Який процент бере Альфа банк за переказ

Авторadmin

Який процент бере Альфа банк за переказ

Зміст:

10 способів переказати гроші за кордон і додому

Вивезти гроші самому, відправити їх банківським переказом або скористатися одним з численних онлайн-сервісів? «Мінфін» вивчив переваги і недоліки 10 найпопулярніших способів доставки грошей в Україну і за її межі.

Пандемія коронавірусу внесла корективи у глобальний ринок праці. Жорсткі заходи карантину в країнах ЄС змусили повернутися додому частину трудових мігрантів, а сезонні робітники залишилися не при справах у звичний період зайнятості.

Це позначилося на обсягах грошових переказів: за перші сім місяців 2020 року надходження в Україну від трудових мігрантів склали $6,29 млрд, що на 5,3% ($350 млн) менше, ніж за аналогічний період 2019 р. З них майже 41 % ($2,57 млрд) були переказані в Україну через банки, 23% ($1,45 млрд) — відправлені за допомогою міжнародних платіжних систем, а решта 36% ($2,27 млрд) — потрапили в країну неформальними каналами.

«Мінфін» підготував огляд переваг і недоліків 10 найпопулярніших способів доставки грошей в Україну і за кордон. Кожен знайде собі вигідний, надійний і зручний варіант.

1. Самовивіз

Логічне рішення для сезонних працівників, які їдуть за кордон на пару місяців, і для жителів західної України, які працюють у сусідніх країнах. Можливість регулярно їздити додому знижує необхідність використовувати офіційні канали грошових переказів. Є думка, що за рахунок самовивозу реальні обсяги валютних надходжень в Україну в кілька разів перевищують офіційну статистику.

З переваг можна відзначити відсутність додаткових витрат. Скільки людина заробила, стільки і привезе додому. Суму до 10 тис. євро (або її еквівалент) декларувати не потрібно. Також немає ніяких вимог та складнощів з документами і відкриттям рахунків.

З недоліків — це однозначно не найоперативніший спосіб відправити гроші. Він не підійде, якщо кошти одержувачу потрібні терміново. Крім того, перевозити великі суми у вигляді готівки просто небезпечно.

2. Доставка грошей перевізником

Зазвичай кордон України щодня перетинають автобуси і мінібуси з багатьох країн Європи. Для багатьох трудових мігрантів це звичний спосіб отримувати або відправляти речі. Нерідко таким чином передають і гроші.

У цього способу практично ті ж плюси і мінуси, що і під час особистого перевезення грошей. Відправник сплачує тільки за доставку вантажу і ніде не «світить» суму грошей, що пересилається. З іншого боку, перевізник не дає ніяких гарантій, а грошей доведеться чекати від кількох днів до тижня, в залежності від країни відправлення. Найчастіше такі передачі доставляють в одне з міст біля кордону, а в кінцевий пункт призначення відправляють однією з поштових служб.

Карантин вельми ускладнює цей спосіб. Нерідкі випадки, коли перевізників загортали на кордоні однієї з країн ЄС, і весь багаж повертався до відправника або простоював тижнями на кордоні.

Окремо стоять сервіси міжнародних переказів

За даними НБУ, у 2019 р. в Україні діяло 37 систем переказів: 30 вітчизняних і 7 міжнародних. Щоб обрати свій варіант, перевірте декілька критеріїв:

  • наявність сервісу в країні відправника і в країні одержувача;
  • розмір комісії за переказ і хто її оплачує;
  • курс при конвертації валют;
  • термін, за який здійснюється переказ;
  • наявність обмежень за сумою та валютою переказу;
  • список необхідних документів;
  • вимога до наявності банківської карти у відправника і одержувача.

Почнемо з міжнародних систем миттєвих переказів. В Україні найпопулярніші Western Union та MoneyGram.

Представники Ідея Банку відзначають, що їх клієнти частіше обирають Western Union для відправки грошей в ЄС, а MoneyGram — для грошових переказів у пострадянські країни.

Серед переваг, властивих обом системам можна виділити:

  • Швидкість: гроші доступні вже через декілька хвилин після відправлення;
  • Передбачуваність: ніяких додаткових комісій для одержувача;
  • Зручність: можливість отримати гроші у потрібній валюті. Головна умова — відправник повинен вказати валюту отримання під час оформлення переказу;
  • Простота: для отримання грошей відкривати банківський рахунок не потрібно;

Розглянемо кожен варіант докладніше.

3. Western Union

Найстаріша система термінових грошових переказів, представлена ​​більш ніж у 200 країнах світу (понад 500 пунктів відправлення/отримання грошей). Послуги компанії доступні цілодобово — кошти можна відправити як готівкою у відділенні банку, так і безготівково, використовуючи сервіс на сайті компанії. У одержувача також є вибір між отриманням готівки в пункті видачі та зарахуванням грошей на карту.

