Які двигуни стоять на Боїнг 737

Авторadmin

Які двигуни стоять на Боїнг 737

Зміст:

B738 – літак «Боїнг 737-800»: історія розроблення, схема салону, відгуки

B738 (літак «Боїнг 737-800») – реактивний авіалайнер, який розрахований на виконання середньомагістральних рейсів. Його технічні характеристики відповідають всім сучасним міжнародним стандартам безпеки. Літаки цієї модифікації є самими затребуваними в усім світі.

B738 (літак): фото, історія розробки, особливості

До розробки авіалайнерів нового покоління компанія «Боїнг» приступила в 1991 році, коли з’явилися літаки «Аеробус» сімейства А320. В кінці 1993 року, після проведення консультаційної роботи з майбутніми потенційними замовниками була офіційно запущена програма розробки літаків «Боїнг-737NG».

Нове сімейство NG включає модифікації 737-600, -700, -800 і -900. Відмітними особливостями сімейства є нова подовжена на 5,5 м форма крил з вертикальними закінцівками, вдосконалена авіоніка, більш ефективні та економічні двигуни. B738 – літак, який прийшов на заміну «літаку боїнг 737-400» і є подовженою версією модифікації 737-700. Дисплеї приладової панелі в пілотській кабіні сконструйовані на основі електронно-променевих трубок. Також ця модифікація відрізняється економічністю порівняно з іншими повітряними судами, наприклад з MD-80. Так, авіакомпанія «Аляска Ейрлайнз» змогла заощадити до 2000 доларів при одному перельоті, замінивши дані літаки на «Боїнг 737-800».

B738 (літак «Боїнг 737-800») почали проектувати в 1994 році, а вже в 1997-му були успішно проведені льотні випробування. З березня 1998-го почалися поставки авіалайнерів нової модифікації. Перший замовник літаків «Боїнг 737-800» – компанія Hapag-Lloyd Flug, яка зараз носить назву TUIfly.

Початок осені обіцяє відпускникам масу переваг. Літня спека все ще панує на пляжах Іспанії та Італії, а також на півдні Франції. У Криму починається оксамитовий сезон… Стоп! Всі перераховані вище місця відносяться до дальнього або ближнього за.

Барселона не знає відбою від відвідувачів. Столиця Каталонії приймає гостей цілодобово 365 днів у році. При населенні в півтора мільйона жителів, щорічно місто відвідує понад 30 мільйонів туристів. Кожен мандрівник знаходить собі місце для зупинки і .

Хто з нас не мріяв про відпочинок у Франції або, наприклад, провести романтичний вечір в Парижі? Багато марять про французьких провінціях, де знаходяться невеликі винні заводи. Інші прагнуть потрапити на один з пляжів Лазурного берега. І ця країна з .

Льотно-технічні характеристики

  • Довжина фюзеляжу – 39,5 м.
  • Висота – 12,5 м.
  • Площа крил – 125 м.
  • Максимальна місткість паливних баків – 26020 л.
  • Витрата палива на ешелоні – 3200 л на годину.
  • Гранична дальність перельоту – 5400 км.
  • Граничне значення швидкості – 851 км/ч.
  • Максимальна провізна здатність – 189 пасажирів при одному класі сервісу, 160 – при двох.

Схема салону

Розглянемо класичну компоновку B738 (літак). Схема, представлена нижче, має два класу обслуговування. Найбільш комфортні крісла позначені зеленим. Найбільш незручні і не дуже вдалі місця виділені червоним та жовтим кольорами.

найкращі крісла розташовуються в 6 і 13 ряду. Між класами обслуговування є перегородка. Дані ряди вважаються найбільш комфортними завдяки великому простору для ніг і відкидається спинок крісел. 13 ряд є аварійним, тому не призначений для пасажирів з дітьми. Простір між 13 і 12 поруч завжди повинно бути вільним.

Менш комфортним є 12 аварійний ряд. Спинки крісел тут не відкидаються, але відстань до найближчого 11 низки досить велика.

Не самий вдалий ряд – 11. Спинки крісел тут жорстко фіксовані і не відкидаються, а відстань до найближчого ряду порівняно вузьке. Також некомфортними вважаються місця у коридору в передостанньому ряду, оскільки розташовуються біля туалетів. Найбільш незручні сидіння знаходяться в останньому ряду, оскільки не мають відкидаються спинок і розташовуються біля туалетів.

Представлений варіант компонування – класичний. Будь-яка авіакомпанія, експлуатуюча дані літаки, може змінювати компонування залежно від своїх потреб.

B738 (літак): відгуки пасажирів

Мандрівники, які літали на «Боїнг 737-800», залишають в мережі Інтернет як негативні, так і позитивні відгуки.

Серед негативних моментів подорожі виділяють:

  • Вузький простір між кріслами в деяких компоновках.
  • Сильний шум в салоні під час зльоту.
  • Вузькі проходи між рядами.
  • Ілюмінатори розташовуються низько.
  • Сильна бовтанка при турбулентності порівняно з «Аеробусом А320».
  • Сильна вібрація в останніх рядах.

Серед позитивних моментів:

  • Зручні багажні полиці.
  • В перших рядах вібрація під час польоту практично відсутня.
  • Комфортна температура в салоні.
  • Літак швидко набирає висоту при зльоті.
  • Швидка посадка.
  • Потужні двигуни.
  • Безпека.

