Які рослини можна садити поруч із гортензією

Авторadmin

Які рослини можна садити поруч із гортензією

Зміст:

Що посадити поруч з гортензією?

Гарний квітник – це не тільки вдалий підбір рослин за кольором, формою і розміром, але і вміння поєднувати в межах однієї клумби ті культури, які сприятливо впливають один на одного. Гортензія являє собою дуже гарну квітку, але щоб виростити її, необхідно створити оптимальні умови для зростання і розвитку, а також підібрати відповідних сусідів даній культурі.

Зміст матеріалу

  • Гарні варіанти
  • Хвойні
  • Спірея
  • Астильба
  • Злаки
  • Троянди
  • Хоста
  • Інші рослини
  • Що не можна садити?
  • Чи можна посадити поруч гортензії різних видів?

Гарні варіанти

Гортензія являє собою чагарник або деревце, квітуче різними відтінками. Ця рослина дуже приваблива і прикрашає будь-який сад і прибудинкову територію. Вона має й іншу назву – гідрангея. Гортензія з’явилася в Європі в XVI столітті, і на той момент зустрічалися тільки білі і червоні чагарники.

Селекціонери вивели понад 50 різновидів цієї культури, які можуть рости одні на ділянці, сусідити зі своїми іншими різновидами або комбінуватися з рослинами інших видів.

Як і багато красивих культур, гортензія потребує особливих умов зростання для хорошого зростання і розвитку.

  • Наявність відкритого сонця. Вранці і у вечірні години культура любить сонячні промені, а вдень їй необхідна тінь, щоб зберегти свій зовнішній вигляд. Якщо висаджувати чагарники на південній стороні ділянки, то поруч повинні бути деревця або будь-яке інше піднесення, яке в денні години дасть напівтінь гортензії.
  • Відсутність протягів. Гортензію відносять до ніжних культур, які не люблять протягів і погано ростуть на тих ділянках, де часто дують вітру. Якщо немає можливості вибрати тихий простір, необхідно створити штучну перешкоду, яка блокуватиме пориви вітру.
  • Родючий ґрунт. Для хорошого зростання і пишного цвітіння культурі необхідно підготувати м’який і родючий грунт. При кислому і глинистому ґрунті важливо внести необхідні речовини, щоб знизити кислотність, а також додати добрива, зробивши ґрунт поживним.
  • Своєчасний полив. Гортензія – вологолюбна рослина, тому важливо забезпечувати стабільний полив культурі. Вносити рідину потрібно 1-2 рази на тиждень, молоді кущі можна поливати частіше, якщо на вулиці дуже спекотно. Вода повинна бути теплою, її можна залишити на сонці або підігріти іншими способами.
  • Відсутність ґрунтових вод. Гортензія добре росте там, де немає ґрунтових вод або калюж. Вода в таких джерелах має низьку температуру, що погано позначається на нормальному зростанні культури. Найкраще висаджувати кущі на горбиках і височинах, щоб мінімізувати неприємні для них умови проживання.

Як тільки було обрано відповідне місце для висадки, необхідно подбати і про сусідів, які будуть оточувати культуру. З гортензією заметільчастою уживається далеко не кожна рослина, тому важливо знати, що можна розміщувати поруч, а що зашкодить королеві саду. Сусіди гідрангеї повинні бути більш дрібними і з невеликою кореневою системою, не здатною забирати всю «їжу» чагарнику.

Непогано уживаються з культурою і невеликі деревця, особливо ті, що повільно ростуть. Завдяки невисокому темпу зростання вони не відбирають світло у гортензії, але в потрібний момент забезпечують певне затінення і захист від вітру.

Хвойні

Хвойні рослини мають відмінну сумісність з гортензією, завдяки простому догляду і мінімальним вимогам до поливу, підгодівель і світла вони не конкурують з королевою саду, разом з тим прекрасно її відтіняють і служать чудовим фоном. Найкраще садити ту, ялівець і карликові сосни. Хвойні рослини потрібно розміщувати з південного боку клумби, щоб тінь на квітки лягала тільки в обідній час, а в інші години ділянка з гортензіями отримувала максимум сонячного світла. Оптимальною відстанню між садовою культурою і хвойними рослинами є 1,5 метра.