Розмір комісії залежить від країни відправлення і отримання переказу, суми, а також від того, як відбувається переказ — готівкою або безготівково. У разі переказу грошей на рахунок одержувача в українському банку комісія складе від 1% до 3,5%. Переказувати невеликі суми, особливо з кредитки, зовсім невигідно — комісія буде набагато вищою.

При переказах грошей за кордон мінімальна комісія складе $13 або євро, що чимало. Крім того, готівкові перекази зараз не найзручніший варіант, адже і відправнику, і одержувачу потрібно підлаштовуватися під графік роботи відділень.

4. MoneyGram

Ще одна американська система з широкою мережею відділень. На сайті компанії є зручний калькулятор, який дозволяє розрахувати попередню вартість переказу.

Комісія за послуги MoneyGram також залежить від країни відправлення і отримання грошей, суми і методу переказу. Гроші можна відправити в одному з відділень або онлайн, а отримати на банківський рахунок, мобільний гаманець або готівкою. У деяких випадках комісії досить низькі. Наприклад, при переказі $1000 з США на банківський рахунок в Україні орієнтовна комісія складе всього $3. Але в разі отримання цієї суми готівкою — комісія зросте до $15.

За переказ $300 з України в Грузію знімуть все ті ж $3, в ось за відправку 300 євро в країни ЄС доведеться заплатити комісію 18 євро. Але це все-одно дешевше, ніж у Western Union.

Сервіси онлайн-переказів

Р2Р перекази, тобто перекази з картки на картку, — швидкий, зручний і надійний спосіб отримання грошей без походів у відділення банку або фінансової компанії. Пандемія тільки посилила попит на такі послуги. Головний їхній мінус в тому, що більшість працює виключно на прийом переказів в Україну. Хоча бувають винятки — з нього і почнемо.

5. «Альфа-Переказ»

Згідно з даними Альфа-Банку Україна, з початку карантину число користувачів сервісу «Альфа-Переказ» зростало не тільки серед українців, а й серед іноземних громадян. Для цього є декілька причин. По-перше, сервіс можуть використовувати власники карток будь-якого українського банку — для переказу в Україну зовсім необов’язково оформляти картку або рахунок в Альфа-Банку. Картка Альфа-Банку буде обов’язково потрібна тільки для відправки коштів з України.

Крім того, «Альфа-Переказ» підтримує обидві міжнародні платіжні системи — Visa та Mastercard, тому зарахування та відправка коштів відбувається за єдиним тарифом, що робить операцію зрозумілою і прозорою.

Сервіс відрізняється великою географією: відправляти гроші можна одержувачам у 97 країн світу. Приймати ж перекази система дозволяє з 51 країни, включаючи Польщу, Чехію, Білорусь, Туреччину, Ізраїль, Іспанію, Нідерланди.

У квітні 2020 сервіс переказів став доступним у мобільному додатку Alfa-Mobile Ukraine. Розширення функціоналу мобільного банкінгу припало до душі клієнтам. Обсяги міжнародних переказів з використанням Alfa-Mobile Ukraine щомісяця зростають на 20%.

Комісія Альфа-Банку відповідає середньоринковому рівню: для вхідного переказу — 2% від суми, мінімум — 2 євро. Комісія за вихідні перекази також становить 2% від суми, мін. 50 грн, $2 або 2 євро, залежно від валюти переказу. У банку відзначають, що переказ краще здійснювати в тій валюті, у якій випущена банківська карта відправника.

До речі, відсутність карти у одержувача теж не проблема. Зробити переказ можна також на рахунок за номером IBAN або на електронний гаманець.

6. TransferGo

Міжнародний онлайн-сервіс грошових переказів працює у 66 країнах. Переслати гроші в Україну можна у гривнях, доларах або євро на карту будь-якого банку. А ось відправити гроші з України не можна. До того ж курс валют, який використовується для конвертації, не завжди вигідний.

У сервісу є і плюси. До них можна віднести низьку комісію. Наприклад, ви заплатите всього 0,99 євро за переказ 1 000 євро з Німеччини. Термін доставки встановлює відправник: якщо оплатити мінімальну комісію, то гроші будуть зараховані на рахунок одержувача через 24 години. Якщо платити підвищений тариф, переказ буде здійснений за 30 хвилин.

7. TransferWise

Британський сервіс миттєвих онлайн-переказів, який представлений у 59 країнах. Від аналогів TransferWise відрізняється тим, що пропонує обмін за реальним середнім курсом валют. Більш того, зазначений курс фіксується до моменту зарахування коштів на рахунок.

Однак тарифи у TransferWise досить високі. Наприклад, за переказ 1 000 євро з банківської карти комісія складе майже 26,75 євро. Так званий лоу-кост платіж, який проводиться з банківського рахунку, не набагато дешевший — 22,76 євро. Курс євро/гривня фіксується на 45 годин. При переказі доларів США у гривні програма пропонує єдину комісію близько 3% від суми переказу, а курс фіксується на 30 годин.

