Які монети 1 євро цінуються

Авторadmin

Які монети 1 євро цінуються

Зміст:

Як знайти скарб у своїй решті з магазину?

Поява перших рідкісних монет в Україні датується 1991 роком. Саме в цей період часу наша держава стала на шлях незалежності. У цей час почали виготовляти монети, які вважають рідкісними у сьогоднішніх реаліях.

В той час на території нашої держави не існувало жодного власного виробництва. Саме через це перші монети України вироблялися на заводі на території Італії. Через короткий проміжок часу, а саме у 1993 році на території Луганської області був побудований перший завод по виробництву українських монет. Старт випуску грошей не став моментом, коли виготовлені монети почали використовувати у побуті. До цього уряд вилучив діючі на той час купони і поступово в кишенях українців почали з’являтися гроші вітчизняного виробництва.

Через те, що на той час робились перші кроки для виробництва власних грошей в країні, дизайнери встигли добре поекспериментувати та вдосконалити дизайн національної валюти. На даний момент нумізмати особливо цінують монети, які випускалися лімітованим тиражем в якості експерименту. Сьогодні Українці використовують монети з номіналом у 10 та 50 копійок, а також монети у 1,2,5 та 10 гривень.

Буде не зайвим відразу зазначити, що не всі рідкісні монети коштують дуже дорого. Також потрібно розвіяти міф про те, що чим старіша монета — тим більше вона коштує. З однієї сторони це твердження є правдивим, але не повністю. Основний фактор, який впливає на ціну монети не її вік, а саме обмежений тираж та зовнішній стан. Варто пам’ятати про це у ту мить, коли до ваших рук потрапить потенційно цінна та старовинна монета. Якщо ви гадаєте, що у вашому гаманці лежить по справжньому цінна монета, краще всього показати її професіоналу і не робити поспішних висновків.

Дизайн та особливості українських монет

Професіональні колекціонери використовують цілий список термінів для того, щоб охарактеризувати ту чи іншу монету та виділити її особливості:

  • Аверс — лицьова сторона монети.
  • Реверс — частина монети з зображенням герба
  • Гуртом називають бокову частину монети.

Саме зовнішній вигляд та стан монети напряму впливають на вартість того чи іншого екземпляру. Чим кращий стан, тим більше коштують рідкісні монети України. Найбільш дорогими екземплярами принято вважати 1 і 2 копійки, які були випущені у 1992 році до того моменту, як вони були запущені у побут. Окрім них, велику вартість мають наступні цінні монети України:

  • 10, 25 та 50 копійок, які були випущені у 1992 році.
  • 1 гривня випуском 1992 року.
  • 1, 5 та 10 копійок 1994 року випуску.
  • 25 копійок та 1 гривня 1995 року випуску.
  • 1,2,5 та 50 копійок 1996 року випуску.
  • 1 гривня 2008 року випуску.

Хто знає, можливо сучасні монети стануть рідкими экземплярами у майбутньому. Звичайно, якщо ви знайшли одну із вище перечислених монет існує вірогідність того, що вона чогось варта. Важливо, що цінуються саме унікальні монети України.

Перерахуємо декілька монет, які мають особливу цінність серед професіональних колекціонерів:

  • 1 копійка 1992 року випуску. ЇЇ вартість може збільшитися у декілька разів у тому випадку, якщо на зворотній стороні є зображення плодів калини. Якщо буква “й” у слові ”копійка” виділена жирним шрифтом можна вважати, що ви зіштовхнулися із справжнім ексклюзивом.
  • 1 копійка 1994 року випуску. Таку монету можна знайти виготовленою з незвичайних металів — існують стальні, срібні та золоті варіації. Такі екземпляри також прийнято вважати ексклюзивними, через що вони варті чималої суми.
  • 2 копійки 1992 року випуску. Такий екземпляр найбільш рідкісний та унікальний через зображення вузького вінка. Якщо вам вдалося знайти таку монету, у вас є шанс заробити декілька десятків тисяч гривень.
  • Монета номіналом у 2 копійки 1993 року випуску. Це саме той випадок, коли із усіх випущених монет уся партія є цінною. Це обумовлюється тим, що для їх виготовлення не був використаний алюміній.
  • 1 копійка 1996 року випуску. ЇЇ особливість обумовлена тим, що під час її випуску був використаний грубий шрифт.
  • 2 копійки 1996 року випуску, для виготовлення яких використовували незвичайні матеріали.
  • 10 копійок 1992 року випуску. Ця монета може мати декілька різних візерунків, у яких відрізняється кількість грон калини.
  • 50 копійок 2001 року випуску. Така дорога монета буде коштувати ще більше при умові, якщо вінок на ній буде розташований подалі від окантовки.

