Які фірми вітаміни найкращі

Авторadmin

Які фірми вітаміни найкращі

Зміст:

Рейтинг ТОП-7 кращих вітамінів для енергії і бадьорості

Препарати (мінерально-вітамінні комплекси), заряджають енергією

  • 2 Рослинні адаптогени 2.1 Маралів корінь (левзея)
  • 2.2 Ведмежий корінь (скнара або червоний корінь)
  • 2.3 Родіола рожева
    4.1 Пірацетам
    5.1 Ацетиламиноянтарная кислота
    6.1 А що ви думаєте про препарати для бадьорості та енергії? Залиште свій відгук

Вітус Енергія

Таблетки для бадьорості і енергії, підвищують працездатність. Поєднують в собі ряд речовин, необхідних для організму: таурин, інозитол, витяжку з гуарани, бурштинову кислоту, кофеїн, вітамін В1, В6 і ціанокобаламін.
Ці речовини в сукупності справляють збуджуючий ефект на організм людини, наповнюючи його силами. Після застосування препарату людина відчуває себе енергійніше й активніше.

У даній статті будуть розглянуті найбільш ефективні таблетки для бадьорості та енергії

Приймати добавку рекомендують по 1 таблетці на добу. Попередньо таблетку слід розчинити в 100 мл води. Ціна – 270 р.

Комплекс вітамінів, призначений для людей з виснаженим організмом. До складу входять компоненти з добовою дозою: вітаміни А, В5, В12, D, K, залізо, мідь, марганець, йод, хром. Вміст вітаміну В1, В2, В6, В9, С, Е, РР перевищує добову норму.

Не всім рекомендується вживати цей препарат у зв’язку з загрозою гіпервітамінозу. Його призначають у важких випадках при сильному стресі і навантаженнях. В упаковці знаходяться 3 пластинки з таблетками різних кольорів:

  • жовта таблетка для бадьорості і енергії, тому приймається на сніданок;
  • помаранчева впливає на обмін речовин і вживати її потрібно в обід;
  • зелена діє як заспокійливе, тому пити її слід ввечері.

За 1 день треба взяти по 1 таблетці з кожної пластинки з проміжками в 4-5 годин. Разом їх приймати не можна, так як в кожній пігулці знаходяться поєднуються вітаміни. Завдяки 3 разового прийому певних вітамінів виключена можливість появи алергічної реакції. Ціна – 350 р.

Дуовіт Енергія

Засіб для підняття тонусу в організмі. Містить витяжку з кореня женьшеню, вітамін А, С, Е, В1, В2, В6, В12, D, нікотинамід, пантотенову і фолієву кислоти, сульфат цинку і міді.

Препарат відновлює енергетичні запаси організму, покращує самопочуття, надає сили для активної діяльності в умовах підвищеного стресу. Приймати вітаміни потрібно з ранку під час трапези по 1 таблетці протягом 1 або 2 місяців. Ціна – 380 р.

Творці унікальної формули препарату – німецькі фармацевти. До складу входять: вітамін В1, В2, В5, В6, В12, Н, РР, фолієва кислота, железоаммонийний цитрат, натрію гліцерофосфат, сульфат міді, сульфат марганцю, холіну цитрат.

Також препарат допомагає впоратися з важкими інтелектуальними і фізичними навантаженнями, підвищити продуктивність праці. Спосіб вживання: по 1 ст. л. (20 мл) після прийому їжі 3 або 4 рази на добу. Ціна – 460 р.

Вітрум енерджи

Мультивітамінний комплекс, піднімає тонус організму. Містить вітамін А, В1, В2, В6, В12, С, Е, К, фолієву і пантотенову кислоти, бор, кальцій, фосфор, залізо, йод, мідь, магній, цинк, селен, нікель, кремній, олово, витяжку із женьшеню.

Препарат активізує імунні сили організму, сприятливо впливає на серце і судини, допомагає відновленню нервових клітин і допомагає витримати сильні стреси і фізичні навантаження. Приймати засіб потрібно вранці після їжі 1 раз на день по 1 шт. до 2 місяців. Ціна (60 табл.) – 1100 р.

Динамизан

Загальнозміцнюючий засіб для організму. До складу входять: вітамін А, В1, В2, В3, В5, В6, В8, В12, С, D3, Е, глутамін, аргінін, кальцій, магній, фосфор, селен, йод, цинк і екстракт женьшеню.

Таблетки для бадьорості та активності рекомендують приймати при неповноцінному харчуванні (дієти), зниженому статевому потязі, залежно від куріння, постопераційному періоді, підтримці виснаженого організму від розумових і фізичних навантажень. Приймати засіб потрібно з ранку по 1 шт. 1 раз в день. Ціна – 500 р.

Енергію організм «видобуває» з двох основних джерел – це цукор і жири. Всі вони, шляхом нехитрих біохімічних реакцій, трансформуються в підсумку до простих вуглеводів, які синтезуються до чистої енергії.

Однак цукор – це і є фактично вуглевод і на його засвоєння потрібно мінімум часу і енергії, а ось жир – складний компонент. Більш того, організм дорослої людини працює таким чином, що прості і складні вуглеводи засвоюються відразу після вживання, а ось жири відкладаються «про запас».

За відчуття бадьорості також прямо відповідає головний мозок, його насичення киснем, рівень вироблюваного дофаміну і серотоніну. Ці ж горомни ответсвенни і за підняття настрою.

Саме тому існують так звані «енергетики» і стимулятори, які фактично не збільшують енергію, а лише створюють ілюзію почуття бадьорості. За таким принципом працює безліч наркотичних препаратів. Проте їх застосування провокує комплексне порушення травної функції, що лише нашкодить здоров’ю.

Відповідно, яку їжу необхідно включати в раціон, щоб не відчувати нестачі енергії? Це прості і складні вуглеводи, але все це доповнювати обов’язково потрібно білками, вітамінами, мінералами та чистою питною водою.

Одне з найголовніших правил, якого рекомендують дотримуватися дієтологи – це дотримуватися різноманітний раціон і відмовитися від «жорстких дієт.

Природно, що якщо постійно є солодке (саме в ньому найбільше вуглеводів), то це нічим хорошим не закінчиться, так як організм почне відчувати нестачу в інших поживних мікроелементах і нутриентах.

