Який огірок посадити

Авторadmin

Який огірок посадити

Зміст:

Огірок Гектор: опис сорти, вирощування, фото, відгуки

Гектор f1 – це сорт, який, завдяки своїй основі гібридної, відмінно підійде для вирощування у відкритому ґрунті в грядковій системі. Включений в Державний реєстр Росії. Відноситься до класу бджолозапильних раннього дозрівання. Сорт огірка Гектор рекомендують для садових і городніх ділянок, а також дрібних домашніх господарств.

Опис сорту огірка Гектор

Характеристика сорту

Основна характеристика виду – це те, що вони розмножуються пучками і практично всі пучки формуються на головному стеблі. Іноді зустрічається бічні пагони, але найчастіше вони слабкі не виживають. На одному кущі може бути більше 6-10 огірків і всі вони швидко дозрівають при оптимальних умовах. Вперше плоди з’являються через місяць і кілька тижнів після висадки.

Сорт огірка Гектор – досить урожайний тип огірків, у якого відмінне плодоношення і множинні плоди. Гібрид підійде для вирощування, як і у відкритому грунті, так і в теплицях. Головне дотримуватися всі стандартні правила догляду і тоді можна очікувати відмінний відсоток врожайності. Огірок Гектор f1 – це вид огірків, який любить сонце і теплий клімат для життя, тому важливо, щоб місце для посадки був сонячним. Огірки Гектор добре підійдуть для засолювання і для свіжого використання. Крім цього, плоди Гектора відмінно підійдуть для перевезення і тривалого зберігання і при цьому збережуть свою свіжість. З 1 кв. м можуть зібрати більше 4-9 кг

Опис рослини

Сорт огірків Гектор – це гібридна форма куща, яка характеризується, як ранньостигла з однаковим дружним формування врожаю, тобто вирівненістю зеленцов. Славиться своїми відмінними смаковими якостями і відмінною стійкістю до захворювань і шкідників. Кущі невеликого розміру, компактні і мають середню стиглість з зеленим типом пучкування. Плодоношення постійне, в середньому, перші плоди з’являються через місяць.

Опис плодів

Довжина плоду досягає 9-12 см, за формою вони довгасті, великобугорчаті і белошипные. У Гектора відмінний аромат і прянощі. Огірки важать від 90 до 110 р. М’якоть досить соковита і ніжна – про це свідчить опис.

Переваги і недоліки

Огірок сорту Гектор f1 відрізняється від усіх інших видів і форм гібридності завдяки своїм багатьом позитивним характеристикам:

  • перші зав’язки з’являються досить рано, вже після дозрівання 3 -5 вузлів;
  • відмінний відсоток врожайності;
  • відмінні смакові якості, які переважають над іншими гібридними видами;
  • відмінна транспортабельність і тривалість зберігання;
  • добре підходить для консервації і свіжого вживання;
  • має відмінний імунітет до пероноспорозу;
  • сорт може витримати невелике зниження температури, але лише кілька днів: на 4 -5 день рослина починає гинути.

Мінус виду полягає в тому, що, якщо пропустити полив грунту і земля висохне, рослина може відразу почати вередувати і трохи призупинити розвиток плодів.

Правила посадки

Необхідно дотримуватися правила

Насправді, огірки Гектор не сильно відрізняються по своїй технологія проростання і методів догляду, але все ж є деякі відмінності. Стандартна схема посіву полягає в тому, що на одному кв. м можна посадити не більше 6 рослин, максимально 8. Досить важливо дивитися на сівозміну, щоб не висаджувати огірки на те місце, де раніше (в минулому році) вирощували гарбузові культури. Фахівці і городники попереджають, що, якщо ви посієте плоди носом вниз, тоді всі паростки проростають з грунту з оболонкою, яку вони не скинули і як результат це вплине на якість і смак рослини.

Всі плоди можна відразу садити в грунт насінням, але, щоб отримати урожай такої культури трохи раніше, краще всього заздалегідь висаджувати її в теплиці. Що треба робити для гарного врожаю?

