Які препарати заспокоюють кішку під час течки

Авторadmin

Які препарати заспокоюють кішку під час течки

7 Способів заспокоїти кішку під час тічки

Тічкою називається особливе емоційне і фізіологічне стан дорослої кішки, яке виникає в зв`язку з потребою в спарюванні. У цей період вихованка може вести себе не так, як зазвичай: турбуватися, проситися на вулицю, голосно нявкати. Як заспокоїти тварину, якщо тічка у кішки супроводжується сильним дискомфортом?

Існує кілька способів, застосовуючи які господар може допомогти своїй улюблениці.

Ознаки початку тічки

Переконатися в тому, що у вихованки почалася тічка, господар може, помітивши такі симптоми:

  1. Кішка стала дуже лагідною, просить більше уваги. Іноді може спостерігатися протилежний процес: необгрунтована агресія і сильне занепокоєння.
  2. Тварина часто і голосно нявкає в будь-який час дня і ночі.
  3. Відбувається набухання зовнішніх статевих органів, з`являються безбарвні виділення. Також кішка може частіше мочитися.
  4. Зміна харчової поведінки: може спостерігатися як зниження апетиту, так і потреба в більшій кількості їжі (рідше).
  5. Інстинкт змушує кішку активно шукати партнера, тому вона буде прагнути потрапити на вулицю, навіть якщо постійно знаходиться в будинку або квартирі.

Як допомогти кішці під час тічки?

Необхідно підкреслити, що найкращим методом позбавлення кішки від неприємних відчуттів, пов`язаних з потребою в розмноженні, є стерилізація. Звичайно, проведення операції доречно тільки тоді, коли господар не планує займатися розведенням кошенят. Стерилізовані кішки в цілому більш спокійні, живуть зазвичай довше нестерилізованих, у них набагато рідше зустрічаються пухлини та інші захворювання статевих органів.

Якщо по якомусь причин кішка не стерилізована, то період тічки без задоволення статевих потреб дається їй непросто. Щоб допомогти своїй улюблениці, господар може застосувати такі методи:

  1. Зустріч з котом. Немає способу краще заспокоїти кішку під час тічки, ніж провести в`язку. Природно, такий метод підходить тільки тим власникам, які готові до народження кошенят.
  1. Підвищена увага з боку власника. Кішці в період тічки як ніколи потрібна ласка і любов господаря. Часті погладжування сприяють розслабленню вихованки, однак не можна стимулювати нижню частину спини, це може привести до зворотного ефекту і кішка стане ще більш неспокійною.
  2. активні ігри. Потрібно більше грати з вихованкою. В процесі гри тварина втомлюється і відволікається від свого стану. Можна купити кішці нову іграшку, щоб зацікавити її і перемкнути увагу на гру.
  3. тепло. Утеплення будиночка улюблениці також може допомогти їй заспокоїтися. Можна використовувати грілку, обгорнуту в рушник, поклавши її під лежак кішки або в те місце, де вона зазвичай відпочиває.
  4. купання. Ще один спосіб відвернути тварина – викупати його. Тепла вода також зможе розслабити кішку, а подальше вилизування на деякий час займає її. Такий спосіб підходить тим вихованку, які спокійно реагують на купання, інакше цей процес стане додатковим стресом і не заспокоїть, а ще більше засмутить кішку. Також слід пам`ятати, що занадто часті купання можуть порушити захисний шар шкіри, тому водні процедури гарні в міру.
  1. Забезпечення улюблениці ізоляції і спокою. Можна виділити для вихованки окреме приміщення і забезпечити її всім необхідним: їжею, достатньою кількістю води, місцем для сну. Увечері світло в кімнаті можна не включати: в темряві кішки менше турбуються під час тічки, ніж при наявності яскравого освітлення. Даний метод підходить не всім, адже одні кішки в цей період стають спокійнішими під час ізоляції, а інші, навпаки, потребують присутності господаря.
  2. Народні засоби. Існують безпечні та ефективні народні методи, які допомагають полегшити стан кішки під час тічки. Хороший результат показує застосування котячої м`яти, а також вживання відварів з ромашки або липи.

