Якого місяця сідають гуси на яйця

Авторadmin

Якого місяця сідають гуси на яйця

В якому віці починають нестися домашні гуси

Фермерам, які бажають самостійно розводити гусей, що називається Ab ovo — з яйця, цікаво дізнатися, коли і в якому віці починають нестися гуси різних порід. Ці терміни у домашніх гусей приблизно однакові, яйцекладки у них починається з 6-8 місяців, але бувають і виключення. Розглянемо окремо кілька найбільш скоростиглих порід цього птаха.

Гуси Ліндовскі

Гуси Ліндовскі, або Лінда виникли в результаті схрещування Арзамаського і китайських гусей. Селекціонери поставили перед собою завдання вивести великого птаха з хорошою яйценоскістю, і їм це вдалося.

Гуси Лінда відрізняються високою скоростиглістю, товарну вагу вони набирають в 6-7-8 місяців, а нести яйця починають з 8 місяців, і в рік дають до 50 яєць. При цьому жива вага птиці досягає семи, восьми кілограмів, що є дуже хорошим показником. Пік несучості у них припадає на весну, висиджування триває близько місяця.

Для кладки яєць гуски створюють гнізда з ящиків або кошиків. Яйця збирають від різної птиці, і довіряють їх висиджування найбільш досвідченій і надійній гусці. Якщо не збирати яйця відразу ж після їх знесення, гуски можуть припинити їх нести і почати висиджувати ті, які у них вже є. Що ще можна сказати про гусей породи Лінда? У них гарне біле оперення, якісний пух, який можна застосовувати для виготовлення постільних речей.

Гуси сірі

Гуси сірі з’явилися в результаті схрещування тулузьких і роменських порід. Їх виведенням займалися селекціонери України, але після початку ВВВ, племінну птицю передали в господарства. В результаті виникло два підвиди сірих гусей — Тамбовський і Борковський.

Яйцекладка у цієї породи починається з 8-9 місяців, коли птах стає дорослим, а організм повністю сформованим. За період несучості одна гуска дає 55-60 яєць, вагою в 160-180 грам. Але всі вони є заплідненими — це залежить від кількості гусей в стаді і їх активності. Ще один фактор, що впливає на запліднення яєць — вік гусей, їх статева зрілість настає на 3-4 місяці пізніше, ніж у гусок, пташенята одного віку в стаді для запліднення не підходять.

Для отримання яєць інкубаторної якості, на одного гусака повинно бути не більше 3-4 гусок, молодших за віком, але ті які вступили в період статевої зрілості. Гуски сірої великої породи вважаються хорошими квочками, кожна з них може вивести близько 15 гусенят за сезон. Незважаючи на турботу і опіку гусок, виживання молодняка цієї породи не найвища — близько 80%, тому для їх вирощування потрібні спеціальні знання і ретельний догляд. Гусенята ростуть швидко, в два місяці вони вже набирають вагу в 4,5-5 кг. До товарних розмірів вони підходять в 6-7 місяців, набираючи вагу від 6 до 9 кг у самок і самців.

Гуси Холмогорскі

Гуси Холмогорскі — одні з найбільших, вага у самців досягає 10 кг, у самок — 7-8 кг. Вони відрізняються наявністю рогового наросту над очима, і шкіряною складкою під дзьобом.

Ця порода не відрізняється скоростиглістю. Статева зрілість у холмогорских гусей настає до трьох років. Лише в цьому віці можна отримати повноцінні яйця, придатні для інкубації. Молодняк росте дуже повільно, розмірів дорослої птиці гусенята досягають у віці 6-7 місяців, а складки під ключами і шишки на лобі з’являються до трьох років життя. Зате ці птахи відрізняються довголіттям. Тривалість життя і репродуктивні якості у них зберігаються до 17-18 років.

