Які хромосоми у еукаріотів

Авторadmin

Які хромосоми у еукаріотів

Хромосоми еукаріот складаються з лінійної макромолекули ДНК, що намотана на специфічні білки-гістони, формуючи матеріал під назвою «хроматин». Хроматином називають комплекс ДНК та білків. До складу хроматину входять два типи білків – гістонові та негістонові.13 січ. 2020 р.

правило стабільності — кожний вид еукаріотичних організмів має певну і постійну кількість хромосом (наприклад, у дрозофіли — 8 хромосом, у людини — 46); правило парності — в диплоїдному наборі 2n кожна хромосома має собі пару, подібну за розмірами, формою, будовою, розташуванням центромер, та інших деталей будови.

Хромосома. Хромосома – це велика молекулярна структура, де міститься близько 90 % ДНК клітини. Всі хромосоми містять дуже довгий безперервний полімеризований ланцюг ДНК (єдину ДНК-молекулу), що містить гени, регуляторні елементи та проміжні нуклеотидні послідовності.

В ядрах соматичних клітин (тобто клітин тіла) міститься повний подвійний набір хромосом.

Основні ознаки еукаріотів: Наявність ядра й досконалішої системи регуляції геному. Наявність хромосом, що складаються з лінійної макромолекули ДНК та білків-гістонів. Мозаїчний принцип організації білкових генів.

У більшості організмів стать визначається набором специфічних статевих хромосом. При цьому одна з статей є гомохромосомною (2 однакові хромосоми: у людей це жінка, набір ХХ), а інша — гетерохромосомною (2 різні хромосоми: у людей це чоловік, набір XY).





Цикл життя багатьох еукаріотів включає статеву репродукцію, змінюючись з гаплоїдної фази, де в кожній клітині наявна одна копія кожної хромосоми, на диплоїдну фазу, де в кожній клітині …

Про автора

admin administrator