  1. Для того, щоб отримати хороший відсоток врожайності огірків, грунт повинен бути родючим і рихлою, щоб у грунт потрапляв кисень повітря, вода і сонячні промені, але ось кислі і важкі грунти не підійдуть для таких типів огірків. Грунтові води повинні знаходитися на глибині 2-3 м.
  2. Важливо дотримуватися правильної температури для того, щоб отримати відмінні плоди. Вдень ця температура повинна бути 21 – 27 °C, а в нічний час доби 16 -19 °C, а от максимальні морози, які можуть витримати – це 0,5 °C вище нуля, якщо температура буде нижче — плоди загинуть.
  3. Посіви типу лентовые зможуть істотно полегшити догляд за кущами, але при цьому, сприяють хорошим умов живлення.
  4. Для такого виду огірків можна використовувати звичайну схему посіву 90 на 60 або 120 на 70, а глибина посадки не повинна бути більше 2 – 5 див. Перед тим, як пересадити огірки, необхідно провести підживлення, додати торф або перегній, також можна тирсу.

Сорт огірків Гектор придатний для вирощування в теплих умовах за умови дотримання всіх головних правил догляду за ними. Городники тільки позитивно відгукуються про сорт і називають його одним з кращих, так як він практично не створює проблем.

Догляд

Правильний догляд — запорука успіху, головне не відхилятися від стандарту і тоді вже через кілька місяців можна отримати відмінну врожайність. Дотримуйтеся рекомендацій професіоналів.

  1. Правильний полив виду, особливо, в момент плодоношення. Грунт повинен бути постійно вологим. Щоб домогтися такого ефекту, городники радять використовувати тип схеми – крапельне зрошення. Основне правило поливу – це постійність і нормированность. Звичайно, все буде залежати від того, який у вас тип ґрунту, яка температура і безліч інших факторів.
  2. Регулярно проводите прополювання грядок, видаляйте всі бур’яни і пожовкле листя, іноді використовуйте метод проріджування.

Фахівці радять для новачків використовувати мульчу, такий спосіб не тільки дасть вітаміни і постійне харчування сорту, але і допоможе позбутися багатьох докучливих бур’янів і стабілізує вологість ґрунту навколо огірків.

Захворювання і профілактика

Сорт стійкий практично до всіх хвороб і дуже рідко відбувається процес зараження. Як профілактику, можна використовувати суміш молока і дріжджів – це відмінний спосіб захистити кущ і при цьому дати вітаміни.

Гектор – це гібридна рослина, яке славиться своєю стійкістю до хвороб, головне – правильно поливайте рослину і тоді у вас буде відмінний урожай, який швидко дозріє. Використовуйте ф1 насіння для посадки. Опис дозволяє зробити висновок, що сорт підійде кожному бажаючому.

Як правильно посадити огірки у відкритий грунт насінням Фото Відео

Огірок — одна з найпопулярніших культур серед дачників. Так приємно зірвати вирощений власними руками солодкий огірочок і відправити його прямо в салат або окрошку. Але слід пам’ятати, що культура дасть хороший урожай лише при повному дотриманні правил агротехніки і хорошому догляді. Пропонуємо вам ознайомитися з усіма етапами грамотного вирощування огірків у відкритому грунті.

  1. Підготовчі роботи перед посівом
  2. Вибір місця
  3. Підготовка грунту і грядок
  4. Облік рослин попередників
  5. Сусідство з іншими культурами
  6. Коли садити огірки у відкритий грунт насінням
  7. Як правильно посіяти огірки у відкритий грунт
  8. Підготовка насіння
  9. Схема посіву
  10. Як посадити огірки насінням у відкритий грунт під плівку — відео
  11. Догляд за огірками у відкритому грунті
  12. Режим поливу
  13. Підживлення
  14. Формування
  15. Як правильно формувати огірки у відкритому грунті — відео
  16. Як правильно підв’язувати огірки
  17. Як не допустити появи гіркоти у огірків
  18. Профілактика появи пустоцветов
  19. Боротьба з хворобами і шкідниками
  20. Слово агрономові про огірках: ні шкідників, ні кореневих гнилей не буде! — відео
  21. Збір урожаю огірків
  22. Як зібрати свої насіння огірків
  23. Вирощування огірків у відкритому грунті — інструкція по днях від висадки насіння до збору врожаю — відео

