрова для каміна або печі

Якщо у будинку є камін, значить доречно говорити про затишок та комфорт. Сучасний інтер’єр неможливо уявити без каміна, адже він є яскравим елементом декору, до того ж цінним джерелом тепла, яке створюється за рахунок спалювання дров. Але потрібно пам’ятати про те, що саме вибір палива безпосередньо впливає не тільки на якісне розпалювання, але власне відбивається і на ефективності роботи, може навіть зовнішній вигляд псувати. Саме тому проводилися різні експерименти з видами палива та розпалювання, щоб виявити найбільш якісні матеріали для розпалювання каміна або ж печі.

Види палива для каміна

Якщо брати до уваги класичний камін, то крім дров ніщо на думку не спадає. Але у сучасному світі можна топити не тільки дровами, але і брикетами, евродровами та вугіллям, тай іншими матеріалами, які віддають максимально тепло та здатні істотно продовжити роботу кожної закладки. Саме тому у продажу стали з’являтися дрова для камінів тривалого горіння, іншими словами мова йде про пресоване паливо. Воно може віддалено нагадувати полено, якщо брати у розрахунок структуру, але істотно перевищує у габаритах. Також для топки можна використовувати вугілля.

Топка каміна брикетами, евродровами, пресованими дровами

Досить тривалий термін горіння та відмінна тепловіддача — це про такий вид палива, до якого входять брикети, евродрова та пресовані дрова. Брикети отримують шляхом подрібнення торфу, вугілля і, звичайно ж, дерева різних порід. Якщо топити камін евродровами, то потрібно загострити увагу на деякіх нюансах:

• якщо провести повну закладку вогнища деревними топлівобрікетамі, тоді вони здивують швидким разгоранням та протягом двох годин порадують стабільним тривалим горінням;

• якщо мати справу з торф’яними брикетами, то для попереднього розпалювання знадобляться звичайні дрова у малій кількості. Вони допоможуть пресованим брикетам добре разгоритися та порадують стабільним тривалим горінням протягом чотирьох годин.

Якщо порівняти дрова з брикетами різних видів, то при спалюванні брикети можуть віддавати тепла істотно більше, приблизно від тридцяти до п’ятдесяти відсотків, при цьому евродрова за часом горіння перевищують майже у два рази.

При порівнянні дров безпосередньо з брикетами, беруть до уваги той факт, як відбувався у виробництві сам процес отримання пресованого палива. Правильний процес полягає у тому, що потрібно з подрібненої сировини у період переробки видалити повністю вологу. До дрібних частинок особливі вимоги. Їх потрібно пресувати таким чином, щоб відбувалося все без наявності пустот. Тільки тоді горіння їх буде рівномірне, позбавлене іскр.

Хвойні породи теж можна включати у брикети, так як вони на виробництві підлягають видаленню небажаних смолянистих вкраплень. Але варто пам’ятати про те, що у порівнянні з брикетами, у які включені звичайні дрова твердих порід, у ситуаціях з хвойними — істотно нижче тепловіддача.

Якщо брати у розрахунок вугілля для каміна, то потрібно розуміти, що у даного палива «родзинка» згоряння дещо специфічна. Тільки тоді, коли паливо почне тліти, настане стовідсоткова тепловіддача. Якщо порівнювати з деревиною, то, звичайно ж, вугілля, у момент тління, перебиває ці показники у декілька разів.

Щоб вугілля добре горіло, потрібно чимало повітря. Топка, якщо вона виконана традиційною конструкцією, не впорається з цією метою. Потрібно відкоригувати висоту колосників у бік збільшення та зробити заміну, віддавши перевагу чавунному матеріалу, так як сталь швидко прогорить. Якщо топку таким способом модифікувати, можна не боячись топити вугіллям, тільки про декоративну функцію каміна вже йтися не буде.

Важливо при виборі топкового матеріалу для каміна враховувати ще й естетичну сторону та не забувати про візуальні цінності. Щоб домогтися тривалої тепловіддачі та затратити мало часу на швидкий прогрів приміщення, то краще «годувати» камін торф’яними брикетами або ж дерев’яними. Але важливо завжди пам’ятати про те, що відчувати приємний запах, бачити повноцінний вогонь та чути характерне приємне потріскування можна тільки тоді, коли у камін закладаються колоті дрова.

