Який розмір горщика потрібний для кротону

Авторadmin

Який розмір горщика потрібний для кротону

Зміст:

Кротон: сонце чи тінь? Дізнайтеся про види, використання в декорі та багато іншого!

Морквини – типово тропічні рослини, родом з Індонезії, Малайзії, Австралії та островів Тихого океану, теплих і вологих місць, які дуже добре адаптувалися до нашої країни. Вони дуже гнучкі, оскільки добре себе почувають як у закритих і освітлених місцях, так і на відкритих ділянках на повному сонці, але для вирощування їх на відкритому повітрі рослині потрібно пройти процес “рустифікації”.вона поступово вигоряла на сонці.

Також відома як імператорський лист, ця рослина вирізняється широким розмаїттям вражаючих і яскравих кольорів. Чагарник може досягати до 3 метрів у висоту, проте в горщиках листя стає меншим, “сповільнюючи” свій ріст і стаючи більш компактним для домашнього вирощування.

Кротон – дуже універсальний вид для садів і декору, завдяки чому одна і та ж рослина має різні відтінки, що дозволяє працювати з хроматичною гамою в ландшафтному дизайні або декоруванні інтер’єру, використовуючи різні формати і кольори в композиціях для прикраси будинку.

Види кротону та способи його використання в декорі

Лотоси – рослини, які привертають увагу завдяки різноманітності кольорів, присутніх на їхньому листі. Вони широко використовуються в ландшафтному дизайні, завдяки красі свого різнобарвного листя, а також для прикраси інтер’єру, що дає можливість розробляти комбінації з різними видами лотосів.

Петра Кротон

Кротон Петра – один з найпоширеніших видів, який використовується в горщиках для декорування інтер’єрів. Кротон Петра має велике овальне листя, яке варіюється від зеленого, жовтого і помаранчевого кольорів, утворюючи дуже привабливий і барвистий градієнт. При правильному вирощуванні він може цвісти білими і жовтими квітами, які зазвичай розпускаються навесні.

Це рослини, які віддають перевагу добре освітленим тінистим місцям без прямих сонячних променів, оскільки сонячні промені можуть атакувати рослину, викликаючи опіки.

Бразильський кротон

Цей сорт походить з азійських островів, таких як Малайзія та Індія. Його листя корувате, барвисте і блискуче, буває різної форми і розміру – коротке, довге, тонке, товсте і скручене, що дозволяє створювати комбінації з декількох видів. Листя різнокольорове, від жовтого, помаранчевого, червоного і зеленого.

Деякі з них можуть бути строкаті з крапками, смужками, прожилками і плямами, що робить рослину дуже чарівною. Однак сік кротона бразілейріньйо дуже токсичний, що може викликати рани і свербіж при контакті зі шкірою, тому при вирощуванні його в будинку або в саду необхідно дотримуватися обережності.

Жовтий кротон

Жовтий кротон має азіатське походження, росте на деяких островах Тихого океану і в Малайзії. Його листя шкірясте і блискуче, різної форми і розміру, може бути конічним, лопатевим, овальним або скрученим.

Життєвий цикл багаторічний, квіти розпускаються навесні, суцвіття згруповані в гілки приблизно 30 сантиметрів, з білими чоловічими квітками, що мають п’ять маленьких пелюсток з 20-30 тичинками, і жовтими жіночими квітками, без пелюсток.

Американський кротон

Кроттон американський має дуже яскраве і привабливе забарвлення. Щоб зберегти колір листя, його слід вирощувати в напівтіні. Він підходить для вирощування в кімнатних умовах, в добре освітлених місцях, бажано біля балкона або вікна, куди може потрапляти природне світло, так вони будуть виглядати красиво і ефектно.

Якщо ви шукаєте рослини з червонуватими відтінками, американський кротон є найбільш підходящим, оскільки цей вид гарантує вірність кольорів рослин.

