Які професії потрібні у Воронежі

Авторadmin

Які професії потрібні у Воронежі

Готуйся до майбутнього: 15 нових професій, про які ти маєш знати

За останні 100 років прогрес «вбив» 600 професій. Надалі ця тенденція не тільки збережеться, а й прискориться. Деякі дослідження вказують на те, що близько 30-40% робочих процесів уже автоматизовано повністю або частково.

ШІ водить автомобілі, керує дронами, аналізує ДНК, підбирає костюми, пише код, пророкує врожайність, розпізнає об’єкти, емоції та мову. Кількість робочих місць, які він змете до 2030 року, відрізняється у різних прогнозах. Але ці цифри великі та взагалі не тішать око.

То що ж, все пропало? Звісно, ні! У наступне десятиліття з’явиться 180 нових професій, тож ти не залишишся без роботи. У нашій статті розповімо про ці спеціальності та думку шановного чату GPT.

Які професії будуть потрібні в майбутньому

Як ти вже зрозумів, усе не так погано. Але про колишню стабільність, коли можна було з дитинства мріяти стати архітектором, математиком чи пожежником і потім все життя працювати на одному підприємстві доведеться забути. 65% робочих місць для сьогоднішніх школярів ще не створено.

Західні кар’єрні консультанти взагалі радять обирати не спеціальність, а набір навичок і потім його доповнювати. Наприклад, зараз ти вирішив вивчити Python, а потім підеш ще на курси тестування, аналітики, Java чи інших мов програмування в GoIT. Це допоможе тобі залишатися актуальним на ринку праці та змінювати вектор розвитку, коли захочеш.

А тепер, як і обіцяли, ось 15 професій, які знадобляться у найближчому майбутньому:

  • Фахівець зі штучного інтелекту та машинного навчання. Ці технології продовжать розвиватися і будуть потрібні люди, які зможуть їх створювати, підтримувати й застосовувати.
  • Розробник і дизайнер віртуальної реальності. Моделювання віртуальних світів з їхньою архітектурою, природою, транспортом, законами та розвагами для різних цілей. Розробка маршрутів віртуальних подорожей і багато іншого. Це цікаво!
  • Експерт із захисту від кіберзагроз. Він аналізуватиме ризики та складатиме психологічні портрети кіберзлочинців, щоб захищати від них дані та комп’ютерні системи. Подібні вакансії вже існують і їхня кількість продовжить зростати.
  • Робототехнік. Такі фахівці займуться розробкою й програмуванням роботів і автоматизованих систем для різних завдань у медицині, транспорті, промисловості та інших сферах.
  • Молекулярний дієтолог. Він досліджує вплив компонентів їжі на наш обмін речовин, самопочуття та імунну систему. Складає схеми харчування, які ґрунтуються на особливостях метаболізму та генетики, а також уподобаннях кожного клієнта.
  • Інженер з 3D-друку продуктів. Розв’язання проблеми голоду та зменшення забруднення довкілля сільським господарством. А ще у містах із суворим кліматом з’явиться більш різноманітний продуктовий асортимент.
  • Аналітик «розумних» міст. Він опрацьовуватиме дані, зібрані мільйонами датчиків, щоб поліпшити життя містян за допомогою технологій.
  • Дизайнер емоцій. Це фахівець, який використовує контент різного формату, щоб впливати на поведінку людей, викликаючи в них потрібні відчуття. Актуально в політиці, ЗМІ, психології, навчанні, музиці та кіно.
  • Проєктувальник розумних будинків. Такі будинки мають бути ідеально комфортними і потрібно, щоб усе в них працювало як годинник. Повністю автоматизований житловий простір, кожним компонентом якого можна керувати на відстані. Для цієї роботи знадобляться круті навички програмування.
  • Інженер з очищення цифрових даних. Його завдання – знаходити дані, які не використовуються і видаляти їх. Або, наприклад, допомагати людям позбутися незручних фото та застарілих публікацій, замітаючи їхні інформаційні сліди в мережі.
  • Тайм-брокер. Продавець часу різних фрилансерів, які постійно працюють віддалено. Це зручно для кожної зі сторін.
  • Сіті-фермер. Міста перетворяться на сади з рослинами на балконах, терасах, дахах і стінах хмарочосів. Це особливо актуально для густонаселених районів, у яких мало вільної землі.
  • Консультант зі здорової старості. Тривалість нашого життя збільшиться, і така людина допоможе розробити оптимальну систему харчування та фізичних навантажень. Навіщо? Щоб ми добре почувалися та довше зберігали активність навіть у похилому віці.
  • ІТ-медик. Створюватиме й адмініструватиме бази даних пацієнтів. А ще розроблятиме ПЗ для діагностичного та лікувального обладнання.
  • Спеціаліст із перероблення сміття. Люди продукують величезну кількість відходів і з ними потрібно щось робити. Уже зараз ми не справляємося з цим. Проблему мають вирішити треш-інженери. Цікаво, з космічним мотлохом розбиратися теж будуть вони?

