Які кімнатні рослини отруйні

Авторadmin

Які кімнатні рослини отруйні

Отруйні кімнатні рослини з описом та фото

Деякі популярні та улюблені кімнатні квіти містять отруйні речовини, що надають негативний вплив на організм. Вирощуючи подібного типу рослини корисно знати, яких заходів безпеки слід дотримуватися у догляді за ними та як допомогти людині після контакту з токсичними речовинами.

Рослини в природному середовищі існування навчилися виробляти деякі захисні механізми, у тому числі у вигляді отруйних сполук з метою збереження виду від травоїдних тварин, комах й птахів, а також від різних паразитів та захворювань.

Деякі з таких токсинів присутні в кімнатних квітах й можуть привести до отруєння людини або домашніх вихованців. Кішки особливо вразливі від контакту з небезпечними квітами, оскільки люблять гризти листя та стебла, особливо взимку, коли так улюблений ними пирій знаходиться під шаром снігу.

Однак, якщо вжити необхідних заходів обережності, то такі квіти стануть чудовою прикрасою вашого будинку.

Список кімнатних рослин, що містять в різному ступені отруйні речовини дуже довгий, але всі їх можна розділити на родини з найбільш часто зустрічаються токсичними видами:

  • Ароїдні. Крім дифенбахії до них відносяться такі відомі та популярні в культурі: філодендрон, алоказія, антуріум, спатифиллум, монстера.
  • Пасльонові, в тому числі капсикум та кораловий паслін;
  • Молочайні, всі представники роду якого містять отруйний молочний сік: пуансетія, кротон, молочай блискучий та інші.
  • Амарилісові, в тому числі амариліс й клівія.

Симптоми та причини отруєння

Рослинні токсичні сполуки можуть викликати у тварин сильне слиновиділення, блювоту та діарею. У крайніх випадках здатні навіть призвести до смерті.

Симптоми подразнення шкірного покриву у людей виникають при випадковому, ненавмисному контакті з рослиною, що містить отруйні речовини.
При попаданні на шкіру або слизові токсини зазвичай відразу викликають місцеву алергічну реакцію вигляді роздратування, висипу, пухирів.

Більшість токсинів небезпечні саме при вживанні всередину, викликаючи нудоту, діарею, болі в животі, запаморочення, набряк гортані, в деяких рідкісних випадках – утруднення дихання, тахікардію, судоми, тремор, галюцинації.

Однак слід враховувати, що симптоматика харчового отруєння може проявитися тільки через деякий час.

Причини отруєння або шкірної реакції:

  • поїдання частини рослини: листя, плодів, квітів або коренів;
  • попадання на шкіру соку рослин;
  • питна вода з підставки.

Якщо отруйна частина рослини потрапила всередину організму, то слід якомога швидше викликати блювоту, а потім дати будь ентеросорбент. Рекомендується також випити велику кількість води, щоб розбавити отруйні сполуки та прискорити їх виведення з організму.

Потерпілого з симптомами сильного отруєння слід доставити до лікаря та взяти з собою рослину (або її частину), яка могла стати причиною інтоксикації. При отруєнні тварин діяти слід так само як і при отруєнні людини.

Якщо виникає тільки роздратування шкіри, наприклад, від соку, то рекомендується ретельно вимити руки й уражену ділянку теплою водою.

Чутливість до токсичних речовин, що містяться в кімнатних рослинах – питання індивідуальне. Одна і та ж сполука може викликати абсолютно різні ефекти у різних людей. Однак загалом слід враховувати, що гострі симптоми впливу отрути найчастіше виникають у людей з різними видами алергії.

Токсичні речовини

Одними з найбільш небезпечних речовин, що виробляються отруйними кімнатними рослинами, є серцеві глікозиди. Вони можуть призвести до серйозних порушень серцевого ритму.

Однак це відбувається тільки при ковтанні частин, що містять даний токсин. Найвідоміша домашня квітуча рослина, що виробляє серцеві глікозиди – олеандр звичайний.

Іншими отруйними сполуками є оксалати кальцію (тобто рафіди). Ці речовини можуть викликати подразнення шкіри та очей, а також слизову оболонку рота та шлунково-кишкового тракту.

Проковтування соку, що містить оксалати кальцію, зазвичай приводить до набряку верхніх дихальних шляхів. Особливо небезпечний набряк гортані, що перешкоджає диханню. Популярні кімнатні рослини, що містять оксалати кальцію: антуріум, дифенбахія, філодендрон, спатифіллум, кислиця.

Також потрібно бути обережним з рослинами, які при пошкодженні виділяють молочний сік, наприклад, молочай або кротон. Отруйний сік може викликати подразнення очей, рота та травного тракту.