Пікассо Кротон

Родом з Малайзії та островів західної частини Тихого океану. Має вузьке, загострене, різнокольорове листя, в якому змішуються жовтий, бронзовий, зелений і червоний кольори, утворюючи градієнт кольорів, який в інтер’єрі будинків стає справжнім витвором мистецтва. Назву “Пікассо” отримав на честь художника Пабло Пікассо, оскільки його листя тонке, схоже на пензлик, в якому бувосновний робочий інструмент художника.

Кротон гінга

Головною особливістю цієї рослини є форма її листя, воно тонке і скручене, зеленого, червоного і помаранчевого кольорів, які на відміну від інших рослин дуже красиво виглядають в саду. Крім того, це рослини, які люблять сонце і потребують багато світла для росту і збереження своїх яскравих кольорів.

Це високотоксичні напівдеревні чагарники, їхнє насіння також має токсичність, яка при потраплянні в організм може призвести до смерті, тому при вирощуванні тримайте його подалі від дітей і домашніх тварин, які можуть проковтнути або випадково доторкнутися до соку рослини.

Догляд за крокодилом

Хоча вони дуже стійкі до сухого та спекотного клімату, для підтримки здоров’я рослини необхідно забезпечити їй необхідний догляд. Нижче ми розповімо про ідеальний тип ґрунту, температуру, полив, освітлення та правильне вирощування. Читайте далі!

Ідеальне освітлення для Кроктона

Це рослини, які цінують тепло і хорошу освітленість. Щоб листя завжди було красивим і ефектним, необхідно розміщувати їх в добре освітлених місцях. Саджанці, куплені в садах, зоомагазинах або місцях розповсюдження рослин, зазвичай вирощують в теплицях з розсіяним освітленням.

Якщо ви хочете висадити її на відкритому повітрі, рослина повинна буде пройти процес рустифікації, інакше вона “регресує”, обпалюючи листя і стаючи потворною, щоб потім почати звикати до місця на повному сонці. Тому, щоб уникнути цього, виставляйте її на сонце поступово.

Найкращі місця в будинку, де можна залишити Кротона

Як вже згадувалося раніше, крокуси потребують багато світла, інакше вони не отримають такого інтенсивного забарвлення листя, тому виберіть найсвітліше місце в будинку, наприклад, якщо ви живете в квартирі, поставте його на балконі або біля вікна, щоб він отримував багато світла.

Місце, де стоятиме ваша рослина, надзвичайно важливе для розвитку, оскільки вони ростуть до світла, тому не забувайте час від часу змінювати положення рослини, щоб вона росла рівномірно в усіх напрямках.

Ідеальна температура для Кротона

Морква любить тепле і вологе середовище, тому клімат регіону, де буде вирощуватися рослина, впливатиме на її ріст, оскільки вона погано переносить холод і морози. Ідеальна температура для її вирощування – від 18°C до 28°C, якщо в регіоні, де ви живете, температура нижче цієї позначки, шукайте місце, де вона зможе отримувати багато світла, захищене від холодних протягів.

І, нарешті, уникайте переміщення, оскільки кротони не люблять змін, вони можуть почати втрачати листя при переміщенні в інше середовище. Тому, як тільки ви знайшли ідеальне місце для нього, уникайте переміщення.

Зрошення Кроктон

Полив слід проводити щоразу, коли ви помітили, що поверхня ґрунту суха, намагайтеся поливати водою кімнатної температури, щоб уникнути шоку для коренів. Дуже важлива порада для визначення правильного моменту для поливу – перевірте пальцем: відчуйте вологість, якщо поверхня ґрунту суха, то це правильний момент для проведення поливу.

Ця рослина любить багато води, але будьте обережні, щоб не замочити її коріння, тому перед посадкою обов’язково зробіть хороший дренаж у горщику. В осінні та зимові місяці скоротіть полив і дайте ґрунту просохнути приблизно на 2,5 см вглиб.