8. iPay.ua

Система пропонує послугу миттєвих переказів з Європи в Україну між картами платіжної системи Mastercard. Одержати переказ можна з 31 країни Європи.

Сервіс передбачає фіксовану комісію на всі перекази: 2%+1 євро. Серед мінусів — обмежена географія переказів і обов’язкова наявність як у відправника, так і у одержувача грошей карти Mastercard.

9. Paysend

Ще не дуже відомий в Україні сервіс. Мережа переказів включає 90 країн. Компанія пропонує дійсно низьку фіксовану комісію — всього 1,5 євро або $0-2. Також компанія застосовує порівняно вигідний курс обміну євро і долара США. Правда, за допомогою нього переказати гроші можна тільки в Україні. З України за кордон перекази не передбачені.

10. SWIFT

Якщо у відправника відкритий рахунок в європейському банку, а у одержувача — рахунок в аналогічній валюті в українському банку, то для переказу грошей можна використовувати систему SWIFT. Але вона підходить тільки для великих сум, тому що в іншому випадку витрати на переказ будуть невиправдано великими — мінімальна комісія складає $20-30. До того ж, очікування затягнеться на кілька днів. Цей спосіб більше підходить для переказу грошей між юрособами.

Сподіваємося, наш огляд допоміг вам обрати оптимальний варіант. Якщо ви знаєте інші способи відправки грошей в/з України, діліться ними у коментарях.

Топ-напрямки грошових потоків

Якщо аналізувати загальний обсяг грошових переказів в Україну за минулий рік, а це $12 млрд, то розклад за країнами-донорами наступний:

  • лідирує Польща з $3,686 млрд;
  • з РФ і Чехії надійшло $1,234 млрд та $1,113 млрд відповідно;
  • замикає топ-5 США з $984 млн і Великобританія з $601 млн.

Найбільший обсяг коштів, що надійшли в Україну через міжнародні системи грошових переказів, у 2019 році припадав на США, Ізраїль та Італію.

Потік грошей з України був набагато меншим — $600 млн. З них $400 млн були відправлені одержувачам в інші країни через системи грошових переказів. Топ-3 країни-реципієнта: РФ, Грузія та Азербайджан.

У фінансових установ своя статистика. Наприклад, за даними Альфа-Банку через сервіс «Альфа-Переказ» у 2020 році найбільші обсяги коштів надходили в Україну з Польщі, Латвії, Литви, Чехії, Британії, Угорщини, Білорусі та Вірменії.

За словами директора з розвитку електронної комерції та інновацій Альфа-Банку Україна Олександра Беззубова, кількість переказів з-за кордону в Україну помітно зросла в перший тиждень після оголошення карантину. Пізніше ситуація стабілізувалася, але затребуваність послуги залишилася високою.

У той же час клієнти Ідея Банку найчастіше відправляли і отримували гроші за допомогою платіжних систем Western Union і MoneyGram. За даними банку, з початку року в топ-5 напрямків переказу коштів увійшли Іспанія, Португалія, Італія, Польща та РФ. Статистика відображає як перекази від українських «заробітчан» на батьківщину, так і відправку грошей за кордон в якості витрат на відрядження, відпустку, грошову допомогу студентам, учням за кордоном тощо.

Директор операційного департаменту Ідея Банку Оксана Хомань також зазначила сплеск популярності миттєвих переказів в період карантину. При цьому, в порівнянні з минулим роком, помітно зростали як суми коштів, що пересилаються, так і кількість операцій.

Незрима присутність: як банки контролюють ринок переказів

Закон про фінансовий моніторинг, який набрав чинності з 28 квітня 2020 р., породив безліч домислів і побоювань на ринку грошових переказів. Клієнти побоювалися, що відправлені ними суми можуть бути заблоковані на невизначений термін. «Мінфін» уточнив у представників банків, як відбилися нові правила на їх роботі.

«Обмеження на міжнародні перекази встановлені валютним законодавством. Зокрема, фізособа зобов’язана зареєструвати е-ліміт НБУ і дотримуватися його при відправленні переказу. Е-ліміт — це електронний ліміт операцій клієнта, в рамках якого НБУ дозволяє відправляти перекази для інвестицій за кордон. Без реєстрації можна переказати гроші онлайн на рахунок, відкритий за кордоном. Клієнт зобов’язаний пройти ідентифікацію, — анонімні перекази за кордон, як і в Україні, заборонені.» — роз’яснив Олександр Беззубов.

За словами Олександра Беззубова, зміни вимог до фінансового моніторингу не вилилися в будь-які доопрацювання сервісу «Альфа-Переказ». Всі дані про сторони міжнародних переказів відображалася в ньому ще з моменту запуску у вересні 2019 р. Банк контролює списки санкційних осіб: якщо операція підпадає під критерії правил фінмоніторингу, переказ може бути відхилений, або ж кошти будуть заблоковані до з’ясування законності операції. У клієнта, який відправляє або отримує гроші, можуть запросити додаткові документи. Після їх отримання суму або розблокують, або відхилять операцію.