Сусідство зі звичайною еллю буде не найбільш підходящим, так як це високе і розлоге дерево, яке досить швидко росте. Відсутність світла буде гнітити гортензію, і вона не зможе стати красивою і пишноцвітучою рослиною.

Спірея

Спірея – це гарна садова квітка, цвітіння якої починається навесні і триває до середини літа. Гортензія добре поєднується з цією рослиною, так як вона вища, а це означає, що їй буде вистачати сонячних променів, і умови їх зростання дуже схожі. Цвіте гідрангея з другої половини літа до осені, вона разом зі спиреєю в квітнику створює постійно квітучу клумбу, яка радує око весь теплий сезон.

Щоб обидві культури гарантовано розвивалися і мали красивий зовнішній вигляд, варто висаджувати їх на невеликій відстані один від одного, щоб не було сильного затінення однієї рослини іншим.

Астильба

Ще одним хорошим компаньйоном для гортензії на клумбах буде астильба. Ця культура воліє ті ж умови зростання, крім того, вона легко переносить затемнення і не буде страждати від нестачі сонячних променів, якщо її буде затіняти гідрангея. Обидві культури можуть цвісти тривалий час, вкрала околиці красивими квітками. Відтінок суцвіть може змінюватися залежно від того, наскільки кислим буде ґрунт. Якщо ґрунт кислий, то колір пелюсток стане яскраво-фіолетовим, якщо в ґрунт внести лузик, то забарвлення зміниться на світло-рожевий.

Завдяки різній формі суцвіттів зайнятий простір виходить цікавим і яскравим. Використовувати таке поєднання рослин можна і на клумбах, і в саду, і в якості живої огорожі.

Злаки

Щоб урізноманітнити клумбу з гортензіями, можна висадити поруч з ними декоративні злакові культури. Завдяки красивому зовнішньому вигляду листя і стеблів вони доповнюють основну рослину, при цьому абсолютно не заважаючи їй повноцінно рости і розвиватися. Злаки можуть існувати в будь-яких умовах, для них немає якихось особливих вимог, головне, щоб ґрунт не дуже сильно заливався, не було заболоченості. Цвітіння у злакових культур практично непомітне, тому воно не буде заважати, затіняти або перекривати колір гортензії.

Біля гідрангеї можна садити такі види культур:

  • сизу вівсянку;
  • цибулинний райграс;
  • дернисту щучку;
  • просо;
  • міскантус та ін.

У поєднанні зі злаковими культурами гідрангея отримує відмінний фон, на якому рослина виглядає ще більш красивим, пишним і ефектно квітучим.

Троянди

Кущі гортензії і троянд мають багато шанувальників, тому багато хто бажає мати обидві рослини у себе в саду. Поєднання даних культур можливе, проте важливо створити відповідні умови для кожної з них. Троянди і гідрангея являють собою досить рослі чагарники, тому їх не можна розміщувати дуже близько, інакше одна рослина буде затінювати і забивати інше. Умови поливу і підживлень також мають свої відмінності. Щоб забезпечити хороший ріст і буйне цвітіння, необхідно чітко знати, коли і як поливати обидві культури, які підживлення вносити і коли.

Якщо троянду і гортензію висадити на достатній відстані, дати їм хороший доступ до сонця, забезпечити своєчасний полив і наявність необхідних добрив, то обидві рослини будуть радувати пишною зеленню і красивими кольорами довгий час.

Хоста

Однією з найбільш цікавих рослин, яка добре поєднується з гортензією, є хоста. Це культура, яка воліє точно такі ж умови зростання, як і гідрангея, тому вона не буде відчувати ніяких проблем, перебуваючи з нею поруч. Хоста добре росте в тіні, тому затінення основною рослиною для неї не стане проблемою.

