Який поділ характерний для соматичних клітин

Авторadmin

Який поділ характерний для соматичних клітин

Мітоз — непрямий поділ соматичних клітин еукаріотичних організмів, при якому відбувається утворення двох дочірніх клітин, хромосомні набори яких такі самі, як у материнській клітині.

Соматичним клітинам властивий певний ряд особливостей, до яких зокрема належать: репродукція тільки шляхом мітотичного поділу.

Мейоз (або редукційний поділ) — особливий вид поділу еукаріотичних клітин, характерний тільки для статевих клітин (не соматичних), унаслідок якого хромосомний набір зменшується вдвічі, клітини переходять із диплоїдного стану в гаплоїдний.

Прокаріотичні клітини Клітини прокаріотів (на відміну від еукаріотів) не мають оточеного подвійною мембраною ядра, і мають простіший геном: звичайно тільки одну циркулярну хромосому дещо меншого розміру. Тому поділ прокаріотичної клітини (процес, відомий як бінарний поділ) швидкий.

Мітоз – це поділ, за якого з однієї материнської клітини утворюються дві дочірні клітини з таким самим набором хромосом. Мейоз – це поділ, за якого з однієї материнської клітини утворюються дочірні клітини з половинним набором хромосом і видозміненою спадковою інформацією.

Упродовж мітозу відбувається один поділ клітини, який складається з чотирьох фаз: профази, метафази, анафази і телофази. Набір хромосом у клітинах перед поділом і після поділу диплоїдний. Стан спадкової інформації після поділу незмінний.





Соматичні клітини (грец. σὠμα/soma – тіло) — загальна назва для усіх клітин багатоклітинних організмів, які не є статевими, а отже є носіями диплоїдного набору хромосом . Також до соматичних клітин не належать ембріональні стовбурові клітини . Основною метою існування соматичних …

Про автора

admin administrator