Які томати сіяти раніше

Авторadmin

Які томати сіяти раніше

Суперранні помідори: які сорти обрати, щоб швидко отримати урожай

Томати в Україні вирощують практично на кожній грядці. Однак не всі дачники готові чекати до кінця літа, щоб поласувати свіжими овочами, тому на допомогу приходять суперранні сорти.

Ранні помідори не вирізняються насиченим смаком та ароматом, бо їх головна перевага – це швидкий ріст. Але мати дещо кислуватий врожай краще, ніж не мати ніякий, тому Флористікс Інфо поділився добіркою суперранніх сортів томатів.

Якщо вирощувати такі рослини розсадним способом, то вони почнуть давати плоди ще до початку літа.

При виборі та купівлі насіння, врахуйте, що характеристики типу “ранньостиглий” або “середньостиглий”, що вказані на пакуванні, не завжди відповідають дійсності.

Ультраранні детермінантні (низькорослі) томати

Варто вирощувати цей сорт томатів під плівковим покриттям. Термін вегетації культури зазвичай 90-95 днів, але на плоди можна очікувати вже в кінці травня.

Томати Наміб можна сіяти у відкритий ґрунт, але якщо використовувати розсадний метод, ви можете отримати плоди вже на початку червня.

Томати Дональд зазвичай дозріває протягом 80-95 днів, але якщо посадити розсаду у відкритий ґрунт в першій декаді квітня, то отримаєте врожай до кінця травня.

Цей сорт доволі стійкий до хвороб, тому з ним ви легко отримаєте ранній і рясний врожай. Він підходить як для відкритого ґрунту, так і для плівкових теплиць.

Ультраранні індетермінантні (високорослі) томати

Якщо вирощувати цей сорт у теплиці, то помідори починають дозрівати вже на сімдесят п’ятий день з дня появи сходів. Це приблизно кінець травня або початок червня.

Цей сорт дозріває пізніше, ніж попередній, але приблизно через 45-50 діб після висадки розсади ви можете розраховувати на перший урожай.

Раніше OBOZ.UA розповідав про те, які багаторічники сіють у саду у березні.

Підписуйтесь на канали OBOZ.UA в Telegram і Viber, щоб бути в курсі останніх подій.

Коли ж сіяти томати на розсаду, і чим добрий посів у касети?

Автор: Тетяна О. https://floristics.info/ua/index.php?option=com_contact&view=contact&id=24 Правки: 10 червня 2023 Перша редакція: 11 лютого 2022 Редактор: Олена Н. https://floristics.info/en/?option=com_contact&view=contact&id=21 🕒 2 хвилини 👀 16373 рази 💬 1 коментар

Здрастуйте, дорогі друзі!
На календарі друга декада лютого, і я розпочинаю посів томатів на розсаду. Живу я в центральній Україні, на Дніпровщині, і всі свої овочі я вирощую у відкритому ґрунті без будь-яких укриттів.

Коли потрібно сіяти томати на розсаду

Висівати на розсаду з середини лютого я, зазвичай, починаю високорослі пізньостиглі та середньостиглі сорти, щоб якомога раніше отримати з них урожай, а ранні сорти помідорів можна сіяти і пізніше – з кінця лютого, протягом усього березня до кінця першої декади квітня.

Підготовка касет до посіву

Цього року я почну з того, що посію кілька сортів томатів до касет з об’ємом секцій 200 мл. У дні кожної секції вже зроблені дренажні отвори. Касета встановлюється в лоток, куди стікатиме зайва вода після поливу. Щоб ґрунт не висипався в лоток через дренажні отвори, я постелю на дно кожної секції по невеликому клаптику туалетного паперу, який при поливі розсади фільтруватиме від бруду воду, що витікає.

Після заповнення всіх заглиблень касети магазинним розсадним ґрунтом з кислотністю 5,5-6,0 pH, поверхню потрібно злегка ущільнити так, щоб між нею і верхнім краєм секцій залишився простір заввишки близько 2 см. Сорти томатів я сіятиму в ряд, а щоб знати, в якому ряду який сорт, на кожній крайній секції я наклеїла клаптик малярного скотчу з назвою сорту. Зазначила я і дату посіву.

Посів насіння помідорів

Перед посівом я проливаю ґрунт у касеті теплою відстояною водою, розкладаю по 5 насінин в кожну комірку, присипаю їх шаром сухого ґрунту товщиною 1-1,5 см і злегка ущільнюю його, щоб насіння щільніше прилягало до землі. Тепер потрібно зволожити верхній шар ґрунту та накрити касету плівкою, щоб волога не випаровувалась якомога довше.

Умови проростання насіння

Найкраще помідори проростають при температурі 23-27⁰C. Я триматиму касети на столі, поблизу батареї опалення.

Як тільки почнуть з’являтися перші петельки сходів, плівку потрібно прибрати, а касету переставити на підвіконня, де температура повітря дещо нижча: зниження температури та гарне освітлення дозволить запобігти витягуванню сіянців.

Однак природного світла цієї пори рослинам все одно недостатньо, тому над сходами потрібно обов’язково встановити лампу для додаткового підсвічення: розсаді потрібен 12-годинний світловий день.

Коли на сіянцях сформується по 2-3 справжніх листочки, я розсаджу їх по окремих стаканчиках, в яких вони будуть рости до пересадки в ґрунт.

Ну ось і вся наука. Як бачите, нічого складного. Бажаю всім міцної розсади та багатих врожаїв.

Про автора

admin administrator