Який градусник кращий за безртутний чи електронний

Авторadmin

Який градусник кращий за безртутний чи електронний

Який градусник краще: ртутний чи електронний

Градусник – необхідна річ в будь-якій аптечці. Останнім часом звичайним ртутним термометрам почали складати конкуренцію сучасні електронні градусники. Медики розповіли про недоліки і переваги кожного виду.

Так, ртутні градусники значно дешевше електронних. Вимірюючи температуру першим видом, можна не особливо ретельно притискати руку до тіла, тримати градусник під будь-яким нахилом, при цьому отримати точний результат. Чого не скажеш про електронні: потрібно постійно стежити, щоб його положення було правильним, інакше є ризик отримати спотворені дані.

За тривалістю вимірювання температури виграшну позицію займає електронний, йому знадобиться всього 30 секунд. Чого не скажеш про ртутний, використання якого передбачає витрату мінімум 7 хвилин.

Так само серед явних мінусів ртутного термометра – його небезпека. При пошкодженні такого градусника вивільняються небезпечні для людини ртутні пари. Електронний же термометр безпечний. Однак і він не без вад. Такий градусник працює на батарейках, які треба міняти, інакше вони можуть “сісти” в самий не підходящий момент.

Експерти розповіли, чому небезпечно використовувати тампони

Названо корисний вітамін для шкіри

Ці продукти тільки посилять проблеми з кишечником

Популярний напій на сніданок виявився здатний поліпшити пам’ять на 70%

Які страви краще не замовляти в ресторані

Наскільки менше калорій потрібно споживати на день заради схуднення

Часте прийняття душу послаблює імунну систему

Як швидко позбутися від внутрішнього жиру

Нутриціолог назвала продукти для поповнення дефіциту магнію

Медики назвали п’ять симптомів раку головного мозку

Названо кращі продукти для зменшення жиру на животі

Що буде якщо часто пити молоко

Експерт перерахував продукти, які допоможуть прожити до 100 років

Рак: чотири олії при смаженні виділяють токсини, які сприяють хворобі

Останні новини

Зараз читають

© UKRHEALTH.NET, 2012-2024 | Всі права захищені При використанні матеріалів сайту посилання на ukrhealth.net обов’язкове.

Інформація, опублікована на сайті, призначена тільки для ознайомлення. Описані методи діагностики, лікування, рецепти народної медицини і т.д. самостійно використовувати не рекомендується. Обов’язково проконсультуйтеся з фахівцем, щоб не завдати шкоди своєму здоров’ю!Компанія не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що виникли в результаті використання інформації, розміщеної на сайті.
Сайт може містити контент, не призначений для осіб молодше 16-ти років.

Facebook

«Нажміть “Вподобати сторінку”, щоб читати нас на Facebook»

Разом з партнерами веб-сайт UkrHealth.net використовує файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а контент та реклама відповідали вашим інтересам. Прийняти

Які бувають термометри і як вибрати кращий

Будь-яка зміна температури тіла вказує на можливі проблеми зі здоров’ям. Тому вам знадобиться термометр, який буде працювати точно, безпечно і максимально швидко.

Види термометрів

Моделі градусників відрізняються між собою зовнішнім виглядом, принципом роботи і функціональністю. Розглянемо різні типи приладів для вимірювання температури тіла.

Ртутний (градусник)

Ртутний градусник – це відомий нам з дитинства прилад зі скляною колбою і блискучим закінченням з ртуті всередині.

Відповідно до законів фізики, під час нагрівання рідкий метал розширюється: стовпчик “повзе” вгору, показуючи температуру тіла (градація за шкалою Цельсія). Є й додаткова назву пристрою – “максимальний”. Це означає, що ртутний стовпчик фіксується в максимальній точці нагріву і повертається у вихідне положення струшуванням.

Серед переваг такі:

  • висока точність (похибка 0,1°С);
  • різні способи вимірювання (пахвовий, оральний, ректальний);
  • бюджетна ціна;
  • проста дезінфекція (достатньо протерти антисептичною вологою серветкою).

Але є й низка недоліків:

  • легко б’ється на дрібні уламки;
  • випаровування ртуті з розбитого приладу смертельно небезпечні для людини;
  • тривалість вимірювання (від 6 до 10 хвилин);
  • підходить не всім (немовлята, травмовані, лежачі, хворі похилого віку).