B738 (літак «Боїнг 737-800») на сьогоднішній день є одним з найбільш затребуваних авіалайнерів у світі. У авиапарках різних перевізників він почав з’являтися з 1998 року. Згідно зі статистикою, кожні п’ять секунд на Землі злітає і сідає «Боїнг 737-800». Даний літак визнаний одним з найбезпечніших. Конструктори постійно працюють над підвищенням ступеня безпеки повітряного судна.

Article in other languages:

Які місця боїнг 737 найкращі. Схема салону і розташування місць

Пасажирський лайнер Boeing 737-800 являє собою подовжену модифікацію попередньої моделі – 737-700. У серійному виробництві він знаходиться з 1998 року. Його головним конкурентом є літак Airbus A320. На фото Боїнга 737-800 зображена стандартна комплектація салону, яка відрізняється у різних авіакомпаній. Цим можна пояснити деяку суперечливість відгуків про перельоті різних пасажирів. Дана модель використовується цілим рядом перевізників, в списку яких знаходяться Ryanair, Viking Airlines, Sky Airlines, United Airlines, Аерофлот, Трансаеро і багато інших.

Фото салону Boeing 737-800

Зверніть увагу! Безпосередньо в квитку, який ви купуєте, не вказується місце в салоні. Номер крісла буде вказано в посадковому талоні.

Вибрати місце годі й при бронюванні або придбанні квитка в касі або на сайті, а на етапі реєстрації. Однак враховуйте, що в аеропорту у вас не буде достатньо часу, щоб розглядати розташування місць, до того ж схема літака Боїнг 737-800 або іншої моделі буде відсутній перед очима. Якщо ви хочете зайняти якусь конкретну крісло, виберете місце заздалегідь будинку. Зрозуміти, де кращі місця на борту літака, допоможе схема салону Боїнг 737-800, яка представлена \u200b\u200bнижче. В даному розділі ми розглянемо сидіння щодо проходу.

Якщо ви відчуваєте страх перед польотами, попросіть працівника аеропорту розмістити вас біля проходу. Так ви будете перебувати на максимальному видаленні від ілюмінатора, не будете відчувати спокуси подивитися у вікно, а також безперешкодно зможете вставати з крісла, і сплячого сусіда турбувати не знадобитися, якщо вам захочеться в туалет або просто розім’яти ноги. Однак врахуйте, що вам доведеться випускати попутників, а також вас можуть випадково зачіпати інші пасажири і бортпровідники, які будуть проходити мимо.

Як показує практика, саме незручне місце розташоване посередині, особливо коли з боків сидять чужі люди. Вам буде достатньо важко покинути своє місце, до того ж «свого» підлокітника теж немає.

Перед кріслами на рівні аварійних люків знаходиться більше вільного простору в порівнянні з іншими місцями

Де знаходяться найкращі і найгірші місця в літаку Боїнг 737-800?

Комплектація літаків Boeing 737-800 дещо відрізняється не тільки у різних перевізників, а й в авіапарку однієї компанії можуть знаходиться різні варіації. Наприклад, в розпорядженні компанії Трансаеро знаходяться Боїнги 737-800 на 144, а також 158 посадочних місць. Різниця полягає в наявності в першому випадку ще й імперіал-класу в доважок до бізнес. Салон економ-класу у другій модифікації вміщує на 9 крісел більше, а імперіал-клас відсутня.

Аерофлот поповнив свій парк літаків новим Боїнгом 737-800 на 158 посадочних місць в 2013 році. Йому присвоєно бортовий номер VP-BRF. Варто відзначити, що більшість місць нейтральні за рівнем комфорту, хоча є кілька особливостей. Розглянемо їх на схемі літака Боїнг 737-800 Аерофлот, кращі місця на зображенні виділені зеленим, суперечливі – жовтим, а погані – червоним.

Схема літака Боїнг 737-800

ряди №№1-5 відносяться до бізнес-класу, «загальний» салон починається з шостого. Якщо ви переживаєте про те, що ногам не вистачить вільного простору, сміливо просите розмістити вас в ряду №6, Так як попереду не буде інших крісел. Найкращі місця знаходяться в ряду №13 на рівні з аварійними люками.

Зверніть увагу! За технікою безпеки не всіх пасажирів дозволено розміщувати в ряду №13, так як в разі виникнення НС люди, які найближче знаходяться до аварійних виходів, повинні будуть їх відкрити. Місця в рядах №№ 12 і 13 забороняється займати інвалідам, пасажирам з дітьми або тваринами.

Дводвигунний пасажирський літак Boeing 737-800, відноситься до сімейства узкофюзеляжних літаків, призначених для коротких і середніх авіанаправленій і входить в серію «Next Generation». В першу чергу Boeing 737-800, був розроблений для заміни пасажирського авіалайнера Boeing 737-400 входить в серію «Classic». На сьогоднішній день прямим конкурентом для авіалайнера Boeing 737-800, є пасажирський, вузькофюзеляжний літак Airbus A320.

Робота над авіалайнером Boeing 737-800 була розпочата 5 вересня 1994 року. Спочатку проект називався як 737-400X Stretch, що вказувало на літак-попередник. Пізніше проект отримав нинішню позначення -737-800.

