Які горизонти має ґрунтовий профіль

Авторadmin

Які горизонти має ґрунтовий профіль

У профілі чорноземів виділяють горизонти: А0 (степовий войлок, є тільки у цілинних грунтів), А (перегнійно- акумулятивний), В (перехідний), С( грунтоутворююча порода).

Н – перегнійно-акумулятивний (гумусовий) горизонт формується у верхній частині ґрунтового профілю. Тут нагромаджується (акумулюється) найбільша кількість органічних і поживних речовин.

У найпростішому грунтовому профілі грунт має три горизонти. На цій схемі перетин грунту показує різні шари грунту.

Кожний тип ґрунту має відповідну будову профілю. Генетичні горизонти − це однорідні більш-менш горизонтальні шари, які утворилися при поділенні верхньої товщі материнської породи під час ґрунтотворного процесу.

Ґрунтовий профіль profilo — обрис) — це певне поєднання генетичних горизонтів у межах ґрунтового тіла (ґрунтового індивідууму), специфічне для кожного типу ґрунтоутворення в усіх особливостях його прояву.

Родючість ґрунту – це результат розвитку природного ґрунтоутворення, а також окультурення ґрунту при його сільськогосподарському використанні. До факторів родючості ґрунту слід віднести елементи зольного та азотного живлення, воду, повітря і частково тепло – так звані земні умови росту і розвитку рослин.





Ґрунтовий профіль (від італ. profilo — обрис) — це певне поєднання генетичних горизонтів у межах ґрунтового тіла (ґрунтового індивідууму), специфічне для кожного типу ґрунтоутворення в усіх особливостях його прояву. Досліджується розрізом товщі ґрунту від поверхні до материнської …

Про автора

admin administrator