Який метелик живе один день

Авторadmin

Який метелик живе один день

ЖИТТЄВИЙ ЦИКЛ МЕТЕЛИКА: ЕТАПИ та зображення зі СХЕМОЮ та ВІДЕО

Є багато документальних фільмів і репортажів про природу, які відобразили дивовижні образи життєвого циклу метелика, таким чином показавши одну з найчарівніших подій у природі. Хоча найскладнішим і найцікавішим кроком є той, який широко відомий як процес метаморфози, цикл метелика збирає численні характеристики та неймовірні деталі, які, безсумнівно, не залишаються непоміченими для тих, хто їх спостерігає. Етапи циклу мають дуже специфічні характеристики, а також певну тривалість, іноді дійсно ефемерні, як у випадку з метеликом, що живе 1 день, що належить до групи ефемероптери.

Якщо хочеш дізнатися детально життєвий цикл метеликаУ цій статті Green Ecologist ви знайдете всю необхідну інформацію, щоб розрізнити різні етапи циклу, а також дізнатися цікаві факти про них.

Етапи життєвого циклу метелика

Дивовижний процес метаморфози, здійснений кожним із численних видів метеликів, які існують на планеті, характеризується наступними специфічними фазами, широко відомими як стадії життєвого циклу метелика. У межах кожного з цих етапів характеристики метеликів дивовижно змінюються, як фізіологічно, так і їх харчові звички та спосіб життя. У наступному списку ми пропонуємо короткий зміст циклу метелика та план, етапи якого ми детально розглянемо один за одним у наступних розділах.

  1. яйце.
  2. Личинка або гусениця.
  3. лялечка.
  4. Доросла стадія.

Крім того, щоб дізнатися більше про цих дивовижних комах, тут ми пояснюємо характеристики метеликів: де вони живуть, що їдять, типи та цікавість.

Перша фаза циклу метелика: яйце

Як народжується метелик? Як і в інших видів яйцекладні тварини, метелики відкладають запліднені яйця, з яких згодом народиться нова особина. Як правило, вони вносять депозити яйця під листям та інші поверхні рослин, щоб захистити їх від можливих хижаків та несприятливих погодних умов.

Яйце метелика виконує важливу функцію вигодовування нової особини, так що, закінчивши свій розвиток, воно виходить через невеликий отвір у яйці і на цьому етапі харчується залишками цієї багатої білком структури. Кожна самка метелика здатна відкласти до сотень яєць, деякі з яких виживуть і перейдуть до наступного етапу циклу метеликів.

Стадія гусениці або стадія личинки

Відомий шовкопрядів (Bombyx mori) і рясні гусениці метеликів капустиPieris brassicae), що наповнюють поля життям навесні, є прикладами метеликів у їх личинкова стадія.

Протягом цього періоду, личинки метеликів Їм потрібно харчуватися і отримувати достатньо енергії, щоб вони могли продовжувати рости і розвиватися. але,що їдять метелики на личинковій стадії? В основному вони харчуються листям і всілякими квітами, які вони постійно ковтають, щоб збільшити свій розмір.

Внаслідок постійного зростання і розвитку гусениці змушені скидати шкуру до п’яти разів. Це осипання шкіри також служить їжею для гусениці, тоді як під час останнього линяння вона використовує свою стару шкіру, щоб сплести сітчасту структуру, яка буде служити для розміщення під ним і залишатися підвішеною на листі, гілці чи іншому. відповідна структура рослини. Після розміщення разом із сіткою, яку він приготував тримати, він приймає своїм тілом цікавий і характерний вигин у формі «J». Це підказка, яка визначає, що личинка готова перейти до наступної фази свого життєвого циклу: дивовижного формування лялечки.

Стадія лялечки: стадія до метаморфози метеликів

Лялечка або лялечка Це структура, яка залишається після падіння шкіри, яку гусениця використала для створення сітки, яка дозволяла їй залишатися висіти. У структурі лялечки, також відомої як кокон метелика, тварина залишається покритою і знаходиться в спокої, не має жодних рухів і не має очей чи вусиків. Все готово для того, щоб відбулася дивовижна метаморфоза, яка дозволить гусениці змінити свій зовнішній вигляд і придбати новий розмір з кожною ознакою метеликів на останній дорослій стадії. Тут ви можете дізнатися більше про те, що таке метаморфоза.