Зовні Холмогорці дуже схожі на Ліндовских гусей, але сильно відстають від них в плані статевої зрілості. До того ж, забарвлення їхнього оперення може бути не тільки білим, а й сіроим і плямистим. Доросла Холмогорска гуска за рік дає від 30 до 80 яєць вагою близько 190 грам. Інстинкт висиджування у них хороший, вони самі сідають на яйця і дбайливо їх висиджують, а потім опікають малюків. В цілому Холмогорскі гуси володіють відмінним імунітетом, вони швидко пристосовуються до різних умов, тому розводять їх практично у всіх регіонах.

Гуси білі італійські

Гуси білі італійські є нащадками тих гусей, які за легендою колись дуже давно врятували Рим. Як зрозуміло з назви, породу вивели в Італії, на нашій території вона прижилася з середини 70-х років 20 століття. Італійські гуси відрізняються ранньою статевою зрілістю. Здатність нести якісні яйця у них проявляється з 7,5-8 місяців, за рік гуска дає до 50 яєць вагою 165 грам. Через невелику вагу, заплідненість яєць становить 90%, вивід молодняку — 75%.

Гуси білі італійські

Гусенята ростуть досить швидко, в 2,5 місяці вони важать 4-4,5 кг, а в 4 місяці — 6,5 кг. І на цьому їх зростання, в основному, припиняється. Гуси ще можуть дорости до 7 кг, але вага не перевищує 5-6 кг.

Тушки невеликої ваги добре підходять для копчення і запікання в духовці, для цих цілей можна використовувати тушки двомісячних гусенят, що володіють ніжним і смачним м’ясом. Цінується порода і за велику, жирну печінку, вага якої може досягати 7% загальної ваги птиці. Репродуктивні здібності італійських гусей складають 5-6 років, Гуски довгий час не втрачають материнського інстинкту. Італійські гуси можуть обходитися без водойм, вони легкі в змісті і відході, тому їх охоче вирощують поряд з іншими породами.

Гуси китайські

Гуси китайські відрізняються високою плодючістю. Гуски починають нестися з 9 місяців, і дають за рік до 60 яєць вагою в 150-160 грам. У хороших умовах і при правильному вигодовуванні ці показники можуть бути трохи вище — до 100 яєць вагою в 170 грам.

Птах активний, рухливий і агресивний, мабуть, тому не надто великий. Гуси набирають до 5,5 кг живої ваги, а гуски — до 4,5 кг. Материнський інстинкт розвинений не дуже сильно, проте м’ясо відрізняється чудовим смаком.

Гуси кубанські

Гуси кубанські вийшли в результаті схрещування декількох видів — горьковских, диких і китайських. Статева зрілість і здатність до яйцекладки у кубанських гусей починається з 8-9 місяців. Одна гуска дає до 80-85 яєць за період несучості. Їх вага — 140-160 грам. Заплідненість яєць на рівні 80%, виживаність молодняка — 85%.

Кубанські гуси відносяться до категорії легких — їх жива вага — 5-5,5 кг у самців і самок. Двомісячні гусенята важать 3,5 кг і їх уже можна використовувати в кулінарних цілях.

Відео: Коли починають нестися гуси в домашніх умовах

Ще більше про гусей ви можете знайти на нашому сайті fermerstvo.org.ua

Читайте також:

Скільки сидять гуси на яйцях

Гусей розводять заради смачного м’яса, яєць і пера (пуха). Цього невибагливого великого птаха людина приручила раніше інших домашніх пернатих. Незважаючи на це, навіть при змісті будинку вони проявляють більше волелюбності, ніж одомашнені пізніше них кури. При правильному змісті вірогідність вивести своїх гусят дуже висока. У гусок, на відміну від курей, інстинкт насиджування зберігся. Яке співвідношення самців і самиць має бути в стаді, коли починають мчати гуски, скільки сидять гуси на яйцях треба вивчити, перш ніж завести птаха.

Скільки днів гуси висиджують яйця

Гуси-птахи пізньостиглі. Продукувати яйце самиці починають на 8-9 місяць життя. Скільки днів сидить гуска на яйцях залежить від їх розміру і кількості. Період інкубації гусячих яєць складає 28 днів. У реальності цей термін збільшується до 30-32 діб. Щоб гусята з’явилися на світ дружним виводком, яйця в гнізді слід регулярно перевертати і перекладати. Так буде забезпечений їх рівномірний обігрів з усіх боків.