Завдяки краплевидним листкам хости клумба набуває оригінального зовнішнього вигляду, а незвичайне забарвлення гарантує велику кількість фарб. Хоста і гідрангея відмінно поєднуються один з одним і чудово виглядають разом в саду.

Інші рослини

Крім вищевказаних культур, є ще й інші рослини, які можна розташовувати поруч і недалеко від гортензії. Хорошими напарниками гідрангеї є плодові дерева. Сусідство з яблункою принесе бажане затінення в полуденні години і захист від протягів, головне – висадити дерево з південного боку від чагарнику. Оптимальною відстанню будь-яких дерев від гортензії є 1,5 метра і більше.

Хорошим компаньйоном для гідрангеї є бузок, ці культури дуже схожі за розміром і типом цвітіння, тільки остання зацвітає навесні, а гортензія – влітку. Таке поєднання дозволяє отримати вічноцвітучий сад. Можна підібрати різновиди, які схожі за забарвленням або, навпаки, ті, що контрастують один з одним.

Крім дерев і високих чагарників, біля гортензії добре виглядає ялівець. Це зелена низькоросла рослина, яка не має квіток, але чудово доповнює гідрангею.

Крім цього, є ще цілий ряд культур, які добре уживаються з гортензією, до них ставляться:

  • жасмин;
  • піони;
  • лаванда;
  • лілії;
  • клематис;
  • рододендрон;
  • флокси;
  • іриси, але тільки через рік після висадки гортензії, щоб ґрунт не був перезволоженим;
  • смородина і дерен, але на певній відстані, щоб одна культура не забивала іншу;
  • скумпія шкіряна, висаджується недалеко від гортензії, відрізняється кольором листя, служить відмінним фоном і дозволяє урізноманітнити сад.

Всі низькорослі квіти, яким підходять умови виростання гортензії, будуть хорошими сусідами для неї. Буйство фарб, різноманітність листя, суцвітей, розмірів рослин дозволяють створити оригінальну і незвичайну клумбу. Сусідство з чагарниками також доречне, але тут важливо створювати якийсь простір для кожної з рослин, щоб вони не змагалися за вологу, світло і добрива. Низькорослі деревця також можна розміщувати біля гортензій, сусідство з яблункою, березою і подібними культурами піде розглянутому квітці лише на користь, головне, щоб кожен представник флори був висаджений на своє місце.

Що не можна садити?

Культури, які не дають гортензії отримувати достатньо світла, води і корисних компонентів, є небажаними для розміщення біля неї. До найбільш невідповідних культур належать нижчеперелічені.

  • Високорослі дерева, які сильно затіняють територію, не дозволяючи нормально розвиватися гідрангеї, крім того, вони мають величезне коріння, яке забирає корисні речовини і вологу з прилеглих територій.
  • Культури, що ростуть у кислому і сильнощілинному ґрунті. Ці умови абсолютно не підходять для гортензії.
  • Рослини, які потребують щоденного поливу, що створює застій вологи в ґрунті, який абсолютно не підходить гідрангеї.
  • Акація – це дерево виділяє речовини, які погано позначаються на нормальному зростанні і розвитку гортензії.
  • Наявність цибулі, часнику та будь-яких їхніх видів є неприпустимою для гідрангеї, оскільки ці культури для неї токсичні.

Будь-яка культура, яка може змагатися з гортензією за відповідні умови існування, буде небажаним сусідом, особливо якщо вона висаджена занадто близько до кущу. При дотриманні всіх норм догляду і розташування сусідніх рослин можна отримати красивий і буйно квітучий сад. Якщо порушити ці умови, то всі рослини будуть дрібними і бляклими.

Чи можна посадити поруч гортензії різних видів?

Гортензії всіх видів мають схожі переваги у догляді, тому їх можна без проблем садити один біля одного. Завдяки наявності великої кількості сортів, що відрізняються розміром кущів, кольором суцвітей і термінами цвітіння, можна створити сад, який буде радувати буйством фарб весь теплий сезон.

