Які загальні ознаки характерні для мохів

Авторadmin

Які загальні ознаки характерні для мохів

Це рослини, які не мають коренів. У мохів немає провідної тканини, вони не можуть проводити воду і поживні речовини на велику відстань, тому вони невеликого розміру. Багато видів цих рослин можуть висихати і швидко відновлювати свою життєдіяльність після отримання вологи.

Мохи (Bryophyta) — це вищі безсудинні спорові рослини. У життєвому циклі фаза гаметофіту переважає над спорофітом. Переважно багаторічні рослини, що характеризуються життєвими формами (дернинки, килими, подушки, віяла, плетиво).

Рослина моху складається з єдиного нерозгалуженого стебла, густо вкритого спірально розміщеними листками. На верхній частині, на яку потрапляє світло, стебло та листки зелені, на нижній – жовто-бурі.

Мохоподібні – вічнозелені, найменші за розмірами вищі спорові рослини; Мохоподібні – листостеблові рослини у яких відсутні корені; Розмножуються мохи нестатево (спорами), статево (гаметами), вегетативно (частинами пагона); У життєвому циклі мохів чергуються 2 покоління: нестатеве – спорофіт і статеве – гаметофіт.

Особливості будови мохів: Мох має вигляд листкоподібної сланіЛисткостебловий мох. Серед мохів є види, тіло яких не поділене на стебло і листки – слань або талом, а є листкостеблові. Ризоїди – примітивні утвори у вигляді ниток, якими мохи прикріплюються і всмоктують поживні речовини.

Мохи розмножуються статево та нестатево. Нестатеве розмноження здійснюється спорами, тому їх відносять до вищих спорових рослин. Статеве розмноження мохів здійснюється за допомогою гамет, запліднення яких відбувається лише у водному середовищі.





Мохи (Bryophyta) — це вищі безсудинні спорові рослини. У життєвому циклі фаза гаметофіту переважає над спорофітом. Переважно багаторічні рослини, що характеризуються життєвими формами (дернинки, килими, подушки, віяла, плетиво). Відомо понад 24 тис. видів на всій Земній кулі. …

Про автора

admin administrator