За словами Оксани Хомань, в Ідея Банку після набрання чинності нового законодавства про фінансовий моніторинг посилилися вимоги до ідентифікації клієнтів, в залежності від суми переказу.

Для отримання коштів через сервіс міжнародних переказів зазвичай досить:

  • надати паспорт або документ, який його замінює;
  • знати код і суму переказу, а також ПІБ відправника.

Для відправки необхідно:

  • мати при собі паспорт або документ, що його замінює;
  • знати ПІБ одержувача, країну та місто одержання переказу;
  • внести гроші і сплатити вартість послуг платіжної системи;
  • отримати код переказу і повідомити його одержувачу.

«НБУ встановив обмеження в сумі 400 тис. грн або її грошового еквівалента на переказ або отримання грошей без відкриття рахунку. Це означає, що отримати або переказати кошти на велику суму клієнт може лише за наявності поточного рахунку і надання ряду необхідних документів „- пояснили в Ідея Банку.

Втім, у більшості випадків мова йде про менші суми. Наприклад, середній чек переказу, який проходить через Ідея Банк, становить 400-500 $ або євро. За даними Альфа-Банку, сума середнього переказу через їх сервіс в Україні дорівнює 250 євро, а з України — 160 євро.

Ред. “Мінфіну»

Перекази SWIFT

Міжнародні платежі SWIFT – це зручний спосіб здійснити грошовий переказ за кордон зі свого рахунку на рахунок фізичної або юридичної особи. Платежі SWIFT ідеально підходять для оплати закордонних покупок, бронювання готельних номерів, оплати навчання, відпочинку або лікування, а також для грошових переказів родичам і друзям.

Як працюють SWIFT-перекази в умовах воєнного стану

  1. Оплата товарів критичного імпорту, призначених для оборони країни (дрони, бронежилети тощо).
  2. Операції з оплати витрат:
    • на лікування в медичних закладах іноземної держави;
    • на транспортування хворих;
    • пов’язаних зі смертю громадян за кордоном (транспортні витрати та витрати на поховання).
  3. Перерахування коштів за навчання на рахунки навчальних закладів іноземної держави (без обмежень за сумою).
  4. Перекази за кордон із метою виплати аліментів.

Фізичні особи можуть переказувати іноземну валюту для придбання товарів критичного імпорту за кордоном у межах щомісячного ліміту 400 000 грн (в еквіваленті за офіційним курсом НБУ).

Загальний перелік дозволених категорій зазначається під час створення SWIFT-переказів через Приват24.

Зарахування SWIFT-переказів на картки ПриватБанку здійснюється в стандартному режимі.

Отримання SWIFT-переказу

Для отримання реквізитів у мобільному додатку Приват24 введіть свій номер телефону

Дякуємо за Вашу заявку

Наш співробітник зв’яжеться з Вами
найближчим часом,
щоб уточнити деталі

Дякуємо, що зацікавились продуктом!

Нажаль, виникла помилка.
Спробуйте, будь ласка, ще раз,
але пізніше

Для отримання SWIFT-переказу потрібно передати відправнику повні реквізити картки, які можна сформувати в Приват24.

Валютний переказ можна отримати на гривневу картку за курсом на день зарахування. Комісію за надсилання переказу сплачує відправник у своєму банку. Якщо ви бажаєте отримати готівкову валюту у відділенні банку, рекомендуємо заздалегідь зробити замовлення готівки на найближче відділення банку.

Якщо у вас немає мобільного додатка Приват24, ви можете завантажити його просто зараз з

Тарифи

Тариф рахунку

За використання кредитних коштів у разі надсилання SWIFT-переказів – 3%
За використання особистих коштів у разі надсилання SWIFT-переказів – 0%

Тариф поточного рахунку0%
Тариф Картки для виплат0%
Тариф картки «Універсальна» (у т. ч. «Універсальна Gold»)– 0% – з особистих коштів;
– 3% – з кредитних коштів
Тариф картки рівня VIP– 0% – з особистих коштів;
– 3% – з кредитних коштів
Правила здійснення грошових переказів через систему Swift

На Картку для виплат:

  • гривневу – не тарифікується;
  • валютну – 1% від суми переказу.

На картку «Універсальна» й поточний рахунок фізичної особи, преміальні картки:

  • гривневі – не тарифікується;
  • валютні – не тарифікується.
  • гривневі – не тарифікується;
  • валютні – 1% від суми переказу.

SWIFT gpi – міжнародні платежі стали швидші!

SWIFT gpi – це стандарт міжнародних розрахунків, що збільшує швидкість і забезпечує прозорість здійснення платежів. Технологія відкриває нові можливості для поліпшення якості сервісу міжнародних платежів.