Заради справедливості скажемо, що в силу своїх недоліків ці варіанти відходять в минуле, пропускаючи вперед своїх більш “просунутих” побратимів.

Електронний (цифровий) термометр

Електронний термометр – це надійний і безпечний спосіб визначити температурні показники за кілька хвилин. Інноваційна альтернатива градуснику. Приємний на дотик пластиковий корпус закінчується наконечником з датчиком, де вмонтовані терморезистори. Отримані дані виводяться на дисплей на корпусі девайсу. Зазвичай форма корпусу ергономічна – техніка щільно прилягає до тіла.

  • надійність і безпека (жодного скла і ртутних кульок);
  • швидкість (достатньо 1-8 хвилин залежно від виробника).
  • працюють від батарейок, що “сідають” у важливий момент;
  • потрібно крок за кроком діяти за інструкцією, що додається;
  • не всі моделі можна мити, а це означає, що від орального або ректального вимірювання доведеться відмовитися.

Є й мега корисні додаткові функції, які з надлишком компенсовують всі мінуси:

  • звуковий сигнал після закінчення процедури;
  • підсвічування для користування в темряві;
  • вмонтована пам’ять виключає необхідність записувати або запам’ятовувати попередні показники;
  • автоматичне відключення економить заряд батарейок;
  • водонепроникність корпусу дозволяє отримати реальні результати незалежно від вологи (наприклад, спітнілі пахви).

Вам може бути цікаво

Інфрачервоний (безконтактний) термометр

Інфрачервоний термометр належить до останніх інноваційних розробок. Більш того – він найбезпечніший, адже виключає будь-тактильний контакт з шкірою хворого. Надчутливий елемент вловлює теплове випромінювання тіла, перетворює його в градуси і виводить на екран.

Кращий безконтактний термометр відповідає таким критеріям:

  • відсутність прямих контактів з хворими (немає ризику підхопити віруси тактильним шляхом);
  • швидкість (достатньо 5-30 секунд);
  • збережені всі додаткові функції електронних термометрів (звук, пам’ять тощо).

Недоліки проявляються у вигляді:

Контактний термометр

Контактний термометр потребує безпосереднього дотику до тіла. Наприклад, деякі моделі кріпляться на руку ремінцем. Спеціальний сенсор постійно зчитує температуру і в режимі реального часу передає показники по Bluetooth на смартфон. Інтелектуальна система смарт типу особливо зручна при загостренні хвороби, коли потрібно постійно стежити за показниками здоров’я.

Вам може бути цікаво

Основна перевага – можливість постійного і віддаленого моніторингу температурного стану хворого, а недоліком є висока вартість.

Вибирайте пристрої, в інструкції до яких вказано всі вимоги Європейського Союзу або відповідність держстандартам. Наприклад, для градусника – це ДСТУ OIML R 7: 2019 (аналог європейського стандарту OIML R 7: 1979, IDT).

Який термометр найточніший

Кращий термометр повинен відповідати головному критерію – визначати дані максимально точно. Адже підвищена температура може свідчити про збої в роботі організму: хвороби, інфекції.

Вам може бути цікаво

Сучасна техніка може “грішити” на 0,2°-0,5°С. Традиційно більш точними вважаються градусники з мінімальною похибкою 0,1°С.

Який термометр точніший відповісти складно. Адже на достовірність показників впливає також і спосіб вимірювання температури:

  1. Аксилярний (під пахвами). Прилад закладають по центру пахвової западини і притискають рукою. Головна умова – суха шкіра.
  2. Ректальний (у прямій кишці). Найбільш достовірний спосіб вимірювання. Обтічна форма наконечника дозволяє провести малоестетичний процедуру швидко і безболісно.
  3. Оральний (у ротовій порожнині). Прилад притискають язиком до щоки або до піднебіння. Достовірність трохи нижча, ніж при ректальному способі (похибка від 0,3° до 0,8°С), але вища, ніж при аксилярному.
  4. Тимпанічний (у вушній раковині). Для цього в вухо вводять наконечник анатомічної форми.

Інфрачервону техніку наводять на чоло, скроні, шию або ліктьовий згин на відстані від 1 см. Дані не такі точні, як при вимірюванні ректально або в вушній раковині. До слова, на різних ділянках тіла різні показники.

