Який матеріал кращий за МДФ чи LDSP

Авторadmin

Який матеріал кращий за МДФ чи LDSP

ЧТО ЛУЧШЕ МДФ ИЛИ ДСП

ДСП и МДФ — два наиболее востребованных материала для производства мебели и дверей. Поэтому многие покупатели задумываются: что лучше, чем они отличаются?

Одно из основных отличий МДФ от ДСП — сырьё и метод производства.

МДФ — древесно-волокнистая плита средней плотности, изготавливаемая из мельчайших древесных опилок. Опилки протирают, сушат, после чего склеивают.

ДСП — древесно-стружечная плита, получаемая методом горячего прессования стружки, смешанной с синтетическими смолами. Сырье для производства — любая малоценная древесина лиственных и хвойных пород.

Разница между стружкой для данных плиточных материалов, как между продуктом, который измельчили в миксере, и продуктом, который был пропущен через мясорубку.

Как отличить плиточные материалы в готовом виде

Нередко люди не могут точно сказать, какая плита перед ними. Определить, тот ли товар вы купили в магазине, можно по нескольким признакам.

Особенности МДФ:

  • поверхность гладкая, ровная, однородная;
  • на срезе просматривается плотный материал с мелкой зернистостью;
  • без проблем поддается обработке: вкручиванию шурупов, фигурному вырезанию, распиловке.

Особенности ДСП:

  • поверхность шероховатая, неровная;
  • на срезе просматриваются крупные куски стружки, материал рыхлый;
  • от плит исходит запах клеевого вещества;
  • при вкручивании шурупов и обработке образуются крошки и сколы, место распила выглядит непривлекательно.

Кроме того, ДСП легче и имеет одинаковый цвет с обеих сторон, МДФ тяжелее того же размера и с задней стороны цвет всегда белый.

Что лучше – МДФ или ДСП? Определяем плюсы и минусы материалов

МДФ широко применяется для производства мебели, дверей, ламинированных полов. Данные изделия можно устанавливать в помещениях с относительной влажностью воздуха до 80%. Сильные стороны полуфабриката: высокая экологичность, постоянство геометрических размеров, хорошее соотношение между толщиной и твердостью. А поскольку поверхность плит гладкая, плотная и однородная, это существенно облегчает внешнюю обработку.

ДСП — самый востребованный материал для изготовления корпусной мебели, строительства (перегородки, крыши и пр.), оформления интерьеров. Преимущества этого полуфабриката: прочность, легкость в обработке, низкая стоимость. Также этот материал хорошо поддается механической обработке, легко красится и склеивается, отлично «держит» шурупы и гвозди. А благодаря невысокой цене, купить изделия из этого материала может каждый желающий, независимо от уровня достатка. Но есть и минусы: его не рекомендуется использовать в помещении с повышенной влажностью. Существенным недостатком является и наличие формальдегидных смол, которыми скрепляют частицы древесины.

Подведем итоги разницы между МДФ и ДСП

Коротко о ключевых отличиях двух материалов:

  • МДФ — экологичный материал, делают из более мелкой стружки, благодаря чему плиты становятся более ровными и плотными;
  • ДСП обойдется покупателю дешевле, но он выделяет формальдегид в процессе эксплуатации;
  • МДФ можно применять в помещениях с повышенной влажностью, а второй материал — нежелательно.

Що краще: ЛДСП або МДФ? – Головні відмінності і порівняння характеристик

ЛДСП і МДФ – деревні плити різної щільності. Виробляються з деревних відходів: стружка і тирса. Якщо подивитися побіжним поглядом здається, що структура і властивості матеріалу однакові. За фактом різниця між ними величезна як в ціні, так і експлуатаційних характеристиках.

  • Розбираємося в термінах
  • Чим відрізняється ЛДСП і МДФ?
  • Порівняння характеристик
  • Що і де краще використовувати?

Розбираємося в термінах

За абревіатурою під МДФ (MDF) розуміється дрібнодисперсна фракція дерева. Це деревоволокнистих плит зі структурою середньої щільності. Виробляється з тріски, перемеленої в крихту. Матеріал вперше був проведений в Америці в 1966 році. У Росії з’явився набагато пізніше-в 1997 році.

