Яким має бути вольєр для лабрадора

Авторadmin

Яким має бути вольєр для лабрадора

Поради по правильному харчуванню лабрадора

Лабрадор — дуже популярна «сімейна» порода собак. Ці тварини дуже шляхетні, добре піддаються дресуванню, спокійні й ласкаві. При цьому лабрадор відмінний сторож, охоронець і чудова няня. Якщо в будинку є маленька дитина або ви чекаєте поповнення в родині, кращої породи вам не знайти.

Господарям лабрадорів потрібно приділяти вихованцеві багато ласки та уваги, щоб налагодити теплі дружні стосунки. А ще потрібно уважно і відповідально підійти до вибору корму. Корм для лабрадора має велике значення, оскільки тільки при збалансованому харчуванні улюбленець буде бадьорий, активний і здоровий.

Основні правила годування лабрадорів

Ця порода великих собак має ряд фізіологічних особливостей. Лабрадори схильні до набору зайвої ваги та алергічних реакцій на різні продукти. Часто у цих вихованців відзначається підвищена чутливість травлення, проблеми з серцем і нирками. З усіма цими проблемами власники можуть зіткнутися, якщо будуть годувати собаку їжею зі свого столу або підібрали невідповідний раціон.

Натуральна їжа лабрадорам подобається, але точно підібрати продукти в потрібних пропорціях дуже складно, тому досвідчені власники віддають перевагу готовим кормів. Корм для лабрадорів преміум і холістік має перевірений склад, пройшов тестування в лабораторіях, не містить продуктів, що викликають алергію і доповнює меню вихованця необхідними вітамінами та мікроелементами.

Скільки і як часто давати корми

Раціон для цуценяти лабрадора повинен бути повноцінним і багатим білками й жирними кислотами, а також кальцієм, залізом, цинком, фосфором та іншими мікроелементами. При цьому вуглеводів повинно бути порівняно небагато. Такий склад корму сприяє формуванню міцних кісток і суглобів, гармонійному розвитку собаки в цілому. При нестачі кальцію і глюкозамін і надлишку вуглеводів, у вихованця з’являється зайва вага, навантаження на слабкі кістки та суглоби зростають, що призводить до травм і захворювань.

Коли процес зростання добігає кінця, вихованця відразу слід переводити на раціон для дорослих собак. Він менш калорійний і містить більше клітковини та вітамінів, необхідних для здорового травлення і нормалізації обмінних процесів.

Корм для літніх собак включає ще на 20% менше вуглеводів, щоб уникнути ожиріння і знизити навантаження на серце і суглоби.

Кількість корму залежить від віку вихованця і ступеня його активності. Цуценят можна годувати невеликими порціями 2-3 рази на день. Дорослій тварині може бути досить і одного годування. Розмір порції потрібно підбирати, керуючись інструкцією на упаковці готового корму або порадами ветеринара. Не забувайте завжди доливати в миску чисту воду. Кількість води має відповідати вазі собаки: на 1 кг ваги – 50 мл води. Якщо годування ведеться сухим кормом, води в мисці має бути більше.

Також для розрахунку розміру порції потрібно брати до уваги час року. Влітку, у спеку, лабрадори менше їдять, але більше п’ють, в холодну погоду варто збільшувати порцію на 15-20%, особливо якщо тварина багато й активно гуляє на вулиці.

Натуральний корм кожен день потрібно готувати свіжий, а залишок ховати в холодильник до вечора. Готувати їжу відразу на кілька днів не варто. Якщо їжа почне псуватися, у вихованця будуть великі проблеми з травленням.

Що можна давати лабрадору

Щоб вихованець був здоровим і веселим, слід дотримуватися кількох простих правил годування. По-перше, їжа повинна бути кімнатної температури, кожен продукт в неї входить, — свіжий і якісний. Гаряче, холодне, кисле або зіпсоване давати улюбленцеві неприпустимо.

Не можна змішувати натуральні продукти та сухий корм — це призводить до розладу травлення.

Годувати тварину слід після прогулянки, оскільки процес засвоєння їжі тривалий і перевантажувати вихованця в цей час не рекомендується. Годування повинне проходити в один і той же час і розмір порції повинен бути однаковим.

Незалежно від типу харчування в раціон необхідно періодично включати вітаміни та мінеральні добавки.

Сире м’ясо і рибу давати не рекомендується, їх слід відварити або запекти та остудити. А ось сирі овочі та фрукти в невеликих кількостях будуть дуже корисні.