Щоб рослини добре себе почували, необхідно залишати між ними відстань мінімум в 1,5 метра, а для кущів об’ємніше і того більше. Різні сорти мають різну стійкість до морозів, тому важливо знати, які кущі вкривати на зиму, а які витримають температуру до -10-15 ст.1.

Якщо на ділянці всі культури перемішані, то вкривати варто все, щоб всі рослини благополучно перезимували і порадували хорошим зростом і красивим цвітінням у майбутньому.

Із чим поєднується гортензія, де краще садити? Сусіди по клумбі та квіткові композиції з різних сортів

Якщо вважати троянду королевою квітів, то гортензія, безперечно – це душа саду. Висока декоративність цієї рослини допомагає їй завжди знайти містечко і в серці садівника, і на будь-якій ділянці. Конусоподібні або кулясті суцвіття гортензії (гідрангеї) в обрамленні великого листя можуть тішити її власників аж до настання холодів. Тим відповідальніше потрібно підходити до питання вибору сусідів для цієї рослини.

З чим поєднується гортензія?

При виборі гортензії як прикраси саду виникає закономірне питання, з якими квітами її можна поєднувати. Адже важливим є не тільки красивий зовнішній вигляд композиції, але й комфорт рослин, що знаходяться в сусідстві один з одним. Великим плюсом є те, що гортензія добре сусідить з більшістю садових рослин. Відмінним вибором стануть:

  • Невисокі дерева;
  • Чагарники;
  • Хвойні культури;
  • Трав’янисті рослини.

Великий вибір колірних варіантів дає можливість розгулятися фантазії та відчути себе справжнім дизайнером.

Гортензія може бути від білої до яскраво-фіолетової, від блакитної до фіолетової, може переходити від одного кольору до іншого на одному кущі.

Сусіди для древоподібного виду гортензії

Цей вид рослини може сягати висоти до 3 метрів. Він відрізняється суцвіттями круглої форми з діаметром близько 10-15 см. Найпопулярнішим сортом цього виду є Аннабель. Для сусідства слід вибирати рослини з менш ефектним зовнішнім виглядом, щоб не перевантажити композицію.

Добре підійдуть до деревоподібної гортензії:

  • Хоста;
  • Астильби;
  • Астранція;
  • Очитки;
  • Аконіт;
  • Хуртовинні флокси;
  • Мордовник.

Чагарник у цьому випадку найкраще висаджувати позаду або в центрі композиції, щоб її стовбур прикрити дрібнішими рослинами.

Для метельчатої гортензії

Такий різновид відрізняється суцвіттями, що мають форму конуса. Вони не такі пишні, як у деревоподібної гортензії, а заввишки рослина досягає не більше 1,5 метрів. Добре садити цей вид з наступними садовими культурами:

  • Кущові троянди;
  • Лілії;
  • Дельфініуми;
  • Багатоколісники;
  • Хуртовинні флокси;
  • Анемони осінні;
  • Клематис.

Ворота гортензія може служити не тільки в композиції з іншими рослинами. Вона чудово виглядає як живоплот для поділу зон у саду.

Чи поєднується гортензія з туєю?

Дуже гармонійно поєднується гортензія з туєю. Ці дві рослини доповнюють одна одну як у композиціях, якщо посадити ту позаду гортензії, так і в живоплоті, якщо чергувати їх один з одним.

Єдине правило, яке варто враховувати, якщо захотілося посадити поряд ці дві культури, це дотримання дистанції. Згодом туя сильно розростеться і може заважати гілкам гортензії. Тому садити їх слід з відривом щонайменше 1,5 метрів.

Чи росте гортензія поруч із хвойними?

Як сусіди відмінним вибором стануть хвойні чагарники. Справа не лише у зовнішньому вигляді, а й у тому, що кора хвойних культур окислює ґрунт. Це сприятливо позначається на стані гортензій. Вона починає густіше і яскравіше цвісти. Рекомендується поєднувати високі сорти хвойних та невисокі різновиди гортензій, оскільки останні люблять півтінь.

