Які квіти можна посадити у квітні

Авторadmin

Які квіти можна посадити у квітні

Яке насіння садять в квітні: перелік овочів, квітів, дерев і злаків

Що можна посадити в квітні на дачі або в городі, а також як доглядати за рослинами – дізнайтеся в матеріалі УНІАН.

Середина весни – найпродуктивніший період для багатьох дачників. Саме в квітні можна садити різні культури, тому люди активно продовжують роботу в городі і засівають землю. УНІАН розповість, які рослини садити в квітні, щоб встигнути за календарем.

Які овочі можна садити в квітні

Нестабільна погода в квітні і наявність снігу в окремих регіонах не повинні заважати городникам починати роботи. У квітні вже можна сіяти безліч овочевих культур:

  • помідори;
  • огірки;
  • баклажани;
  • перець;
  • картоплю;
  • ріпу;
  • редис;
  • моркву;
  • селеру;
  • горох;
  • бобові;
  • квасолю;
  • гарбуз;
  • кабачки;
  • патисони.

Петрушку, кріп і пастернак можна посіяти зараз, якщо ви не встигли зробити цього в березні.

Що стосується злакових культур, то в квітні можна висаджувати тільки дві: соняшник і кукурудзу . Для першого грунт повинен прогрітися на глибину 10 метрів до 10-12°С, а щоб посадити кукурудзу, ви повинні бути впевнені, що до цієї температури прогріті верхні шари грунту.

Які дерева можна садити в квітні

Крім овочів і злаків, городники садять чагарники і дерева – в квітні ґрунт вже сприятливий для таких дій. Перед посадкою обміркуйте, якими будуть висота дерева і обсяг крони, щоб згодом ці показники не стали проблемою.

Початківцям і досвідченим садівникам слід звертати увагу на такі фактори:

  • світло : сонячна або затемнена сторона;
  • волога : земля суха або перезволожена;
  • ґрунт : глинистий або піщаний.

Калина, горобина і бузок – невибагливі дерева і підходять для будь-якого регіону України, але ідеальний варіант для вашого саду – невелика півтінь або повне освітлення.

  • світлолюбні дерева: сосна, модрина, акація, черемха звичайна.
  • тінь воліють: ялівець, барбарис, клен.

Грунт, в який ви будете висаджувати рослини, повинен бути прогрітий до 10-12°С. Саджанці чагарників поглиблюють в землю на 20-30 см, дерев – 40-60 см.

Якщо ви хочете посадити ще й квіти , то вибирайте культури, яким не потрібні високі температури, це можуть бути:

  • айстра;
  • маргаритка;
  • волошка;
  • календула;
  • амарант;
  • жоржина;
  • декоративна капуста.

Багато з цих рослин можна висадити у відкритий ґрунт, а решту посіяти в розсаду, щоб потім насолоджуватися своїм маленьким садом.

Вас також можуть зацікавити новини:

ТОП-9 прекрасних весняних квітів: що посадити на клумбі чи на ділянці

Весна не приходить одна. З нею з’являються і багаторічні первоцвіти, які є знаменням пробудження природи та символом нових починань. Перші весняні квіти нереально надихають і дарують сонячний настрій, який так необхідний після затяжного зимового періоду. Саме тому весняні первоцвіти в саду користуються величезним успіхом серед садівників. Вони переважно яскраві та барвисті, тому весняна клумба виходить різноманітною та неординарною. Зробити її такою вам допоможуть рослини з рейтингу від Яскрава Клумба, до якого увійшли найпопулярніші весняні квіти.

Вибрати найкращу весняну квітку – справа не з простих. Тим більше, що треба враховувати індивідуальні уподобання садівників. Тому ми постаралися взяти максимально широку вибірку і представити до уваги читачів вражаючу різноманітність рослин. За допомогою нашої статті ви можете визначити, які квіти цвітуть у березні та квітні, а які – у травні. Отже, вибирайте оптимальні варіанти для свого саду. У ТОП-9 увійшли лише оригінальні весняні квіти: вони розбиті на 3 блоки, є фото та назви для вашої зручності.

Квітучі у березні

Крокус

Для багатьох любителів рослин це перші весняні квіти у саду. Крокус є однією з найпоширеніших прикрас весняних клумб і чи не найбільше асоціюється зі словосполученням “цибулинні первоцвіти”. Він здатний пробиватися крізь кірку льоду. Має високу стійкість до холоду, тому його не бентежать навіть залишки лютневого снігу. Цвітіння відбувається переважно у березні і триває кілька тижнів. Самі квіти нагадують маленькі тюльпанчики. Крокус невисокий, але дуже миловидний, а різноманіття сортів вражає. Його часто вирощують безпосередньо до 8 березня у домашніх умовах.

Цікаво! З висушених рильців крокусу роблять ароматну приправу, яка відома як шафран. Це одна з найдорожчих прянощів.

Хіонодокса

Що першим зацвітає навесні? Цілком імовірно, що яскравим дебютантом буде хіонодокса. Ця рослина, в народі, відома під простішими назвами – сніговик або снігова красуня. Період цвітіння зазвичай випадає на кінець березня, але багато залежить від погоди. За умови пізньої весни пік декоративності може переноситися на квітень. Квітки схожі на маленькі зірочки білого, блакитного, синього, рожевого тонів (сорти різні). Рослина компактна, мініатюрна, але завжди привертає до себе увагу, виділяючись на тлі загальної березневої сірості в саду. У середньому цвіте 1-2 тижні.

Цікаво! Хіонодокса має велику візуальну і біологічну схожість з проліском. Багато хто, викладаючи весняні квіти (фото в інтернеті), часто плутає ці рослини.