ЛДСП-ламінована деревостружкова плита. Ламінована плівка різних кольорів і текстури виступає в якості верхнього декоративного покриття. Звідси і назва матеріалу.

ДСП також вперше почали виробляти в США, перший завод був запущений в 1935 році.

Що таке ЛДСП?

ЛДСП проводитися на основі подрібненої натуральної деревини. Щоб сировина набуло форму і щільність, воно піддається тиску під високою температурою. В процесі виробництва в сировину додається склеюючі добавки. Під впливом тепла, тиску і синтетичних смол подрібнені деревні відходи набувають вигляду цілісного, міцного полотна. Потім поверхня плити обробляється полімером, що захищає її від вологості і робить гладкою і міцнішою.

Ламінування ДСП виконується гарячим або холодним способом. У першому випадку спеціальна плівка фіксується на плиті шляхом нагрівання до певної температури. В результаті на поверхні з’являється гарний малюнок в різноманітних кольорах.

При всій своїй привабливості ЛДСП поступається по міцності натуральному деревному масиву. Але матеріал має масу достоїнств:

  • Доступна ціна. Плита буде коштувати менше ніж натуральна деревина або МДФ.
  • Великий асортимент. Завдяки ламінації можна отримати багату палітру кольорів і оригінальний малюнок. Поверхня імітує текстури цінних порід деревини-дуба, вишні, кедра та інших. Покриття може бути глянцевим або матовим.
  • Довговічність. При належному догляді прослужить довгі роки. Плити досить жорсткі і щільні, після спеціальної обробки стають волого – і вогнестійкими.
  • Хороші показники теплоізоляції і поглинання шуму.
  • Простота догляду. Поверхня не вимагає будь-якого особливого обслуговування. Досить регулярно прибирати пил з використанням звичайних засобів для догляду за меблями.

Незважаючи на велику кількість плюсів ЛДСП має і значні недоліки. Один з найбільш значущих полягає в тому, що композиційний матеріал погано переносить вологу. Використання спеціальної обробки дещо підвищує вологостійкість плит, але не виключає того, що стружка почне розбухати і деформуватися.

  • Шкідливі випаровування. Для пресування стружки і тирси використовується формальдегідна смола. Речовина хімічно не стабільно, тому з часом починає випаровуватися. Ламінування дещо знижує величину випарів. Заміряти реальну шкоду, яку здатний завдати формальдегід здоров’ю людини досить складно. Але якщо купувати меблі з відміткою Е-(0), то ризик виділення формальдегіду буде мінімальним.
  • Втрата форми під дією тепла, власної ваги, впливу важких предметів.
  • Плита не годиться для фрезерування, створення складних контурів, рельєфної поверхні.
  • Руйнування структури. Плита має достатню щільність, для того щоб утримувати цвяхи і шурупи. Але повторно закріпити елементи кріплення не вийде, так як стружка почне кришитися.

З огляду на недоліки ЛДСП, такі меблі не бажано використовувати в дитячих спальнях. Дорогий матеріал позбавлений більшості характерних мінусів.

Що таке МДФ?

МДФ, як і ЛДСП виробляється з якісної технологічної тріски. Зовні плити і листи схожі на ламіновані деревостружкові листи. Виготовляються за допомогою пресування і формування. Для зв’язки волокон застосовується лігнін і карбамідоформальдегідні смоли. На останньому етапі виробництва поверхню шліфується і при необхідності декоративно обробляється.

Існує три види декоративної обробки:

  • Фарбування за допомогою емалі.
  • Ламінування-покриття поверхні плити тонкою плівкою з ПВХ.
  • Шпонування-накладання на лицьову частину шпону товщиною до 5 мм.