Квіткові композиції гортензії з ялівцем

Безліч різновидів ялівцю дозволяє створювати велику кількість квіткових композицій із гортензією. Ландшафтні дизайнери рекомендують поєднувати сорти, різні за висотою, що додасть клумбі гармонійності. Яскраво-зелене листя ялівцю вигідно відтіняє мальовничі суцвіття гортензії. Міксом з цих рослин можна красиво прикрасити не тільки клумбу, але і зону альтанки або огорожу.

Гортензія у ландшафтному дизайні вашого саду

Дуже важливо знайти оптимальне місце для гортензії з урахуванням її потреб та можливостей ділянки. Гортензія любить півтінь, але дорослий чагарник може добре переносити тривале перебування на сонці, якщо забезпечити йому регулярний та рясний полив. А вже попити ця рослина любить, не дарма її латинська назва гідрангея перекладається як «посудину з водою»!

Ще одна примха гортензії не можна не враховувати: вона віддає перевагу кислому грунту. А це означає, що у кампанію до неї слід набирати рослини з аналогічними потребами. Тільки в цьому випадку сусідство не буде обтяжливим. Рослини, немов квіти в букеті, зможуть не лише доповнити, а й відтінити одна одну.

У нашій країні найчастіше вирощують 3 із 70 існуючих різновидів гортензії:

  • Хуртовина;
  • Деревоподібна (дика або гладка);
  • Садова або крупнолиста.

Кожен різновид має власні характеристики, які теж слід враховувати, щоб рослина якомога органічніше вписалася у відведений їй простір.

Що посадити під чагарником гортензії на клумбі?

У клумбі гортензія найчастіше займає центр композиції. Тому в сусідство до неї варто вибирати менш яскраві та невисокі садові культури. Добре почуватимуться під пишними гілками чагарника рослини, які не люблять пряме сонячне світло і віддають перевагу вологому грунту. Для цього якнайкраще підійдуть плющ, барвінки.

Якщо гортензія висока, можна посадити під неї кущі м’яти і меліси, щоб прикрити стовбур. Залежно від кольору гортензії, можна спробувати посадити її з такими чагарниками як:

Сусіди гортензії по клумбі

Найкраще поряд з гортензією почуватимуться квіти, які так само люблять кислий ґрунт. До таких видів належать:

  • Люпин;
  • Півонії;
  • Троянди;
  • Гвоздика;
  • Цинії;
  • Хризантеми;
  • Кассіопея;
  • Рододендрон;
  • Лілії;
  • Айстри;
  • Кизильник.

Дизайнери рекомендують уникати сусідства з червоними, жовтими або оранжевими квітами, оскільки суцвіття гортензії зазвичай мають холодні відтінки. Таке поєднання створить дисгармонію у композиції.

Тандем гортензії з хризантемами

Тандем цих рослин допоможе продовжити термін цвітіння клумби. Але для цього слід вибирати пізні сорти хризантем, щоб вони починали цвісти безпосередньо після того, як відцвітуть гортензії. Також, щоб гілки чагарника не здавались надто похмурими після сезону цвітіння, ці дві рослини варто висаджувати по черзі один з одним і вибирати сорти приблизно однієї висоти.

Гортензія з баданом

Якщо ви хочете насолоджуватися красою свого квітника вже на початку весни, вибирайте поєднання бадану та гортензії. Перший починає зацвітати вже у квітні чи на початку травня. Таким чином, схема бадан-гортензія-хризантеми допоможе клумбі залишатися квітучою три сезони на рік.

Загальні правила розташування спіреї

Рід Spiraea (інша, народна назва – таволга) налічує приблизно 100 видів. Це декоративні літньоквітні листопадні чагарники сімейства Рожевих. Вони невибагливі у догляді та добре пристосовані до наших кліматичних умов. А садівники та дизайнери люблять їх саджати через гарне листя, рясні та тривалі цвітіння.