Підготовчі роботи перед посівом

Подбати про те, де і в якій землі ви будете вирощувати огірки, потрібно заздалегідь. Не можна розбити грядку аби як перед самим посівом. Досвідчені городники завжди планують свої посадки і враховують черговість посадки культур.

Вибір місця

Краще всього для посадки огірків підійде сонячний ділянку, захищений від холодних вітрів.

Якщо місце відкрите, по периметру можна висадити високорослі культури, наприклад:

  • соняшник;
  • кукурудзу;
  • бобові культури;
  • картопля.

Вони будуть служити своєрідною завісою, яка захищає грядку з огірками від несприятливих зовнішніх умов. Захистом може послужити також розташований неподалік ліс або стіни будови.

Використовуйте всі можливості своєї ділянки. На відкритому місці навряд чи вдасться отримати хороший урожай огірків. Під впливом вітру грунт буде висушуватися, батоги виявляться сплутаним.

Підготовка грунту і грядок

Огіркам подобається добре яка прогрівається, структурована, родючий грунт. Найбільше для них підходить чорнозем, супісок і легкі суглинки. У південних регіонах перевагу слід віддавати більш важкій землі, яка довше зберігає вологу.

Розташовувати грядки краще з заходу на схід. Плануючи посадку огірків, під попередню культуру бажано внести перепрілий гній. Якщо це не було зроблено, восени землю удобряє настоєм коров’яку або пташиного посліду і комплексним мінеральним добривом.

Спорудити теплу грядку можна з будь-якого рослинного сміття, яке скупчилося на ділянці.

  • Це може бути опале листя, бадилля, сіно, солома, невеликі гілки, харчові відходи. Всі матеріали повинні бути вологими.
  • Масу перемішують і укладають шаром товщиною 30 — 40 см, після чого її утрамбовують, поливають розчином мідного купоросу для дезінфекції і зверху насипають грунт шаром товщиною 10-12 див.

Облаштовувати таку грядку можна з осені або ранньої навесні. У процесі розкладання органіка буде виділяти тепло і вуглекислоту, необхідну для хорошого росту рослин.

Облік рослин попередників

За правилами сівозміни огірки можна садити після капусти, картоплі, редьки, буряка, цибулі, часнику. Найкращими попередниками вважаються бобові культури. Вони насичують ґрунт сполуками азоту, а також покращують структуру грунту.

Після садіння коренеплодів верхній шар грунту залишається неистощенным, в ньому зберігається достатньо поживних речовин, що сприяють повноцінному розвитку огірків. Капуста також здобуває собі харчування з глибоких шарів ґрунту. Цибулю і часник насичують грунт фітонцидами, що знижує ризик захворювань у рослин-послідовників.

Сусідство з іншими культурами

Іноді виникає необхідність в ущільнених посадках і тоді постає питання про сприятливому сусідстві. У безпосередній близькості від огірків можна висадити кукурудзу, деякі дачники навіть підв’язують до її стеблах огіркові батоги. Кореневі системи культур розташовані на різному рівні, тому не буде конкуренції за харчування.

Читайте також: Доларове дерево: особливості вирощування та догляду в домашніх умовах

Добрим сусідом виявиться також капуста. Обидва овоча вологолюбні, що спрощує догляд за посадками. Біля таких сусідів, як горох і квасоля, огірки дають хороший урожай.

Цілком успішним виявиться сусідство з полуницею. В міжряддя до огірків можна підсаджувати цибулю і часник, обидві культури повинні знаходитися на відстані півметра від огіркових кущів. Непоганими сусідами виявляться буряк, соняшник, виноград, календула, настурція, шпинат і селеру.