Рейтинг кращих вітамінів для енергії і бадьорості

ТОП складений на основі відгуків споживачів, які брали розглядаються комплекси. Додатково були враховані рекомендації фахівців та особисті спостереження.

При підготовці ТОПа були вивчені наступні характеристики вітамінів:

  • Натуральність складу і концентрація речовин;
  • Кількість в упаковці;
  • Розмір таблеток;
  • Смак і запах;
  • Частота прийому;
  • Добова норма;
  • Тривалість курсу;
  • Показання;
  • Протипоказання;
  • Побічні реакції;
  • Різноманітність ефектів.

При складанні Топ кращих вітамінів для енергії і бадьорості враховувалося також їх співвідношення ціни і якості.

Кращі заспокійливі засоби

Рослинні адаптогени

Адаптогени – це група лікарських рослин, допомагає людині підтримати свій енергетичний рівень, який дозволяє профілактувати механічний, фізичний і психогенний фактор.

Адаптогени часто призначають у міжсезоння курсом до 2 місяців для запобігання гострих і хронічних респіраторних захворювань.

До найпоширенішим адаптогеном фахівці відносять такі рослинні продукти.

Завдяки великій кількості антоціанів, алкалоїдів, провітаміну А, вітаміну С рослина має тонізуючу, кардіостімулірующім. Його використовують для підвищення працездатності, концентрації уваги, витривалості, потенції.

Не можна вживати тим, хто страждає серцевою недостатністю і підвищеним кров’яним тиском.

Настоянку, яка містить маралів корінь, потрібно пити по 20-30 крапель 2 рази на добу. Тривалість прийому 3 тижні. До її складу входить сам корінь і горілка. Ціна – 100 р.

Є протизапальну, протипухлинну, кровоспинну, сечогінну засобом. Ефективний при простатиті, аденомі передміхурової залози, зниженому імунітеті, маткових кровотечах, циститі, нефриті, опущенні матки, захворюваннях молочних залоз.

Ведмежий корінь – рослинний засіб для бадьорості та енергії

Використовують у вигляді настоянки. Її склад: 10 г кореня і 100 г горілки. Призначається курсами і застосовується в краплях в невеликих дозах. Настоянку з червоного кореня приймають по 3-5 мл 3 рази на добу до 1 місяця. Ціна залежить від форми випуску, в середньому від 70 до 400 р.

Родіола рожева

Це засіб дозволяють відновити організм після тривалих захворювань, фізичної перевтоми. Також володіє лікувальним гінекологічним ефект: підвищує можливість зачаття при безплідді і піднімає гормональний фон. Має протимікробні та протизапальні властивості.

Допомагає при будь-яких гострих хронічних захворюваннях. Застосовують настоянку родіоли рожевої при хіміотерапії тому, що вона дозволяє організму перенести цей процес набагато легше. Склад настоянки: горілка і рослина Родіола рожева. Впливає на чоловічу силу, підвищуючи потенцію. Дозування препарату визначає лікар. Ціна – 35 р.

Цікавий факт! Перед тим, як люди відкрили для себе адаптогени, вони спостерігали за тваринами, які активно ними користувалися.

Маралів корінь використовували марали під час шлюбного періоду. При мінімальній кількості їжі, вони витрачали дуже мало енергії. А ведмежий корінь викопували знесилені ведмеді після зимової сплячки для відновлення сил.

Основні принципи лікування

В лікуванні синдрому хронічної втоми застосовують кілька груп препаратів, так що самовільно краще не починати прийом ліків від втоми і для сну, які порадить фармацевт в аптеці. Використовуються нестероїдні протизапальні, антидепресанти, седативні препарати, імуномодулятори та вітамінні комплекси.

У загальний комплекс терапії обов’язково повинні бути включені дієтотерапія, нормалізація режиму сну та відпочинку, аутогенні тренування та інші методи нормалізації психоемоційного фону (в тому числі групова психотерапія), гідропроцедури, масаж, лікувальна фізкультура, загальні імунокоректори з адаптогенною ефектом, ноотропи і денні транквілізатори.

Хорошим рішенням стане Глиатилин®. Препарат підвищує настрій, стимулює розумову діяльність, покращує концентрацію уваги, здатність до запам’ятовування і відтворення інформації, оптимізує пізнавальні і поведінкові реакції, усуває апатію. Доведено, що тільки Глиатилин® доставляє максимум холіну в головний мозок, тим самим відновлюючи клітини головного мозку і зв’язку між ними, а в результаті сприяє поліпшенню пам’яті, підвищенню працездатності, концентрації уваги, сприяє нормалізації життєво важливих циклів «сон-неспання».

Застосування Глиатилина®, таким чином, завдяки синтезу ацетилхоліну сприяє внутрішньої регуляції інших значущих нейромедіаторів: дофаміну та глутамату. З дефіцитом дофаміну, зокрема, можуть бути пов’язані перепади настрою, депресія, хронічна втома і низький рівень фізичної енергії.

Зниження активності глутамату призводить до млявості і апатії. Надлишок — до «перенапруження» нервових клітин і навіть їхньої загибелі. Серед позитивних властивостей глутамату слід відзначити збільшення швидкості мислення і запам’ятовування нової інформації. Таким чином, наша активність прямо залежить від підтримки балансу холінергічної системи, а саме ацетилхоліну.

Гормон росту

Гормон росту або соматотропін виробляється передньою часткою гіпофіза. Впливає на всі клітини організму, підсилює синтез білка. Впливає на серцево-судинну систему, опорно-руховий апарат, нервову і гормональну системи.

Встановлено, що під дією гормону росту поліпшується стан шкіри, кісткової і хрящової тканини. Зменшує кількість холестерину в крові, сприяє розщепленню жирової тканини і нарощування м’язової. З віком його вміст в організмі зменшується, починаючи з 25 років.

Фактори, що впливають на виробництво гормону росту:

  • сон. Пік гормону росту припадає на перші години після засинання;
  • фізичні навантаження. Силові навантаження також збільшують виробництво цього гормону;
  • голодування. Відсутність живлення до доби призводить до збільшення гормону росту;
  • харчування. Продукти, що містять релізери гормону росту, стимулюють його вироблення.