Критерії вибору дров

Тверді породи дерев є в результаті кращими дровами, тому потрібно вибирати дуб, а також бук. Але відмінним варіантом може служити осика, акація або фруктові дерева (груша, яблуня).

Яке б дерево не було вибрано, воно не повинно бути трухлявим або ж мокрим. Є сорти деревини, які для продуктивної топки не рекомендують, так як вони просто не підходять. Певна категорія славиться рівномірним безіскряним горінням та високою тепловіддачею.

Для продуктивної топки важливо брати до уваги особливості горіння при виборі того або ж іншого дерева.

1. До елітних дров відносять такі благородні сорти деревини, як дуб та бук. Вони ставляться своїм яскравим горінням та рівним, приємним потріскуванням.

2. Тепловіддача, що виходить від букових дров, досить висока, їй немає рівних. Якщо поліна добре просушені, горіння буде рівномірне.

3. Дубові дрова дуже довго горять та при цьому диму практично не видно. Але в якості недоліків можна виділити не тільки значну вартість, а й незручності з расколкі полін.

4. Наповнить кімнату не тільки теплом, але і приємним ароматом дерев’яні поліна фруктових дерев. Але у приміщенні незабаром буде переважати аромат звичайного дерева.

5. Швидко спалахують дрова з тополі, з липи, але вони віддають мінімум тепла, тому їх використовують переважно у декоративних цілях. Припустимо топити приміщення такими дровами, але тоді їх потрібно підкидати у топку щогодини.

6. Дрова з осики або ж вільхові при горінні не засмутять кіптявою або ж димом. Навіть рекомендують такими дровами протоплювати раз у два місяці, так як кіптява добре випалюється всередині димоходу, завдяки осики та вільхи.

7. Можна заготовлювати листяні породи, такі як береза, також використовувати вишню та акацію. Вони зручні тим, що добре колються та швидко віддають жар. Навіть сирими можуть горіти березові дрова, але потрібно для цього стежити за тягою та за наявністю свіжого повітря. Якщо кисню буде мало, буде у великих кількостях накопичуватися березовий дьоготь.

З вищесказаного можна зробити висновок, що довго та добре горять бук, дуб, також клен та акація, але можна вибрати липу з осикою, тільки вони швидко згорають. Що стосується берези, то вона навіть вологою може горіти.

Чим забороняють топити камін

Тип дров, усвідомлено обраний для топки у каміні, навіть з наявністю жароміцного скла, безпосередньо впливає не тільки на вигляд топки, але і на тривалість самої експлуатації. Важливо розуміти, що крім видів деревини, про які згадувалося раніше, нічим іншим камін топити не варто.

1. Забороняється застосовувати хвойні породи, адже сосна або ж ялина не можуть похвалитися щільною текстурою. Є багато порожнин, в яких ховаються смоляні нарости. Саме вони при горінні сильно коптять та навіть можуть провокувати «мікровибухи». Якщо таке відбувається, жар може вискочити з каміна. Гарячі хвойні породи своєю кіптявою можуть сильно засмітити димохідну трубу, та навіть всередині димоходу може статися мимовільне загоряння, зіпсувавши при цьому трубу.

2. Заборонено у каміні спалювати сміття, адже для цього є відро для сміття. Важливо розуміти, що на мікроклімат приміщення впливає все те, що буде закинуто у топку. Наприклад, можна отруїтися, якщо протопити будинок фарбованими дошками. Ті хімічні склади та важкі метали, які входять до складу лакофарбових виробів, можуть спровокувати банальне отруєння.

В окремих випадках допустимо у топку кидати мокрі дрова. Але треба пам’ятати, що вони виділяють більше кіптяви, диму та також сажі, що потім осідає на стінках димоходу. Не потрібно власноруч вкорочувати термін служби каміна та систем димовидалення.

Чим запустити камін після тривалої бездіяльності

Якщо камін довго простоював, потрібно знати про дві проблеми, які безпосередньо впливають на розпалювання.