МДФ має масу переваг:

  • Екологічна безпека. Для скріплення волокон використовуються натуральні смоли, що виключає можливість випаровування шкідливих речовин.
  • Міцність і гнучкість. Стійкість до деформації, розбухання в умовах підвищеної вологості. Але прямого впливу води матеріал не витримає. Після тривалого контакту (18-20 годин), плита MDF може розширитися від вологи на 8-30%.
  • Універсальність. Відмінні експлуатаційні характеристики дозволяють використовувати деревоволокнисті плити в різних галузях: виробництві меблів, интерьерном дизайні, будівництві.
  • Декоративність. Різноманітність текстури поверхні, можливість створення рельєфу і складних контурів дозволяють вибрати підходящий варіант вироби навіть самому вимогливому споживачеві.

Декоративне покриття робить плити схожими на масив з натурального дерева, при цьому ціна у матеріалу значно нижче. При належному догляді, МДФ прослужить довгі роки. В окремий плюс варто виділити можливість тонкої обробки.

При ряді достоїнств, матеріал не позбавлений певних слабких сторін:

  • Легка займистість.
  • Погана переносимість вологи, якщо матеріал не підданий спеціальній обробці.
  • Неможливість використання для виготовлення горизонтальних несучих конструкцій.
  • Освіта великої кількості пилу при фрезеруванні. Тому обробку плит рекомендується здійснювати в респіраторі.

В окремий недолік можна включити вартість матеріалу, яка буде істотно вище, ніж у ДВП або ЛДСП.

Чим відрізняється ЛДСП і МДФ?

До складу того й іншого матеріалу входять пресована стружка або тирса, але технологія виробництва плит різна. МДФ виробляється вдосконаленим способом. Тут в якості сировини використовуються дрібні тирса, які пресуються до однорідного стану. Тому поверхня листа відразу виходить гладкою. ДСП необхідно ретельно відшліфувати для того щоб потім покрити поверхню плівкою.

Оцінимо матеріали на підставі таких критеріїв:

  • міцність;
  • термін служби;
  • екологічність;
  • естетична привабливість;
  • горючість;
  • вологостійкість;

Якщо розглядати критерій міцності, то тут ЛДСП програє древесноволокнистой плиті. MDF більш стійкий до різних навантажень. Шліфована деревно-стружкова плита має більш пухку і менш щільну структуру. З цієї причини розібрати конструкцію з ЛДСП і зібрати заново практично не можливо. Металовироби будуть тримати слабо, а отвори кришитися. Для того щоб вирішити цю проблему, місця нових кріплень обробляють епоксидною смолою, змішаної з тирсою.

МФД має таку ж міцність як натуральна деревина, тому без будь-яких сумних наслідків зможе перенести складання-розбирання.

Важливе значення має термін служби. За цим показником деревоволокнистих плит більш надійна. Тривалість експлуатації часто залежить від місця використання меблів. У МДФ доходить до 50 років в приміщеннях без різких температурних перепадів і підвищеної вологості.

За показником екологічної чистоти ЛДСП програє MDF, так як тут для з’єднання волокон використовується формальдегідна смола, яка відноситься до речовин підвищеної токсичності. У деревоволокнистої плити ніяких шкідливих складових немає.

Відносно оцінки зовнішнього вигляду (естетичної привабливості) однозначну оцінку дати складно. ЛДСП подобається споживачам за різноманіття кольорів. МДФ ж має перевагу в тому, що поверхню можна фрезерувати і тим самим створювати гарний рельєф. Тому деревоволокнистих плит зі шпоном вважається більш привабливою.

Обидва матеріали швидко запалюються. Але ЛДСП менш пожежонебезпечний.

ЛДСП і МДФ погано переносять вологість. Якийсь захист створює ламінована плівка, за умови, що вона добре проклеєна. Але якщо ламінований ДСП намокне, він починає розбухати, що не відбувається з МДФ через високу щільність. Навіть після повного висихання не може відновити свою первісну форму.

Порівняння характеристик

ЛДСП і МДФ мають схожий склад, проте їх експлуатаційні характеристики мають ряд кардинальних відмінностей:

МДФ або ЛДСП для кухні: що краще вибрати, ціни, особливості матеріалів

Якісний матеріал для кухонних меблів — гарант якості і довгої експлуатації, тому вибирати його потрібно ретельно. Сьогодні виробники пропонують меблі з МДФ або ЛДСП для кухні: що краще купувати і встановлювати, слід вирішувати виходячи з характеристик того і іншого матеріалу.