До відома! Гусята здатні плавати через декілька годин після вилуплення, тому треба заздалегідь подумати про водойму або велику посудину з водою.

Скільки яєць висиджує гуска: правильний відбір

Сколько сидить индоутка на яйцях

Гуска може висидіти стільки яєць, скільки дозволяють її розміри: від 10 до 15 шт. Збір яєць для майбутньої інкубації триває в середньому 10 діб, але не більше 20. Відбирають середнього розміру (160 г), оскільки з дрібних з’являться маленькі пташенята, які відставатимуть в рості і не наберуть достатньої живої маси. Великі яйця можуть виявитися з двома жовтками, і з них ніхто не вилупиться. Відбракуванню підлягають тріщини, що мають, нерівності, шорстку шкаралупу, різні нарости. Не рекомендується брати занадто забруднене яйце, оскільки бактерії, що містяться в посліді, здатні зашкодити ембріонові. Оптимальний час збирання-близько 12 ч. дня, коли гуси вже знеслися, яєчко не пошкоджене, не забруднилося і не занадто охолодилося. Брудні (при дефіциті) можна помити, але тільки перед самою інкубацією.

  • у положенні “на боці” (кожні 2 дні перевертати);
  • температура повітря 10-15°З;
  • вологість-від 70%;
  • без доступу прямого сонячного світла.

Відсоток виводимості гусят різко знижується при збільшенні терміну зберігання :

  • 5 днів-80%;
  • 10 днів-73%;
  • 15 днів-54%;
  • 20 днів-33%;
  • 25 днів-0%.

Вдалий час для “посадки” гусок

Цикл життя гусака тісно пов’язаний з природою. У них більшою мірою інстинкт розмноження залежить від пори року і доводиться на весну. У кінці березня птахи починають линяти і самиці збирають випавші пір’їнки, складаючи їх в гніздо готують місце для насиджування. Хазяїн, плануючи виведення гусят, повинен уважно придивлятися до птахів, вибираючи відповідних квочок. Молоді самиці нервують, топчуться на одному місці, сідають на гніздо з одним яйцем.

Як вибрати гуску для висиджування пташенят

Як вибрати гуску для висиджування пташенят

Скільки курка сидить на яйцях

Птах, якому визначають роль квочки, має бути абсолютно здоровим і мати спокійну, добру вдачу. Для висиджування курчат більше підходить дорослий птах, що вже має досвід виведення пташенят. Така гуска поводиться набагато акуратніше і стає дбайливою мамою. Якщо в господарстві тільки молодки, то слід уважно спостерігати за поведінкою птахів :

  • хороші квочки мчать рідше за інших;
  • гуска, відклавши яйце, не йде від місця кладки, а починає майструвати гніздо, викладаючи його своїм пухом. Такі птахи неохоче покидають гніздо, вважаючи за краще проводити в нім велику частину часу;
  • влаштувавшись в приготованому місці, вона не схоплюється при наближенні людини, а починає шипіти і ляскати крилами, намагатися ущипнути, захищаючи свою кладку;
  • помітивши подібну поведінку, можна підкладати гусці зібрані заздалегідь яйця. Важливо простежити, щоб перше гуска знесла саме в гнізді. Після вона усі яйця відкладатиме в одному місці;
  • зрідка, за відсутності інстинкту насиджування у гуски є можливість використати в якості квочки курку, підклавши під неї не більше 5 гусячих яєць.

Важливо! З галасливої і неспокійної гуски не вийде хороша квочка.

Що треба знати про процес підготовки гнізда

Скільки днів сидить індичка на яйцях?