Коли садити огірки у відкритий грунт насінням

При посіві огірків необхідно орієнтуватися на погодні умови. Повітря повинен прогрітися до 14 градусів, а температура ґрунту на глибині посадки повинна бути не менше 12 градусів. Огірки люблять тепло, настільки ж важливо, щоб у теплій середовищі знаходилися їх коріння. При більш ранньому посіві насіння просто не проростуть. Але й затягувати з посівом до спеки не варто.

У кожному регіоні сприятливими будуть свої терміни посадки огірків насінням у ґрунт:

  • У середній смузі і Підмосков’ї необхідна температура встановлюється ближче до середини травня.
  • Жителям Ленінградської області необхідно почекати ще 1,5-2 тижні.
  • Для Сибіру й Уралу відповідною датою посіву виявиться кінець травня або початок червня.
  • Раніше всіх посіяти огірки зможуть жителі південних регіонів, сюди тепло приходить в другій половині квітня.

Як правильно посіяти огірки у відкритий грунт

Посів огірків вимагає дотримання черговості певних підготовчих дій. Етапи підготовки краще не порушувати, помилки можуть призвести до затримки отримання врожаю і негативно позначитися на якості плодів.

Підготовка насіння

Щоб бути впевненим у стовідсотковою схожості насіння, їх необхідно відкалібрувати, видаливши всі порожні і висохлі екземпляри. Робиться це з використанням сольового розчину, який готують з 1 склянки води і 1 ч. л. солі.

Насіння замочують на 5-10 хвилин. Якісні екземпляри осядуть на дно, а непридатні до посіву залишаться на поверхні.

Після цього насіння необхідно знезаразити в рожевому розчині марганцівки, витримавши їх там 15-20 хвилин. За цей час патогенна мікрофлора загине, і сіянці будуть розвиватися здоровими. Після обробки насіння потрібно промити в чистій воді. Щоб отримати дружні сходи в короткий термін, насіннєвий матеріал прогрівають у гарячій воді (50-55 градусів) протягом 2-3 годин.

Прискорити ріст сіянців можна, замочивши насіння на 12 годин у розчині добрива (золи, нітрофоски) або стимуляторів росту (Епін, Циркон, гумат натрію). Після обробки живильним розчином насіння можна замочити для проростання, загорнувши у вологу тканину і поклавши в тепле місце. Паростки з’являться вже на другу добу. Тепер можна приступати до посіву.

Схема посіву

При прямому посіві в грунт необхідно робити посадки щільніше, з урахуванням того, що пізніше доведеться проводити вибракування сіянців. Насіння заглиблюють в борозни на 2 см з інтервалом 5 див.

Відстань між борознами має дорівнювати 50 див. Коли потрібно видалити неповноцінні рослини, їх зрізають на рівні грунту. Висмикувати з землі сіянці не можна, інакше може бути пошкоджена коренева система сусідніх кущів.

Як посадити огірки насінням у відкритий грунт під плівку — відео

Догляд за огірками у відкритому грунті

Догляд за огірками у відкритому грунті відрізняється від догляду за культурою в теплиці. Адже на вулиці великий вплив на розвиток рослин чинять погодні умови. Посадки потребують регулярного зволоження, підгодівлях, обробках від хвороб і шкідників. Кущі потрібно формувати і підв’язувати, щоб отримати з них хороший урожай.

Режим поливу

Огірки мають потребу у великій кількості вологи, це обумовлено будовою їх кореневої системи. Особливо багато води рослини споживають у період активного росту і зав’язування плодів. Перший раз посадки поливають як тільки земля трохи підсохне. У цей період витрата води становить 10 л на один квадратний метр. Дорослі рослини поливають набагато рясніше — на кожен кущ витрачається до 1 відра води.

