Які види є трансформаторних підстанцій

Авторadmin

Які види є трансформаторних підстанцій

Види комплектних трансформаторних підстанцій

Комплектна трансформаторна підстанція – це комплекс пристроїв, який призначений для прийому, перетворення напруги і розподілу електричного струму змінної частоти в енергосистемах житлових і промислових об’єктів. КТП складається з силового трансформатора (Одного або декількох), розподільного пристрою, керуючих і захисних пристроїв і допоміжних споруд.

За способом перетворення електроенергії КТП бувають:

  • понижуючі – перетворюють електричний струм від більш високих значень напруги в низькі;
  • підвищують – приймають електроенергію струму низької напруги і перетворять його до більшої величини.

За охопленням об’єктів, які КТП забезпечує електроенергією, виділяють:

  • локальні КТП – перетворять струм в енергосистемі одного або декількох великих прилеглих об’єктів. Наприклад, в парку атракціонів;
  • місцеві КТП – перетворять напругу струму для подальшого споживання в межах одного мікрорайону;
  • районні КТП – здатні перетворити електроенергію для всього населеного пункту.

За способом монтажу виділяють:

  • КТП столбового типу – монтуються безпосередньо на лінію електропередач;
  • щоглові КТП – встановлюється на спеціальних опорах. Вони широко використовуються на залізничних шляхах. Завдяки розташуванню на висоті доступ сторонніх осіб до обладнання зведений до мінімуму;
  • кіоскових КТП – можуть монтуватися як на стовпах (на висоті до 6 м), так і на фундаменті.

По розташуванню щодо споживачів КТП бувають:

  • зовнішньої установки – до них відносяться КТП кіоскового типу. Часто використовуються на підприємствах газової промисловості;
  • внутрішньої установки. Вони можуть розташовуватися в прибудові, вбудовуватися в контур самого об’єкта-споживача або розташовуватися усередині будівлі (наприклад, цехові КТП).

Якщо ви задалися питанням вибору трансформаторної підстанції, то не нехтуйте консультацією фахівця. КТП – це дороге обладнання, яке при правильному виборі, професійній установці і якісному обслуговуванні прослужить вам не один рік.

Перш ніж звернутися в організацію , Яка займається реалізацією трансформаторних підстанцій, визначте для себе кілька моментів: яке завдання має виконувати обладнання і де ви його будете встановлювати. Крім того, повідомте менеджеру, скільки споживачів і якого роду буде живити електроенергією ваша підстанція.

Додано: 27.02.2017 12:32:44

Які види є трансформаторних підстанцій

Трьохтрансформаторні підстанції використовуються рідко, як вимушене рішення, при реконструкції, розширенні підстанції, при системі роздільного живлення силової і освітлювальної мережі, при живленні резкопеременных навантажень.

Однотрансформаторні ТП 6-10/0,4 кВ застосовуються при живленні електроприймачів, що допускають перерву електропостачання на деякий час, але не більше 1 доби, необхідний для ремонту або заміни пошкодженого елементу (живлення електроприймачів III категорії), а також для живлення електроприймачів II категорії, за умови резервування потужності по перемичках на вторинній напрузі або за наявності складського резерву трансформаторів. Трансформаторные подстанции в системах электроснабжения

Однотрансформаторні ТП вигідні ще і в тому відношенні, що якщо робота підприємства супроводжується періодами малих навантажень, то можна за рахунок наявності перемичок між трансформаторними підстанціями на вторинній напрузі відключати частину трансформаторів, створюючи цим економічно доцільний режим роботи трансформаторів.

Під економічним режимом роботи трансформаторів розуміється режим, який забезпечує мінімальні втрати потужності в трансформаторах. В даному випадку вирішується завдання вибору оптимальної кількості працюючих трансформаторів.

Такі трансформаторні підстанції можуть бути економічні і в плані максимального наближення напруги 6-10 кВ до електроприймачів, зменшуючи протяжність мереж до 1 кВ за рахунок децентралізації трансформації електричної енергії. В цьому випадку питання вирішується на користь застосування двох однотрансформаторних в порівнянні з однією двохтрансформаторною підстанцією.

Двохтрансформаторні ТП застосовуються при переважанні електроприймачів I і II категорій. При цьому потужність трансформаторів обирається такою, щоб при виході з роботи одного, інший трансформатор з урахуванням допустимого перевантаження перейняв би на себе навантаження усіх споживачів (у цій ситуації можливо тимчасово відключити електроприймачі III категорії). Такі підстанції бажані і незалежно від категорії споживачів за наявності нерівномірного добового або річного графіку навантаження. У цих випадках вигідно змінювати приєднану потужність трансформаторів, наприклад, за наявності сезонних навантажень, одне або двозмінної роботи зі значним завантаженням змін, що розрізняється. Области применения одно- и двухтрансформаторных подстанций

Електропостачання населеного пункту, мікрорайону міста, цеху, групи цехів або усього підприємства може бути забезпечено від однієї або декількох трансформаторних підстанцій. Доцільність споруди одно- або двохтрансформаторних підстанцій визначається в результаті техніко-економічного порівняння декількох варіантів схем електропостачання. Критерієм вибору варіанту є мінімум приведених витрат на спорудження системи електропостачання. Порівнювані варіанти повинні забезпечувати необхідний рівень надійності електропостачання.

Области применения одно- и двухтрансформаторных подстанцийУ системах електропостачання промислових підприємств найбільше застосування знайшли наступні одиничні потужності трансформаторів : 630, 1000, 1600 кВ×А, в електричних мережах міст – 400, 630 кВ×А. Практика проектування і експлуатації показала необхідність застосування однотипних трансформаторів однакової потужності, оскільки різноманітність їх створює незручності в обслуговуванні і викликає додаткові витрати на ремонт. Вибір потужності трансформаторів трансформаторних підстанцій

У загальному випадку вибір потужності трансформаторів виконується на підставі наступних основних початкових даних: розрахункового навантаження об’єкту електропостачання, тривалості максимуму навантаження, темпів росту навантажень, вартості електроенергії, здатності навантаження трансформаторів і їх економічного завантаження.

Основним критерієм вибору одиничної потужності трансформаторів є, як і при виборі кількості трансформаторів, мінімум приведених витрат, отриманий на основі техніко-економічного порівняння варіантів.

Орієнтовно вибір одиничної потужності трансформаторів може виконуватися по питомій щільності розрахункового навантаження (кВ×А/м2) і повного розрахункового навантаження об’єкту (кВ×А).

При питомій щільності навантаження до 0,2 кВ×А/м2 і сумарному навантаженню до 3000 кВ×А доцільно застосовувати трансформатори 400; 630; 1000 кВА з вторинною напругою 0,4/0,23 кВ. При питомій щільності і сумарного навантаження вище вказаних значень більш економічні трансформатори потужністю 1600 і 2500 кВА.

Проте ці рекомендації не є досить обгрунтованими в наслідкок швидкозмінюваних цін на електроустаткування і зокрема ТП.

У проектній практиці трансформатори трансформаторних підстанцій часто вибирають по розрахунковому навантаженню об’єкту і рекомендованим коефіцієнтам економічного завантаження трансформаторів Кзэ = Sр / Sн.т., відповідно до даних таблиці.

Рекомендовані коефіцієнти завантаження трансформаторів цехових ТП

Коефіцієнт завантаження трансформатора

Вид трансформаторної підстанції і характер навантаження

Двохтрансформаторні ТП з переважаючим навантаженням I категорії

Про автора

admin administrator