Найкращий варіант меню для лабрадора — спеціально розроблений сухий і вологий корм для цієї породи або для великих собак. Якщо ж харчування натуральне, то в раціоні обов’язково повинні бути свіжі м’ясо, риба або птах.

Риба переважно морська, річкову рибу з великою кількістю дрібних кісток пропонувати вихованцеві не можна. Рибу потрібно попередньо відварити або запекти, остудити й видалити кістки.

Дуже люблять тварини й м’ясо курки, індички, кролика, вітаються яловичина і конина. Бажано провести попередньо термічну обробку м’яса. Теоретично його можна давати сирим, але тоді вам постійно доведеться регулярно лікувати собаку від глистів.

Злаки — цінне джерело вуглеводів, тому вони повинні входити в раціон здорового активного вихованця. Дозволяється годувати лабрадора рисом, гречкою, пшеницею і кукурудзою. Перловку та овес давати не слід. У процесі приготування в кашу добре додати кілька крапель олії — це прекрасне джерело вітаміну Е.

Молочні продукти — прекрасне джерело кальцію і спосіб стабілізувати мікрофлору кишківника. Можна включати в меню нежирний сир, натуральний йогурт, ряжанку або кефір.

Яєчний жовток як джерело заліза або корисних жирів можна додавати в їжу 1-2 рази в тиждень, а ось яєчний білок організмом собаки не засвоюється.

Овочі та фрукти — обов’язкові продукти в меню лабрадора, їх можна пропонувати як сирими, так і вареними. Ветеринари рекомендують балувати тварин яблуками, грушами гарбузом, морквою, кабачками. Також корисні будуть і пряні трави: петрушка, селера, кінза, кріп, листя салату.

Що не можна лабрадору

Перш за все, потрібно повністю виключити їжу зі столу: хліб, шматки смаженого або тушкованого м’яса, сир, копченості, печиво та інші солодощі. Собака може їх випрошувати, але це не означає, що їй подобаються ці продукти. Просто тварина хоче робити те ж, що і господар.

Копченості дуже шкідливі для вихованців, вони настільки сильно руйнують печінку тварини, що від цирозу може загинути навіть молода собака. Чи не меншої шкоди приносить і жирна їжа. До неї відноситься бекон, жирне м’ясо, риба, сир, сметана і навіть жирний сир.

Ні в якому разі не давайте лабрадору кістки, особливо тонкі трубчасті. Користі вони не принесуть, зате викликають запор, травмують шлунок і кишківник і навіть іноді призводять до летального результату.

Здуття живота, порушення травлення і метеоризм викликають квасоля, соя, горох та інші бобові культури, перлова крупа, овес, картопля і всі види капусти, особливо броколі та білокачанна.

Собаки практично не відчувають солодкого смаку, тому солодощі їх не радують. Замість задоволення улюбленець отримає бродіння в кишківнику і розлад шлунку. Також солодощі руйнують зубну емаль, псують апетит, викликають неконтрольована слинотеча і сльозотеча.

Зверніть увагу, шоколад містить речовини, отруйні для всіх порід собак. Виноград і інші солодкі фрукти, а також цитрусові, слід виключити з меню.

Прянощі, маринади та соління категорично заборонені. Хліб та інші борошняні вироби сприяють швидкому ожирінню. Натуральне молоко також слід виключити.

Поради, рекомендації, лайфхаки

Обов’язково мийте миску після кожного годування собаки. Навіть якщо вона здається чистою, в мікроскопічних залишках кормів швидко розмножуються патогенні бактерії.

Посуд для лабрадора повинен бути важкий і не биткий. Оптимальний варіант — емальована миска або ємність з нержавіючої сталі на підставці. Можна також використовувати керамічний посуд на надійній підставці. На мисці не повинно бути тріщин і відколів, інакше під час вилизування посуду вихованець може травмувати язика.

Ознаки правильно підібраного корму і збалансованого харчування — нормальна вага та активність вихованця, а також гладка блискуча вовна. Якщо вовна потьмяніла, лабрадор почав втрачати або набирати вагу, — зверніться до ветеринара, щоб він скорегував харчування.

Під час виношування потомства смак у лабрадора може кардинально змінитися — це в порядку речей. Майбутній мамі дуже бажано додати в раціон морські водорості, різні ягоди, особливо калину, і фенхель. Ці вітамінні доповнення сприяють здоровому травленню, прискорюють процес пологів і є цінним джерелом йоду, заліза, міді та інших мінеральних речовин.