До релизерам відносять амінокислоти: аргінін, орнітин, глютамін. Ці речовини знаходяться у великій кількості харчових продуктів і впливають на виробництво гормону росту так само, як і медичні препарати.

Якщо застосовувати амінокислоти в чистому вигляді, то їх рівень різко збільшиться. Існують медичні засоби, у яких в складі знаходиться сам гормон росту, наприклад, джинтропин.

До його складу входить соматотропін, манітол, гліцин, натрію дигідрофосфат. Має велику кількість побічних дій. Джинтропин випускається в ін’єкціях, які вводять 1 раз на день. Використовувати дозволяється тільки під контролем лікаря.

Важливо пам’ятати! Безперервний прийом релизеров гормону росту протягом 4 тижнів веде до звикання, що знижує їх дію на організм. Необхідно робити перерви.

Музика

Допомагає відновлювати сили цілюща музика. Але вона діє по-різному на наш організм. Наприклад, звуки природи розслаблюють, наповнюють організм силами і енергією. Музика, яка звучить у громадських місцях, як правило, покликана збуджувати і активізувати всі системи нашого організму. Тому для відновлення сил слід вибирати мелодії, які приносять спокій і розслаблення. Для цих цілей підійдуть:

  • Класична музика.
  • Звуки природи.
  • Медитаційні музика.
  • Мантри.
  • Записи органу.

Наукою доведено, що така музика діє творчо, відволікає від негативних думок.

Препарати підвищують фізичну працездатність

Пірацетам

Пірацетам – це психотропний препарат (ноотроп), який активізує нервову систему, зміцнює і заспокоює нервові клітини, покращуючи обмін речовин. Містить пірацетам, повідон, магнію карбонат, кальцію стеарат. Випускається у формі ін’єкцій і таблеток.

Застосовується при відновної терапії в психіатрії та неврології. Препарат призначають вранці та вдень до 16:00 тому, що він підвищує працездатність і активність. Тривалість лікування ін’єкціями визначає лікар, як правило, їх кількість не перевищує 20. Курс лікування таблетками до 4 місяців.

Деанола ацеглумат

Деанола ацеглумат – це ноотропну, антидепресивну лікарський засіб, що відновлює психічну активність, покращує концентрацію уваги і пам’ять. До складу входить деанола ацеглумат, N-ацетил-L-глутамінова кислота. Застосовувати препарат слід всередину по 1 г 2 рази на день в ранковий і денний час протягом 2 місяців. Ціна – 400 р.

Пікамілон

Пікамілон – ноотропний препарат. Призначається людей з депресією, порушенням мозкового кровообігу, а також після травм і інсультів. Підвищує концентрацію уваги, поліпшує мозкову діяльність і пам’ять.

До складу входить гамма-аміномасляна і нікотинова кислоти. Не рекомендується приймати більше 2 місяців. Дозування 20-30 мг 3 рази на добу. Ціна – 120 р.

Кальцію гопантенат

Кальцію гопантенат – ноотропну лікарський засіб, що впливає на концентрацію уваги, навчання, пам’яті і допомагає подолати психоемоційні перевантаження.

Застосовують після черепно-мозкових травм. Містить кальцію гопантенат, магнію карбонат, кальцію стеарат. Проводиться у формі таблеток. Спосіб застосування: 0,25 – 1 г 3 рази в день протягом 1-4 міс. Ціна – 250 р.

Фенотропіл

Фенотропіл (фенилпирацетам) – ноотропний препарат, що дозволяє впоратися зі стресом і підвищити коефіцієнт корисної дії організму. Лікарський засіб настільки потужне, що його дія в 60 разів сильніше дії пірацетаму.

Також фенотропіл пригнічує почуття голоду, тому його призначають при ожирінні. Тривалість прийому до 3 місяців, ноотропний ефект настає після 2 тижнів лікування. До складу входить фенотропіл, лактози моногідрат, кальцію стеарат. Ціна – 450 р.

Маса тілаДозування таблеток для бадьорості та енергії (шт)
До 70 кг1-2 на добу
Понад 70 кг2-3 добу

Будьте обережні! Фенотропіл внесений в список допінгів тому, що ефект від препарату схожий з ефектом від амфетаміну. Таблетки для тонусу і енергії збільшують вироблення дофаміну, серотоніну і норадреналіну.

Ці нейромедіатори викликають бадьорість і гарний настрій, але при тривалому застосуванні їх вироблення виснажує нервову систему.

Ацетиламиноянтарная кислота (бурштинова кислота) – антиастеническое, загальнотонізуючий засіб, що володіє ноотропною дією. Призначають при неврозах, депресії, підвищеної стомлюваності.

Препарат є сильним антиоксидантом, омолоджує організм. У складі знаходиться ацетиламиноянтарная кислота. Застосовують бурштинову кислоту по 1-3 таблетки. Ціна – 30 р.

Мелатонін

Мелатонін – препарат, що містить в собі гормон сну (мелатонін). Він піднімає імунітет, допомагає впоратися з депресією і стресом. Дослідження показали, що препарат збільшує тривалість життя на 20%.

Мелатонін є антиоксидантом, знижує ризик розвитку ракових пухлин, блокуючи розподіл злоякісних клітин. Призначають людям з порушеним синтезом мелатоніну. Як правило, це люди у віці, у яких він виробляється в меншій кількості.

Рекомендований людям з безсонням, похилого віку, а також людям, часто змінюють часові пояси. При зміні 2 годинних поясів потрібно прийняти 1 таблетку, а при зміні 4 часових поясів – 2 таблетки. В інших захворюваннях дозу препарату визначає лікар.

До складу входить мелатонін, кальцій фосфат, натрію кроскармелоза, магнію стеарат, стеаринова кислота. Ціна – 800 р.

Зверніть увагу! Більш ефективний препарат у капсулах. При прийомі таблеток певну кількість цієї речовини під дією шлункового соку розпадається. Капсули розчиняються тільки в кишечнику в лужному середовищі і мелатонін не руйнується.