Boeing 737-800 фото

У порівнянні з Boeing 737-400, фюзеляж нового літака став довшим на 3,02 метра. Пасажиромісткість також зросла. У двухклассовой компонування, в салоні, розміщено 162 пасажирських крісла – 12 місць бізнес класу і 150 місць економ класу. Максимальна ж пасажиромісткість при однокласовій компонування салону, становить 189 пасажирських місць.

На літак було встановлено турбовентиляторні двоконтурні двигуни СFМ International CFM56-7B24s з тягою 107,6 кН. Надалі, на деяких літаках Boeing 737-800 з підвищеною вантажопідйомністю, були застосовані двигуни CFM56-7B27s, що володіють тягою 121.4 кН.

Як і на інших літаках серії «737 Next Generation», на Boeing 737-800, встановлена \u200b\u200bцифрова авіоніка EFIS, американської фірми «Honeywell». Вся бортова і польотна інформація виводиться на шість багатофункціональних РК-екрану. Авіалайнер також оснащений індикатором на лобовому склі (ІЛС) або ж Head-Up Display (HUD).

Перший політ літака Boeing 737-800 був здійснений 31 липня 1997 року. Перша поставка в авіакомпанії відбулася в квітні 1998 року. Першим замовником на літак стала німецька авіакомпанія «Hapag-Lloyd Flug». Найбільше замовлення на авіалайнери 737-800 припав на ірландську авіакомпанію «Ryanair», яка є однією з найбільших, бюджетних авіакомпаній в Європі. На сьогоднішній час в авіапарку цього оператора знаходяться в експлуатації, 299 одиниць літака Boeing 737-800. Дані літаки авіакомпанії «Ryanair», мають однокласових, економічну компоновку салону, розраховану на 189 пасажирських місць.

Крім пасажирського варіанту, на основі Boeing 737-800 був випущений Boeing Business Jet 2, призначений для адміністративних авіаперевезень.

Boeing 737-800, у своїй модифікації, що отримала позначення Boeing 737-800ERX (Extended Range), використовується і в ВМС США, в якості багатоцільового літака. Дана модифікація також відома як Boeing P-8 Poseidon.

17 липня 2013 року, були проведені випробувальні польоти літака Boeing 737-800, на який були встановлені нові законцовки крила, так званими Вінглети. Нові законцовки крила отримали назву Split Scimitar Winglets. Дані Вінглети встановлені і випробувані на Boeing 737-800 в подальшому планується використовувати на новій серії літаків Boeing 737 MAX.

Boeing 737-800 залишається одним з найпопулярніших авіалайнерів з усього сімейства 737-х. Виробництво і експлуатація даного літака, А також модернізація його компонентів триває і по сьогоднішній день.

Кращі місця салону літака Boeing 737-800 – Аерофлот

Кращі місця салону літака Boeing 737-800 – Utair

Кращі місця салону літака Boeing 737-800 – S7 Airlines

Кращі місця салону літака Airbus A737-800 – NordStar

Кращі місця салону літака Boeing 737-800 – Turkish Airlines

Кращі місця салону літака Boeing 737-800 – Ryanair

Схема салону 737-800

Технічні характеристики літака Boeing 737-800 :

Роки виробництва: c 1998 року

Розмах крила: 34,32 м.

Ширина фюзеляжу: 3,76 м.

Вага порожнього: 41145 кг.

Площа крила: 124,58 кв.м.

Крейсерська швидкість: 823 км. / Год.

Максимальна швидкість: 920 км. / Год.

Дальність польоту: 5370 км.

Двигуни: 2 x ТРДД СFМ International CFM56-7B24s або CFM56-7B27s

Довжина розбігу виконання: 1970 м.

Вирушаючи кудись на літаку, для спокійного і комфортного польоту хочеться заздалегідь знати про його надійності і розташування місць в салоні. Одним з основних виробників літаків є корпорація Боїнг, яка випускає дуже багато літаків різної конфігурації. Самим широко поширеним в світі вузькофюзеляжного реактивним пасажирським літаком зараз є Боїнг 737.

Так як найбільш затребуваним авіакомпаніями світу з Боїнгів 737 зараз вважається середньомагістральний літак Боїнг 737-800, то в цій статті познайомимо вас з компановки місць в ньому і іншими основними характеристиками.

Що таке Боїнг 737-800?

Даний літак належить в третій групі Боїнгів 737 – Next Generation (Наступне покоління), яка створена для конкуренції з Airbus A320. Від попередньої групи (Classic) вони відрізняються наявністю цифрових кокпітів, новими подовженими на 5,5 м крилами, хвостовим оперенням і вдосконаленим двигуном. Боїнг 737-800 був розроблений для того, щоб замінити Боїнг 737-400, зданий в експлуатацію в 1998 році і до цих пір випускається. Буває двох модифікацій:

  • бізнес варіант Боїнг BJ2;
  • військова модифікація – Боїнг 737-800ERX.

Основні характеристики Боїнга 737-800

  • довжина – 39,49 м;
  • висота – 12,51 м;
  • площа крила – 125 м;
  • розмах крил – 34,31 м;
  • обсяг баків для палива – 26 020 л;
  • максимальна дальність польоту – 5400 км;
  • максимальна швидкість – 851 км / ч;
  • довжина пробігу посилання – 1 630 м;
  • місць екіпажу – 2 місця;
  • ширина салону – 3,54 м;
  • однокласових салон – до 189 місць;
  • двуклассовий – 160 місць.