Гніздо підготувати слід заздалегідь, поки не почався період яйцекладу. Роблять це у кінці зими. Важливо, щоб самиця самостійно вибрала місце, де вона готова насиджувати кладку. У цей період для птаха потрібні спокій і комфорт. Затишне гніздечко в стороні від чиїхсь очей-запорука хорошого виведення пташенят. Гуска не повинна бачити “подруг” або інших птахів, небажано і поява людини. Усе це примушує птаха нервувати і може навіть привести до того, що вона покине насиджене місце.

Важливо! Якщо гнізда розташовуються поруч, між ними мають бути зроблені непроникні перегородки.

Коли планується посадка декількох птахів, кількість підготовлених місць має бути більша, щоб у птахів була можливість вибору. Розташовують гнізда на землі (полу), заздалегідь підклавши міцний матеріал, не схильний до гниття (наприклад, пінопласт) і утепливши нижню частину. Приміщення має бути чистим, без мотлоху, птах не повинен зазнавати труднощі доступу до корму і гнізда.

Процесі підготовки гнізда

Матеріали для виготовлення гнізда можуть бути самі різні, у тому числі підручні засоби: покришки, ящики, коробки, предмети меблів. Для утеплення використовується сіно, солома, пінопласт, мох і інші теплоізоляційні матеріали. Вступ світла в приміщення слід обмежити (закрити вікна), а електрику включати з потреби. У пташнику, де планується висиджування яєць, не повинно бути протягів і вогкості. Розмір гнізда відповідає розміру гуски, оскільки це великі птахи (приблизно 70 см (ширина) х 60 см (висота) х 70 см (довжина)).

Бажано, щоб поблизу знаходилася водойма, і птах мав можливість плавати і ходити в туалет. Водойма згодиться і для майбутнього потомства.

Зверніть увагу! Хороші якості квочки мають гуски великої сірої породи, а у породи Горького інстинкт материнства розвинений слабо.

Як посадити гуску на яйця

Випадки, коли гуски відмовляються насиджувати кладку, зустрічаються дуже рідко. Материнський інстинкт у них дуже високий. Якщо все-таки попався норовливий птах, з ситуацією можна впоратися:

  • не намагатися усадити великі, м’ясні породи: рейнську, адлерскую, эмденскую. Вони не найвдаліші для насиджування. Велика маса веде до механічного ушкодження яєць;
  • перевірити умови і якість гнізда : затишне, затишне і темне місце, температура в приміщенні 13-17°З, вільний доступ до корму і води;
  • птаха накрити ящиком (коробкою) або перегородити вихід, залишивши так на декілька днів (випускати для годування). Цей метод спрацьовує не завжди, але спробувати можна;
  • найпростіший спосіб змусити гуску сісти на яйця-показати їй гніздо з повною кладкою яєць, або просто не збирати ті, які вона знесла за декілька днів.

Важливо! Першими, зазвичай, влаштовуються на гнізді старі гуски, і вони можуть зганяти з місця молодок. Якщо процес виведення гусят пустити на самоплив, то можна виявити, що гуски всілися на яйця, коли в гнізді накопичилося 5 яєць, причому, від різних птахів.

Якщо птах влаштувався на гнізді, перші декілька днів вона може відмовлятися від корму. У таких випадках гуску акуратно знімають з кладки і відносять до годівниці. Покидають гніздо птаха максимум на 20-25 хв.

Особливості гусок-несучок

Гусей розводять в господарствах заради м’яса, яєчна продуктивність у цих птахів невисока і зрушена до весняно-літнього періоду. За батьківськими якостями гуски відрізняються від інших свійських птиць:

  • трепетно відносяться до кладки: декілька яєць в гнізді будять в них інстинкт квочки, чим користуються хазяї для примусової посадки птаха на гніздо.
  • дорослі гуски (1,5-2 роки) здатні нести яйця кращої якості;
  • встаючи з гнізда, дбайлива мати прикриває кладку своїм пір’ям і гілочками. Це повинно захистити яйця від злодіїв і не дати їм занадто сильно охолодитися;
  • скільки гуска висиджує яйця, вона увесь час їх перевертає, перекочує, міняючи місцями, щоб вони рівномірно грілися з усіх боків. У цьому їй можна допомогти, пересуваючи їх від центру до країв і навпаки;
  • невисока яйценоскість і добре розвинений інстинкт материнства знаходяться в прямій залежності. Такі породи гусей довше за інших зберігають плодючість (5-6 років);
  • гуски мчать зазвичай через день, зрідка відкладають яйця щодня. За період яйцекладу гуска зносить 15-30 шт.