Новий формат банківського рахунку – IBAN

IBAN (International Bank Account Number) – міжнародний номер банківського рахунку. Його призначення – спрощення операцій між банками різних країн. Це стандартна система банківського рахунку в державах Євросоюзу.

Вимоги до клієнтських реквізитів

Переказ іноземної валюти від фізичної особи за кордон може здійснюватися за операціями неторгового характеру та не поширюється на перекази, пов’язані з підприємницькою діяльністю.

Документи для надсилання SWIFT-платежу в іноземній валюті

  • для громадян України – паспорт громадянина України або документ, що його замінює;
  • для іноземних громадян – національний паспорт (з відміткою про наявність дозволу на постійне місце проживання) і посвідка на постійне проживання в Україні для іноземців.

Реквізити для надсилання SWIFT-платежу в іноземній валюті

  • найменування банку одержувача;
  • SWIFT-код банку одержувача;
  • номер рахунку одержувача (або міжнародний номер рахунку – IBAN);
  • найменування (для фізичної особи – прізвище, ім’я) та адреса (резидентство) одержувача;
  • призначення платежу (мета платежу, номер рахунку-фактури);
  • За потреби банк може запитати реквізити банку-кореспондента.

Зверніть увагу!

  1. Якщо оплата товару або послуги проводиться юридичній особі – нерезиденту, зазначається найменування товару, послуги, а також номер і дата інвойса/контракту, на основі якого Ви купуєте товар або отримуєте послугу. З призначення платежу повинно бути зрозуміло, що товар або послуга призначається приватній особі для особистого користування.
  2. У разі надсилання SWIFT-переказу в Європу обов’язковим реквізитом є IBAN.

Відправка SWIFT-платежів через Приват24 або відділення банку відбувається протягом операційного дня (до 19:30). SWIFT-платіжі, що створюються після 19:30 та у вихідні, буде відправлено наступного операційного дня

Як перевірити, відправлено SWIFT-платіж чи ні?

Під час відправки SWIFT-платежу Вам буде запропоновано ввести свою e-mail-адресу, щоб на неї надійшов SWIFT-протокол, який є підтвердженням відправки SWIFT-платежу. Якщо у Вас немає e-mail-адреси, Ви можете звернутися в службу підтримки Приват24 або отримати консультацію щодо SWIFT-переказів через такі канали зв’язку:

  • +38 (073) 900 00 04 (з 9:00 до 21:00) – виділена телефонна лінія*;
  • [email protected] – електронна поштова скринька для звернень клієнтів.

* +38 (073) 900 00 02 – цілодобова підтримка «Консьєрж-сервіс» для VIP-клієнтів.

Для прискорення розрахунків під час проведення міжнародних платежів на користь клієнтів ПриватБанку необхідно використовувати кореспондентські рахунки ПриватБанку в банках-кореспондентах.

USD
JP MORGAN CHASE BANK, NEW YORK, USA
SWIFT: CHASUS33 ACCOUNT: 0011000080
EURO
COMMERZBANK AG, FRANKFURT/MAIN, GERMANY
SWIFT: COBADEFF ACCOUNT: 400886700401
CHF
Banque de Commerce et de Placements,
SWIFT: BPCPCHGG ACCOUNT: 10.602602.0.100
PLN
Bank Pekao/Grupa Pekao S.A., WARSZAWA, PL
SWIFT: PKOPPLPW ACCOUNT: PL13124000013140533111120301

Правила переказу іноземної валюти за кордон для резидентів

  • договори (контракти);
  • рахунки-фактури;
  • листи-розрахунки або листи-повідомлення юридичних осіб – нерезидентів, уповноважених органів іноземних країн;
  • листи адвокатів або нотаріусів іноземних держав;
  • позовні заяви, запрошення (виклики).

Підтверджувальні документи повинні мати такі реквізити:

  • повне найменування (для фізичної особи – прізвище, ім’я) і місцезнаходження одержувача;
  • найменування банку та реквізити рахунку, на який здійснюється переказ;
  • назва валюти, сума до оплати;
  • призначення платежу.

Фізичні особи – резиденти можуть здійснювати за межі України перекази іноземної валюти на користь фізичних та юридичних осіб:

  • у сумі, еквівалент якої не перевищує 400 000 гривень на один операційний (робочий) день, з поточного рахунку в іноземній валюті без підтверджувальних документів, за умови відсутності ознак ризиковості;
  • у сумі, еквівалент якої перевищує 400 000 гривень на один операційний день, винятково з поточного рахунку в іноземній валюті на підставі підтверджувальних документів.