Основним плюсом ламінованої плівкою матеріалу ДСП є доступна ціна в поєднанні з якістю і декоративними характеристиками. Завдяки підвищеній щільності він відмінно утримує тиснучу фурнітуру. Однак матеріал не можна назвати екологічним, так як він здатний виділяти формальдегідні з’єднання. МДФ коштує дорожче і дуже схожий на дерево, так як має волокнисту структуру, яка дозволяє виробляти фрезерування фасадів меблів без обмежень.

Вимоги до матеріалів меблів для кухні

Кухонний гарнітур займає основну частину простору, тому колір меблів впливає на загальне сприйняття інтер’єру. Перша вимога до фасадів лежить в площині дизайну: їх відтінок повинен відповідати загальному стилю кухні і гармонійно вписуватися в приміщення .

Другий момент стосується технічних питань. Умови експлуатації поверхонь на кухні досить жорсткі: вони завжди контактують з жиром, водою, гострими предметами і гарячої посудом. При купівлі меблів потрібно враховувати всі нюанси.

Основні вимоги до матеріалів:

  1. Зовнішній вигляд. Домочадці проводять багато часу на кухні, тому естетична складова фасадів відіграє важливу роль.
  2. Екологічність. В приміщенні часто переважають підвищені температури в районі плити, і сировину при нагріванні не повинна виділяти шкідливі речовини.
  3. Міцність. Кухонні поверхні інтенсивно експлуатуються, тому повинні бути стійкі до хімічних, механічних і термічних ушкоджень.
  4. Простий догляд. Фасади повинні добре і швидко чиститися, протистояти забруднень і легко реставруватися.
  5. Вартість. Дорогі меблі купувати вигідніше, тому що вона виконана якісно і прослужить довше.

При виборі виробу слід враховувати і декоративну складову, і технічні характеристики сировини.

Особливості МДФ

МДФ (деревоволокнистих плит) має дрібнодисперсну фракцію. Її назва бере свій початок від англійської абревіатури MDF — Medium Density Fibreboard, що в перекладі означає «ДВП високої щільності».

Матеріал отримують методом пресування подрібненого і висушеного волокон деревини, які під впливом великого тиску і високої температури виділяють лігнін — клейка речовина, що дозволяє обходитися без додаткових скріплюючих складів.

В процесі виробництва сировина іноді обробляють парафіном. Волокна деревини з допомогою цих сполучних речовин склеюються, утворюючи гладку поверхню. Такі плити легко обробляються, згодом їм можна надавати різну форму. Отриманий матеріал за деякими характеристиками перевершує деревний масив.

Види і особливості матеріалу:

  1. Пофарбований. Звичайна деревноволокниста плита грунтується, потім на неї наноситься декілька шарів фарби. Зверху поверхня покривається лаком. Колірна гамма надзвичайно різноманітна. Дизайнери створюють із цього матеріалу ексклюзивні меблі.
  2. З плівкою ПВХ (полівінілхлорид). Вона захищає фасади при експлуатації і створює різну імітацію деревних поверхонь. Плівка наноситься в процесі вакуумного пресування.
  3. Акрил. Різновид пластикового покриття, яке відрізняється красивим блиском з переливами.
  4. Рамковий. Бюджетний варіант, за фактурою наближений до дерева і дозволяє створювати цікаві фасади. Відмінно поєднується зі склом, ротангом, дзеркалами та іншими матеріалами, які вставляються в рамку з МДФ.

Такі варіанти плит використовують для виробництва кухонних гарнітурів, а деякі застосовують для створення дверей або підлогових покриттів.

Переваги використання на кухні

МДФ володіє високими експлуатаційними властивостями. Продукція іноді перевершує дерев’яні аналоги, так як відмінно переносить підвищену вологість. У виробництві використовується тільки натуральна сировина, тому вироби не мають негативного впливу на здоров’я людини.