Ще з’являться цифрові психологи, генетичні консультанти, дата-детективи, екопроповідники та експерти зі співпраці роботів із людьми. А потім сотні інших професій. Зміни – це завжди трохи лячно, але дуже захопливо. Особливо коли тримаєш руку на пульсі подій і постійно розвиваєшся, а не стоїш із сумним виглядом осторонь.

До речі, якщо замислюєшся про те, щоб стати Python-розробником, але ніяк не можеш наважитися, то зараз саме час записатися на марафон від GoIT. Не бійся майбутнього, а просто до нього готуйся.

Авторитетна думка чату GPT

Хороша новина полягає в тому, що чат GPT чесно-чесно не збирається відбирати в нас роботу. Каже, що ШІ – просто інструмент для автоматизації та поліпшення процесів, який не зможе замінити наші унікальні навички, міжособистісну взаємодію і творчий потенціал. Крім того, потреба в розробниках мобільних застосунків, бізнес-аналітиках і програмістах популярними мовами на кшталт Пайтона і Джави нікуди не зникне.

Щоб забезпечити собі стабільну кар’єру, попри вдосконалення ШІ, чат GPT радить:

  • Вчіться та розвивайтеся. Штучний інтелект може замінити рутинні й повторювані завдання, тому важливо постійно покращувати свої навички та освоювати нові, щоб бути цінним фахівцем.
  • Прокачуйте скіли, які важко замінити. Фокусуйтеся на компетенціях, що вимагають високого рівня творчого мислення та комунікацій, оскільки ці аспекти часто складніше автоматизувати.
  • Ставайте експертом. Зосередьтеся на розвитку експертизи та глибоких знань у своїй сфері. Будьте фахівцем, який може ухвалювати стратегічні рішення і забезпечувати якість, недосяжну для ШІ.
  • Навчіться ефективно працювати з даними. Станьте тямущим аналітиком даних, оскільки вміння аналізувати й інтерпретувати інформацію стає дедалі ціннішим в умовах автоматизації завдань.
  • І знову машинне навчання та штучний інтелект. Не можеш перемогти – очоль. І цим усе сказано. Якщо хочеш спробувати себе в цій ніші, зверни увагу на мову програмування Пайтон.

А ще важливо вміти пристосовуватися до нових умов і розвивати софт скіли. Це може стати твоєю важливою конкурентною перевагою. Коли інші боятимуться, переживатимуть і сумніватимуться в собі, ти швидко розберешся в ситуації та почнеш діяти. І, отже, легко обженеш тих, хто стоїть на місці.

Ким бути: довідник професій

Якщо ви не знаєте, яку професію вибрати, цей розділ — те, що потрібно. Ви дізнаєтеся, які навички потрібні для різних спеціальностей, скільки платять в Україні в залежності від посади та які переваги і недоліки є у різних професій.

Зараз тут 127 професій, список постійно оновлюється.

3D-дизайнер

3D-дизайнер — це фахівець з 3D-графіки. Він вміє зобразити неіснуючий об’єкт так, що ви ніколи не засумніваєтеся в його реальності. Спеціальність 3D-дизайнера об’єднує творчість і технічні навички, її часто включають до переліків професій майбутнього.

Вибір професії – список затребуваних професій

Як визначити найбільш затребувані професії? Чи можна покладатися тільки на опис професії як на відправну точку в рішенні йти вчитися по цій спеціальності? Як вибрати професію, щоб не викинути на вітер 5 років навчання у вузі за фахом? Такі питання задає собі мало не кожен старшокласник і абітурієнт. Дійсно, вибір професії – крок відповідальний. Від того, що ви просто перегляньте список професій, ви навряд чи зможете уберегтися від неправильного вибору. Потрібно не тільки пройти профтестування, а й грунтовно вивчити найбільш затребувані професії майбутнього. У розділі «Каталог професій» кожен абітурієнт знайде найбільш затребувані професії 2009 з описом вимог, обов’язків і навіть місць навчання по професії.

Професії по рубриках

Про автора

admin administrator