Особливі запобіжні заходи слід дотримуватися при пересадці та обрізуванні таких рослин. Всі дії по догляду найкраще виконувати в гумових рукавичках.

Отруйні кімнатні квіти з фото та назвами

Нижче представлені та коротко описані найпопулярніші кімнатні отруйні рослини. Якщо вжити відповідних запобіжних заходів, то токсичні сполуки, що містяться в них, не становитимуть загрози.

Антуріум й спатифіллум

Сапоніни, що містяться в цих домашніх квітках, можуть сильно дратувати слизові оболонки та шкіру, а вживання різних частин викликає нудоту та блювоту.

Дифенбахія

Всі частини дифенбахій отруйні. У соку містяться оксалати кальцію та щавлева кислота. Після вживання листя може виникнути подразнення та набряк слизових оболонок рота та горла, що призводить до утруднення ковтання.

Також виникає відчуття печіння на язику. Токсичні оксалати можуть викликати діарею, порушення серцевого ритму та навіть параліч.

Плющ

Плющ звичайний вважається досить небезпечним, оскільки всі його частини отруйні. Плющ містить сапоніни, які викликають подразнення шкіри та очей. Вживання листя й стебел нерідко призводить до діареї, проблем з диханням, а також викликати лихоманку, висип, галюцинації, оніміння та судоми.

Перський цикламен

Бульби перського цикламена містять сапоніни та цикламін. Наслідки вживання бульб: нудота, блювота, діарея, запаморочення та сильні судоми. У крайніх випадках може виникнути навіть параліч.

Те, що рідко трапляється з людьми, може трапитися з нашими домашніми тваринами. Не забувайте, що кішки люблять гризти рослини в горщиках, а собаки люблять викопувати коріння, тому гра з цикламеном може закінчитися дуже погано для вашого вихованця.

Цикламен, особливо його коріння, отруйний для тварин і його вживання є причиною сильної блювоти, судом або викликати сильну слинотечу. На жаль, у всьому світі зареєстровано безліч випадків загибелі тварин (особливо кішок) після поїдання цибулин.

Монстера

Містить токсичні сполуки, які призводять до отруєння при вживанні всередину листя рослини.

Фікус

Потрібно бути дуже обережним з молочним соком, що міститься в стеблах й листі фікуса, оскільки він містить латекс та складається з каучуку, кумарину, смоли й білка, то його вживання дуже небезпечно.

Це може викликати біль в животі, блювоту, а також стати причиною нежиті, бронхіальної астми й задишки. Засохлі частинки молочного соку фікуса залишаючись в повітрі негативно впливають на людей, що мають алергію на латекс.

Філодендрон

Контакт з соком філодендрона у багатьох викликає сильне подразнення шкіри, а після вживання будь-якої частини цієї рослини можуть виникнути такі симптоми, як підвищена слинотеча (салівація), подразнення горла й шлунка.

Клівія

Алкалоїди – це хімічні речовини, що містяться в красиво квітучій помаранчевій клівії. Після прийому цих токсичних сполук виникає нудота, блювота, слинотеча й кашель.

Кротон

Популярний кротон також є отруйною рослиною. Всі його частини (стебла, листя, коріння) містять сік, який при попаданні на шкіру часто є причиною роздратування та висипу. Потрапляння токсичного соку в очі може викликати опіки, а вживання – діарею й блювоту.

Олеандр звичайний

Одна з найнебезпечніших отруйних кімнатних рослин. Токсичні речовини містяться в листі, пагонах та навіть квітках. Нектар також отруйний. Проковтування будь-якої частини олеандра викликає діарею та блювоту, головні болі та судоми. Олеандри містять алкалоїди та серцеві глікозиди.

Ці речовини стають причиною порушення серцевого ритму (прискорення, уповільнення, нерівномірність серцебиття). У крайніх випадках отруєння олеандром може навіть призвести до летального результату.

Примула

Контакт шкіри з секретом залозистих волосків чашоподібної примули може викликати почервоніння та свербіж. Пухирі часто з’являються у людей з чутливою шкірою. Щоб нейтралізувати дію токсичних виділень, ретельно помийте місце ураження теплою водою.

Капсикум – перцевий паслін

Дуже декоративна але, на жаль, отруйна рослина, всі частини якої містять соланокапсин. У цієї квітки декоративні, часто різноколірні маленькі плоди-перчинки різної форми.

Вживання в їжу цих плодів викликає шлунково-кишкові розлади (нудота, блювота, болі в животі). Для нейтралізації дії соланокапсину слід випити велику кількість рідини.

Пуансетія Вифлеємська зірка

До отруйних кімнатних квітів відноситься також молочай красивий, відомий в народі як Вифлеємська зірка та інші представники сімейства молочайних, які містять отруйний молочний сік, що викликає роздратування шкіри.