Щоб спірея тішила своїм виглядом тривалий період, потрібно знати основні засади її посадки:

  1. Висаджувати можна як навесні (до початку вегетаційного періоду), так і в середині осені (перша декада жовтня);
  2. Місце для квітника з цією рослиною варто вибирати досить освітлене, яке прогрівається сонячним промінням (варто враховувати, що чагарник утворює потужну прикореневу поросль);
  3. Грунт повинен бути родючим (карликові спіреї люблять кам’янистий ґрунт);
  4. У періоди посухи кущі потрібно поливати 2 рази на місяць, з розрахунку 2 цебра води під одну рослину;
  5. Грунт у прикореневій колі повинен бути пухкий, щоб надходив кисень (з цим допоможе мульчування грунту під кущем шаром тирси, соломи тощо.);
  6. Бур’яни потрібно своєчасно прибирати (їх можна залишати під кущем, для додаткового шару, що мульчує);
  7. При суворих зимах, із малою кількістю снігу, кореневу систему варто захистити (для цього насипають шар листя, соломи або торфу близько 20 см);
  8. Спірея любить підживлення (першу, з мінеральним комплексом, проводять навесні після обрізки; другу – у середині літа, удобрюють розчином коров’яку з додаванням суперфосфату);
  9. Кущам потрібна як формуюча, так і санітарна обрізка (першу проводять при необхідності, наступну — навесні).

Правильне місце посадки можна визначити за кольором листової пластини: із зеленим листям краще висаджувати в тіні (достатньо 2-3 годин потрапляння сонячного світла), з яскравим та різнобарвним забарвленням – на освітленій ділянці. Дотримуючись цих нескладних правил догляду ви отримаєте максимальний ефект від спіреї.

Чи знаєте ви? Початком історії виникнення ландшафтного дизайну вважають ІХ століття до н. е., коли було створено одне із семи чудес світу, «Сади Семіраміди» у Вавилоні.

Композиція з різних сортів гортензії

Ідея посадити в одній квітковій композиції різні сорти гортензій дуже гарна. Такий варіант якнайкраще підійде для створення живоплоту, а також як оформлення стежки, штучного ставка або зони відпочинку. Щоб клумба вийшла максимально ефектною та комфортною для рослин, необхідно дотримуватися кількох правил:

  1. Садити чагарники слід з відривом 1-1,5 метрів один від одного. Згодом гортензія розростеться і вимагатиме багато простору;
  2. При виборі сортів варто враховувати їхню морозостійкість. Одні види гортензій добре переносять зими, інші необхідно утеплювати або пересаджувати у великі горщики на веранду в холодну пору року;
  3. Найкраще виглядають однотонні квіти гортензій разом, наприклад, білі або рожеві. Якщо хочеться створити композицію у витонченому стилі, то не варто змішувати різні відтінки.

Варто пам’ятати, що ця садова культура потребує підживлення.

Щоб суцвіття та листя були пишними та яскравими, необхідно раз на два тижні окислювати ґрунт сульфатом алюмінію або корою хвойних дерев.

Приклади міксбордерів

  • Жовто-жовтогаряча палітра: арніка, безсмертник піщаний, тирлич жовтий, оман високий, звіробій продірявлений, перстач прямостоячий, первоцвіт весняний;
  • Синя гама: барвінок малий, ісоп лікарський, лаванда вузьколиста, м’ята перцева, шавлія лікарська;
  • Рожево-лілова гама: бадан товстолисний, волошка синя, материнка звичайна, кровохлібка лікарська, мальва лісова, собача кропива, чебрець повзучий, шипшина зморшкувата;
  • Білі: змієголовник молдавський, клопогон, маргаритка, меліса лікарська, таволга в’язолиста, чорнушка дамаська.

Розташовується на деякій відстані від груп дерев та чагарників. Використовують лучні квіти – дзвіночки, рудбекію, деревій, дербенник. В асортимент вводять квітучі однорічники для створення яскравих акцентів – левовий зів, петунії, агератум, лобулярія.