  1. Вартість. Такі гарнітури дешевше дерев’яних.
  2. Широкі можливості для дизайну. Плиту беруть за основу, а зверху обробляють пластиком, плівкою або акрилом.
  3. Довговічність. Меблі служить 15-20 років і не втрачає своїх попередніх якостей.
  4. Простий догляд. Фасади не примхливі і не вимагають використання спеціальних миючих засобів.
  5. Гнучкість. З панелей створюють моделі гарнітурів різноманітних форм.
  6. Легкість і швидкість монтажу.

При оформленні кухонь дизайнери часто використовують вставки зі скла і дзеркал, які гармонійно вписуються в гарнітур будь-якого стилю.

Недоліки

Головний недолік плити — обмежені можливості для дизайну.

  1. Швидка займистість — основна проблема сировини. Дизайнери радять берегти поверхні від можливого контакту з відкритим вогнем і гарячими предметами. Слід приділити увагу і проводці, яка проходить поряд з гарнітуром.
  2. Схильність до механічних пошкоджень. Легких ударів побоюватися не варто, але при сильному впливі зовнішній вигляд плити може зіпсуватися.
  3. Твердість. Необхідно свердлити додаткові отвори для кріплення, так як матеріал не дозволяє закрутити шуруп або вбити цвях без використання додаткових інструментів.
  4. Ціна. Стіна з МДФ коштує дорожче, ніж з ЛДСП.

Кухні прослужать довго, якщо виготовлені добросовісним виробником у відповідності зі стандартами якості.

Що таке ЛДСП

ДСП — деревно-стружкова плита, бюджетний варіант матеріалу для виготовлення кухонних меблів. Основа — висушена стружка, яку спресував разом з синтетичними смолами. Плиту лакують і покривають додатковим матеріалом, щоб приховати нерівності — це дозволяє поліпшити зовнішній вигляд.

ЛДСП — ламінована ДСП, дешевий матеріал для виготовлення фасаду. З нього виготовляють прості конструкції, які не завжди зручні в експлуатації.

Плюси

Стружкову плиту виробники кухонних гарнітурів використовують для виготовлення стільниць, фасадів та корпусів. Серед покупців ЛДСП користується попитом.

  1. Низька вартість.
  2. Можливість виготовити гарнітур будь-якого розміру, в тому числі нестандартного.
  3. Стійкість до високих температур. На стільницю з ЛДСП можна ставити гарячі предмети.
  4. Стійкість до механічних пошкоджень.
  5. Велика колірна гамма і різноманітність покриттів.

ЛДСП — міцний матеріал, який добре тримає кріплення. При правильній експлуатації кухонний гарнітур служить від 5 до 8 років.

Мінуси

Кухня з ЛДСП — хороший бюджетний варіант. Фасади з стружкової плити відмінно поєднуються зі склом, пластиком, дзеркалами — це додає в дизайн гарнітура свіжі ноти. При численних позитивних якостях матеріал має ряд недоліків.

  1. Підвищена жорсткість. Структура ЛДСП не піддається фрезеруванні. Робити з нього гарнітури з закругленими кутами і овальними формами не можна.
  2. Погана вологостійкість — слабке місце меблів з ДСП. Але ламінуючий шар захищає виріб від попадання вологи. Матеріал з маркуванням «В» — плита, в яку перед пресуванням додають парафін. Він перешкоджає проникненню води всередину.
  3. Необхідність додаткової обробки торців і кромок. При виборі слід звертати увагу на кромку, яка створює додатковий захист для фасаду. Дизайнери рекомендують використовувати стрічку ПВХ.
  4. Простий зовнішній вигляд. Незважаючи на широкий вибір колірної гами і різних імітацій поверхонь, фасади виглядають скромно.

Ламіновані плити використовують і для виробництва стільниць. Додатковий захист їм надає покриття з пластику.

Що краще: ламінована ДСП на кухні або МДФ

Обидва матеріали використовуються при виготовленні кухонних меблів. Кожен покупець робить вибір, виходячи з власних уподобань.

Про автора

admin administrator