Ідеальний ґрунт для кротону

Ці рослини люблять родючий ґрунт, збагачений органічними речовинами. Можна використовувати добре перепрілий тваринний гній або бокаші. За бажанням можна також додати торф, який допоможе поліпшити фізичні властивості ґрунту.

Щоб допомогти дренажу, додайте в субстрат трохи піску, залишивши грунт більш пухким, тому що кротони – рослини, які потребують багато води, але без накопичення води в їх коренях це може викликати гниття і привести рослину до загибелі, тому переконайтеся, що ви зробили хороший дренаж, підготувавши горщик з отворами і шаром керамзиту, що дозволяєвідведення води.

Добрива та субстрати для кротонів

Рослинам, як і нам, потрібні вітаміни та поживні речовини, щоб підтримувати себе сильними і здоровими, зменшуючи ймовірність того, що вони ослабнуть і захворіють. Заміну поживних речовин слід проводити двічі на рік, завжди у весняний і літній сезони. Можна використовувати бокаші або органічний компост, кісткове борошно і яєчну шкаралупу, змішуючи амінокислоти, які допоможуть в засвоєнні поживних речовин.

За бажанням ви можете використовувати хімічне добриво NPK 10-10-10 для кімнатних рослин, розчиняючи його у воді, зволожуючи субстрат навколо рослини. У зимовий сезон рослина вступає в стадію спокою, тому не рекомендується удобрювати її в цей інтервал, щоб уникнути “передозування”.

Догляд та обрізка крокусів

Щодо догляду за рослиною, то він досить простий: видаляйте сухе або засохле листя та гілки, які засохли. При бажанні можна обрізати деякі гілки, які переплітаються в центрі куща, що спонукатиме його до утворення нового листя. Також можна проводити обрізку для контролю його розмірів, бажано відразу після зими, тобто в період, коли саджанець починає рости, що дає можливість дати йомунадати рослині бажаної форми.

Однак, будьте дуже обережні при поводженні з рослиною, оскільки білий сік дуже токсичний, викликає подразнення та алергічні реакції при прямому контакті зі шкірою. Нарешті, завжди пам’ятайте про стерилізацію ножиць або інших ріжучих інструментів ізопропіловим спиртом, щоб уникнути передачі хвороб, що походять від інших рослин.

Горщики для рослин Croctonia

Вибираючи розмір горщика, віддайте перевагу тому, який на 5 см більший за поточний, щоб рослина могла розвивати своє коріння, обов’язково підготуйте дренаж у горщику перед зміною рослини. При зміні горщика може статися так, що рослина втратить частину листя, тому вважайте за краще завжди пересаджувати навесні, оскільки це мінімізує шок для рослини, уникнувши втрати листя.листя.

Шкідники та хвороби кроктона

Незважаючи на стійкість до шкідників і хвороб, вони схильні до нападу деяких комах, таких як кліщі та борошнисті червці. Однією з ознак зараження кліщами є жовті або коричневі плями, непрозорі листя і білувате павутиння.

Щоб усунути їх, використовуйте ганчірку, змочену водою і миючим засобом, і обережно протріть верхню і нижню частину листа. Залиште на кілька хвилин і змийте проточною водою, щоб усунути всі залишки. Якщо необхідно, повторіть процедуру через кілька днів, поки всі пилові кліщі не зникнуть.

Розмноження кротону

Розмноження лотоса можна здійснювати живцюванням або відводками. При відводковому способі можна зрізати зріле і здорове стебло, нижче місця з’єднання листя, довжиною приблизно від 15 до 30 сантиметрів.

Потім видаліть все листя внизу, а верхні листки обріжте навпіл, це допоможе зберегти енергію рослини для вкорінення. Помістіть живці в ємність з водою кімнатної температури і тримайте в прохолодному затіненому місці. Приблизно через 5-6 тижнів з’являться корінці, з якими саджанець можна буде висадити в горщик з родючим, вологим ґрунтом.

Про Кротона

Лотоси мають унікальну красу, з листям різних відтінків і форматів, часто використовуються в садах або в горщиках для прикраси приміщень.