Уздовж паркану висаджений чагарник, поруч вузька смужка землі, частково затінена. На тінистій ділянці висаджені хости, бадан, тіарка, астильби – рослини з мальовничо забарвленим листям. На передньому, краще освітленому плані ростуть петунії, агератум, флокси. У наступному ярусі розміщуються запашні однорічники – левкоі та лобулярії.

Міксбордер зберігає декоративність протягом усього року. Навесні гарне цвітіння мають деякі породи дерев – яблуня, вишня, слива. Навіть голки хвойних дерев забарвлені різноманітно.

Хвоя та верес

Компактні форми хвойних і вересових дерев, які розміщені в тінистому місці, становлять основу. Доповнюють композицію трав’янисті багаторічники. Ґрунтопокривні рослини завершують структуру квітника. Такі міксбордери потребують добре дренованих ґрунтів. Мульчують сосновими або ялиновими голками.

Вдалі місця для посадки чагарника гортензії

Гортензія не потребує особливого догляду, достатньо вибрати гарне місце для посадки та проводити систематичні полив та підгодовку. Як вибрати місце для чагарника:

  1. Ділянка, де садитиметься рослина, має бути просторою;
  2. Грунт повинен бути достатньо зволоженим, але не із застійною водою. Для цього до нього додається дренаж або хвойні голки;
  3. На гортензію не повинно потрапляти прямих сонячних променів, але повної тіні теж варто уникати. Ідеальна буде місцевість із розсіяним сонячним світлом;
  4. Грунт, куди садять чагарник, повинен бути пухким і не містити вапна. Чудово підійде збагачена перегноєм земля;
  5. Також гортензію слід захистити від сильного вітру.

Поради щодо догляду за гортензією

Гарні та охайні ділянки завжди привертають увагу оточуючих, а також є справжньою окрасою території. У дачників і садівників є певні правила догляду, які полягають у наступних діях:

  • Обрізання. Полягає у видаленні відмерлих і пошкоджених гілок чи стовбурів;
  • Мульчування. Розподіл навколо рослин органічного матеріалу як пухкого шару;
  • Розпушування. Спушування ґрунту в області кореневої системи;
  • Підживлення. Підгодовування ґрунту спеціальними речовинами, що сприяють повноцінному їх зростанню та розвитку;
  • Укриття. Захист рослин від заморозків за допомогою спеціально призначених для цього матеріалів;
  • Підв’язування. Виготовляється для надання рослинам гарної форми та зміцнення гілок;
  • Полив. Створення необхідного рівня вологи.

Де не можна садити гортензію?

  • Садити чагарник не варто у сильній тіні, повна відсутність сонячного світла не дасть повноцінно сформуватися брунькам;
  • Якщо гортензія зростатиме під відкритим сонцем, це призведе до передчасного відцвітання;
  • Якщо посадити гортензію в болотистій місцевості, це призведе до загнивання коренів. Рослина постійно хворітиме і швидше загине.

Гортензія стане витонченою та ефектною прикрасою будь-якого саду. Вона поєднується з багатьма рослинами і проста у догляді. Посадивши на своїй ділянці композицію із цим чагарником, ви створите собі святковий настрій на кожен день.

Оформлення зони відпочинку деревоподібною гортензією

Цей чагарник і без підтримки інших рослин прикрасить будь-яку частину вашого саду в такому собі монохромному вишуканому стилі. Правда, на відміну від хуртовистих, кущі деревоподібної гортензії не бувають настільки високими, тому фоном може служити як стіна будівлі або паркан, якщо вони виглядають привабливо, або ж стрункі ряди туй, як варіант.

Про автора

Молодий, але досвідчений агроном із багаторічним досвідом у сфері сільського господарства. Моє захоплення роботою з землею та рослинами почалося ще з дитинства, коли я допомагав на сімейній фермі. За ці роки я накопичив велику кількість знань та практичних навичок якими хочу поділитись із своєю аудиторією.
Запрошую вас читати мої статті та використовувати ці знання для розвитку вашого господарства.

Про автора

admin administrator