Кількість і розташування місць в Боїнгу 737-800

Кількість і розташування місць для пасажирів в літаку Боїнг 737-800 може змінюватися в залежності від замовлення авіакомпанії, наприклад, так:

  • 1 клас (туристичний клас) – 184 місць;
  • 2 клас – 12 (або 16) місць бізнес-класу і 148 (або 144) економ-класу.

На схемі літака Боїнг 737- 800 розглянемо розташування місць в салоні.

На даному плані зображена модель літака Боїнг 737-800 з салоном, розрахованим на один клас, в якому 184 місця. Погані і не дуже вдалі місця (Відзначені на схемі жовтим і червоним кольорами):

  • в першому ряду, так як вони розташовані прямо перед камбузом, тому для ніг менше місця і відкидний столик прикріплений до підлокітнику;
  • в 10 і 11 рядах на зазначених місцях може бути відсутнім ілюмінатор;
  • 13 і 14 ряди знаходяться біля аварійних виходів, тому крісла там не відкидаються назад, і там значно холодніше;
  • самими поганими місцями вважаються місця в останньому ряду через те, що там не відкидаються крісла (або відкидаються з обмеженням) і дуже близько туалет, що не додає комфорту.

Хороші місця (відзначені зеленим) знаходяться в 16 ряду, так як там відсутня попереду стоять крісла, що дозволяє вільно вставати і витягати ноги.

На даному плані зображена модель літака Боїнг 737-800 з салоном, розрахованим на два класи: 16 місць в бізнес-класі і 144 в економ-класі.

Кращі місця економ-класу в такій моделі розташовані в 15 ряду, так як там немає крісел попереду.

Погані і не дуже вдалі місця:

  • в 7 ряду – через перегородки між класами попереду;
  • 10 і 11 ряд – через відсутність ілюмінаторів;
  • з 13 по 16 ряди – через близькість запасних виходів, холоду і відсутності виду з ілюмінатора через крила;
  • в останньому ряду – з тих же причин, що і в попередній моделі.

Нижче представлені ще існуючі моделі Боїнга 737-800, кращі і погані місця в них визначаються за тими ж критеріями:

Безпека Боїнга 737-800

Звичайно, аварійність в авіації є, але завдяки тому, що конструктори світових авіаційних компаній постійно працюють над підвищенням безпеки конструкцій літаків, її рівень знижується. І Боїнги 737 є тому підтвердженням, так як у Боїнгу 737-800 дуже низький коефіцієнт втрат – в чотири рази нижче, ніж загальний світовий показник, тому можна сказати, що вони більш безпечні.

Боїнг 737 800 Вінглі є середньомагістральним пасажирським літаком. Це найпопулярніший американський лайнер, який використовують російські авіакомпанії, Закуповуючи його для свого парку. Випускає boeing однойменна корпорація, починаючи з кінця дев’яностих.

Технічні параметри лайнера:

  • У довжину він має 39,5 метрів;
  • У крил розмах становить 35,8 метрів;
  • У висоту літак досягає 12,55 метрів;
  • По ширині салон має 3,5 метрів;
  • Навантаження може бути максимум 12 394 кілограми;
  • Паливні баки вміщують максимум 26 035 літрів;
  • Для зльоту літак не повинен важити більше 79 015 кілограм;
  • Літає лайнер на відстань не більше 5 449 кілометрів.

Дану модель ще називають боїнг 738. Це той же 737.

Його почали проектувати в 1994 році. У літаків є вінглетс – вертикальні законцовки на крилах, тому на них нанесена додаткове маркування «wl».

Не тільки літає по Російської Федерації, А й за кордон. Причому зазвичай це недорогі рейси, тому стоїть гостро питання в тому, щоб знати, яка на боїнг 737 800 схема салону, щоб вибрати найкращі місця навіть в економічному класі. Це питання актуальне не тільки для тих, хто летить в перший раз, але і для завзятих мандрівників.

Яке розташування крісел у салону Боїнга в різних авіакомпаніях

Кожна авіакомпанія відповідає за своє розташування крісел в літаку. Тому план салону в різних компаніях відрізняється. Але незмінним залишається місцезнаходження туалетів. Всього їх три. Перший розташований спереду зліва, два інших в хвості літака.

Аерофлот

Тут всі рейси мають однакову компоновку, причому, кожне судно названо по імені відомого художника, поета, письменника і народного артиста.

Останній раз компанія закуповувала boing в 2013 році. У Аерофлоту тільки нова авіаційна техніка. Даний лайнер назвали Образцов, в честь Сергія Образцова, який є відомим російським театральним діячем, актором і режисером. Всього в авіакомпанії 38 аеробусів.

Схема салону для боїнг 737 800 схема якого єдина завжди, наступна. Всього в boeing 28 рядів і 138 місць. У бізнес-класі знаходиться по п’ять з кожного боку (всього десять місць). Решта в економ-класі. Комфортабельні місця розташовані в тринадцятому, це B, C, D і E. Одинадцятий і дванадцятий мають обмежене відхилення крісел.

Шостий – це початок економ-класу. Плюсом можна назвати те, що попереду немає сидінь, значить, на коліна спинку крісла ніхто не відкине, до того ж є вільний простір для ніг.