препарати

Існує безліч спеціальних препаратів, спрямованих на полегшення стану кішок під час тічки. Всі вони діляться на 2 великі групи: негормональні (лікарські засоби на основі трав, які надають заспокійливий ефект) і ліки на основі гормонів.

Препарати для кішок під час тічки випускаються у вигляді крапель, таблеток і розчинів для ін`єкцій.

Седативні рослинні препарати менш ефективні, ніж гормональні, але в рекомендованих дозах вони гарантовано не завдадуть шкоди вихованцеві, тому їх використання краще. До таких засобів відносяться:

  1. «Стоп стрес» – краплі і таблетки, що містять у складі екстракти трав, які надають заспокійливий ефект, а також речовина фенибут, що допомагає впоратися з занепокоєнням і тривогою.
  2. «Кіт Баюн» – засіб, в якому представлено цілий комплекс трав з седативним ефектом.
  3. Краплі «Фітекс» – рослинний препарат, що застосовується у кішок, які знаходяться в стресовій ситуації, в тому числі, і в період тічки.
  4. Таблетки «Релакс Плюс» також надають позитивний ефект під час тічки за рахунок містяться в складі екстрактів валеріани, м`яти і пустирника.

До негормональним засобів корекції поведінки кішок в період тічки також відноситься «Фелівей» – препарат на основі феромонів. Має 3 форми випуску: спрей, диффузер і спеціальний нашийник.

На відміну від перерахованих вище препаратів, ліки на основі гормонів повинен призначати тільки фахівець. Ветеринарний лікар радить конкретний препарат, дозування і стежить за тим, як кішка переносить прийом.

Увага! Слід розуміти, що ці кошти можуть змінити гормональний фон організму вихованки, мають побічні дії і вимагають грамотного дозування. Тому до вирішення використовувати такі методи потрібно підходити з усією відповідальністю.

Приклади популярних гормональних засобів, що застосовуються при тічці у кішок:

  1. «Секс-бар`єр» – таблетки, переривають течку за рахунок дії містяться в них гестагену і естраген.
  2. Краплі «Стоп-Інтим» також призначають з метою регуляції статевої охоти. Випускаються різні варіанти даних крапель: як для кішок, так і для котів.
  3. «Гестренол» – таблетки і краплі, які переривають і затримують течку з допомогою придушення утворення статевих гормонів.
  4. «Контрасекс» – ще один гормональний препарат на основі штучного естрогену, що усуває течку.

Також існують препарати на основі гормонів, які випускаються в ін`єкціях, наприклад «Ковінан» і «Депо-промон». Один укол такого розчину може привести до відсутності у тварини тічки протягом 6-12 місяців. Однак у цих ліків є великий мінус – їх регулярне застосування може призвести до розвитку ракових пухлин.

висновок

Заспокоїти кішку під час тічки іноді буває непросто, адже те, як вона себе веде в ці дні, обумовлено гормональними змінами. Тому самим безпечним і надійним способом забезпечити кішці спокій є стерилізація.

Психологічна допомога течні кішці

Часто господарі задаються питанням, якщо спостерігається тічка у кішки, як заспокоїти тварину. Подібний стан триває приблизно 2 тижні.

В основному тричі на рік кішку починає турбувати тічка, за умови того, що тварина не піддавалося стерилізації.

як розпізнати

На відміну від людей, у домашнього улюбленця тічка проходить без будь-яких виділень. Тічка у кішок тісно взаємопов`язана з поведінкою вихованця.

У поведінці домашнього улюбленця відбуваються такі зміни:

  • кішка починає часто мурчать;
  • перекочується по підлозі;
  • обтирає всі кути;
  • стає добрішою і лагідною.

Якщо кішку в період тічки злегка погладити в області попереку, то вона впаде на передні лапи, мнучи постійно задніми. У цей час у тварини практично відсутній апетит, або тварина споживає невелику кількість їжі. Крім того, вона більш часто ходить в туалет.

У цей період тварина може дуже сильно нявкати. Однак є тварини у яких подібні симптоми спостерігаються частково, або ж і зовсім відсутні. Неуважні власники тварини не помічають ніяких ознак тічки.

Як заспокоїти тварину в період тічки

Власники тварини задаються питанням, як заспокоїти кішку під час тічки, тому що вона може вести себе дуже агресивно. Щоб заспокоїти тварину в цей непростий для нього період йому потрібно приділяти якомога більше уваги.