Правила переказу іноземної валюти за кордон для нерезидентів

Фізічні особи – нерезиденти можуть переказувати за межі України суму в іноземній валюті з поточного рахунку чи картки у валюті платежу. Перерахування іноземної валюти за кордон фізичною особою – нерезидентом здійснюється за наявності документів, що свідчать про легальність перебування нерезидента на території України (наявність дійсної візи, а також документів, що підтверджують джерело походження коштів). Для здійснення переказу фізична особа подає в банк документ, що посвідчує особу, і платіжну інструкцію. Фізичним особам – нерезидентам дозволяється перераховувати за межі України перекази на підставі документів, що підтверджують джерела походження валюти.

Основні переваги SWIFT-платежів

Здійснити переказ можна швидко та безпечно практично в будь-яку країну світу

Широкий вибір валют переказу: долари США, євро, англійські фунти стерлінгів, польські злоті, швейцарські франки

Унікальна послуга «Автоконвертація» – тепер Ви можете надіслати SWIFT-платіж з доларового рахунку в будь-якій іноземній валюті

Перекази доступні юридичним і фізичним особам без обмеження в сумі
Більш низькі тарифи в порівнянні з іншими системами грошових переказів

Надсилання переказу на адресу фізичної особи здійснюється без підтверджувальних документів у сумі, еквівалент якої не перевищує 400 000 гривень на день, з поточного рахунку/картки в іноземній валюті (за умови відсутності ознак ризиковості)

Поточний рахунок

Ідеально підходить для здійснення SWIFT-переказів, зокрема й онлайн, через Інтернет-банк Приват24, а також дає можливість отримувати кошти від фізичних і юридичних осіб. Детальніше

Оплата автомобіля через SWIFT-переказ

SWIFT – міжнародна платіжна система, що дозволяє швидко, надійно та зручно купити автомобіль або оплатити його транспортування з-за кордону.

Як оплатити навчання за кордоном?

  • Широкий вибір валюти та географії платежів.
  • Надсилання переказів без відвідання банку.
  • Немає обмежень за сумами переказів.
  • Приймаються підтверджувальні документи, роздруковані з Інтернету та ще безліч інших переваг.

Е-ліміти на перерахування іноземної валюти за кордон

Фізичні особи – резиденти можуть перераховувати іноземну валюту за кордон для здійснення окремих валютних операцій за е-лімітом НБУ. На підставі е-ліміту фізична особа зможе протягом одного календарного року перерахувати іноземну валюту за кордон на загальну суму до 200 000 євро (в еквіваленті).

Скористатися е-лімітом у межах встановленого ліміту фізичні особи зможуть для здійснення трьох видів валютних операцій:

  • інвестиції за кордон;
  • розміщення коштів на власних рахунках за межами України;
  • виконання зобов’язань перед нерезидентами за договорами страхування життя.

Як отримати переказ SWIFT

Крок 1. Повідомте відправникові реквізити свого рахунку, на який буде зараховано гроші. Отримати їх можна:

  • у новій версії Приват24 (web/mob): Гаманець –> вибрати картку, за якою необхідно отримати реквізити –> Реквізити картки –> Спосіб поповнення картки –> SWIFT-платежем (безкоштовно);
  • у Приват24: Усі послуги –> Інфо –> Мої реквізити –> Поповнення SWIFT-платежем (безкоштовно);
  • у ТСО: Мої налаштування –> Отримати реквізити (на e-mail безкоштовно);
  • у банкоматі: Інші операції –> Мої налаштування –> Ще налаштування –> Реквізити для поповнення картки;
  • у відділенні банку (замовлення довідки коштує 100 грн).

Крок 2. Переказ буде автоматично зараховано Вам на картку/рахунок (за умови відсутності ознак ризиковості).

Крок 3. Щоб отримати SWIFТ-переказ у швейцарських франках, англійських фунтах стерлінгів, польських злотих, Вам необхідно мати поточний рахунок фізичної особи у відповідній валюті та зазначити цей рахунок у реквізитах для зарахування. Якщо у Вас не відкрито рахунок у валюті платежу, що надійшов (окрім доларів США, євро) або рахунок не зазначено в реквізитах під час зарахування, то гроші автоматично продаються за курсом ПриватБанку та зараховуються на Ваш рахунок у національній валюті. Платежі, надіслані у валютах: австралійський долар, японська єна, норвезька крона та чеська крона, зараховуються на Ваш рахунок у національній валюті за курсом банку.

Якщо Вам необхідно в строк отримати SWIFT-переказ в іноземній валюті, просимо звернути увагу на такі вимоги:

  1. Переказ може здійснюватися за операціями неторгового характеру й не поширюється на перекази, пов’язані з підприємницькою діяльністю. Рекомендуємо використовувати такі призначення до платежів: оплата праці; виплата стипендії, пенсії, аліментів, державної допомоги, матеріальної допомоги; допомога родичам.
  2. Для оперативного зарахування переказу наполегливо рекомендуємо узгоджувати з відправником валюту переказу. Вона повинна збігатися з валютою Вашої картки. Якщо ви бажаєте отримати переказ і не маєте карток у необхідній валюті, то надайте реквізити своєї гривневої картки – і банк зарахує еквівалент суми в гривні за курсом на дату зарахування.