Всі вище перелічені дорогі монети України випускалися лімітованим теражем, тому кожна із них має виключну особливість та рідкість.

У чому полягає цінність нестандартних монет України

Мало хто знає, звідки саме взялися унікальні та нестандартні українські монети. Все почалося тоді, коли на території заводу на Луганщині почалося виробництво і регулярні експерименти із дизайном і матеріалом, який використовується для виготовлення монет. Саме з 1992 до 1996 рік монети не випускалися в побут відразу, дизайнери постійно працювали над їх удосконаленням. Саме такі монети і є справжнім скарбом серед колекціонерів.

Особливо цінними вважають монети, при виготовлені яких були допущені похибки чи брак. У той час за таку помилку працівник міг бути позбавлений робочого місця, але у сучасному світі такі монети є унікальними та багато коштують.

Ознайомимося з переліком цінних та рідкісних монет України, за які сучасні нумізмати готові заплатити цілий статок:

  • Монета з номіналом 10 копійок 1994 року випуску. Така монета є унікальною та цінною лиш у тому випадку, коли вона має дві аверсні сторони.
  • 50 копійок без року виготовлення. Також зустрічаються екземпляри з подвійними реверсом.
  • 1 гривня, 50 копійок 1992 та 1996 року випуску. Зображення на цих монетах розташована під невеликим кутом.

Звичайно, це далеко не всі рідкісні монети, однак їх список стає все більш з кожним новим днем. Це відбувається через те, що монети випускаються і сьогодні і в майбутньому вони можуть стати цінними раритетами.

Цінні та рідкісні екземпляри

Звичайно, постійний пошук бракованих монет може бути прибутковим хобі, однак на території України існує велика кількість інших монет, які можуть принести гарний прибуток. Такі монети виготовляють лімітованими колекціями, деякі із них нараховують лише декілька екземплярів. Саме такі монети виготовляють для вшанування певної дати, ювілею чи події. Також вони можуть бути випущені для прибуткових інвестицій.

Саме такі лімітовані колекції випускаються з більш дорогих матеріалів, таких як срібло, золото чи біметал. Зазвичай вони обмежені у своїй кількості та вони швидко відправляються у колекції бувалих нумізматів. Варто зазначити, що придбання таких монет по кишені лише дуже заможним людям. Такі монети дуже цінуються, тому якщо ви отримали одну із них в якості подарунка, вам дуже пощастило.

Якщо ви плануєте стати власником однієї із таких монет, каталоги з усіма існуючими екземплярами можна знайти в Національному банку України та інших фінансових установах нашої держави. Звичайно, у каталогах вказується рекомендована ціна. Деякі із них можуть бути варті не однієї тисячі гривень. Наприклад, монета номіналом у 500 гривень, випуск якої стався під час “Євро-2012”, була виготовлена обмеженим тиражем у 500 копій. На даний момент колекціонери мають змогу продати таку монету більше ніж за 350 тисяч гривень.

Звичайно, такі монети не є межею для справжніх колекціонерів. У каталозі Національного банку України можна знайти монети, виготовлення яких відбувалося під замовлення. Маса деяких із них перебільшує 2 кілограми.

Найбільш дорогі монети українського виробництва

У цьому випадку представлені найбільш дорогі монети вітчизняного виробництва починаючи з 1992 року.