Виробляти полив необхідно ввечері або вранці, використовуючи теплу відстояну воду. Поливати зі шланга огірки не можна через загрозу розмивання землі біля коренів. Краще використовувати лійку з розсікачем струменя. При звичайній погоду до цвітіння поливають огірки один раз в 5 днів, після початку плодоношення це роблять частіше — раз на 3 дні. У спеку зволожувати грунт під кущами потрібно щодня.

Підживлення

Для підживлення огірків використовують органічні і мінеральні добрива. З органіки підійде перегній, компост, трав’яний настій. З мінеральних добрив використовують сечовину, аміачну селітру, суперфосфат, амофос, калійну сіль або комплексні суміші:

  • Першу підгодівлю в ґрунті проводять після вкорінення саджанців через 2 тижні після висадки розсади або при активному зростанні сіянців після посіву в грунт. Для цієї мети краще використовувати настій коров’яку або пташиного посліду (на відро води додають 1 кг гною або 0.5 кг посліду).
  • Другу підгодівлю вносять перед початком цвітіння. У цей період можна полити рослини зольним настоєм і внести суперфосфат (40 г на 1 кв. метр).
  • Третя підгодівля повинна проводитися в період масового плодоношення. В цей час культурі необхідні калійні добрива без вмісту хлору. Можна знову внести деревну золу.

Під час формування плодів огірків необхідні також позакореневе підживлення розчином комплексного мінерального добрива. Обприскування проводять у ранкові або вечірні години. Багатьом дачникам подобається ефект від дріжджових підживлень, їх вносять не більше 3 разів за сезон.

Формування

Процедура формування проводиться в кілька етапів.

  • На рослині обов’язково видаляють пустоцвіти, що віднімають багато сил.
  • Після того, як кущ досяг висоти 1 м, починаю прищипувати верхівки стебел.
  • Бічні пагони повинні мати довжину 50 см і 2 порядку. Якщо кущ росте без підв’язки, на основних стебла прищипують точку росту після 4-го листка, а у бічних пагонів — після 2-го.

При формуванні куща на шнурі залишають тільки центральний стебло, видаляючи всі бічні пагони. Після досягнення верху опори верхівку втечі прищипують. Якщо огірки вирощують на шпалері, батоги пускають витися по решітці, одночасно прибирають нижні пагони для гарного плодоносіння.

Як правильно формувати огірки у відкритому грунті — відео

Як правильно підв’язувати огірки

Підв’язка застосовується для підтримання основного стебла. Для неї використовують смужки м’якої тканини, щоб ризик пошкодження пагонів був зведений до мінімуму.

Основні принципи підв’язки:

  • До опори рослину підв’язують, направляючи батіг вертикально, паралельно кілочка.
  • Стебло знизу фіксується на висоті 15 см над рівнем ґрунту.
  • Фіксуюча петля повинна охоплювати батіг не занадто щільно, щоб не перетиснути її в процесі росту.
  • Верхній кінець шнура підв’язують до горизонтально розташованої перекладині. Зростаючий стебло обвивають уздовж шнура.
  • До клітинок шпалери батоги підв’язують після формування 4-5 листків.

Підв’язані рослини краще обдуваються повітрям і освітлюються сонцем, займають менше місця, рідше уражуються хворобами, формують більше зав’язей. Догляд за такою грядкою помітно спрощується.

Докладніше в статті: Як виростити огірки на підвіконні в квартирі взимку

Докладніше в статті: Вирощування розсади огірків в домашніх умовах

Як не допустити появи гіркоти у огірків

Виникнення гіркоти в плодах сприяє цілий ряд факторів. Щоб не допустити псування смакових якостей, необхідно дотримуватися ряду правил:

  • поливати огірки регулярно і тільки теплою водою;
  • уникати різкого перепаду температур, застосовуючи укриття;
  • садити огірки на піднесені грядки, де їм буде тепліше;
  • притіняти посадки від палючого сонця;
  • не висаджувати огірки поблизу від малини і ожини, які сильно збіднюють грунт, активно витягаючи з нього харчування.