1. Перша проблема полягає у наявності повітряних пробок. Це відбувається тому, що створюється у димоході вентиляція безпосередньо за рахунок звичайного циркулювання повітряних мас, коли спрямовуються вгору нагріті газові бульби. Повітряні пробки можуть утворюватися у тих місцях, де безпосередньо стикаються у димохідні спорудженні нагріті та холодні маси. Спочатку потрібно підпалити газету та помістити всередину димохідної труби. Трохи часу, і необхідна тяга створиться за рахунок теплого повітря. Після цього можна займатися звичним розпалюванням.

2. Друга проблема зводиться до того, що стінки димоходу можуть промерзнути, якщо приміщення довго не протоплювати. Нюанс проблемності зводиться до того, що первее нагріється внутрішній простір, ніж зовнішні фрагменти споруди самого вогнища. Якщо цей нюанс проігнорувати, то можуть швидко зруйнуватися стінки порталу. Потрібно повільно здійснювати підпал. Спочатку у топку кинути третю частину дров та не поспішаючи, поступово підкидати, збільшуючи кількість.

Забороняють розглядати до застосування засіб для уповільненого горіння безпосередньо у неопалюваному раніше приміщенні. Коли полум’я гаситься у каміні, відбувається виділення чадного газу у великій кількості, та він спрямовується не у сам димар, як може здатися, а у житлове приміщення.

Щоб ненароком не учадіти від топки звичайними дровами, потрібно знизити обсяг диму від згоряння самої деревини та забезпечити стовідсотковою тягою. Важливо дотримуватися таких вимог:

• потрібно застосовувати такі дрова, рівень вологості яких не перевищує двадцяти відсотків;

• робити розпал так, щоб температура підвищувалася поступово;

• радять прибирати кору, у тому числі рятувати поліна від сучків та для першого головного розпалювання вибрати березу, оцилиндрованні дровишки або ж віддати перевагу колотим. Їх вологість не повинна перевищувати понад двадцяті відсотків;

• забезпечувати димоходу та самому каміну обов’язкову регулярну чистку та огляд, щоб димові труби були також герметичні та цілісні;

• заслінку не рекомендують повністю закривати, коли горить полум’я, щоб інтенсивність тяги регулювалася.

Якщо брати до уваги ці вимоги та застосовувати їх, тоді здоров’ю нічого загрожувати не буде.

Місця зберігання камінних дров

Різноманітних конструкцій для дров у сучасному світі дуже багато. Часто сучасний інтер’єр передбачає сховище у зв’язці з каміном, як частина декору. Краще розміщувати дрова у безпосередній близькості до каміна або ж хоча б у тій же кімнаті. Але тільки смак господаря може впливати на місце збереження камінних дров або ж на нюанси приміщення. Можна перерахувати місця зберігання камінних дров, щоб вибрати єдиний, найкращий.

1. Є спеціальні конструкції, тобто підставки для дров, які розраховані на різні обсяги (можна на тиждень заготовити або ж на кілька годин). Виглядає підставка, як полички, на які поміщаються поліна. Можна замовити її у класичному стилі або ж декоративному, щоб підставка була не тільки у вигляді поличок, але і нагадувала шезлонг, може навіть письмовий стіл або ж шафу.

2. На стелажі, або просто на підлозі можна встановити кошик для дров біля каміна. Але недолік такого рішення полягає у тому, що цінна деревина ненароком може попросту відволожитися через неоднакового надходження повітря.

3. Тимчасово зберігати або ж переносити дрова можна у спеціальних сумках для дров.

4. Найбільш затребуваним варіантом зберігання вважають дровітні. Вони дають можливість поміщати у цю конструкцію річну норму дров, до того ж відмінно у стосах сушити дрова. Якщо у липні закласти деревину у стіс, тоді їй вистачає триста десять днів для висихання, якщо у березні, тоді досить буде сто сорок днів.

Якщо не кожному зрозумілі процеси, пов’язані з обслуговуванням каміна, до того ж виникають питання із зберіганням та заготівлею, тоді можна звернутися до фахівців та придбати вже готові поліна, з достатньою вологістю.

Які дрова вибрати для каміна?