Характеристики кротону

Це, як правило, тропічні рослини, багаторічники, дуже стійкі та універсальні, вони витримують перебування на повному сонці, а також у затінених і закритих місцях. Їхньою головною особливістю є забарвлення листя, оскільки кожен листок протягом свого розвитку набуває різних відтінків, утворюючи дуже красивий градієнт кольорів.

Рослини, які отримують більше сонця, мають листя від жовтих до помаранчевих тонів, тоді як ті, що залишаються в тіні, мають темно-зелене і бордове листя, що робить їх дуже привабливими декоративно-листяними рослинами для озеленення та прикраси інтер’єрів.

Лист кротона зів’яв, що робити?

У літній сезон, коли температура дуже висока, листя кротону може в’янути, особливо якщо рослина знаходиться на повному сонці. Це природна реакція рослини, щоб уникнути втрати води. Тому, якщо вона знаходиться в горщику, перемістіть його в прохолодне, тінисте місце і забезпечте хороший полив, і через кілька годин рослина відновиться.

Тому в літні місяці намагайтеся залишати його в тінистому місці з м’яким освітленням.

У більш серйозних випадках рослина може втратити листя, в цьому випадку почекайте, чи не засохне стебло, якщо це станеться, на жаль, ви нічого не зможете зробити і втратите рослину, але якщо стебло залишиться живим, з’являться нові пагони, і ви зможете нормально вирощувати його.

Дивіться також найкраще обладнання для догляду за рослиною кротон

У цій статті ми надаємо поради щодо догляду та загальну інформацію про рослину кротон, а поки ми говоримо про цю тему, ми також хотіли б представити деякі з наших статей про садові товари, щоб ви могли краще доглядати за вашими рослинами. Ознайомтеся з ними нижче!

Кротон – ідеальна декоративна рослина для вашого будинку!

Кротон – дуже гнучка рослина, яка росте як у приміщенні, так і на відкритому повітрі, посухостійка і проста у вирощуванні. Це багаторічний чагарник, який росте в тропічному кліматі і любить теплі та вологі місця. Він характеризується красивим і пишним листям, яке з віком змінює колір, утворюючи красивий і привабливий градієнт кольорів.

Безумовно, це рослина, яка прикрасить будь-який куточок, в якому її розмістять, розфарбує і принесе більше життя у вашу оселю! Сподобалися наші поради? Тоді скористайтеся ними і створіть неймовірні композиції з різними видами кротону!

Подобається? Поділіться з друзями!

Miguel Moore

Мігель Мур – професійний екологічний блогер, який пише про навколишнє середовище вже понад 10 років. Він має ступінь бакалавра доктор наук про навколишнє середовище в Каліфорнійському університеті в Ірвайні та ступінь магістра з міського планування в Каліфорнійському університеті в Лос-Анджелесі. Мігель працював вченим-екологом у штаті Каліфорнія та міським планувальником у місті Лос-Анджелес. Наразі він є самозайнятим і розподіляє свій час між написанням свого блогу, консультаціями з містами з екологічних питань і дослідженням стратегій пом’якшення кліматичних змін.

Який горщик вибрати для кімнатної рослини

Для кімнатної квітки горщик – це його будинок. У кожної квітки є свої потреби і капризи, які варто враховувати при виборі флористичної посуду. Від відповідного горщика безпосередньо залежить здоров’я, активність зростання і цвітіння живого організму. У разі невідповідності умов квітка може захворіти або зовсім загинути.

На ринку запропоновано великий асортимент квіткових горщиків, що відрізняються за розміром, формою, матеріалу, дизайну і ціні. Від цього розмаїття з’являється маса питань. Що краще для рослини: пластикові або керамічні горщики? Широкі або високі? Чи потрібно купувати кашпо і для чого воно потрібне? Давайте розбиратися разом.

Горщики і кашпо: в чому відмінність?