Варто частіше обіймати тварина, тримати на руках і гладити, тому як все це допоможе усунути зайву напругу.

У кішки в цей непростий для неї період проявляється великий запас енергії, яку неодмінно потрібно витратити, саме тому можна організувати з твариною гри, які допоможуть його відвернути. Для проведення ігор можна придбати нову цікаву іграшку.

У період проходження тічки знижений апетит, саме тому не потрібно насипати їй повну миску їжі. Лікарі радять зовсім не годувати тварину днем, а давати лише тільки невелика кількість їжі на ніч.

Варто зауважити, що в цей непростий період вода повинна бути у великій кількості протягом усього дня і в нічний час. Годувати потрібно постійно невеликими порціями.

Класична музика здатна заспокоювати кішку під час тічки. Потрібно ізолювати домашнього улюбленця в індивідуальній кімнаті, тому що це дозволить звести до мінімуму нічні несамовиті крики. В кімнаті потрібно поставити миску з водою, лоток і покласти звичну лежанку.

Можна додатково використовувати спеціальні препарати, які можна придбати в будь-якому зоомагазині. Але перед тим як давати вихованцеві будь-які препарати, потрібно заздалегідь порадитися з лікарем щодо доцільності та безпеки їх прийому.

Якщо протягом декількох років відбуваються порожні тічки, то це провокує виникнення безлічі різноманітних проблем зі здоров`ям тварини.

Заспокоїти кішку під час тічки допоможе і в`язка з кастрованим котом, але в будь-якому випадку тварина повинна народжувати, тому як в результаті можуть спостерігатися серйозні проблеми зі здоров`ям. У цей період проходження цілком можливо здійснювати кастрування тваринного, якщо домашній улюбленець поводиться дуже агресивно.

Як полегшити течку у кішки

Мало хто, купуючи кішечку, замислюється про майбутні проблеми і виникненні неприємних дискомфортних ситуаціях. Однак коли виникає тічка у кішки, як заспокоїти тварину, хочуть знати багато, тому що трапляється, що кішка дуже голосно нявкає протягом тривалого часу і навіть намагається позначити територію.

Бувають випадки, що вгамувати домашнього улюбленця практично нереально, тому що кішка не хоче грати і не піддається проведення розслаблюючих процедур. У подібному випадку варто використовувати спеціалізовані препарати, які допоможуть поліпшити самопочуття тварини, а значить, і змінити його поведінку.

Які саме препарати варто давати кішці

З уществует безліч засобів і препаратів, які допомагають полегшити стан кішки під час тічки. Найбільш нешкідливим і найпоширенішим засобом вважається певний трав`яний настій, який можна приготувати самостійно або купити вже готовий.

Подібні трав`яні настої повністю нешкідливі, але перед їх застосуванням найкраще проконсультуватися з ветеринаром, який підбере засіб і визначить його дозування.

Одним з найпоширеніших засобів вважається валеріана. На даний час існує величезна кількість гормональних контрацептивів для кішки, але варто пам`ятати, що подібні препарати можуть лише нашкодити тварині.

Різноманітні препарати, що застосовуються під час проходження тічки, здатні придушити виникає статевий потяг, тому як в своєму складі вони містять гормони. Подібні засоби можливо застосовувати не більше 1-2 разів під час тічки, тому що в противному випадку можна нашкодити тварині. Речовини, які містяться в подібних препаратах, провокують запальні процеси і рак статевих органів тварини.

Дуже хорошим препаратом вважається Супрастин, який застосовується у вигляді крапель при тічці у кішки. Однак при прийомі подібного препарату потрібно дуже строго стежити за дозуванням і чітко дотримуватися інструкції, тому що неправильне лікування може негативно позначитися на здоров`ї вихованця.

Існують спеціальні гормональні ліки, які можуть не тільки припинити течку, але і відстрочити її повторний прояв як мінімум на півроку.

Однак, варто пам`ятати, що подібні ліки не можна застосовувати без попередньої консультації з ветеринаром. Препарат потрібно вводити строго за певною схемою. Застосування гормональних препаратів під час тічки кішки заборонено.