Восьмий біля стінки для сидінь A і F не споряджений ілюмінаторами, що не дозволить спостерігати пейзажі за вікном під час польоту. Для кого-то це може стати неприємною новиною. Краще знати про це на етапі вибору місця.

На дев’ятому для тих же місць, що і на восьмому, ілюмінатор розташований незручно, він практично знаходиться за сидінням восьмого, що не дозволяє з легкістю дивитися у вікно.

За одинадцятим знаходиться аварійний люк, тому тут спинка сидінь не відкидається. Правда, на офіційному сайті про це авіакомпанія замовчує, тому варто при купівлі квитків уточнити цей момент.

На дванадцятому є позитивні і негативні сторони. Погано те, що він знаходиться між аварійними виходами, які виходять на крила, тому спинки крісел не відкидаються однозначно, до того ж у них практично немає нахилу, що призводить до багатогодинного вертикальному сидіння, від чого спина потім болить дуже сильно. Але є один суттєвий плюс, до одинадцятого пристойну відстань, тому можна витягнути ноги і зручно всістися.

Найкращий ряд в економ-класі – це тринадцятий.

Тут сидіння стандартне, з відкидною спинкою, до дванадцятого пристойну відстань, тому можна витягнути ноги. Тільки один мінус – ці місця швидко розкуповують, а бронювання може коштувати додаткову суму.

Також на цьому і на тринадцятому не дозволяють летіти літнім, вагітним, батькам з дітьми, пасажирам з тваринами і інвалідам. Так як тут повинні знаходитися психічно і фізично здорові люди, щоб під час катастрофи допомогти у відкритті аварійних люків і в евакуації людей.

27 для місць біля проходу незручний тим, що поблизу знаходиться туалет, значить, пасажири будуть зачіпати сидять тут. Що стосується останнього 28, то він незручний не тільки тим, що за спинкою сидіння знаходиться туалет, а й тим, що спинки крісел можуть не відкидатися. Але це краще уточнити при покупці квитка. Авіакомпанія Аерофлот повідомляє, що тут сидіння такі ж стандартні, як інші. Але все одно постійна наявність людей, грюкання дверима, змивання бачка, неприємні запахи будуть супроводжувати весь політ.

S7

Компанія володіє однакової комплектацією літаків. Схема літака марки боїнг 737 800 відрізняється від того, який лайнер в компанії Аерофлот. Тут тридцять. У бізнес-класі всього два, іншими словами, вісім місць. В економічному класі 168 місць, тобто по три крісла разом, всього тридцять рядів. Біля аварійних виходів знаходиться три ряди, це дванадцятий, тринадцятий і чотирнадцятий для двох крісел A і F.

Кількість посадочних місць тут більше, ніж в лайнерах Аерофлоту. Кабіна пілотів влаштована зручно, тут багато важелів і кнопок, про які повинен знати кожен пілот. Для того щоб літати на літаках різних авіакомпаній переучуватися не потрібно. Кабіна залишається незмінною.

Росія

Всього в авіакомпанії 17 літаків даної марки. Тут використовується чотири види салонів. Різняться вони по облаштуванню бізнес-класу, тому, відповідаючи на питання, скільки місць у бізнес-класі, краще поцікавитися у представника компанії. Всього може бути від 29 до 32.

Зручні сидіння знаходяться на початку літака. Це може бути нумерація дванадцяти місць на трьох рядах або 21 на чотирьох. В економічному класі 16 має великий простір для ніг. Відстань до сусіднього місця більше за рахунок аварійного люка.

Звернемо увагу на модифікацію салону, коли в літаку тільки один клас, економний.

Перші чотири мають ряд переваг. Перше полягає в тому, що можна першим вийти з літака, швидше отримати харчування з великим вибором страви, поблизу туалет, неподалік стюардеси.

Перший розташований перед перегородкою, тому тут великий простір для ніг, а також ніхто не відкине на коліна своє крісло. Єдиним недоліком можна назвати наявність люльки для немовляти, якщо летять батьки з дітьми, тоді можливо незручністю через плаче дитини.

Чотирнадцятий має обмеження в розкладанні крісла, так як за ним знаходиться аварійний люк.

П’ятнадцятий знаходиться між аварійними виходами, тому спереду є простір для ніг, легко встати зі свого місця, не потурбувавши сусідів, але крісло не розкладається, доведеться сидіти весь політ прямо. Ще немає можливості поставити біля крісла ручну поклажу, Так як не можна захаращувати аварійний вихід.

Схема салону lj в авіакомпанії Росія

Гідність у вільному місці для ніг, ніхто не відкидає на коліна сидіння, спинка розкладається, але коштує він зазвичай дорожче.

Також на цих двох рядах можна сидіти вагітним, інвалідам, батькам з дітьми, пасажирам з тваринами.

32 знаходиться біля туалету, тому спинка крісла зазвичай не відкидається. До того ж поруч постійно ходять люди, збирається черга, що створює додаткові незручності.

Крайні сидіння самі незручні, тому що можуть зачепити ліктем або наступити на ногу.

перемога

В авіакомпанії Перемога всього 12 судів і все це boeing. Їх дата випуску відноситься до 2014 і 2015 років. Є можливість вибору підходящого місця при купівлі квитка. Для цього потрібно окремо доплатити. Бо інакше місцезнаходження буде випадковим, так розсаджує система лоукостер. З огляду на вартість квитка, дешевше вони у компанії Перемога.