Для тих, хто довгий час займається домашньою флористикою, різниця між горщиком і кашпо очевидна. Горщик – ємність, в яку безпосередньо висаджують рослини, з дренажними отворами для стоку води. Тому поряд з ним потрібно використовувати спеціальну підставку для збору зайвої вологи. Найчастіше горщики мають просте оформлення.

Кашпо виконує в основному декоративну функцію. Це ваза, в яку ставлять непоказний горщик. З французького “cache-pot” так і перекладається – “ховати горщик”. Кашпо буває різних дизайнерських виконань і виготовляється з будь-якого матеріалу. Головна його відмінність в тому, що це цілісний посудину без дренажних отворів і окремого піддона – вся вода стікає всередину нього.

Сьогодні кашпо виконує не тільки естетичну роль, але і функціональну. При використанні дренажу в нього можна висаджувати квітка, як в горщик.

Популярні типи горщиків

Для повноцінного розвитку квітки потрібно підібрати правильний горщик. Варто враховувати ріст кореневої системи, форму, обсяг, матеріал і дизайн. Важливо, щоб рослина і горщик поєднувалися один з одним, а також гармонійно виглядали в інтер’єрі.

Плластикові горщики

Пластик – популярний матеріал, з якого виготовляються як горщики, так і кашпо. Пластикові судини є в великому асортименті і ціновому діапазоні: від непоказних до дизайнерських, від бюджетних до елітних.

Контейнери з пластика легкі. Їх вільно можна пересувати по необхідності. Але є і мінуси:

  • штучний матеріал, через який не проходить повітря;
  • не підходять для високих квітів – досить стійкі.

Останнім часом стають популярними розумні контейнери з системою автополиву, які виготовлені з високоякісного пластику. Являють собою комплект з горщика і кашпо з індикатором заповнення водою. Пристрій дозволяє правильно доглядати за рослинами, особливо примхливими, яким важливий своєчасний полив.

Керамічні або глиняні горщики

Глина та кераміка – найпоширеніший матеріал для горщиків. Головне гідність не глазурованих глиняних і керамічних судин – натуральність. За рахунок пористості і гидратированной воді в складі глини всередині горщика створюється потрібний для живих організмів мікроклімат. До того ж, кисень проникає до коренів, а надмірна волога випаровується крізь стінки судини.

Ринок рясніє горщиками з кераміки: лаконічні, розкішні, з ліпниною, вензелями, різної текстури, з китайської розписом і т.д. Теракота або глазурована кераміка додасть вишуканості будь-якого інтер’єру.

Кашпо з глини важкі і стійкі. При вирощуванні великих квітів і пальм – це основний критерій вибору судини.

  • коріння присмоктуються до стінок глиняного горщика і при пересадці квітів сильно травмуються;
  • соляні відкладення, які проступають на поверхні горщиків, псують зовнішній вигляд;
  • глазурована флористична посуд не пропускає повітря до коріння.

Бетонні горщики

Судини з бетону купують не тільки для вуличних рослин, але і для кімнатних. Вони бувають різних розмірів: від маленьких горщиків в 5 см, до великих – з внутрішнім діаметром 30 см і більше.

Бетонні вазони мають водостійкі і пористі стінки, що забезпечують хороший дренаж і циркуляцію повітря. А також інші переваги:

  • декоративність;
  • міцність;
  • довговічність;
  • здатність витримувати перепади температур;
  • економічність.

Квітковий горщик з бетону – функціональний і декоративний посуд, що підтримує мікроклімат для гарного росту рослин, особливо сукулентів. Але є один мінус – велика маса.