Про скільки часу потрібно, щоб метелик вийшов з лялечки, відповідь залежить від виду метелика. Наприклад, для відомого метелика-монарха (Данаєвий плексип), стадія лялечки може тривати до тижня.

Остання стадія циклу метелика: доросла фаза

Після завершення складної стадії лялечки і завершення її розвитку, в дорослі метелики потроху ламають лялечку і виходять на вулицю. Все-таки вони не готові до польоту з його новими і дивовижними крилами, оскільки вони мають зморшкувату консистенцію. Нові дорослі метелики повинні отримувати енергію та рідину тіла, яка тече по венах їхніх крил, поки вони не придбають розмір і жорсткість, необхідні для того, щоб перемагати їх і почати свої дорогоцінні польоти.

Під час свого першого польоту дорослі метелики починають пошук їжі, щоб продовжити задовольняти свої потреби в харчуванні та енергії. На цьому новому етапі годування метеликів заснований на нектарі квітів, який вони набувають завдяки своїй витягнутій і витонченій дух (наукова назва дана лластівка метеликів).

Таким чином, від квітки до квітки, щоб своїми ніжними крилами харчуватися і наповнювати кольором наземні екосистеми, в яких вони живуть, дорослі метелики продовжують розвиватися до моменту розмноження. Таким чином, будучи розмноження метеликів Сексуального характеру дорослі особини завершують свій життєвий цикл створенням нових яєць, з яких народяться нові особини, які пройдуть етапи, які ми бачимо в усій статті.

Крім того, тут нижче ми залишаємо вам відео про найважливіші та цікаві характеристики та цікавинки метеликів. Тепер, коли ви дізналися, що таке життєвий цикл метеликів, вам може бути цікаво дізнатися про життєвий цикл жаби, яка є ще однією твариною, яка проходить метаморфоз.

Якщо ви хочете прочитати більше статей, подібних до Життєвий цикл метелика: етапи та картинки, ми рекомендуємо вам увійти в нашу категорію Дикі тварини.

  • Арройо М. та Вінуела Е. (1991) Вступ до ентомології. Видання Mundi-Prensa, с.: 13-129.

Де живуть метелики: фото, опис, життєвий цикл і харчування

Метелик — яскраве і красиве комаха з великими різнокольоровими крилами, що пурхає все літо з квітки на квітку, допомагаючи його запиленню. Але де живе метелик, де вона спить, їсть, як проводить зимові місяці, — відповіді на ці питання будуть цікаві кожному допитливому людині.

Світ метеликів

Представників загону лускокрилих, до яких з біологічної ієрархії належать метелики, можна зустріти практично на всіх континентах і в будь-якому кліматі, крім самого холодного – Антарктиди. Вони люблять літати на квітучих луках в середніх широтах і серед льодів Гренландії, на островах Тихого океану і в горах Гімалаїв.

Метелики належать до найчисленнішій і древньому загону, який налічує понад 158 тис. видів. Лускокрилі — холоднокровні (эктотермические) комахи, які вміють регулювати власну температуру тіла, забираючи тепло ззовні або виділяючи його в навколишнє середовище. З-за цього більшість їх видів воліє жити в тропічному кліматі.

Метелика називають комах з повним перетворенням, тобто розвиток її проходить через усі стадії: яйця, личинки або гусениці до лялечки і дорослої особини (імаго). Також для більшості лускокрилих характерною особливістю будови тіла є наявність ротового апарату з хоботком, через який вони п’ють нектар. Для них також властива велика різноманітність форм крил і розмірів: від 2 мм до 28 див.

Де метелик живе, чим харчується і її тривалість життя, найчастіше залежать від кліматичної зони: ці комахи віддають перевагу жаркий і вологий природний клімат, тобто тропіки. Найбільша різноманітність видів живе в лісах Південної Америки (40 тис.), в Південній та Південно-Східній Азії (понад 10 тис.), де є ідеальні умови за кількістю сонячних днів, високої вологості і можливості маскування серед густого листя.

Про автора

admin administrator