Кальцію гліцерофосфат – лікарський засіб, що компенсує кальцій в організмі. Активізує працездатність і має загальнозміцнюючу дію. Містить кальцій гліцерофосфат, кальцію стеарат. Приймати потрібно після їжі по 2 таблетки 2 рази на день тривалістю до 4 тижнів. Ціна – 100 р.

Пантокрин

Пантокрин – біологічно активний засіб, яке виробляють на основі оленячих рогів. Містить безліч амінокислот (аланін, гістидин, пролін, гліцин, лейцин, треонін, триптофан, цистин, лізин, валін), ліпоїдів і мікроелементів.

Таблетки для бадьорості та енергії стимулюють центральну і периферичну системи, впливають на оновлення клітинного складу організму. Цей препарат дозволяє підвищити опірність організму до різних подразників.

Застосовують при перевтомі, хронічної втоми, зниженому тиску, неврозах, астенії, анемії. Його призначають також у післяопераційний період. Настоянку приймають перед їжею від 20 до 40 крапель на ½ склянки води 2-3 рази на день, таблетки 1-2 шт. 2-3 рази в день протягом 4 тижнів. Ціна – 400 р.

Спиртові настоянки женьшеню і елеутерококу. Настоянка женьшеню має адаптогенну дію, активізує нервову систему, обмін речовин і знижує перевтома. Використовується по 20-25 крапель 2-3 рази на день протягом 30 днів. Ціна – 60 грн.

Настоянка елеутерококу чинить адаптогенну дію, стимулює ЦНС, підвищує фізичну й інтелектуальну діяльність, перешкоджаючи перевтоми. Склад: екстракт елеутерококу, спирт. Його потрібно використовувати по 20-40 крапель 2-3 рази на добу протягом місяця. Ціна – 60 грн.

Таблетки, настоянки та ін’єкційні для бадьорості та енергії здатні допомогти людині поліпшити загальний фізичний стан і впоратися з багатьма проблемами. Важливо правильно підібрати препарат, враховуючи його побічні дії та особливості свого організму.

«Пентовіт»

Комплексне ліки від хронічної втоми (вітамінний комплекс) призначається пацієнтам при нестачі в організмі вітаміну В і ознаки астенії. Астенічний синдром — це стан, для якого характерна підвищена стомлюваність, нервово-психічна і фізична слабкість, порушення сну, крайня нестійкість настрою.

До складу «Пентовита» входять вітаміни групи В, нікотинамід та інші корисні мікроелементи. Після повного курсу терапії у пацієнтів відзначається загальне поліпшення стану, активізація обмінних процесів, нормалізація роботи ЦНС. Відгуки про вітамінному комплексі позитивні. Ефект від застосування помітний ще до закінчення курсу терапії.

ЛИМОН ІМБИР

Заваріть окропом 2 скибочки імбиру і часточку лимона, дайте настоятися кілька хвилин і випийте. У додайте склянку свіжого окропу і знову заваріть. Якщо вам потрібна підзарядка, в день можна випити кілька склянок цього ароматного напою. Імбир — одна з самих багатих вітамінами прянощів, сприяють зміцненню імунітету. Але будьте обережні: вважається, що імбир покращує апетит.

«Денні» транквілізатори при СХВ

Щоб зняти втому, ліки зі стимулюючим впливом може бути призначено досить сильне. У цій ситуації багато що залежить від вираженості симптомів патології і наявності супутніх захворювань (особливо депресії і подібних невротичних розладів). Транквілізатори пригнічують відчуття страху і тривоги, емоційного напруження, занепокоєння, зменшують дратівливість як у відносно здорових людей, так і при різних розладах (невротичних, нервозоподобних).

Так як подібні препарати знижують збудливість, в терапії синдрому хронічної втоми використовуються так звані «денні» транквілізатори. Це дуже ефективні ліки проти втоми, але вони вимагають обережності у застосуванні. Це підтверджується не тільки лікарями, пацієнти теж говорять про необхідність суворо дотримуватися рекомендацій.

ЗВІРОБІЙ

Самий ефективний рослинний антидепресант. Він знижує рівень кортизолу — гормону стресу, підвищує вироблення норадреналіну, серотоніну і допаміну — антистресових гормонів. Найкраще діє чай із звіробою, огірочника аптечного і вербени. Для його приготування береться столова ложка кожної рослини і заливається склянкою окропу. Потім відвар проціджують і його можна пити. Максимальний ефект від прийому можна відчути через шість тижнів. Однак його не можна приймати одночасно з антидепресантами. 20 найкращих природних «ліків».

Стимулятори імунної опірності

Імуномодулятори розрізняються за хімічною будовою та механізмом впливу на організм. Такі ліки від втоми стимулюють процеси гуморального та/або клітинного імунітету, підвищують загальну опірність організму, нормалізують працездатність і вирівнюють емоційний фон. Можуть призначатися похідні нуклеїнових кислот, имидазолина, препарати тимуса, похідні піримідину, аліфатичні поліаміни, интерферногени і інтерферони.

Одним з найкращих ліків від втоми медики називають «Фенотропіл», але це серйозний препарат, при призначенні якого потрібно керуватися доцільністю. Пацієнт повинен обов’язково дотримуватися рекомендовану дозу і тривалість терапії. Ліки було розроблено для підвищення фізичної і розумової працездатності, а також психічної стійкості космонавтів на різних етапах польоту. Препарат перейшов в клінічну практику, підтвердивши свою ефективність і безпеку.

Це ліки від втоми всього організму. «Фенотропіл» надає антидепресивну та седативну дію, зменшує емоційну збудливість, дратівливість і конфліктність, підвищує рівень ясності свідомості, працездатність, концентрацію уваги, мислення та пам’ять, позитивно впливає на стійкість до несприятливих зовнішніх умов (в тому числі лікарським препаратом, що потрібно враховувати при призначенні курсу терапії) та впливу екстремальних факторів, відновлює тонус судин і суглобів. При зовнішньому застосуванні має омолоджуючу і протизапальну дію, усуває вікові зміни шкіри.

Є протипоказання, перед застосуванням проконсультуйтеся у фахівця.