Як зробити вольєр для лабрадора своїми руками в приватному будинку? Огляд-Креслення + Відео

Створюємо вольєр для лабрадора своїми руками. Разом з тим, що переїзд в приватний будинок доставляє ряд незручностей, виникає необхідність зробити просторий вольєр, а також безліч питань: зробити домашній вольєр або вуличний, які матеріали відмінно підійдуть для цього, Як підібрати розміри.
Ми розповімо, що слід врахувати при проектуванні, а також дамо цінні поради щодо зведення навіть без професійних навичок, і ви зможете легко зробити вольєр для лабрадора.

Різновиди вольєрів

Все залежить від того, де буде розташований вольєр, а це може бути вуличний і вольєри для лабрадорів в квартирі. Той тип будови, який підійде тварині, вибирають на основі можливостей, умов клімату, а також віку і статі.

Вуличне житло

Такий варіант вольєра стане прекрасним будинком для великих тварин. Основні функції такого вуличного будинку:

  • Захист тварини від негод.
  • Обмежена територія для вигулу.
  • Потреби тварини у вольєрі-манежі задоволені.
  • Песик в безпеці.

Для того, щоб ваш лабрадор був укритий від снігу і дощу слід передбачати в проекті дах або навіс, і не розраховувати на одну лише будку. Справа в тому, що якщо опади будуть тривалими і у великій кількості, тварина зможе бути під укриттям і при цьому не тільки в одному лише будці. Якщо вольєр для лабрадора ви збираєтеся використовувати ще й в зимовий час, слід передбачити хорошу теплоізоляцію, щоб собака не замерзла, а іноді застосовують і системи підігріву.
Не кожен з власників буде в захваті від того, що їх вихованець буде гуляти по всій ділянці без будь-яких обмежень, тим більше що лабрадор вважається великою породою, яка може доставити незручності. Таку проблему вирішить правильно обладнаний вольєр, де вихованець зможе перебувати навіть добу, або іноді його будуть випускати прогулятися по території. Це виручить і в ті моменти, коли ви будете чекати когось в гості або вночі.

Головною вимогою до житла для собаки є наявність вигулу. Це по суті велика і нічим не захаращена майданчик на відкритому просторі, яка буде у вільному доступі для лабрадора. Так вам песик зможе не сидіти цілий день під замком, а ще це дуже зручно при дресируванні.
Так як собаки є домашніми тваринами, вони потребують території і буду, яку їм слід охороняти. Якщо у собаки буде просторий вольєр, вона не буде сприймати його як клітку, що буде комфортно, але лише при виконанні всіх необхідних норм будівництва.
При будівництві вольєра для лабрадора своїми руками зазвичай використовують метал або дерево. Такі матеріали є досить міцними, щоб витримати натиск великої тварини, і при всіх дотриманих нормах експлуатації манеж послужить вам не один рік.

Вольєр для лабрадора в квартирі

Вам просто необхідний домашній манеж для собаки, якщо:

  • Улюблениця родини ощенилася.
  • Лабрадора завели в квартирі, і він не звик до проживання на вулиці.
  • У будинку є маленькі діти або інші тварини.

Коли сука ощенілась, їй потрібно затишне містечко, в якому вона буде відчувати себе в безпеці. Це може бути кімнатний вольєр. До того ж, підросли цуценята почнуть проявляти активність і при грі один з одним можуть випадково зламати, порвати або розгризти все, що побачать. До того, як цуценята будуть продані і передані в добрі і турботливі руки, є всі підстави тримати їх в манежі.
Якщо ваша собака була першим вихованцем, який увійшов у ваш будинок, то з появою нового песика або кота, лабрадор може почати ревнощі, протестувати і нервувати. Це ж стосується і тих сімей, у яких було поповнення – не кожна собака адекватно реагує на нового обивателя. Для захисту себе і вихованця буде доречно облаштувати вольєр. Простий вольєр – це звичайне огорожу, яке можна встановлювати в будь-якому місці кімнати, і при необхідності його можна пересувати. Ідеальний варіант-огорожа, яке по висоті буде достатнім для вільного пересування мами (в стрибку), і не дасть малюкам вилізти в кімнату.

Найчастіше матеріалами виготовлення є метал, дерево, пластик. Хоча в цілому конструкції бувають різними, але дуже важлива наявність місця для прийому їжі і справляння потреби. Це дуже важливо для маленьких цуценят всередині огорожі.