Читайте також: Готуємо домашнє фруктове добриво для зимового підживлення кімнатних рослин

Глинисту землю перед посадкою огірків обов’язково потрібно покращувати шляхом внесення річкового піску і торфу. Невідповідна грунт теж може стати причиною появи гіркоти в плодах.

Профілактика появи пустоцветов

Пустоцвіти на огірках з’являються в разі допущення серйозних помилок в агротехніці. В ідеалі на рослині повинно бути порівну чоловічих і жіночих квіток. Якщо переважають квітки без маточника, значить, огіркам не підходять умови вирощування або догляд.

Для профілактики формування пустоцветов рекомендується:

  • проводити передпосівну обробку насіння стимуляторами росту;
  • дотримуватися схему посадки рослин;
  • висаджувати огірки на сонячному місці і формувати кущі в процесі вирощування, щоб рослини не відчували дефіциту освітленості;
  • дотримуватися режим поливу і підгодівлі, перегодовування азотом часто призводить до формування пустоцветов;
  • висаджувати поблизу медоноси для залучення бджіл;
  • проводити профілактичні обробки для збереження здоров’я огірків.

Боротьба з хворобами і шкідниками

Огірки у відкритому грунті найчастіше уражуються грибковими захворюваннями. Цьому сприяє тісна посадка, знижена температура і висока вологість. При появі симптомів у вигляді плям і мокнучих або сухих ділянок на листках і стеблах сильно уражені рослини знищують, інші посадки обробляють фунгіцидами («Гамаїр», «Фитомпорин», «Алирин-Б»). Не можна також забувати про передпосадочному знезаражування насіння та ґрунту.

З шкідників на огірках паразитує попелиця, павутинний кліщ, мінери. Для відлякування комах рослини обприскують настоєм тютюну, часнику, цибулиння. Якщо розплодилися шкідники, необхідно обробити кущі біологічними препаратами, безпечними для людини і навколишнього середовища («Акарин», «Фітоверм», «Іскра Біо»). До початку плодоношення допустимо застосування хімічних інсектицидів («Конфідор», «Іскра Золота», «Командор», «Тіовіт Джет», колоїдна сірка).

Слово агрономові про огірках: ні шкідників, ні кореневих гнилей не буде! — відео

Збір урожаю огірків

Збирають огірки по досягненні ними певного розміру в залежності від мети призначення. Для маринування зривають зовсім невеликі огірочки, довжиною 8-10 див Овочі для салату тримають на кущах довше і збирають огірки розміром 12-15 см (залежить ще і від характеристик сорту).

Плоди зрізають ножем, залишаючи плодоніжку на рослині. Збір ведуть в ранкові або вечірні години. Зібрані огірочки необхідно прибрати для зберігання в прохолодне місце.

Як зібрати свої насіння огірків

Якщо вам потрібні власні насіння, пам’ятайте, що їх потрібно збирати з сортових рослин, гібриди материнські якості наступним поколінням не передають. Для цього відбирають найбільш великі плоди з сильних кущів і дають їм пожовтіти на батоги. Овоч знімають, коли плодоніжка засохне, розрізають уздовж навпіл, ложкою вибирають м’якоть з насінням і викладають на ситечко.

Промивши масу під проточною водою, отримують чисті насіння. Їх необхідно розкласти на листку паперу або церати для просушування і залишити в сухому теплому місці на 3-7 днів. Повністю просохлий насіннєвий матеріал зберігають у паперовому конверті при кімнатній температурі. Не забудьте підписати сорт і вказати дату збору насіння.

Вирощування огірків у відкритому грунті — інструкція по днях від висадки насіння до збору врожаю — відео

Забезпечивши огіркам оптимальні умови під час вирощування у відкритому грунті, ви отримаєте повну віддачу врожаю. А самі плоди будуть смачними, солодкими, хрусткими. Частину з них можна буде пустити на приготування заготовок, щоб забезпечити своє меню вітамінами не тільки влітку, але і в осінньо-зимовий період.

Про автора

admin administrator