Топ 10 підбадьорюючих продуктів

Отже, які ж продукти харчування, які підвищують працездатність, є найбільш ефективними? Розглянемо набір з 10 найбільш перевірених варіантів, що дають приплив сил на весь день і найкраще задовольняють потреби в енергії.

Крім простих і складних вуглеводів містить ще і магній і вітамін В1 і фосфор, які беруть участь у міжклітинному метаболізмі.

Вівсянка – це хороше джерело енергії, але «діє» не тривалий час.

Саме тому її рекомендується вживати з молоком, додаючи невелику кількість вершкового масла (краще – «бутербродного», у якого невеликий відсоток жирності) і сухофрукти.

Сухофрукти

Містять фруктозу і клітковину. Перша є одним з найпростіших вуглеводів, що засвоюються вже через 5 – 10 хвилин після вживання, а клітковина – допомагає організму перетравлювати їжу і запобігає розлад кишечника.

Також сухофрукти дуже корисні для серця, що опосередковано покращує кровообіг головного мозку.

Одні з найбільш багатих на енергію сухофрукти – це сушені банани, курага, печені груші.

Яйця

Краще підійдуть перепелині яйця – в них міститься практично в 3 рази більше білка. У них же є прості жири, які засвоюються протягом 2 – 3 годин, забезпечуючи бадьорістю на тривалий період часу.

Холін, що міститься в яйцях, зміцнює пам’ять.

Єдиний нюанс – краще вживати яйця у вареному або свіжому вигляді.

Варто пам’ятати, що сирі курячі яйця можуть бути джерелом сальмонельозу. А ось перепелині мають до даної інфекції «імунітет», так як пори їх шкаралупи настільки маленькі, що навіть бактерії не здатні проникати. Тому сирими слід їсти тільки перепелині яйця, від курячих краще все-таки відмовитися.

Мед

Мед — один з найбільш корисних для мозку продукти з високою концентрацією вуглеводів. У ньому практично відсутні жири, але, крім сахарози, є широкий список мінералів, металів і вітамінів, які допомагають нормалізувати біохімічний склад крові.

Доведено, що мед положителньо впливає на мозкові функції, поліпшує концентрацію уваги і пам’ять.

Багато лікарі взагалі рекомендують відмовлятися від цукру і замінювати його медом, тільки не слід забувати, що при нагріванні понад 65 градусів за Цельсієм він втрачає велику частину своїх корисних властивостей.

Кава

З впливом кави на мозок ситуація неоднозначна. Заряд бадьорості він надає за рахунок наявності кофеїну, а він діє як стимулятор. Однак негативний вплив на організм він практично не має.

Відповідно, кава дійсно допомагає отримати заряд бадьорості. Також кофеїн поліпшує пам’ять.

Але зловживати ним не варто. В іншому випадку можна довести організм до звикання до того, що він отримує енергію тільки таким чином – прості продукти при цьому стануть менш ефективними.

Нагадаємо, ми розглянули 6 бадьорять напоїв для заміни ранкової кави.

Фрукти і овочі

Включити в раціон фрукти і овочі для підвищення енегрії — це універсальне рішення. Всі вони містять клітковину, яка необхідна для енергії і нормалізації травлення. При цьому і фрукти, і овочі відносяться до легко засвоюваним продуктів.

Їх обов’язково включають в раціон при призначенні щадних дієт, наприклад, у період відновлення після лікування гастриту або виразки шлунка.

Легко засвоюється, містить фруктову основу і невелика кількість цукру. При цьому в ньому також є молочнокислі бактерії, що становлять основу корисної мікрофлори кишечника.

Регулярне вживання йогуртів дозволить не тільки нормалізувати роботу всієї травної системи, але і отримувати чималий заряд енергії. Також він корисний для жіночого здоров’я.

Скумбрія

У ній містяться вітамін В12 і необхідні мозку омега-3 жирні кислоти.

Ці речовини безпосередньо беруть участь у виробленні серотоніну та дофаміну в головному мозку – гормони, які відповідають за відчуття радості, а ще допомагають нейронів засвоювати кисень.

У підсумку скумбрія діє як стимулятор, але без будь-яких негативних наслідків для організму. До того ж, скумбрія містить прості білки і легко засвоюються жири, а ще мінерали.

Квасоля

Хоча, в теорії, сюди можна віднести всі бобові. Практично всі вони складаються з білків і складних вуглеводів, які використовуються організмом на протязі всього дня.

Сніданок на основі консервованої квасолі – нітрохи не гірший варіант, ніж традиційна вівсянка. Хто не любить квасолю – тому підійде гороховий суп або різного роду салати з горошком (але краще без майонезу і жирних сортів м’яса).

Горіхи

Волоський горіх багатий на білки, вуглеводи, омега-3 жирні кислоти і мінерали. Все це підтримує номінальну концентрацію поживних компонентів в організмі, що позитивно позначиться на швидкості метаболізму.

Відповідно, якщо просто з’їсти горіхи, то енергії буде мінімум. А якщо їх додати, наприклад, до десерту, то це допоможе організму швидше отримати заряд бадьорості.

Також доведено, що горіхи покращують пам’ять та увагу.

Вітаміни для енергії і бадьорості якої фірми краще вибрати

У список увійшли українські та зарубіжні компанії-виробники вітамінно-мінеральних комплексів і біологічно активних добавок різного цінового діапазону.

При складанні рейтингу використовувалася продукція таких фармацевтичних компаній:

  • Зовнішторг Фарма (Алфавіт енергія таб. №60) – контрактний виробник біологічно активних добавок з України. Компанія заснована в 2003 році. У каталозі представлено 250 найменувань продуктів. Вона має власне виробництво і дослідницьку лабораторію.
  • World Wide Nutraceutical, Inc. (Аструм Енерджі Q Енергія життя капс. №30) – американський виробник вітамінно-мінеральних комплексів і препаратів для лікування травної системи.
  • Vivasan (Вівасан «Бадьорість на весь день») – швейцарський бренд, який виробляє не тільки вітаміни, але і косметику, ефірні масла. Компанія пропонує більше 200 найменувань продукції, в основі якої лежать лікарські трави.
  • EagleNutritionals,Inc. (Вітрум) – провідний контрактний виробник з Сполучених Штатів Америки, що спеціалізується на випуску рослинних, вітамінних, мінеральних і дієтичних добавок. У виробництві продукції задіяно сучасне обладнання, що гарантує високу якість товарів.
  • SwissEnergy (Super Energy) – швейцарський бренд об’єднав в собі відразу кілька найкращих виробників країни, підприємства яких знаходяться в екологічно чистих регіонах. Продукція проходить обов’язкове тестування і має сертифікати, що підтверджують високу її якість.
  • Aenova (Комплівіт суперэнергия з женьшенем таб. шип. №10) –виробник Бадів і лікарських препаратів, бренд зареєстрований в США. Крім виготовлення біологічно активних добавок, компанія займається дослідженнями і розробкою нових продуктів.
  • Bayer/Delpharm (Супрадін таб. шип. №10) – німецька фармацевтична компанія зі 150-річною історією. Бренд займає провідні світові позиції в сфері охорони здоров’я. В каталозі виробника, крім харчових добавок і вітамінів, представлені дерматологічні засоби, знеболюючі, препарати від кашлю і алергії.

Щоб зрозуміти, які вітаміни для енергії і бадьорості краще, ми вивчили безліч представників групи.

Вітаміни для імунітету дорослим

Як часто їх вживати?

Відразу необхідно уточнити, що вживати вище зазначені продукти не слід регулярно. В ідеалі — тільки перед «запланованими» фізичними навантаженнями. В принципі, можна дотримуватися популярних правил:

  1. сніданок – слід робити багатим на прості вуглеводи, так як це допоможе максимально швидко підбадьоритися;
  2. обід – без надмірно жирних страв, але обов’язково ситний;
  3. вечеря – просто ситний, без простих вуглеводів (складні – можна і навіть потрібно).

І при цьому за 2 – 3 години до запланованого сну краще зовсім відмовитися від їжі. В іншому випадку – можна собі забезпечити хронічне безсоння, вранці від якої не допоможе навіть самий «енергійний» сніданок.

Відпочинок

Найкраще відновлювати сили під час відпочинку. Це золоте правило, яким користується людство з незапам’ятних часів.

Але з прискоренням ритму життя на відпочинок залишається все менше і менше часу. Необхідно організувати свій розпорядок таким чином, щоб розумно поєднувати час відпочинку і активної діяльності, щоб не довести себе до крайнього ступеня втоми.

Пропонуємо ознайомитися ЛФК для дітей з порушенням постави — комплекс фізичних вправ

Втома проявляється у фізичної, емоційної або психологічній сфері. Крім того психологи виділяють ще й духовну втома, яка проявляється у повному розчаруванні в життя, духовної виснаженості.

Методи відновлення сил при всіх видах втоми бувають пасивні та активні.

Активні методи – це способи, які передбачають зміну виду діяльності, наприклад:

  • Танець.
  • Душ.
  • Прогулянка по парку.
  • Пробіжка.

До пасивним методам ставляться:

  • Денний сон.
  • Чаювання.
  • Сонячні ванни.
  • Бесіда з другом.
  • Перегляд смішних фото, відео.

Народні засоби для підтримки організму в тонусі

Крім харчування, додає сили, існує безліч народних методів і трав від сну, допомагають отримати швидкий заряд бадьорості з ранку – це можна робити не тільки з допомогою кави. Яскраві тому приклади – цитрусові ефірні масла, настій висівок, кисіль із шипшини.

Ефірні олії

Сужествуют певні ефірні олії для підвищення енергії. Їх особливість – вони допомагають впоратися з психоемоційної втомою. І найкраще для цього підходять цитрусові і розмаринове ефірні масла.

Як ними користуватися? Досить додати 3 – 5 крапель в аромалампу (або 2 – 4 краплі у дифузор). Також їх можна додавати, наприклад, в гарячу ванну. 1 – 2 таких «терапії» в добу буде більш ніж достатньо.

Одне з найпопулярніших засобів проти хронічної втоми — енергетичні настоянки.

Готується наступним чином:

  1. 200 грамів висівок змішати з 1 літром холодної води;
  2. довести до кипіння і варити протягом 1 години;
  3. після охолодження – процідити через марлю або сито.

Приймати по 100 – 200 мл 3 – 4 рази в день. Мінімальний курс лікування — 2 тижні. Цей засіб також є відмінним методом для очищення кишечника від накопичених шлаків.

Цей підбадьорливий напій дає організму велику кількість аскорбінової кислоти, яка допомагає впоратися з втомою на тлі інфекційних захворювань. Готується так:

  1. подрібнити 2 столові ложки шипшини (свіжі або сушені – не має значення) і залити 0,5 літром окропу;
  2. посуд, в якій знаходиться суміш, накрити кришкою, укутати в щільне рушник і дати настоювати до повного охолодження.

У готовий кисіль можна додати 1 столову ложку меду.

Приймати під час вечері в якості десерту – вранці запасу енергії буде відчуватися в рази більше.

Також нагадаємо, що на минулій статті ми розглянули 5 ефективних підбадьорюючих чаїв, заснованих на різних травах.

Відновлення життєвої енергії після захворювання

Як швидко відновити сили після хвороби? Захворювання – це фінальний сигнал організму про збої або надмірних навантаженнях. Хвороба не з’являється за годину, вона «запускається» задовго і проявляється лише через певний час. Будь-яке захворювання супроводжується тимчасовим зниженням активності, це дає нам можливість переосмислити наші вчинки, думки, цілі, установки.

Швидко відновити фізичні сили можна з допомогою наступних способів:

  • Прийом вітамінів.
  • Вживання в їжу фруктів і овочів, меду, трав і відварів, спецій та Бадів.
  • Прогулянки на свіжому повітрі.
  • Заняття гімнастикою.

Для відновлення душевної рівноваги, фахівці радять:

  • Милуватися красою природи, картинами художників.
  • Слухати приємні мелодії, молитви, медитації, звуки природи.
  • Спілкуватися з тваринами.

Що потрібно їсти перед тренуванням?

Раціон харчування для спортсменів дещо відрізняється від звичного. По-перше, в нього включено більше вуглеводів – саме вони допомагають підтримувати тонус при виснажливих тренуваннях, по-друге, в нього включають білки – з їх допомогою нарощується м’язова маса.