Тому при обрізуванні цих рослин слід використовувати гумові рукавички. Зупинити витікання молочного соку можна, промивши пагони в місці зрізу теплою водою, а потім присипавши рани товченим вугіллям.

Вживання стебел або листя Вифлеємської зірки може призвести до діареї та пошкодження нирок. Найбільш отруйні різноколірні приквітки.

Які запобіжні заходи слід вжити?

Якщо ми знаємо, які рослини в нашому домі небезпечні, то слід:

  • розміщувати їх в місцях, важкодоступних для кішок та інших домашніх вихованців;
  • для робіт по догляду (обрізування, розмноження або пересадка) бажано використовувати захисні рукавички, або після виконання цих дій мити руки;
  • слід прибирати все листя та квіти, що впали на підлогу, щоб тварини не встигли з ними стикнутися.

Найскладніше не допустити доступу кішок до отруйних рослин. Якщо у випадку з собаками рішення полягає в тому, щоб розмістити горщики високо або в важкодоступному місці, то для кішки, яка любить т вміє стрибати й лазити, знайти таке місце складно.

У такому випадку єдиним рішенням часто є позбавлення проблемних рослинних видів з дому.

Які кімнатні рослини можуть бути отруйними?

Вирощування рослин в домашніх умовах варто витрачених зусиль. Для одних це форма любові до прекрасного, для інших – естетична потреба. Однак багато хто з найпопулярніших кімнатних рослин – це тропічні квіти, які зазвичай отруйні. Тут ми представимо найбільш поширені кімнатні рослини, які є отруйними, і дамо інформацію про те, яких частин рослин слід уникати. Це допоможе вам визначити, чи існує небезпека для ваших дітей або домашніх тварин у вашому домі. Список далеко не вичерпаний. Кімнатні рослини взагалі корисні для очищення атмосфери в будинку. Вони можуть допомогти боротися з різними забруднювачами будинку і в офісі.

Найбільш поширені отруйні кімнатні рослини:

Алое віра

Алое віра (Aloe barbadensis) – в цій рослині отруйна молочна рідина, що виділяється алое. Рослина користується популярністю завдяки своїй лікувальній славі і використовується при опіках, порізах і інших проблемах зі шкірою. При використанні алое слід дотримуватися обережності, оскільки можливі алергічні реакції. Гель, що міститься в рослині (без зовнішньої шкірки), підходить для зовнішнього застосування. Перед обробкою ураженої ділянки рекомендується спочатку протестувати гель на шкірі (на внутрішній стороні передпліччя). Будьте обережні, тому що вживання молочка алое вера може викликати розлад шлунка.

Амариліс

Амариліс (Amaryllis) – у випадку з амарилісом цибулина рослини отруйна, тому її не можна вживати в їжу, щоб не викликати розлад, нудоту і блювоту. Амариліс легко вирощувати. При посадці верхня третина цибулини повинна перебувати над ґрунтом. Помістіть рослину на яскравий, але непрямий світло. Добре, якщо квітка не стоїть на південному вікні. Полив варто помірний.

Антуріум

Антуріум (Anthurium andraeanum) – всі частини рослини отруйні. Отрута – оксалат кальцію. Проковтування частини рослини швидко викликає хворобливе запалення ротової порожнини і горла. Загальні симптоми отруєння антуріумом – утворення пухирів, утруднене ковтання, хрипкий голос. Квітка входить до числа популярних кімнатних рослин, тому що цвіте довго.

Плющ (Hedera helix) – листя плюща отруйні. Плющ однаково добре росте як кімнатна рослина, так і як рослина на відкритому повітрі. Проковтування листя викликає отруєння у великої рогатої худоби, собак, овець і людей. Симптоми отруєння включають утруднене дихання, судоми, блювання, параліч і кому. Дерматит зустрічається рідко.

Дурман

Дурман (Datura innoxia) – Всі частини рослини отруйні. Дурман містить атропін, гіосцін і гиосциамін. Datura innoxia легко вирощується в домашніх умовах і цінується своїм ефектним білим кольором. Рослина містить алкалоїди, що викликають отруєння і смерть людини та тварин. Діти особливо уразливі до дії атропіну, і тому з цією рослиною слід проявляти обережність. Загальні симптоми отруєння – порушення, спастичний руху, кома, сонливість, галюцинації, жар.

Дифенбахія

Дифенбахія (Dieffenbachia) – всі частини рослини отруйні. Отрута – оксалат кальцію. Реакція – болюча і негайна пухлина рота і горла. Можлива втрата голосу на кілька днів. Уникайте потрапляння в очі соку рослини. Вони можуть викликати сильний біль і набряк.