Від того, яке паливо використовується для опалення дому, залежить ефективність обігріву приміщення, температура всередині нього та загальна атмосфера. Аби опалювальний період не вдарив по сімейному бюджету, слід завчасно та відповідально готуватись до приходу холодів. Тож в цій статті ми вирішили розповісти вам детальніше про роботу твердопаливних котлів та те, якими дровами топити його краще всього.

Чим найчастіше топлять камін

Вибір матеріалу для обігріву прямо залежить від типу каміна, його функціональних особливостей, а також індивідуальних вимог користувачів щодо рівня температури та естетичного вигляду опалювального пристрою. Не менш важливо, аби паливо було економічним, а його використання – простим та безпечним.

Окрім натуральної деревини великою популярністю користуються дрова тривалого горіння – матеріал, що являє собою спресовану деревину з високим рівнем тепловіддачі.

Ще один фаворит користувачів – це брикети зі спресованого подрібненого вугілля, торфу та тирси. Їхніми перевагами є й те, що вони:

– Мають довший час горіння;

– Більшу тепловіддачу (на 30 – 50%) порівняно зі звичайними дровами;

– Не потребують особливих умов та багато місця для зберігання.

Горіння брикетів в каміні приносить значно менше задоволення для ока й не супроводжується звуком потріскування деревини, яке у багатьох асоціюється з затишком.

Використання вугілля для опалення потребує чіткого дотримання заходів безпеки. До того ж, це паливо підходить лише для деяких камінів, зокрема моделей з якісним чавунним колосником та решіткою, розміщеною на збільшеній висоті для того, щоб всередині каміна був достатній прилив повітря. Також варто зазначити, що максимальний рівень тепла забезпечується лише після того, як вугілля перегорить та почне тліти.

Поліна з якої деревини краще всього обирати для обігріву

Найкращі оцінки спеціалістів отримали дубові дрова, бук, акація та деревина фруктових порід. Кожен з варіантів має свої особливості та переваги.

1. Бук та дуб. Деревина такого типу майже не димить, горить рівномірно та яскраво, поширюючи при цьому приємний запах та характерне тріскотіння. Зберігати букові та дубові поліна слід у сухому місці.

2. Груша та яблуня. Ці породи найкраще підходять для опалення житлових приміщень, адже аромат натурального дерева, що йде від них під час горіння, здатен наповнити все приміщення й зберігатись стійко на протязі довгого часу.

3. Липа та тополя. Такі породи швидко згорають й дають мало тепла. Найчастіше їх спалюють у розміщеному у вітальні каміні, забезпечуючи тим самим затишок та красу вдома.

4. Береза, акація та вишня. Використання цієї деревини потребує хорошої циркуляції повітря в опалювальній системі. Самі ж дрова м’які, легко коляться, швидко розпалюються та добре горять.

5. Вільха та осика. Універсальний варіант, оскільки підходить для будь-якого каміна й не утворює кіптяви. Використання таких полін дозволить вам назавжди забути про регулярну потребу у чищенні димоходу.

6. Хвойні породи. Ця деревина може палитись лише у деяких моделях камінів, оскільки в своєму складі вона має багато смол, через що при згорянні утворюється багато кіптяви.

Що заборонено використовувати як паливо для каміна

Матеріал для роботи опалювального пристрою слід обирати відповідально, адже від нього залежить термін експлуатації та якість роботи всієї системи. В каміні не можна палити вологі дошки, будь-яке сміття, деревину, покриту фарбою, адже при високих температурах вона буде виділяти токсичні й небезпечні для здоров’я людини речовини.

Особливість підбору полін для каміна зі склом

Для того, щоб під час та після експлуатації камін такого типу мав естетичний вигляд, а також щоб його робота була ефективної впродовж багатьох років, слід підбирати паливо для нього, зважаючи на:

– Концентрацію смоли. Чим меншою вона буде у складі поліна – тим краще.

– Породу дерева. Найкращими варіантами вважається вільха, осика, дуб та бук.

– Вологість. Її рівень не повинен перевищувати 20%.

Правильно підібраний опалювальний матеріал не буде утворювати надмірну кількість кіптяви, чим дозволить насолоджуватись за полум’ям через чисте панорамне скло.