Тут перший, п’ятнадцятий і шістнадцятий ряд мають додаткове місце для ніг, а ціна залишається такою ж. Місця поруч з аварійним виходом знаходяться в рядах з дванадцятого по чотирнадцятий, тут зручні особливо D, E і F. Для сімнадцятого і вісімнадцятого ряду зручні все місця. Спереду знаходяться з другого по сьомий ряд, сидіння тут особливо сприятливі. А також часто купують квитки на крісла біля ілюмінаторів, це місця A і F.

Тому кращі місця для боїнг 737 800 знаходяться там, де є простір для ніг, відкидається сидінні і поруч ілюмінатор.

Nordwind

Компанія Північний вітер володіє шістьма лайнерами розглянутої марки. Вміщує кожен по 189 осіб. Всі судна мають одну конфігурацію. У жодному немає бізнес-класу.

Кращі місця знаходяться там, де збільшений простір для ніг. Це перший, п’ятнадцятий і шістнадцятий ряд.

Найгірші місця там, де не відкидається спинка крісла. Це два ряди: чотирнадцятий і п’ятнадцятий. Також зовсім незручний останній ряд, який знаходиться біля туалету.

Схема салону Норд вінд

Азур Ейр

Компанія Azur air призначена для міжнародних рейсів, з нею літають в курортні зони, Які популярні серед туристів. Саме цю компанію найчастіше рекламують турагентства.

Місця розподіляються наступним чином. Всього 32 ряду. Бізнес-клас відсутня. Комфортними сидіннями можна назвати ті, де є додатковий простір для ніг. Це зазвичай перший ряд для сидінь A, B і C, а також другий – для D, E і F. П’ятнадцятий і шістнадцятий ряд повністю зручні для перельоту.

Норд Стар

Авіакомпанія має бізнес-класом. Є два можливих види компоновки.

По-перше, все 172 місця, які розміщені в 31 ряду. Для бізнес-класу виділено 10 місць в трьох рядах. Чотирнадцятий і п’ятнадцятий ряд можна назвати кращим, так як тут хоча і заблоковані спинки, але є простір для ніг.

По-друге, всього 180 місць, розміщених в 31 ряду. Бізнес-клас займає перший і другий ряд, де знаходяться шість місць. Також простір для ніг є в чотирнадцятому і п’ятнадцятому рядах.

Ще літають боїнги авіакомпаній флай дубай або її називають також flydubai та ЮТейр або utair. Було показано, що кожна компанія має свою компонуванням салону. У більшості авіакомпаній немає бізнес-класу, тільки економічний. Всі перші ряди, які знаходяться перед перегородкою, мають простір для ніг, а також на коліна ніхто попереду які сидять не відкине сидіння, так як там немає крісел.

Хороші місця розташовані біля аварійних виходів, особливо за ними, так як тут сидіння відкидаються і є місце для ніг.

Найгіршими вважаються останні ряди, адже сюди долинають неприємні запахи з туалету, а також постійно накопичуються люди. Найчастіше спинка сидінь не відкидається.

Перед тим як купити квиток, слід звернеться до представників компанії, щоб уточнити, яка схема Салета.

Найбільшими конкурентами на ринку цивільної авіації вважаються два концерну: в Європі – Аеробус, в США – Боїнг. У перших флагманським літаком вважається модель А-320. Другі відповіли не менш вдалою машиною, що отримала назву Боїнг 737-800.

У Боїнга є ціле сімейство сімсот тридцять сьомих літаків, які почали шлях в 1967 році. Після цього модельний ряд постійно модернізувався. 737-800 – поширена модель, яка стала продовженням вдалого Boeing 737-400.

Історія створення

Сімейство 737 стало популярним в сегменті цивільних перевезень. Причому таких позицій компанія домоглася в рамках всієї цивільної авіації світу. Статистика говорить, що в кожен момент часу в небі літає 1200 літаків Боїнг 737. А кожні п’ять секунд лайнер цієї моделі здійснює посадку або злітає.

Відлік історії сімейства починався з моделей 737-100, і слідом – 737-200. Але вони виявилися витратними в плані витрати палива. На зміну модельного ряду вплинув і гримнула нафтова криза.

Продовжили моделями Боїнг 737-300, а потім і Боїнг 737-400. Останні виявилася вдалими і відпрацювали відміряний для них термін. Коли прийшов час, на основі чотирьохсотого Боїнга створили 737-800. Поєднанням економічності, технологічності і хорошою пасажирської місткості, Він швидко завоював повагу від провідних перевізників світу.

На сьогоднішній день 737-800 вважається одним з найпопулярніших проектів усієї родини.

Перша поставка лайнерів була здійснена в 1998 році. Літають ці літаки до цих пір і використовуються настільки широко, що замовлення на них розписані на роки вперед.

Все сімейство Боїнгів 737 на сьогоднішній день представлено більш ніж 10 000-ми моделей, що працюють по всій планеті. І попит на їх виробництво не проходить. Модельний ряд з позначенням -800 вважається сучасним і технічно розвиненим, і ще в належній мірі не виробив свій ресурс.