  • 2 копійки 1992 року — їх вартість може доходити до позначки у 8 тисяч гривень.
  • Копійка з номіналом в одну гривню 1992 року випуску, її вартість може досягати позначки в 4 тисячі гривень.
  • 5 копійок 1994 року випуску можуть вартувати більше ніж 4 тисячі гривень.
  • 25 копійок 2003 року випуску можуть коштувати 800 гривень; 25 копійок 1995 року випуску коштують до 600 гривень.
  • 1 копійка 1994 року випуску може бути варта 2,5 тисяч гривень.
  • 25 копійок 1995 року випуску були випущені тиражем у 20 тисяч екземплярів, через що їх вартість стабільно зростає. На момент написання цього матеріалу одна така копійка варта 1 тисячі гривень.
  • 1 гривня 1995 року чеканки, дуже часто потрапляє до рук звичайних людей. ЇЇ ціна дуже сильно залежить від стану дизайну. Ціна може варіюватися от 100 до 4 тисяч гривень.

Як можна визначити цінність монети

Щоб дізнатися, чи потрапила до ваших рук справді цінна монета, чи це звичайний дріб’язок, потрібно притримуватися декількох дуже простих, але корисних правил:

  • Магнетизм. Для перевірки цінності монети, особливо із жовтих видів металу, буде достатньо піднести її до магніту. Чим більший магнетизм, тим більше коштує екземпляр у ваших руках. Якщо звернути увагу на срібні монети, вони навпаки, не мають проявляти ніяких ознак магнетизму. В якості виключення варто зазначити 2 копійки 1992 та 1994 року випуску.
  • Гурт. Як ми вже зазначали раніше — це бокова частина монети.Така монета є цінною у тому випадку, якщо у неї немає зарубок. Монети номіналом у 1 чи 2 копійки мають свої виключення із цього правила.
  • Кут розміщення малюнку. Нумізмати особливо цінують екземпляри із зміщеним малюнком. Особливо цінні серед них копійки, малюнок котрих здвинутий на 95 та 180 градусів, такі представники світу нумізматики вважаються особливо цінними.

Ми рекомендуємо вам періодично перевіряти свій гаманець. Можливо, саме у цей час поки ви читаєте цю статтю, у вашій кишені лежить дуже цінна монета вартістю у кілька тисяч гривень.

Крім цього цінність монети можна визначити, якщо знати які особливості будуть враховані під час їх оцінки та подальшому продажі. Цінні та рідкісні екземпляри мають деякі відмінності, наприклад, монета номіналом у 2 копійки 1993 року випуску. Вона буде цікава колекціонеру через те, що майже усі партії були виготовлені при використанні різних типів металу. Звичайно, монети виготовлені із алюмінію нікого не цікавлять. Також варто звернути увагу на 5 копійок 1992 року випуску. Такі монети мають особливу цінність тоді, коли вони мають великі зарубки по боках, а також не проявляють ознак магнетизму.

Лімітовані колекції цінних монет

Цінні монети України користуються популярністю і за кордоном. Нижче будуть зазначені лімітовані колекції монет, які користуються найбільшою популярністю:

  • Монета номіналом в 1 копійку 2000 року виготовлення. Унікальними вважають екземпляри, які мають перевернуте зображення реверсної частини.
  • Монета номіналом в 2 копійки 2001 року випуску має такі ж самі особливості, як і попередня.
  • 5 копійок 1990 та 1996 року випуску, на них можна знайти букву “М” під гербом.
  • Також колекціонери особливо цінують 1 гривню 1994 та 1996 року випуску.

Зазвичай такі монети випускалися в якості пробного тиражу та користуються великим попитом серед колекціонерів. Через те що таких монет дуже мало, їх цінність постійно зростає.

У тому випадку, якщо до ваших рук потрапила монета, яка на вашу думку може бути цінним та є унікальним екземпляром, найкраще у такій ситуації буде звернутися до людини, яка може оцінити її рідкість та сказати чого вона варта. Окрім вітчизняних монет великим попитом користуються монети, вироблені на території Великої Британії. Такі монети можна знайти з 1992 року випуску. Їх основна відмінність полягає у тому, що тризубець вдавлений в основу монети, а не виступає як у звичайних екземплярів. Така модель малюнку була створена ще під час розробки ескізів. На даний момент, в залежності від стану, вартість такої монети може досягнути до позначки у 2,5 тисячі гривень. Головне пам’ятати, що рідкісні монети постійно потрапляють до ваших рук, варто уважніше дивитися у свій гаманець. Звичайно, такі монети можуть не відразу знайти істинного шанувальника, тому варто періодично переглядати увесь дріб’язок, можливо вам випаде шанс знайти монету, яка може коштувати усієї вашої заробітної плати за цілий місяць.