Крім того, є деякі загальні правила користування градусником і їх цифровими родичами:

  1. Спокійний фізичний стан (бажано не рухатися).
  2. Їсти, пити, приймати ванну або душ потрібно не швидше, ніж за 15 хвилин перед процедурою.
  3. Не вимірювати через одяг.
  4. Краще перетримати, ніж недотримати.

Невірні показники можна отримати, якщо користуватися пристроями неправильно або в невідповідних умовах, наприклад в спекотній кімнаті.

Особливо це стосується інноваційних товарів. Тому спочатку обов’язково ознайомтесь з інструкцією. Якщо при дотриманні всіх правил у вас все ж виникають сумніви, виміряйте температуру інший медичною технікою.

Кращі термометри для дітей

Щоб визначитися з варіантом, давайте згадаємо, як поводяться хворі діти. Вони неспокійні, нервові. Дитячі нездужання супроводжуються плачем, а іноді навіть істериками.

А хворіють малюки не так вже й рідко. Природне бажання спробувати навколишній світ «на зуб» викликає ротавірусна інфекції та кишкові розлади. Велика кількість інфекційних захворювань “чіпляється” саме в дитячому віці. Додатково самопочуття погіршується на тлі прорізування зубів.

Вам може бути цікаво

Будь-які медичні процедури непосида сприймає “наїжачено”.Тому градусник не найкращий варіант. Він часто вислизає з рук, ним незручно користуватися в темряві.

Радимо придивитися до інших варіантів. Електронні з гнучкими м’якими наконечниками підходять для делікатного вимірювання ректальним або тимпанічний способом. Відрізняються “іграшковим” дизайном (наконечники у вигляді качечок, жабенят). А інфрачервоні безшумно міряють температуру навіть сплячій дитині. Для новонароджених малюків термометри бувають у вигляді соски.

Пам’ятайте, що всі маніпуляції проводять в стані спокою – занепокоєння, плач, істерика спотворюють результати.

ТОП-5 термометрів: рейтинг 2021

Пропонуємо розглянути моделі термометрів, що користуються популярністю серед покупців.

Термометр OMRON Eco Temp Basic (MC-246-E)

Продукт багаторічної праці відомої японської фірми OMRON, яка понад 80 років займається виробництвом електроніки і техніки, в тому числі і для космічної промисловості. Чи варто говорити, що такі товари відрізняються високою точністю? Цей електронний термометр – яскравий приклад японської якості. Пристрій підходить для сімейного використання – є можливість аксилярного, орального або ректального вимірювань. Відзначимо і високу швидкість роботи: температура вимірюється від 60 секунд.

Є корисні “фішки” у вигляді пам’яті, звукового сигналу, автовідключення. Бонус батькам малюків – водонепроникний корпус, який дозволяє визначити температуру води для купання дитини.

Безконтактні інфрачервоні термометри

Безпека і точність – завдяки цим характеристикам лідируючі позиції заслужено займають безконтактні термометри.

Рейтинг інфрачервоних термометрів виглядає так:

ProMedica IRT. Створений для швидкого, точного визначення температури – лише 1 секунда часу і 0,2°С похибки. Для вимірювання пристрій спрямовують на чоло. Є підсвічування різних кольорів (зелений, помаранчевий, червоний) для різних температур, тому приладом зручно користуватися вночі.

B.Well WF-4000. Великий дисплей з підсвічуванням для нічного вимірювання температури, автоматичне відключення, індикатор заряду батареї – ось чим унікальний цей термометр. Ним також можна вимірювати температуру води, повітря, продуктів харчування, наприклад, дитячих страв.

YiBai. Пам’ять приладу вражає – він запам’ятовує до 32 вимірювань. Призначений для вимірювань на чолі та у вушній раковині. Унікальна особливість – лазерний вказівник. З ним ви будете впевнені, що вимірюєте температуру в правильній частині тіла. Підходить як для тіла, так і для інших поверхонь.

Healthkeep CQ1201. Точно і швидко визначає температуру тіла та рідини. Прилад унікальний вимірювальною шкалою (до 60°С), великим дисплеєм, ергономічним дизайном ручки. Підходить для вимірювань на чолі, точність 0,2°С.

Який безконтактний термометр кращий із цього списку вирішуйте самі: ми впевнені, кожен знайде для себе модель по кишені.

Зображення взято з джерела: unsplash.com.

Про автора

admin administrator