В цілому, сімейство 737 настільки велике, що його навіть умовно поділяють на покоління:

  • original (яке включає в себе перші моделі з позначенням Boeing-100 і Boeing-200);
  • classic (представлено переважно моделями Boeing-300, Boeing-400 і Boeing-500);
  • next generation (Boeing-600, Boeing-700, Boeing-800 і Boeing-900);
  • MAX (нове покоління, яке покликане прийти на зміну популярним Boeing-800 і Boeing-900).

Боїнг 737-900, який почав надходити в продаж в 2001 році, відрізняється від попередника (737-800) довшим фюзеляжем. Після презентації ця модель за один день отримала стільки попередніх замовлень, що обійшла всі сімейство, замовлених за цілий рік.

В цілому, у кожної моделі 737 сімейства є одна характерна особливість. Крім зміни технічного і конструктивного характеру, кожна нова по позначенню машина була довшою за попередню.

Конструкція фюзеляжу, крила і кабіни, двигуни

Боїнг 737-800 мало відрізняються від інших літаків серії покоління Next Generation за аеродинамічною схемою. Але з родоначальниками (737-100 і 737-200) вже трохи спільних рис.

Фюзеляж літака подовжили більше, ніж на 3 метри (в порівнянні з прототипом – чотирьохсотий моделлю), при цьому значно змогли збільшити пасажиромісткість.

Нові моделі 737-800 створювалися для заміни застарілих 737-400 (170 місць), але змогли отримати цілий ряд удосконалень.

Так, новий літак максимально вміщував вже 189 осіб і зазнав істотних змін в конструкції.

Літак Боїнг 737-800 є низкоплан із стрілоподібним за формою крилом. Нове покоління літаків створювалося для того, щоб повернути перевагу в сутичці з головним конкурентом – 0. Тому і серйозні зміни торкнулися насамперед конструкції крила, систем управління і двигунів.

Крило отримало нове найважливіша відмінність – особливі законцовки (winglets). Така конструкція дає велику перевагу в плані економічності і значного покращує показники лайнера на зльоті і при посадці (по довжині розбігу і гальмування, швидкості відриву).

Великі відмінності від попередніх версій отримала і кабіна, яка не тільки піддалася зміненим дизайном, але значно просунулася по технічному оснащенню. Так, повністю замінилися традиційні аналогові прилади. Спочатку застосовувалися променеві екрани, а пізніше – рідко-кристалічні.

Нові розробки дозволили зменшити вагу літака майже на третину, підвищили дальність польоту і швидкість, а також поліпшили показники безпеки в повітрі.

Під крилом встановлюються два двигуни, які працюють на турбовентиляторних тязі.

Силових установок дві (по одній на кожній консолі). Виробництвом займається компанія CFM International. Серія застосовуваних двигунів – CFM-56-7B.

Такі двигуни стали ставити з 1980 року, через їхню високу на той момент економічності і достатньої потужності. Але і конструктивні особливості нових силових установок наклали відбиток на зовнішній вигляд лайнера. Через великого діаметру обидва двигуни перенесли на пілони під крилом (відмовившись від вбудованих конструкцій). Зменшився і кліренс літака.

При повному завантаженні відстань від двигунів до землі становить 46 сантиметрів. Це робить дані Боїнги низькими по посадці (низкоплан) і накладає відбиток на високі вимоги до приймаючих аеропортів (зокрема, до стану злітно-посадкової смуги).

Таке низьке розташування двигунів, в тому числі, спричинило і до конструктивних змін. Було вирішено перенести деякі механізми і деталі в бік від двигунів (в той час, як вони зазвичай розташовувалися знизу). Це призвело і до деякого істотної зміни фюзеляжу. Він став уже і візуально трохи сплющеним. Це вважається характерною рисою Боїнгів 737 нового покоління (серії -600, -700, -800 і -900).

Паливна система

Розташування паливних баків в моделях 737-800 класичне. Два розташовуються в крилі літака (в консолях по обох бортах). Є і центральний бак, на поколінні Next Generation займає не тільки частина фюзеляжу, а й переходить в підстави крила і доходить до пілонів, на яких підвішені двигуни.

Витрата палива організований таким чином, що спочатку викачується пальне з центрального бака, а потім – з крила.

Особливість Боїнгів 737 – неможливість скидати паливо в разі екстрених ситуацій. Для посадки доводиться або ризикувати і садити машину з максимальною вагою, або виробляти пальне в повітрі.

Літаки модельного ряду BBJ передбачають установку додаткових ємностей для палива. Вони можуть міститися в багажні відсіки (До 9 баків). Такий спосіб збільшує місткість на борту по пальному до 37 тонн.

шасі

Шасі Боїнга 737-800 мало відрізняються від класичних варіантів, але мають і свої конструктивні особливості.

Так, встановлюються три стійки: одна є рульової і розташована в носовій частині, дві інших (основні) закріплені на центроплане. Кожна стійка має по два колеса.

Характерна особливість Боїнгів покоління Next Generation – великі по діаметру двигуни. Ця риса вплинула не тільки на зміну фюзеляжу, а й призвела до перепланування стійок шасі. Вони стали додатково посилюватись і подовжуватись – для збільшення кліренсу при посадці.

Відмітна риса Боїнгів 737 – що не закриваються консолями задні стійки шасі.