Рідкісні монети України: як визначити їх цінність

Україна почала випускати монети у 1992 році. З того часу список дрібних грошей у побуті значно змінився. Сьогодні за деякі рідкісні монети України можна отримати солідну суму, значно більшу за їхній номінал. Редакція MC.today розібралася у тому, як знайти та відрізнити такі монети.

Як визначити цінність монети

Станом на 1 січня 2021 року в обороті було 3,2 млрд грн або 13,5 млрд штук монет. Щоб зрозуміти, які з них можна вигідно продати, треба знати три базові ознаки цінної монети:

  1. Вони добре магнітяться. Достатньо піднести до грошового знаку магніт – і що сильніший магнетизм, то краще. Щоправда, монети із срібла реагують на магніт зазвичай слабо. Виняток – дві копійки, випущені з 1992 по 1994 рік.
  2. На ребрі монети, так званому гурті, немає засічок або вони відрізняються від стандартних. Це ще одна ознака потенційно дорогих грошей. При цьому монети номіналом одна та дві копійки цій ознаці відповідати не повинні.

Не пропустіть жодної важливої новини від МС.today

Крім цього, є таблиця, де можна дізнатися актуальні ціни на рідкісні монети. Дані, вказані в ній, отримали на основі інформації інтернет-аукціону Violity та форуму ІТК . На цих сайтах активно купують і продають монети досвідчені нумізмати (колекціонери грошових знаків. – прим. ред.).

Стань універсальним розробником, який може створювати веб-рішення з нуля.

Важливо! На вартість монети впливають: стан, відсутність глибоких подряпин, вм’ятин, кількість бажаючих її купити. Якщо грошовий знак по-справжньому рідкісний, потенційні покупці можуть пропонувати високу ціну і змагатися один з одним за можливість придбати виріб.

Щоб краще розбиратися у питаннях вартості рідкісних монет України, можна завантажити книгу « Стандартні монети України 1992–2014 », 8-ме видання. Її автор І.Т. Коломієць – експерт з повсякденних розмінних монет.

Найцінніші монети України

Як показує практика, дорогі монети зовсім не обов’язково мають бути зроблені із золота чи срібла. Звичайні, на перший погляд, дрібні гроші теж можуть коштувати пристойних грошей.

Рідкісні монети України: 1 гривня 1992 року

Стандартна монета, вартість якої дорівнює номіналу, виглядає так:

Колекціонери готові заплатити від 11 тис. до 20 тис. гривень за такі монети:

  • гурт – абсолютно гладкий, тому що в період, коли ці гроші карбували, не було обладнання для нанесення напису на ребро монети;
  • гурт, на який нанесено напис – 1992, 1994 або 1995;

За майже 2 місяці ви відчуєте впевненість у спілкуванні з міжнародними колегами, здолаєте мовний бар’єр та прокачаєте аналітичне мислення.

Рідкісні монети України: 1 гривня 1995 року

Вважається, що таких монет випустили не більше 52 тис. Найдорожчі коштують до 16 тис. гривень, таку суму можна виручити за зразки із гуртом, на якому три крапки.

За 7–9 тис. гривень можна купити цю монету з гладким гуртом. А за 1,4–2,8 тис. гривень продається варіант із вузьким кантом.

Також цінуються монети, у яких на аверсі вказано 1995 рік, а на гурті – 1992, 1994 або 1996 рік.

Рідкісні монети України: 1 гривня 2001 року

2001 року випустили сім різновидів монети номіналом одна гривня. Найдорожчі – ті, у яких відстань між крайніми остями (відросток у лусочці колоса, зображеного на грошах. – Прим. ред.) на реверсі становить 18,3 мм. Також у рідкісних монет часто буває гладкий гурт.

Рідкісні монети України: 50 копійок 1992 року

Звичайні 50 копійок виглядають так:

Загалом монет із таким номіналом – 28 різновидів. За найрідкісніші зразки можна отримати до 6 тис. гривень. Цінність для колекціонерів становлять екземпляри, які мають такі ознаки:

  • потовщений середній зуб тризубця на реверсі;
  • ширина малюнка складає 17,7 мм;
  • гроно під номером один складається із чотирьох ягід, а п’ята зливається з вінком;

22 практичних заняття про просунуті інструменти обробки даних. Автоматизуйте, оптимізуйте — та звільніть час для пріоритетних завдань.