Критерії вибору горщика для кімнатної рослини

Головними критеріями при виборі горщика або кашпо є розмір і форма, від яких залежить зростання і цвітіння. Тому перед покупкою ємності враховуємо особливості розвитку кореневої системи. Наприклад, потрібний посудину для алое підбирають за віком рослини – чим воно старше, тим потужніше корінь, а відповідно, потрібен більший діаметр посуду. Отже, запам’ятовуємо:

  • для масивних коренів, які проростають глибоко в грунт (драцена, диффенбахія, толстянка), потрібно вибирати високі і стійкі горщики;
  • рослини, чиї корені розростаються вшир (традесканція, заміокулькас, хлорофітум), вимагають широкого і глибокого судини;
  • для поверхневої кореневої системи, як у фіалок, плюща, калатеи, вибирають широкі і невисокі горщики;
  • повільно зростаючим кімнатних квітів підійдуть горщики трохи більше, ніж їх кореневий кому;
  • швидкорослі рослини садять в великі і глибокі ємності.

Є й інші важливі умови:

  • об `єм;
  • отвори для стоку води;
  • вага і допустиме навантаження;
  • матеріал вироби;
  • сумісність дизайну флористичної посуду і інтер’єру.

Вибираємо горщик для юки

Деревоподібна юка має глибоку кореневу систему, що проростає до 70 см в грунт, але не виносить переливів. Тому горщик для неї потрібен глибокий з хорошим дренажем. Кращим співвідношенням висоти і внутрішнього діаметра посудини є 2: 1.

Для юки невеликого розміру підійде ємність у формі тюльпана, трохи звужуючись донизу. Великому дереву потрібен стійкий горщик, наприклад, квадратної форми.

Враховуємо, що корінці у юки слабкі і тонкі, тому не беремо ємності з великим об’ємом, так як вони його не заповнять – грунт закисне і почне пліснявіти.

Матеріал для юки не грає ролі. Для вирощування підійдуть керамічні, кам’яні або пластикові горщики. Який контейнер купити, залежить тільки від персональних переваг.

Правильний горщик для фікуса

Фікус – досить примхливий у догляді квітка. Його розвиток і формування листя залежить від ємності, в якій він посаджений.

Для фікусів будь-яких видів важливим критерієм при виборі горщика є наявність дренажних отворів для відводу зайвої вологи. В іншому випадку є ризик погубити живий організм.

Обсяг посуду не повинен бути набагато більше кореневої системи. Оптимальний варіант – горщик на 2 см більше попереднього. Тому пересаджувати квітка коштує тільки після того, як кореневище заповнить весь об’єм. Варто враховувати, чим більше вільного місця, тим посилено фікус буде нарощувати кореневу систему. А це в свою чергу буде гальмувати ріст листя і пагонів.

У чому фікус не вибагливий, так це в матеріалі судини. Він добре себе почуває і в глиняному, і в пластиковому горщику. Але все ж краще вибирати пористу структуру, щоб циркулював повітря і не застоювалася вода.

Як підібрати горщик для шефлери

Шефлера в догляді особливо не відрізняється від інших кімнатних квітів. У неї невелика коренева система, коріння тонкі і легко загнивають. Тому правило №1 у виборі квіткового судини – хороша дренажна система. Перелив для коренів згубний.

Інша важлива умова – горщик потрібно вибирати щодо габаритів самої шефлери. Ємність повинна бути на 5-6 см більше в діаметрі попередньої. Ширина і висота приблизно однаковими.

Щодо матеріалу, то для молодих саджанців може підійти будь-хто. А для шефлери великого розміру краще вибрати важке кашпо, виготовлене з кераміки, бетону або каменю. У домашніх умовах шефлера досягає до 2 м у висоту і запросто може перекинути легкий горщик.

Автор статті: Баран Олександра
Фітопатолог компанії Флорен

Проводимо онлайн-консультації щодо догляду за рослинами.

– Визначимо причини поганого стану
– Скоригуємо полив
– Зможемо визначити наявність захворювань та шкідників
– Підберемо надійні препарати та добрива
– Визначимо помилки у догляді
– Супроводимо у відновленні рослин
– Допоможемо сформувати рослину

Залишіть заявку та фітопатолог зв’яжеться з вами вже сьогодні. Вартість онлайн-консультації – 200 грн.

Про автора

admin administrator