Крім того, гормональні ліки повністю протипоказані до застосування кішкам, яким більше 5 років, особливо за умови того, що вони не застосовувалися раніше.

Існують краплі і суспензії, які сприяють усуненню статевого потягу тваринного, тому що в своєму складі вони містять гормони. Гормональні ліки варто застосовувати тільки як засоби швидкої допомоги, зокрема, якщо у кішки почалася тічка відразу після пологів.

Найбільш гуманним і правильним способом є стерилізація кішки, особливо, якщо господарі не хочуть заводити кошенят.

Як заспокоїти кішку під час тічки: прості способи вигнати фурію з домашньої улюблениці

Тічка у кішок може бути стресовим періодом як для самої кішки, так і для її власника. Нижче ми більш-менш детально розповімо, як заспокоїти кішку, щоб вона не кричала під час тічки.

Як заспокоїти кішку під час спеки без ліків

Ось кілька способів, які можуть допомогти заспокоїти кота під час спеки:

  • Ізолюйте кота. Якщо у вас є інші тварини в будинку, особливо нестерилізовані коти, ізолюйте кішку в окремій кімнаті, щоб запобігти небажаним контактам і сутичкам.
  • Переконайтеся в безпеці. Спробуйте створити безпечне та комфортне місце для кота, де він може відчувати себе спокійно. Забезпечте їй доступ до води, їжі та лотка.
  • Іграшки та розваги. Розкладіть в кімнаті іграшки та предмети для розваги, щоб кішка могла відволіктися від своїх інстинктів.
  • Консультація з ветеринаром. Якщо у вас виникають серйозні проблеми з поведінкою або станом кота під час спеки, зверніться до ветеринара. Він може запропонувати додаткові рекомендації.
  • Важливо пам’ятати, що спека є природним явищем для котів, і її не можна повністю придушити. Однак ви можете допомогти своїй кішці пережити цей період спокійно і безпечно за допомогою вищезазначених методів.

Якщо вас цікавить котяча тема, то рекомендуємо прочитати нас матеріал: “Поки нас немає вдома: як кішки переносять розлуку з господарем”.

Навіщо кішки приносять мишей в будинок: 3 причини “дивної” поведінки тварини

Якими хворобами можна заразитися від кішки: топ-5 небезпечних захворювань

Що заспокоює кішку під час тічки

По-перше, це ігрова активність. Грайте з кішкою – щоб відвернути її від тічки і направити енергію в інше русло.

По-друге, подумайте про стерилізацію. Це напевно зможе допомогти в управлінні тічкою і її наслідками.

По-третє, зволоження приміщення. Забезпечте достатнє зволоження в приміщенні, наприклад, за допомогою зволожувача повітря, щоб запобігти пересушування її слизових оболонок і полегшити дихання.

Важливо пам’ятати, що використання народних засобів має бути узгоджено з ветеринаром, щоб упевнитися в їх безпеці та ефективності для кішки. Якщо у вас виникають серйозні турботи щодо тічки кішки, рекомендується звернутися до ветеринара для консультації та подальших рекомендацій.

Які звуки заспокоюють котів під час спеки

Звуки можуть вплинути на стан кішки, в тому числі під час тічки. Наприклад:

Лаунж-мелодії. Музика з повільним темпом і ніжними звуками, наприклад, Класична музика або спеціально створені мелодії для кішок, можуть створювати розслаблюючу атмосферу.

Звуки природи. Записи звуків природи, такі як шум дощу, шум хвиль на пляжі або спів птахів, можуть створювати відчуття безпеки і комфорту.

Білий шум. Монотонні звуки, як білий шум або звук дощу, можуть допомогти затьмарити інші звуки, більш напружені для кота, і заспокоїти його

М’який шепіт. Голосові звуки, такі як м’який шепіт або дбайливе спілкування з кішкою, можуть заспокоювати її і встановлювати контакт.

Пуррінг іншої кішки. Записи звуків муркотіння іншої кішки можуть створити відчуття компанії та комфорту.

Пам’ятайте, що реакція на звуки може відрізнятися у різних кішок, тому рекомендується експериментувати з різними звуками, щоб визначити, що найкращим чином заспокоює саме вашу кішку під час тічки.

Вас можуть зацікавити такі Тексти:

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Про автора

admin administrator