Які є казахські космонавти

Авторadmin

Які є казахські космонавти

Перший казахський космонавт закликав країни ОДКБ ввести війська у Казахстан

У середу, 5 січня, на тлі масових заворушень у Казахстані генерал-майор військово-повітряних сил цієї країни Токтар Аубакіров, який був першим казахським космонавтом, на державному телеканалі “Хабар” закликав країни-учасниці Організації Договору про колективну безпеку (ОДКБ) ввести війська.

Про це повідомляє Telegram-канал Baza.

Колишній космонавт нарікав на те, що учасники акцій протесту в Алмати “зруйнували магазини, роздягнули молодих курсантів на цьому холоді”. Виходом із ситуації він бачить військову допомогу від інших країн.

Також читайте

Через відключення Інтернету в Казахстані постраждав великий банк у сусідній країні

“Викликайте. Ми члени ОДКБ. Тоді нехай увійдуть війська ОДКБ та допоможуть нам”, – звернувся Токтар Аубакіров до влади країни.

На його думку, допомоги від однієї країни буде недостатньо, тому війська повинні надіслати усі учасниці ОДКБ.

“Треба кликати з великого об’єднання. Не з однієї країни. Якщо увійде одна країна, наші сусіди, тоді вони не вийдуть. Нехай це велике об’єднання увійде і допоможе нам із військами”, – говорив генерал.

ОДКБ – це військово-політична міжнародна організація, до якої входять Росія, Вірменія, Білорусь, Казахстан, Киргизстан та Таджикистан.

Нагадаємо, раніше президент Білорусі Олександр Лукашенко провів телефонні розмови з президентом Російської Федерації Володимиром Путіним та президентом Казахстану Касим-Жомартом Токаєвим. Темою розмови стали масові протести в країні.

Читайте також:

Найвідоміші космонавти і їхні рекорди

Минуло вже понад 60 років з того дня, як перша людина піднялася у космос. Відтоді там побувало більше як 500 осіб, з них – понад 50 жінок. На орбіті нашої планети були представники 36 країн.

Перших космонавтів набирали із числа військових льотчиків. Але незабаром стало зрозуміло, що в космосі потрібні й інші професії. Там побували лікарі, інженери, біологи. Кожен космонавт, без сумніву, герой.

Які ж рекорди поставили космонавти?

Перший космонавт

Юрій Гагарін підкорив космос 12 квітня 1961 року в кораблі «Восток-1». Політ тривав 108 хвилин. Корабель працював автоматично, адже ніхто не знав, як людина почуватиме себе у космосі. Тому Гагарін виконував прості експерименти: їв, пив, робив замітки.

Гагаріна удостоїли звання Героя Радянського Союзу. Чоловіка нагородили «Волгою» з номерами 12-04 ЮАГ – дата польоту та ініціали космонавта.

Перша жінка-космонавт

Валентина Терешкова здійснила політ у космос 16 червня 1963 року на кораблі «Восток-6». Про те, щоб відправити у космос жінку, вперше задумалися на хвилі успішних подорожей.

Політ тривав три доби. Тоді виникли проблеми з орієнтацією корабля. Виявилося, що Терешкова почувалася зле, адже в космосі жіноча фізіологія дає про себе знати.

До слова, Терешкова – єдина жінка, яка здійснила одиночний політ, далі всі дами літали тільки в складі екіпажів.

Перша людина, яка вийшла у відкритий космос

Олексій Леонов 18 березня 1965 року вийшов у відкритий космос. Поза стінами корабля космонавт пробув 12 хвилин. Тоді його скафандр набряк і перешкоджав повернутися в зореліт. Леонов спустив зі скафандра надлишковий тиск і заліз всередину корабля вперед головою, а не ногами, як належало за інструкцією.

Приземлився корабель у глухій тайзі, космонавти дві доби провели на морозі.

Перша людина на Місяці

Американський астронавт Ніл Армстронг 21 липня 1969 року о 2-й годині 56 хвилин за Гринвічем ступив на Місяць. Через 15 хвилин до нього приєднався Едвін Олдрін. Усього на Місяці космонавти провели дві з половиною години.

Американці встановили прапор США, зібрали зразки ґрунту і встановили наукові прилади.

Найбільше виходів у відкритий космос

Світовий рекорд належить російському космонавту Анатолію Соловйову. Він зробив 16 виходів загальною тривалістю понад 78 годин. Сумарний наліт Соловйова в космосі становив 651 добу.

Наймолодший космонавт

Герману Титову на момент першого польоту було 25 років. Крім того, Титов також є другим радянським астронавтом у космосі й першою людиною, яка вчинила тривалий (більше від доби) космічний політ. Політ тривалістю 1 день 1 годину космонавт здійснив із 6 на 7 серпня 1961 року.

Найстарший космонавт

Американцю Джону Гленну було 77 років, коли він брав участь у польоті на кораблі «Дискавері STS-95» у жовтні 1998 року. Крім того, Гленн встановив свого роду унікальний рекорд – перерва між польотами в космос у нього сягнула 36 років (уперше він побував у космосі у 1962 році).

75 годин на Місяці

Довше за всіх на Місяці пробули Юджин Сернан і Гаррісон Шмітт у складі екіпажу Apollo 17 у 1972 році. Космонавти перебували на поверхні земного супутника 75 годин. Вони здійснили три виходи на місячну поверхню загальною тривалістю 22 години й стали останніми, хто побував на Місяці, та, за деякими даними, залишили там невеликий диск з написом «Тут людина завершила перший етап освоєння Місяця, грудень 1972 року».

Перший космічний турист

Американський мультимільйонер Денніс Тіто відправився у космос 28 квітня 2001 року. При цьому де-факто першим туристом вважається японський журналіст Тоехіро Акіяма, за політ якого в грудні 1990 року заплатила Токійська телевізійна компанія.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Про автора

admin administrator