Рекомендації щодо надання правильних реквізитів для зарахування SWIFT-переказів Приховати

Реквізити для отримання SWIFT-переказів у доларах США

Реквізити у JP MORGAN CHASE BANK:

BENEFICIARY: ________________________________________________________________________
Одержувач (П. І. Б. та адреса власника рахунку латинськими буквами)

ACCOUNT: ___________________________________________________________________________
Рахунок у банку одержувача (номер пластикової картки або поточний рахунок у ПриватБанку)

BANK OF BENEFICIARY:
Банк одержувача
PRIVATBANK, 1D HRUSHEVSKOHO STR.,
KYIV, 01001, UKRAINE
SWIFT/BIC CODE: PBANUA2X
CORRESPONDENT BANK
Банк-кореспондент
JP MORGAN CHASE BANK
SWIFT CODE: CHASUS33
CORRESPONDENT ACCOUNT:
Рахунок банку одержувача в банку-кореспонденті
0011000080

Реквізити у THE BANK OF NEW YORK MELLON:

BENEFICIARY: ________________________________________________________________________
Одержувач (П. І. Б. та адреса власника рахунку латинськими буквами)

ACCOUNT: ___________________________________________________________________________
Рахунок у банку одержувача (номер пластикової картки або поточний рахунок у ПриватБанку)

BANK OF BENEFICIARY:
Банк одержувача
PRIVATBANK, 1D HRUSHEVSKOHO STR.,
KYIV, 01001, UKRAINE
SWIFT/BIC CODE: PBANUA2X
CORRESPONDENT BANK
Банк-кореспондент
THE BANK OF NEW YORK MELLON
SWIFT CODE: IRVT US 3N
CORRESPONDENT ACCOUNT:
Рахунок банку одержувача в банку-кореспонденті
890-0085-754

Реквізити в Citibank N.A., NEW YORK:

BENEFICIARY: ________________________________________________________________________
Одержувач (П. І. Б. та адреса власника рахунку латинськими буквами)

ACCOUNT: ___________________________________________________________________________
Рахунок у банку одержувача (номер пластикової картки або поточний рахунок у ПриватБанку)

BANK OF BENEFICIARY:
Банк одержувача
PRIVATBANK, 1D HRUSHEVSKOHO STR.,
KYIV, 01001, UKRAINE
SWIFT/BIC CODE: PBANUA2X
CORRESPONDENT BANK
Банк-кореспондент
Citibank N.A., NEW YORK, USA
SWIFT CODE: CITIUS33
CORRESPONDENT ACCOUNT:
Рахунок банку одержувача в банку-кореспонденті
36445343

Реквізити для отримання SWIFT-переказів у євро

Реквізити у J.P.MORGAN AG, FRANKFURT AM MAIN, GERMANY

BENEFICIARY: ________________________________________________________________________
Одержувач (П. І. Б. та адреса власника рахунку латинськими буквами)

BANK OF BENEFICIARY:
Банк одержувача
PRIVATBANK, 1D HRUSHEVSKOHO STR.,
KYIV, 01001, UKRAINE
SWIFT/BIC CODE: PBANUA2X
CORRESPONDENT BANK
Банк-кореспондент
J.P.MORGAN AG, FRANKFURT AM
MAIN, GERMANY
SWIFT CODE: CHASDEFX
CORRESPONDENT ACCOUNT:
Рахунок банку одержувача в банку-кореспонденті
623-160-5145

Реквізити у Commerzbank AG Frankfurt am Main Germany

BENEFICIARY: ________________________________________________________________________
Одержувач (П. І. Б. та адреса власника рахунку латинськими буквами)

ACCOUNT: ___________________________________________________________________________
Рахунок у банку одержувача (номер пластикової картки або поточний рахунок у ПриватБанку)

BANK OF BENEFICIARY:
Банк одержувача
PRIVATBANK, 1D HRUSHEVSKOHO STR.,
KYIV, 01001, UKRAINE
SWIFT/BIC CODE: PBANUA2X
CORRESPONDENT BANK
Банк-кореспондент
Commerzbank AG Frankfurt am Main Germany
SWIFT CODE: COBADEFF
CORRESPONDENT ACCOUNT:
Рахунок банку одержувача в банку-кореспонденті
acc № 400 8867004 01

Реквізити в CITIBANK EUROPE PLC

BENEFICIARY: ________________________________________________________________________
Одержувач (П. І. Б. та адреса власника рахунку латинськими буквами)

ACCOUNT: ___________________________________________________________________________
Рахунок у банку одержувача (номер пластикової картки або поточний рахунок у ПриватБанку)