Є така монета, яку можна продати за 3,8–4,5 тис. гривень. Її основна відмінність від варіанта, описаного вище, у тому, що середній зуб тризубця зліва має потовщення.

Рідкісні монети України: 50 копійок 1994 року

Монети номіналом 50 копійок, випущених у 1994 році, досі є в обороті. Цінні екземпляри, які продаються за 2–4 тис. гривень, мають такі особливості:

    дуже дрібні отвори в нижній частині тризубця на реверсі;

Найдорожчі монети, які можна продати за 6–7 тис. гривень, відрізняються такими ознаками:

    у нижній частині тризубця на реверсі маленькі отвори;

Рідкісні монети України: 25 копійок 1992 року

Стандартні 25 копійок виглядають так:

Вартість рідкісних зразків таких монет – від 400 до 3 тис. грн. За 3–3,6 тис. гривень продають вироби, які мають щит на реверсі опуклий, а ось тризуб – вдавлений. Такі дрібні гроші називають «англійками». Скільки таких монет було випущено, достеменно невідомо.

За 2–3 тис. гривень колекціонери купують монети, які мають такі ознаки:

  • середній зуб тризубця стовщений, має округлу форму;
  • хвостик літери «ї» на реверсі торкається літери «н»;
  • гроно під номером два на аверсі має форму тупокутного трикутника;
  • насічок на гурті немає.

Рідкісні монети України: 25 копійок 2003 року

Вважається, що таких монет випустили не більше ніж 5 тис. Ціна таких дрібних грошей – від 1,5 тис. до 1,8 тис. гривень. Більше платять за зразки, що добре збереглися.

Рідкісні монети України: 10 копійок 1992 року

Ця монета виглядає так:

Найбільше, від 10 тис. до 14 тис. гривень, нумізмати готові платити за монети з такими особливостями:

  • середній зубець тризубця на реверсі потовщений у верхній частині;
  • верхні частини букв «ї» та «н» не мають загинів;
  • хвостик у третього грона на аверсі довгий і тонкий;

Від 8 тис. до 10 тис. гривень коштує монета з наступними відзнаками:

  • середній зуб тризубця на реверсі тонкий та загострений у верхній частині;
  • у третьому колосі п’яте та сьоме зерна з’єднані між собою;
  • друге гроно на аверсі має форму тупокутного трикутника;

За 6–8 тис. гривень купують монети з такими ознаками:

    середній зубець тризубця має округлу форму, стовщений;

Рідкісні монети України: 5 копійок 1992 року

Такі дрібні гроші в Україні робили із магнітної сталі. Але є й винятки – вони не притягуватимуться до магніту.

За 4–6 тис. гривень можна продати монети, які відповідають таким критеріям:

    середній зубець тризубця за реверсом стовщений догори;

За 2,5–3 тис. гривень продаються монети, у яких:

  • середній зуб тризубця у верхній частині тонкий та загострений;
  • цифра 1 у даті випуску не має хвостика;

Рідкісні монети України: 1 копійка 1992 року

Виглядає ця повсякденна монета так:

Найдорожчі екземпляри коштують близько 11 тис. гривень. Щоб отримати за зразок таку суму, треба, щоб він мав такі ознаки:

  • правий верхній лист на реверсі має ступінчастий верхній край;
  • ягоди на аверсі дуже дрібні.

За 4–7 тис. гривень продаються монети з великими ягодами на аверсі та округлим правим верхнім листом на реверсі.

Рідкісні монети України: 1 копійка 1996 року

Цей номінал був в обороті, але в невеликій кількості. Тому ціна таких монет – 1,3–3 тис. гривень . Варіант, у якого на аверсі великі ягоди, коштує дешевше, а той, у якого дрібні ягоди, купують дорожче.