Будуємо вольєр для лабрадора

Розміри вольєра для лабрадорів-розрахунок і вимоги

Перед тим, як почати будувати вольєр для лабрадора своїми руками, слід підготувати креслення і зробити виміри. Так вам буде набагато простіше визначитися з кількістю матеріалу. Розміри слід вибирати за нормами, які були розроблені досвідченими собаківниками. Ще слід орієнтуватися на особливості породи лабрадорів.

Вимоги та загальні норми

Тут все залежить від розмірів, кількості вихованців і породи. Так як самці лабрадорів досягають 62 см в холці, а самки до 60 см (Вага Перший до 40-ка кг, а самок до 35-ти кг), їм буде потрібно простора прибудова.

Дотримуйтесь зразкові норми:

  • Собаки, які в холці вище 65 см повинні проживати у вольєрі, Загальна площа якого буде не менше 10 м2.
  • Якщо висоті від 50-ти до 65-ти см в холці-мінімальна площа 8 м2

Як бачите, оптимальна площа для того, щоб утримувати лабрадора в домашніх умовах – 8-10 м2 (мінімум). Якщо ви збираєтеся зробити вольєр в квартирі для двох лабрадорів або мами з цуценятами, варто зробити вольєр просторіше. Ви можете зробити кілька будок, або просто виділити одне просторе приміщення.
У вольєрі для лабрадора має бути 3 зони:

Врахуйте, що частина вигулу повинна бути на відкритому грунті, а друга на помості. Якщо ви розподілите територію саме так, ваша собака зможе гуляти в будь-яку погоду, і грітися на сонечку/ховатися від спеки або дощу під дахом коли вона цього забажає.

Розрахунок площі

Як відомо, слід підбирати розміри по породі і особливостям собак. У нашому випадку відмінним варіантом буде будівництво просторого вольєра, де великі за розмірами лабрадори будуть відчувати себе більш, ніж комфортно. Варто відзначити, що тут доведеться ламати голову при організації житла, так як при неправильному підході це може погано позначитися на здоров’ї вихованця. Подбайте і про те, що висота загородження дійсно буде перешкодою, так як іноді собаки можуть перестрибнути навіть паркани висотою в 3 метри!

Креслення і робимо вольєр своїми руками

Зміст лабрадора в вольєрі досить зручно, тому слід все заздалегідь продумати. Почніть з підбору і розрахунку, а після закупите необхідні будівельні матеріали. Далі подбайте про основу, фундаменті, огорожі, каркасі і даху. Коли все буде готово, слід вирішити питання з розміщенням годівниці і місця для справляння потреби.

Вибираємо матеріали

Коли ви вже визначилися з розташуванням і габаритами, пора вибрати матеріали, з яких буде зроблений вольєр для лабрадора. Якщо ви плануєте створення стаціонарної споруди, краще зробити хоча б одну глуху стіну (з дерева або цегли), а решта зробити гратчастими. Поширене явище-прибудова огорожі до паркану або будинку з метою економії.

Стіни гратчастого типу можуть бути:

  • З оцинкованих труб.
  • З металевих прутів.
  • З сітки рабиці.
  • З кованих деталей.

До слова, третій варіант не найкращий, так як ваша собака може просто пошкодити собі зуби, при спробах перегризти паркан, але цей матеріал найдешевший, а ще з ним зручно і просто працювати. При створенні огорожі з труб або арматури вам доведеться потрудитися, але і на виході ви отримаєте відмінну конструкцію, яка буде в рази міцніше і довговічніше. Не дуже практичними, але зате красивими є ковані вольєри. Це скоріше, прикраса ділянки, ніж елемент захисту.
Вольєр для лабрадора з металу повинен бути з вхідними дверима для господаря, так як вам потрібно буде заходити, щоб нагодувати тварину, спілкуватися, дресирувати і проводити прибирання. Двері повинні бути на ваш зріст і ніяк не менше, так як входити нагнувшись не можна. Подбайте і про засувах, а також петлях, в деяких випадках можливе застосування комірного замку.

Як зводити стіни

Почати роботу слід зі створення фундаменту. Для цього буде потрібно вирити траншею по всьому периметру і залити стрічковий фундамент. У деяких випадках набагато простіше викопати ями в місцях, де будуть встановлені опорні елементи, і створити стовпчастий фундамент тільки в цих точках.
Вольєри для лабрадора з цегли дуже складні у виконанні, так як вони багато важать і вимагають добре підготовленого фундаменту. Якщо ви нехтуєте цим фактором, то вже через рік конструкція може просісти, стіна деформується, а це пряма загроза для виникнення тріщин.