BANK OF BENEFICIARY:
Банк одержувача
PRIVATBANK, 1D HRUSHEVSKOHO STR.,
KYIV, 01001, UKRAINE
SWIFT/BIC CODE: PBANUA2X
CORRESPONDENT BANK
Банк-кореспондент
CITIBANK EUROPE PLC
SWIFT CODE: CITIIE2X
CORRESPONDENT ACCOUNT:
Рахунок банку одержувача в банку-кореспонденті
Account number: 0042997188
IBAN: IE96CITI99005142997188

Реквізити у PKO Bank Polski

BENEFICIARY: ________________________________________________________________________
Одержувач (П. І. Б. та адреса власника рахунку латинськими буквами)

ACCOUNT: ___________________________________________________________________________
Рахунок у банку одержувача (номер пластикової картки або поточний рахунок у ПриватБанку)

BANK OF BENEFICIARY:
Банк одержувача
PRIVATBANK, 1D HRUSHEVSKOHO STR.,
KYIV, 01001, UKRAINE
SWIFT/BIC CODE: PBANUA2X
CORRESPONDENT BANK
Банк-кореспондент
Реквізити у PKO Bank Polski
SWIFT CODE: BPKOPLPW
CORRESPONDENT ACCOUNT:
Рахунок банку одержувача в банку-кореспонденті
PL13102000161209780000040631

Реквізити для отримання SWIFT-переказів у польських злотих (PLN)

Реквізити у Bank Pekao/Grupa Pekao S.A., Warszawa, Poland

BENEFICIARY: ________________________________________________________________________
Одержувач (П. І. Б. та адреса власника рахунку латинськими буквами)

ACCOUNT: ___________________________________________________________________________
Рахунок у банку одержувача (номер пластикової картки або поточний рахунок у ПриватБанку)

BANK OF BENEFICIARY:
Банк одержувача
PRIVATBANK, 1D HRUSHEVSKOHO STR.,
KYIV, 01001, UKRAINE
SWIFT/BIC CODE: PBANUA2X
CORRESPONDENT BANK
Банк-кореспондент
Bank Pekao/Grupa Pekao S.A., Warszawa, Poland
SWIFT CODE: PKOPPLPW
CORRESPONDENT ACCOUNT:
Рахунок банку одержувача в банку-кореспонденті
PL13124000013140533111120301

Реквізити у PKO Bank Polski

BENEFICIARY: ________________________________________________________________________
Одержувач (П. І. Б. та адреса власника рахунку латинськими буквами)

ACCOUNT: ___________________________________________________________________________
Рахунок у банку одержувача (номер пластикової картки або поточний рахунок у ПриватБанку)

BANK OF BENEFICIARY:
Банк одержувача
PRIVATBANK, 1D HRUSHEVSKOHO STR.,
KYIV, 01001, UKRAINE
SWIFT/BIC CODE: PBANUA2X
CORRESPONDENT BANK
Банк-кореспондент
PKO Bank Polski
SWIFT CODE: BPKOPLPW
CORRESPONDENT ACCOUNT:
Рахунок банку одержувача в банку-кореспонденті
PL56102000161201110000040630

Реквізити для отримання SWIFT-переказів в англійських фунтах стерлінгів (GBP)

BENEFICIARY: ________________________________________________________________________
Одержувач (П. І. Б. та адреса власника рахунку латинськими буквами)

ACCOUNT: ___________________________________________________________________________
Рахунок у банку одержувача (номер пластикової картки або поточний рахунок у ПриватБанку)

BANK OF BENEFICIARY:
Банк одержувача
PRIVATBANK, 1D HRUSHEVSKOHO STR.,
KYIV, 01001, UKRAINE
SWIFT/BIC CODE: PBANUA2X
CORRESPONDENT BANK
Банк-кореспондент
J P Morgan Chase Bank,London, UK,
SWIFT CODE: CHASGB2L
SORT CODE: 609242
CORRESPONDENT ACCOUNT:
Рахунок банку одержувача в банку-кореспонденті
24549501

Реквізити для отримання SWIFT-переказів у швейцарських франках (CHF)

BENEFICIARY: ________________________________________________________________________
Одержувач (П. І. Б. та адреса власника рахунку латинськими буквами)

ACCOUNT: ___________________________________________________________________________
Рахунок у банку одержувача (номер пластикової картки або поточний рахунок у ПриватБанку)

BANK OF BENEFICIARY:
Банк одержувача
PRIVATBANK, 1D HRUSHEVSKOHO STR.,
KYIV, 01001, UKRAINE
SWIFT/BIC CODE: PBANUA2X
CORRESPONDENT BANK
Банк-кореспондент
CITIBANK EUROPE PLC
SWIFT CODE: CITIIE2X
CORRESPONDENT ACCOUNT:
Рахунок банку одержувача в банку-кореспонденті
Account number: 0042998222
IBAN: IE17CITI99005142998222

Про автора

admin administrator