Каланхое

Каланхое живородні (Kalanchoe daigremontiana) – листя і стебла каланхое отруйні. Ця рослина походить з Мадагаскару. З рослиною слід проявляти обережність, так як маленькі рослини по краю листя можуть залучати дітей і домашніх тварин. Каланхое містить глікозид, що викликає отруєння і смерть курей і мишей. Добре бути уважним до всіх видів каланхое

Каладіум

Каладіум (Caladium hortulanum) – всі частини рослини отруйні. Отруйна речовина – оксалат кальцію. Проковтування частин рослини може викликати сильне роздратування рота і горла. Рослина дратує дітей, кішок, собак та інших домашніх тварин. Більшість каладіум ростуть при яскравому непрямому світлі і відносно стійкі.

Клівія

Клівія (Clivia miniata) – коріння рослини отруйні. Кливия містить невелику кількість солодки, тому необхідно проковтнути велику кількість коренів, щоб викликати токсичну реакцію. Загальні симптоми отруєння – колапс, діарея, параліч, слиновиділення, блювота. За клівієй особливо не доглядають. Рослина добре переносить кімнатні умови, хоча і вимагає хорошого освітлення.

Пуансеттия

Пуансеттия (Euphorbia pulcherrima) – Пуансеттия отруйна для листя, стебла і молочного соку рослини. Пуансеттия – найпопулярніша квітка для прикраси під час різдвяних свят через його виключного контрасту між яскраво-червоними і темно-зеленим листям, хоча сам він відбувається з Мексики. Реакція організму викликає безліч прищиків і симптомів інфекції. Проковтування викликає нудоту і блювоту. Слід уникати контакту з очима.

Кротон

Кротон (Codiaeum variegatum) – кора, корені і молочай кротона отруйні. Жування кори і коренів кротона може викликати печіння в роті. Молочний сік викликає екзему у людей з підвищеною чутливістю до речовин що містяться в ньому. Кротон – тропічна рослина, якій для росту необхідні тепло і вологість. Його листя добре обприскувати теплою водою один раз в день. Не переносить півтіні, а яскраве світло стимулює його зростання. Добре захищатися від прямих сонячних променів. Бережіть кротон від струмів.

Монстера

Монстера (Monstera deliciosa) – при ковтанні листя монстери можуть викликати проблеми. Отруйна речовина – оксалат кальцію. Загальні симптоми отруєння – негайна і болюча втрата голосу, пухирі, захриплість, подразнення в роті. Можливі алергічні реакції і у людей з підвищеною чутливістю до рослини.

Рододендрон

Рододендрон (Rhododendron) – всі частини рододендрона та азалії отруйні. Незважаючи на низьку токсичність рослини, квітка добре зберігати подалі від дітей і домашніх тварин.

Соланум (Solanum pseudocapsicum) – Отруйними частинами цієї рослини є його листя і плоди (незрілі і стиглі). Проковтування може викликати біль в животі, гастроентерит і блювоту.

Філодендрон

Філодендрон (Philodendron) – Отруйні частини рослини – це листя і сік рослини. Отрута – оксалат кальцію. Загальні симптоми контактного дерматиту з соком рослин – почервоніння і запалення шкіри, свербіж. Проковтування листя філодендрона призводить до швидкого і хворобливого печіння і набряку губ, рота, мови та горла.

Гортензія

Гортензія (Hydrangea macrophylla) – листя і бутони гортензії отруйні. Симптоми отруєння включають блювоту, біль в животі, діарею, утруднене дихання, летаргію і кому. У більш чутливих людей може розвинутися контактний дерматит, коли вони доторкаються до рослини або складають з нього букети. Квітки гортензії сині, червоні, рожеві або пурпурні в залежності від pH ґрунту. У кислих грантах (низький pH) рослина цвіте синіми кольорами, на нейтральних ґрунтах квіти блідо-кремові, а в лужних ґрунтах (високий pH) квіти рожеві або пурпурні.

поширені отруйні кімнатні рослини

Хризантема

Хризантема (Chrysanthemum indicum) – отруйними частинами хризантеми є листя і стебла. Контакт з рослиною може викликати алергічну реакцію і різні форми дерматиту. Флористи постійно піддаються цьому ризику, а дерматит – поширене професійне захворювання.

Молочай Міля (Euphorbia milii) – сік рослини отруйний. В’юнкий колючий чагарник відбувається з Мадагаскару. У молочному соку рослини містяться їдкі і дратівливі хімічні речовини. Уникати попадання на шкіру і очі. Звичайними симптомами отруєння є біль в животі, пухирі на шкірі, подразнення рота / горла і блювота.

Цикламен

Цикламен (Cyclamen persicum) – бульба і кореневище цикламена отруйні. Бульбові кореневища гіркі, і діти або домашні тварини навряд чи будуть піддаватися впливу містяться в них токсинів. При ковтанні отруйні частини діють як сильне очищає засіб.

Про автора

admin administrator