Хоча цегляний вольєр-хороший варіант, так як в ньому тепло за рахунок низького рівня теплопровідності матеріалу. Цим стінам не буде страшно і при вітрі, і при дощі, і це точно надійне укриття. Якщо ви вирішили зробити дерев’яний вольєр, то опори, настил і каркас роблять з брусів і дощок. Тут до питання можна підійти комплексно: зробити каркас металевим, а обшивку дерев’яною.

Найкраще каркас робити з швелерів або сталевих труб, так як його слід планувати ще при будівництві фундаменту. Для цього потрібно буде зробити в опорних точках випуски, в якому в подальшому буде приварений каркас.

Вольєр з металу роблять за такою схемою:

Якщо ви будете робити металевий вольєр з арматури, то його слід монтувати за допомогою зварювального апарату. Нарізані прути складають в решітку, приварюють арматуру до рами з куточка, і роблять крок прутів не більше 10-ти см.далі раму з’єднують з опорними стовпами теж за допомогою зварювання.
Відмінний варіант-вольєр з профільних труб, так як все буде зроблено за одним принципом, але замість арматури використовується профільна труба з малим діаметром.

Робимо підлогу

Ще один важливий нюанс-який підлогу зробити в вольєрі для лабрадора своїми руками.
Тут можуть бути використані:

  • Дерев’яна підлога.
  • Ґрунт.
  • Бетонна стяжка.
  • Асфальт.

Найпоширеніший варіант-це звичайно ж Бетонна підлога, але він небажаний для здоров’я вашого вихованця, так як взимку це буде холодне покриття, яке може стати причиною хвороби. Альтернативою є асфальт, але при нагріванні він буде розжарюватися і вимагати спеціального обладнання для укладання.
Дерев’яні підлоги є ідеальним варіантом, так як вони теплі, але їх потрібно постійно обробляти антисептиком, інакше дерево просто напросто згниє. Відмінним методом продовження терміну експлуатації-розміщення настилу вище рівня грунту на 30 см.
Для виготовлення підлоги з дерева підготуйте довше обрізних дощок, товщина яких буде не менше 4 см і брус з прямокутним перетином.

Виготовлення даху

Огорожа вольєра для лабрадора має бути укрито якимось навісом або дахом. Вона знадобитися в жарку пору, і допоможе захистити від опадів. Дуже часто використовують односхилі схеми.
Матеріали для виготовлення даху можуть бути різними:

  • Профнастил.
  • Тентова тканина.
  • Шифер.
  • Руберойд / дерево / м’яка черепиця.

Укладання шиферу і профнастилу робиться за одним принципом: виготовляють каркас з дерева, до нього по черзі пришивають покрівельний матеріал. При застосуванні м’яких варіантів покриття на каркас спочатку набивають листи ОСБ, а після обшивають м’якою черепицею або руберойдом.
Найпростішим варіантом є тент, який кріплять на металевий каркас. Ця подоба шатра не промокне, і буде створювати тінь. Але мінус в тому, що не кожен зможе пошити такий виріб, а купувати дуже дорого.

Годівниця

Хоча конструкція може бути готовою, запускати в неї лабрадора ще рано. Слід подбати про те, щоб у собаки була годівниця.

  • Вона обов’язково повинна бути піднята над землею.
  • Їжа і вода повинні бути в різних мисках.
  • Годівниця повинна знаходитися в такому місці, щоб бути в зоні досяжності і господаря, і собаки.
  • В ідеалі розташування повинно бути таке, щоб корм можна було насипати, навіть не заходячи в будку.

Так, ви можете близько зовнішньої стіни зафіксувати кілька ємностей для корму і води, або спорудити висувається конструкцію для зручності.

Туалет

Зазвичай на вулиці собачий туалет – це відкрита ділянка. Якщо ви не збираєтеся постійно вигулювати лабрадора, то доведеться проводити щоденне прибирання, так як це не тільки джерело неприємного запаху, але і можливі інфекції.
Для простоти прибирання, вольєр для лабрадора розміщують до однієї з бічних стін або під нахилом до фасаду. Так буде легко змити всі екскременти за допомогою води зі шланга, а після прибрати. Якщо у вас кобель, можна використовувати спеціальний стовпчик для малих потреб.

Підсумок

Для того, щоб вашій улюбленій собаці завжди було тепло, затишно і комфортно при будь-яких обставинах і погоді, не полінуйтеся і зробіть хороший, теплий і безпечний вольєр. Тоді ви можете не сумніватися, що ваш вихованець буде вдячний за це.

Про автора

admin administrator