Печіночниця

Весняні садові первоцвіти завжди створюють атмосферу казки, і печіночниця – в тому числі! Вона вважається оптимальним первоцвітом для затіненої ділянки. Потребує мінімальної кількості прямих сонячних променів і завдяки чудовій морозостійкості може на повну міць зацвісти вже в березні, коли сад ще по суті голий. Її квіти до неможливості ніжні. Пелюстки схожі на мазки акварельної фарби. Кольори найрізноманітніші – від блакитного та білого до рожевого та фіолетового. Рослину можна садити під кронами плодових дерев або біля хвойних чагарників. Печіночниця практично ніколи не витягується більш ніж на 15 см.

Цікаво! Квітки з’являються раніше, ніж нове листя. Вони використовуються в народній медицині у висушеному стані, оскільки є джерелом дубильних речовин.

Квітучі у квітні

Гіацинт

На думку багатьох садівників, гіацинти – найкрасивіші весняні квіти. До того ж їх досить просто вирощувати. Вони неймовірно ароматні, і можна вибрати практично будь-яке забарвлення: білі, бузкові, лілові, рожеві тощо. Гіацинт, як правило, не високий (в межах 30-40 см), має досить щільні циліндричні суцвіття (кілька десятків квіток). Йому також властиве симпатичне листя, схоже на декоративні трубочки з гострими кінчиками. Це чудова рослина для мальовничих клумб. Підходить для вигонки під весняні свята.

Цікаво! Світу відомо близько 2000 сортів, виведених упродовж 3 століть. Це одна з найбільш продаваних квіток у світі.

Пульмонарія

Найперші весняні квіти можуть мати різне забарвлення. Є білі весняні квіти, рожеві, сині та ін. Але пульмонарія (або медунка) – щось особливе! Ця рослина здатна одночасно радувати квітами різних відтінків. Якщо ви поглянете на ці оригінальні первоцвіти (фото з назвами присутні на нашому сайті), то зрозумієте, що це унікальні багаторічні садові рослини. В основному пульмонарії притаманні рожеві та фіолетові квітки. Вони надзвичайно делікатні, красиво доповнюють одна одну, поєднуючись з опушеним декоративним листям. Рослина може похвалитися тонким солодкуватим ароматом.

Цікаво! Феномен двоколірності пояснюється зміною кислотності клітинного соку. Коли його рівень знижується – квітки стають синішими. Коли підвищується – більше рожеві.

Ряст

Ця рослина подібна до усмішки сонця – яскравий, дивовижний ряст перетворює сад, який тільки-но прокидається після зимової сплячки на щось фантастичне. Рослина відрізняється досить високими і соковитими вертикальними стеблами, а також красивим перистим листям. Але головна відмінність – квіти дещо химерної форми, які схожі на чубчики півників. Виходять дуже пишні і при цьому елегантні суцвіття. Такі весняні первоцвіти в саду не вимагають особливого догляду, і ви можете експериментувати із поєднанням відтінків.

Цікаво! Ряст – чудовий медонос. Але нектар захований досить глибоко, тому дістати його можуть лише обрані комахи з довгими носиками.

Квітучі у травні

Нарцис

Можна довго перераховувати весняні квіти, назви, сорти тощо, але класика є класика. Нарциси не втрачають своїх позицій ні в інтернет-магазині, ні в серцях садівників. Вони підкуповують казковим цвітінням і привабливим ароматом, що переносить в атмосферу східної магії. Це відносно пізні весняні квіти, які можуть зацвітати у квітні, але пік декоративності переважно випадає на травень. Нарциси можуть бути корончаті, мініатюрні, махрові, мультиквіткові. Кількість видів та сортів вражає. Багато хто з них підходить для осінньої посадки.

Цікаво! Сік нарцисів є згубним для представників інших культур, тому перш ніж складати букети-асорті, фахівці рекомендують витримати нарциси окремо у воді протягом доби.

Ірис

Які квіти ростуть навесні і їх досі немає на вашій клумбі? Цілком ймовірно, що це іриси – володарі чарівної краси, яка підкуповує все більше садівників. Це одні з найпростіших у вирощуванні та водночас неймовірно витончені рослини, з яких можна створити повноцінний іридарій. Вони зацвітають приблизно тоді, коли багаторічні садові первоцвіти вже відцвітають. Їм притаманні високі квітконоси, пишні суцвіття чудернацької форми та широка палітра відтінків. Найпопулярніші – іриси бородаті. Якщо в групі посадити екземпляри з різним забарвленням, то вийде незабутня квіткова веселка у саду.

Цікаво! Іриси мають низку цілющих властивостей. З них добувають речовини, що використовуються при виготовленні лікарських засобів для лікування шлунка.

Тюльпан

Які рослини цвітуть пізно навесні і без них не обходиться жодна клумба в Україні? Звичайно, це неповторний тюльпан – подарунок коханій людині, що завжди виправдовує себе, і прибутковий бізнес. У продажу є тюльпани оторочені, хвилясті, махрові та багато інших. Можна вибрати прості класичні сорти або створити унікальний міксбордер, купити тюльпани ранні або пізні. Це елегантні, ароматні квіти, які розкриваються у сонячну погоду та складають свої пелюстки, коли на вулиці похмуро. Квітнуть кілька тижнів. Завдяки високим квітконосам ідеально підходять для букетів.

Цікаво! Тюльпани можуть згинатися та повертатися до світла навіть у зрізаному вигляді, перебуваючи у вазі.

Про автора

admin administrator