Тому, для отримання енергії перед тренуванням рекомендовано вживати:

  • омлет з індичкою;
  • вівсянку;
  • голубці з куркою;
  • печена курка з солодким картоплею;
  • сир з фруктами.

Також все це доповнюється протеїновими батончиками та коктейлями. Багато виробників випускають спортивне харчування у вигляді готових сумішей для вживання перед тренуванням – вони приблизно на 2/3 складаються з протеїну (який і є тим самим білком), простих і складних вуглеводів. Вони дають великий приплив сил і заряджають енергією, допомагають розбудити тіло і мозок для майбутньої тренування.

А от щоб після тренування не відчувати занепаду сил – слід буквально в перші 30 хвилин після фізичних навантажень з’їсти невелику порцію солодкого. Це може бути шоколадний батончик, йогурт, банан, апельсин, чай з медом.

Синдром хронічної втоми

В першу чергу, це великі навантаження на тіло і на мозок, які супроводжуються негативними особливостями міського способу життя:

  • Безсоння, відсутність режиму, постійні стреси і форс-мажори, змушують знаходиться в напрузі і «бойової готовності» 24/7.
  • Брак часу, щоб організувати збалансоване харчування, як наслідок — авітаміноз, нестача сил та енергії.
  • Схильність до самолікування застуд та інших «дрібних» недуг.
  • Часті хвороби, з-за епідемій, множинних соціальних контактів і несприятливої екології.

Крім цього, причинами можуть бути хвороби більш серйозні, і це обов’язково потрібно з’ясувати, звернувшись до лікаря. У жінок може не вистачати якихось гормонів, дають сили, або вони можуть відновлюватися після пологів.

У будь-якому випадку, одні тільки вітаміни, як би добре вони не допомагали від втоми спеціально для жінок, не принесуть бажаного ефекту. Для покращення самопочуття, потрібно змінити своє життя комплексно — нормалізувати режим сну і відпочинку, дати собі можливість харчуватися регулярніше і більш корисними продуктами, а не перекушувати на ходу тим, що під руку попадеться. Для тонусу м’язів і вироблення ендорфінів можна спробувати знайти час для занять спортом.

Це часта патологія, яка дістала поширення відносно недавно. Пов’язано це з особливостями життя населення мегаполісів, надмірної емоційно-психічним навантаженням на сучасної людини і несприятливою екологічною ситуацією. Відчуття емоційного і фізичного виснаження знайомо багатьом, але СХВ відрізняється від фізіологічної втоми.

Єдиної думки, що пояснює походження патології, серед лікарів немає. Є гіпотеза про вірусне походження, так як в крові пацієнтів часто виявляються антитіла до вірусу Епштейна-Барра. Ще одна версія — депресія. У половини пацієнтів виявляють прояви депресії, у той час як соматичні (замасковані) депресії включають практично всі ознаки СХВ.

Вітаміни в природі, або Як обійтися без таблеток

Правильний раціон дозволить обійтися без вітамінних добавок

Те, що ви відчули нестачу в організмі того або іншого вітаміну, зовсім не означає, що потрібно терміново бігти в аптеку і купувати вітамінні комплекси і препарати, адже зазвичай вітаміни надходять в наш організм природним шляхом, з їжею. Тому краще налягти на продукти, багаті тими вітаміни, нестачу яких ви відчули.

Крім того, важливо пам’ятати, що при правильному і збалансованому харчуванні роздобути гіповітаміноз не так-то й просто. Для цього потрібно повністю виключити з раціону яку-небудь групу продуктів (мова, звичайно ж, йде про вегетаріанців, веганах, сироедах, фрукторианцах та інших любителів харчових обмежень).

Головним же аргументом на користь отримання вітамінів з їжі, а не з банки, є те, що за складом натуральні і синтетичні вітаміни не ідентичні, формула вітаміну в лікарських цілях відтворюється не повністю, а лише частково. Приміром, 7 ізомерів аскорбінової кислоти в лабораторії перетворюються в один. Те ж саме відбувається і з іншими вітамінами.

До того ж всі вітамінні комплекси, незалежно від їх дорожнечу, засвоюються організмом не більше ніж на 10%. Тому, якщо ви не відчуваєте ознак гіповітамінозу і просто хочете трохи «підбадьорити» організм, є сенс витратити гроші, і, зауважимо, немаленькі, на різноманітність раціону, а не на вітаміни штучного походження.

Стимулювати вироблення серотоніну, брак якого ми особливо гостро відчуваємо в осінньо-зимовий період, можна, вживаючи в їжу більше індички, бананів, шоколаду, яблук, жирної риби, слив і ананасів. А також частіше бувайте на сонці, так і в похмуру погоду освітленість на вулиці всяко краще, ніж у задушливому приміщенні. Крім цього науково доведено, що силові тренування підвищують рівень «гормону щастя» в нашому організмі, тому для поліпшення настрою сміливо йдіть в тренажерний зал!

Таблиця: природні вітаміни для відновлення енергії

ВітамінУ яких продуктах міститься
В1Дріжджі, збагачений хліб, борошно, яйця, пісне і органічне м’ясо, квасоля, горіхи, крупи, горох і цільні злаки. Також досить високу кількість вітаміну B1 характерно для сирів з цвіллю, таких як брі і камамбер.
В3Пивні дріжджі і м’ясо, також його можна знайти в яйцях, рибі, бобових, горіхах, дичини і, зрозуміло, у збагачених хліб і каші. Крім того, він міститься в зернах кави, при обсмажуванні яких його кількість тільки зростає.
В6М’ясо, цільнозернові продукти (особливо пшениця), овочі і горіхи. Крім того, він може синтезуватися бактеріями, тому зустрічається також в сирах з цвіллю. Вітамін B6 в продуктах харчування достатньо стійкий до зовнішніх впливів в кислотному середовищі, однак в інших умовах він чутливий до світла, і до нагрівання.
В7Пивні дріжджі, яйця, горіхи, сардини, цільні злаки і бобові
В12Куряча, яловича, свиняча печінка і серце, яловичина, баранина, оселедець, скумбрія, окунь, короп, мідії, восьминоги, сир, індичка, яйця
ЗЦитрусові, диня-канталупа, ківі, різноманітні ягоди, брокколі, брюссельська і цвітна капуста, квашена капуста, болгарський перець, зелені листові овочі, помідори, шипшина.