У складеному вигляді вони є частиною аеродинамічної схеми. Дана міра збільшує опір в польоті (правда, за рахунок роботи інженерів зовсім незначно), але викликана скороченням додаткової апаратури на борту і зниженням ваги. Зокрема, не ставиться додаткова гідравліка для задніх стійок.

З 2008 року суттєво змінили гальма літаків Next Generation. На них стали ставити карбонові гальма, які при меншій вазі і більшому ресурсі працюють ефективніше.

Пасажирський салон і компанії-експлуатанти

Літак Боїнг 737-800 користується високою популярністю в світі. Особливу любов він заслужив у бюджетних перевізників (лоукостерів), які формують для себе цілі парки цих моделей американських лайнерів.

Модель 737-800 прекрасно підходить для середньомагістральних польотів або коротких маршрутів. Тому вони найчастіше використовуються в рамках одного континенту і знайти їм заміну сьогодні буває складно (хіба що Аеробус А320).

Найбільшою популярністю Боїнги 737-800 користуються на рідному ринку – в США. Більшість найбільших авіаперевізників саме звідти:

  • Southwest Airlines (696 літаків);
  • United Airlines (325 літаків);
  • American Airlines (328 літаків);
  • Delta Air Lines (83 літаків).

В Європі Боїнг 737-800 також популярний, хоч і в багатьох авіакомпаніях працює разом з аеробуса А320. Наймасовіше представницький 800-их моделей у ірландського бюджетного перевізника Ryanair (413 літаків).

У Росії літак широко поширений і використовується авіакомпаніями «Аерофлот», «Росія», «Перемога», «Utair» і «S7 Airlines».

Остання з названих компаній настільки амбітна, що замовляє на заводі іменні літаки за індивідуальним проектом, вони так і називаються Boeing 737 800 s7.

Boeing 737-800 – це вузькофюзеляжний літак (в ньому один прохід між рядами сидінь). Компонування салону в економічному класі зустрічається за формою «3-3», а в бізнес-салоні – «2-2».

Максимальна місткість лайнерів складає 189 осіб. Така кількість пасажирів можливо перевозити в літаку, повністю обладнаним місцями класу економ.
Є версії літака зі змішаною компонуванням пасажирських сидінь: 12 місць для бізнес-туристів і 150 – економічних варіантів. Загальна місткість становить 162 людини.

Виходи з салону передбачені в передній частині, в середині фюзеляжу і в хвостовій частині лайнера.

Можливо здійснювати посадку пасажирів і вихід на обидва борти.

Технічні характеристики Boeing 737-800 представлені в таблиці:

Довжина / ширина (з крилом) / висота39,37 м / 34,32 м / 12,62 м
Діаметр фюзеляжу / салону3,76 м / 3,54 м (однаково у всього покоління)
Стеля в салоні2,20 м
швидкість крейсерська852 км / год
дальність максимальна5765 км
Висота польоту максимальна12,5 км
Маса порожнього літака / максимальна злітна41,4 т / 79 т
паливо26 000 л
Довжина пробігу при зльоті / посадці2 241 м / 1630 м

Модельний ряд Боїнг 737-800

Boeing 737 використовується не тільки для цивільних перевезень. І не тільки для регулярних рейсів. Модифікація BBJ2 відрізняється дорогий компонуванням салону (бізнес-варіант, з диванами, обробкою і малою місткістю).

Завод щільно працює з військовими замовленнями. Для них компанія створила моделі 737-800ERX і P-8 Poseidon.

Місце виробництва

Спочатку частина робіт по збірці 737 сімейства велася на головному заводі компанії неподалік від Сіетла. Фюзеляж і крило ставилися там же, а хвостова частина збиралася на заводі в Вічіта. Деякі деталі (шасі, технічна начинка) проводилися спільними силами або сторонніми організаціями. Остаточне складання проводилася в Сіетлі, куди стікалися деталі лайнерів.

Пізніше збірку перевели в Вічіта, куди по залізниці перевозилися і невеликі елементи конструкції, і навіть фюзеляжі з крилами.

Схема з доставкою деталей на складальний конвеєр, випробувана на заводі в Уїчито стала застосовуватися з 1970 року і використовується до нашого часу.

Тільки сьогодні збірка перенесена південніше, в місто Рентон.

перспективи

Основні перспективи розвитку середньомагістральних перевезень Боїнг пов’язує з поколінням MAX. З січня 2016 року велися фінальні випробування і перший з моделі боїнг 737 макс був проданий навесні 2017 року. Вони здатні також перевозити багато пасажирів і забезпечуються новітніми системами безпеки та авіоникой.

Уже в найближчій перспективі вони будуть поступово витісняти з ринку моделі 737-800, а потім і 737-900.

висновок

Боїнг 737-800 – це успішний проект американської компанії, який відрізняється дуже продуманим поєднанням високої місткості, вдалих показників по економічності, дальності польоту і безпеки.

Лайнер став використовуватися більшістю авіакомпаній світу.

Пілоти і пасажири відзначають, його зручність і безпеку. Модель 737-800 врахувала недоліки минулих літаків сімейства СУ і завдяки цьому стала настільки популярною. Кількість випущених машин таке велике, що б’є всі рекорди. Це означає, що навіть з приходом нових моделей, Боїнг 737-800 довгі роки буде зустрічатися в небі.

Відео

Про автора

admin administrator