Варіанти палива для вбудованих камінів

Довжина полін для таких моделей повинна відповідати довжині самої топки. Дрова мають повністю розміщуватись всередині каміна й при цьому не блокувати закривання дверцят. Рекомендується обирати тверді породи – ясен або липу, адже вони мають гарну тепловіддачу й довго горять.

Правила зберігання дров для каміна

Якщо площа та інтер’єр приміщення дозволяють, то можна облаштувати зону для зберігання полін поряд з каміном. Це значно полегшить експлуатацію каміна, оскільки необхідні для обігріву матеріали завжди будуть під рукою. Деревину можна складати на підставці, у кошику, сумці чи дровітні. Найголовніше – це щоб вона залишалась сухою та чистою.

Готуючись до мінусових температур, рекомендуємо вам ознайомитись з асортиментом товарів у Кахель Plus. Тут ви знайдете безліч корисної інформації про каміни й їхню експлуатацію, а також за потреби можете купити якісні деталі та аксесуари для камінів та печей.

Вибираємо дрова для каміна

Всім щасливим власникам дров’яних камінів, що забезпечують в будинку особливу затишну атмосферу, потрібне паливо. Деяким здається, що будь-які дрова підійдуть. Насправді це не так, є велика різниця між різними породами деревини. Допоможемо вам вибрати дрова для каміна.

Почнемо з елітного варіанту – дуб і бук. Дрова дорогі, деревина щільна, її важко розколоти, нарубати поліна потрібного розміру. Однак горять дубові та букові дрова рівно, дають багато тепла, видають приємний тріск, а саме полум’я яскраве, красиве. Диму такі поліна виділяють мінімум. Практично ідеальний варіант для використання в каміні.

Фруктові дрова. Це яблуня, груша, слива, абрикос, айва, вишня, черешня. Головна перевага таких дров – приємний аромат. Саме фруктові дрова найкраще підходять для смаження шашликів, надаючи м’ясу особливий смак і запах. Якщо використовувати фруктові дрова в каміні регулярно, то в кімнаті з часом з’явиться власний стійкий аромат деревини.

Які б дрова ви не використовували в каміні або печі, потрібно дотримуватися всіх правил ефективного розпалювання і вимоги безпеки.

Березові дрова. Доступні за ціною, горять яскраво, виділяють багато тепла. Береза виділяє речовини, що очищають повітря в кімнаті. Мінус – в димоході буде накопичуватися багато сажі, доведеться частіше чистити. Крім того, березові дрова зберігаються не більше двох років.

Тополині дрова використовуються виключно з декоративною метою. Приміщення вони прогріти не допоможуть, згоряють занадто швидко. Те ж можна сказати про липові дрова, але вони при горінні виділяють корисні речовини і приємний аромат, тому для каміна підходять краще тополі.

Вільхові та осикові дрова-прекрасний вибір для каміна. Горять дуже яскраво, практично без диму і кіптяви. Навпаки, використання осикових і вільхових дров допомагає очистити порожнини димоходу від сажі, тому їх рекомендується використовувати мінімум раз на тиждень для профілактики. Ще один плюс вільхи та осики це доступна вартість.

Соснові та ялинові дрова теж доступні за ціною, принесуть в будинок атмосферу Нового року. Однак в дровах хвойних порід дерева занадто багато смоли. Тому під час горіння не обійдеться без іскор, трісок, великої кількості диму. Крім задимленості, це загрожує ризиком пожежі через іскри. Не найкращий вибір для домашнього каміна, та й тепловіддача дуже низька.

Не можна використовувати в каміні тирсу і шматки старих дощок, меблів, на яких залишилися фарба і сліди інших хімічних речовин.

Підходять для каміна дрова таких листяних порід, як акація і ліщина. Якимись винятковими особливостями вони не володіють, але і недоліків у них мало. Крім того, такі породи дерева добре колються на поліна.

У будь-якому випадку вологість дров для каміна не повинна перевищувати 20%. І потрібно забезпечити правильне місце зберігання, скласти дрова в стоси.

Непоганою альтернативою звичайним дровам для каміна стануть паливні брикети. Горять довго і виділяють багато тепла. Але, коштують дорожче і при горінні часто немає тих приємних трісків і аромату, як у дров.

Про автора

admin administrator