Галерея: продукти для відновлення енергії

Сир (В1, В12, В6) Зерна кави (В3) Горіхи (В1, В3, В6, В7) Цитрусові (вітамін С) Брокколі (вітамін С) Болгарський перець (вітамін С) М’ясо (В1, В3, В6, В12) Бобові (В1, В3, В7) Риба (серотонін, В7, В12) Шоколад (серотонін) Банани (серотонін) Яйця (В1, В3, В7, В12)

Вітаміни для шкіри: ТОП-10 рейтинг кращих вітамінів для здорової шкіри обличчя та тіла, в яких продуктах утримуватися

Красива шкіра забезпечує бездоганний зовнішній вигляд. При цьому вона потребує постійного догляду та харчування. Велику роль у боротьбі за ідеальну шкіру відводять вітамінам.

Завдяки корисним речовинам зміцнюється здоров’я та продовжується молодість. Про те, які вітаміни потрібні для шкіри і чим небезпечний їхній недолік, слід знати більше.

Перші ознаки дефіциту

Шкіра – орган, за станом якого можна швидко визначити нестачу вітамінів в організмі.

До перших ознак дефіциту та порушення обміну речовин відносяться:

  • Прищі;
  • Вікне;
  • лушіння;
  • Пігментні плями;
  • Тріщини;
  • Розтяжки;
  • Дряблість;
  • Передчасні зморшки.

Регулярне вживання в їжу вітаміновмісних продуктів, препаратів і харчових добавок дозволить надовго зберегти шкіру молодої та здорової. Нестача поживних речовин призводить до погіршення стану та зовнішнього вигляду.

Як вибрати найкращі вітаміни для шкіри, забезпечивши належний догляд та харчування, слід розглянути докладніше.

ТОП Вітаміни та мінерали 2024

За кількістю переглядів і продажів ми склали рейтинг найпопулярніших фірм-виробників Витаминов и минералов. Результати моніторингу ринку України показують, що найбільшим попитом сьогодні користується продукція компаній:

Кращі полівітаміни

  • Виробництво: США
  • Тип: мультивітамінний комплекс
  • Форма: таблетки/капсули
  • Вітаміни групи: A, B, C, D, E, K
  • Макроелементи: кальцій, магній
  • Мікроелементи: йод, мідь, молібден, селен, хром, цинк

Відгуки Opti-Men 90 таблеток

Отличные витамины. Для тех кто не занимается спортом принимать 1 таблетку в день во время еды.
Чудові вітаміни для чоловіків. Кращі з тих що можна придбати в магазині.

Кращі мінеральні комплекси і мінерали

  • Виробництво: Угорщина
  • Тип: мінерали
  • Форма: таблетки/капсули
  • Вітаміни групи: B
  • Макроелементи: магній
  • Мікроелементи: цинк

Відгуки ZMB6 60 капсул

Отличный комплекс за свою цену. Прекрасно переносится. Никаких неприятных ощущений.

Кращі риб’ячий жир (Омега 3)

  • Виробництво: США
  • Тип: риб’ячий жир
  • Форма: таблетки/капсули

Кращі вітаміни та мінерали в таблетках і капсулах

  • Виробництво: США
  • Тип: мультивітамінний комплекс
  • Форма: таблетки/капсули
  • Вітаміни групи: A, B, C, D, E, K
  • Макроелементи: кальцій, магній, натрій
  • Мікроелементи: йод, марганець, мідь, молібден, селен, хром, цинк

Відгуки Opti-Women 60 капсул

Отличные витамины, хорошо подобранный комплекс всего необходимого. Для весны – самое оно.

Вітаміни класні, приймаю їх декілька років. Сайт просто здивував позитивно)))відповіли на всі запитання, відправили відразу після замовлення, без затримок, вівтаміни оригінальні, сроки нормальні. Замовляла укрпоштою.

Кращі вітамін А

  • Виробництво: США
  • Тип: мультивітамінний комплекс
  • Форма: таблетки/капсули
  • Вітаміни групи: A, B, C, D, E, K
  • Макроелементи: калій, кальцій, магній, фосфор
  • Мікроелементи: йод, марганець, мідь, молібден, селен, хром, цинк

Відгуки Daily Formula, 100 таблеток

Хороший продукт за более чем хорошо б цену.
Пробовал витамины от biotech, там дозировки в разы больше, но эти нравятся больше.
Принимаю без физ. нагрузок, поэтому эти витамины лучше подходят.

Бюджетный вариант качественных витаминов. Прекрасный состав! Реально дают эффект

Через недели 2 регулярного приема пошла вечерняя усталость.
Чувствовать стал весь день бодрячком, сон хороший, энергии хватает на весь день и на вечернюю физ зарядку с любимой. Брал по отзывам-реально работают!

Через недели 2 регулярного приема пошла вечерняя усталость.
Чувствовать стал весь день бодрячком, сон хороший, энергии хватает на весь день и на вечернюю физ зарядку с любимой. Брал по отзывам-реально работают!

– Мощный витаминный состав, круче только в Universal Nutrition Animal Pak 🙂
– через неделю-две приема витамин начинаешь замечать что стал бодрее и усталость после тренировок быстрее проходит.

Много витаминов, минералов и даже есть комплекс энзимов для пищеварения. 100 таблеток
отличные витамины + приемлемая цена.Наши с таким составом за такие деньги не купишь.

очень хорошие витамины.ефект чувствуется после первых 2 недель стабильного приема. пропил 2 месяца и слава богу ниразу не заболел – хотя работаю в разных условиях.

По ощущениям – улучшилась выносливость организма и противодействие вирусам, сон стал крепче. На тренировках в спортзале ощущается больше энергии и сил. Кроме того, у меня слабое зрение и ежедневная работа за компьютером, всевозможные черничные витамины не давали никакого видимого положительного эффекта глазам, а с приёмом этих витамин почувствовал что глаза стали чуть меньше утомляться после рабочего дня за компьютером.

Про автора

admin administrator