Обидва варіанти цієї рідкісної монети в гронах під номерами сім і вісім мають особливість:

  • там, де ягоди маленькі, хвостик не примикає до них;
  • там, де ягоди великі, хвостик до них примикає.
Монети Роки
1 копійка1992, 1996
5 копійок1992
10 копійок1992
25 копійок1992, 2003
50 копійок1992, 1994
1 гривня1992, 1995, 2001

У чому цінність нестандартних монет України

Вище ми писали про те, що свої монети Україна почала випускати 1992 року. Тільки в побуті вони з’явилися в 1996 році. Весь цей час виробництво дрібних грошей можна було назвати одним великим експериментом. Спочатку монети карбували на Луганському машинобудівному заводі імені А. Я. Пархоменка. Значна частина металевих грошей, створених у той період, зараз перебуває у списку найдорожчих монет України.

Наприклад, монета номіналом 15 копійок до рук населення так і не потрапила, але карбувалась у 1992 році зі світлої латуні, магнітної сталі, міді, алюмінію чи срібла. Відмовитись від таких монет порадив директор монетного двору у Мюнхені. Він аргументував це тим, що оптимальна кількість розмінних номіналів – вісім. А ще випуск монет із латуні коштував досить дорого. Тож п’ятнадцятикопійчаних грошей дуже мало, точний тираж пробної партії невідомий.

На сьогоднішній день ціна кожного з експериментальних зразків – близько 14 тисяч гривень. Але деякі екземпляри продавалися і за 26 тис. гривень .

Дорого коштують і монети номіналом дві копійки 1992 року. Вони були пробними і в побуті не з’явилися. Партія складалася з 20 чи 30 штук. Відмінна ознака такої дрібниці – вузький вінок на аверсі. Коштують ці монети близько 28 тис. гривень .

Пробну монету номіналом 1 гривня 1992 року, про яку ми писали вище, продали за 29 тис. гривень . А монету 2 гривні 1996 року з латуні, яких, як кажуть, було лише вісім штук, купили за 50 тис. гривень .

Цінність мають і браковані монети. Їх також зазвичай мало. Цінність для колекціонерів представляють:

  • 10 копійок 1994 року з латуні . Така монета має два аверси.
  • 1 гривня 1992 року з бронзи та латуні. Цінними є монети з нестандартним нахилом малюнка на аверсі.

Докладніше про цікаві браковані монети можна прочитати у довіднику « Шлюби обігових монет України ».

Лімітовані серії монет

Лімітовані серії монет випускаються у зв’язку з якоюсь суспільно важливою подією чи явищем. Вже з назви ясно, що карбують їх небагато. І згодом ці рідкісні монети України лише зростають у ціні.

Наприклад, є серія «До 100-річчя Національної академії наук України». Вона присвячена науці, яка є одним із найважливіших факторів культурного та соціально-технічного прогресу. Складається із чотирьох монет. Кожна – номіналом у п’ять гривень. Випустили її у 2018 році.

Монета «Ера змін» виглядає так і символізує безперервність часу, розвитку, еволюції:

Монета «Ера технологій» показує важливість грамотності, пізнання та розвитку високих технологій:

Монета «Єра світу» нагадує про значущість миру та спокою, цінність людського життя:

А це монета «Людина, час, простір» . Вона показує зв’язок людини та науки:

Коли монети випустили, кожна з них коштувала близько 620 гривень .

Середня вага кожної монети – 15,55 г. У серії їх чотири, тобто 62,2 г срібла. Якщо підрахувати вартість набору за курсом НБУ , то вийде, що металу в ньому на 1 252,7 гривні.

Вартість повного набору на аукціоні Violity – від 3065 до 5800 гривень . Виходить цілком вигідне вкладення.

Цінні екземпляри останніх десятиліть

Останніми роками також з’являлися досить цінні монети. Нижче – відео про найдорожчу українську монету. Її випустили відносно нещодавно, 2012 року. Вона коштує близько 1 мільйона гривень:

Що робити, якщо ви знайшли цінну монету

Рідкісні монети України не лише цікаві власними силами, а й допомагають дізнатися щось нове про історію нашої країни і, що важливо, заробити.

Якщо ви знайшли у своєму гаманці монету, яка здається цінною, варто показати її знавцю або викласти фото на форумі нумізматів. Щоб фахівці оцінили вартість знахідки якомога точніше, треба сфотографувати її у кількох ракурсах та описати особливості словами.

Варто проконсультуватися на кількох ресурсах, отримати різні думки і виходячи з цього призначити свою обґрунтовану ціну за монету.

Про автора

admin administrator