Зверніть увагу! Гуски-дбайливі мами. Деякі перекладають у своє гніздо чужі яйця, скориставшись тимчасовою відсутністю іншої квочки.

Гуска сіла на яйця: як доглядати

Коли процес пішов, то це не означає, що хазяїн не повинен в нім брати участь. Навпаки, на нім лежить велика відповідальність.

  • В період насиджування яєць птаха треба оточити ненав’язливою турботою, усі дії з перевірки яєць і прибирання робити у відсутності самиці.
  • Квочок містять окремо від іншого поголів’я, щоб інші гуски не відклали в гніздо яйця під час відсутності квочки.
  • Забезпечити постійний доступ до корму і води. Гуска не повинна бігати і шукати харчування. З гнізда вона встає тільки заради годування.
  • Недалеко від гнізда повинні знаходитися водойма або місткість для купання. Гуска плаває, чиститься, мокре пір’я зволожує яйця, що полегшить пташенятам процес вилуплення.
  • Зволожити яйця може і сам хазяїн, сбрызнув на кладку водою, поки мати-гуска пішла на годування. Гуска сіла на яйця
  • Слід перевіряти заплідненість яєць, просвічувавши їх овоскопом (можна використати звичайний ліхтарик) після 8 дня насиджування. Якщо зародок відсутній (світла і прозора рідина при просвічуванні), яйце з кладки видаляють, щоб інші обігрівалися якісніше. Останній огляд проводять перед виводом-на 28-29 день. Яйця із зародком, що завмер, віддаляються.
  • Яйця, що викотилися з-під квочки, “стусани”, тріснуті і роздавлені також видаляються з гнізда.
  • Годувати квочок слід зерном, прибравши з раціону вологі корми, зелень, мешанки, які можуть спровокувати пронос.
  • У пташнику роблять регулярне прибирання.

Питання, що часто ставляться

Частенько новачки не знають, як поступити в тій або іншій ситуації, тому у них виникає безліч питань :

Що робити, якщо гуска зариває яйця, але не сідає

Гуски закопують яйця в підстилку, покоряючись інстинкту. На гніздо квочка сяде, коли в нім буде не менше 5 яєць. Щоб перші не замерзнули, самиця їх ховає, утепляє. Гуси-недурні птахи. Самиця може ховати яйця від хазяїв, які їх збирають.

Чи вийде підкласти в гніздо курячі яйця

Якщо підкласти під гуску курячі яйця, чи можна чекати здорового потомства? Не рекомендується цього робити, оскільки велика квочка може роздавити яйця, що мають шкаралупу набагато тонше за гусячу.

Чому гуска викидає яйця

Гуска викидає яйця

Бувають випадки, коли гуска-квочка викочує з гнізда яйця. Причиною може послужити:

  • зайва кількість яєць в кладці, і гуска інстинктивно розуміє, що усе обігріти не зможе;
  • птах самостійно визначає і видаляє яйця з ембріонами, що завмерли, незапліднені і зіпсовані.

Корисні поради у боротьбі з щурами і дрібними хижаками

Проблему легше попередити, чим з нею битися. При спорудженні пташника слід дотримуватися деяких правил:

  • на землю насипати шар щебінки, змішавши її з битим склом-грошовим коштом проти щурів;
  • у дерев’яному спорудженні стіни знизу оббити залізним листом;
  • біля нір насипати деревної золи з печі, оскільки її щури не переносять; Щури
  • відлякає сірих гризунів запах деяких рослин : лука, багульника, бобових;
  • отруйні рослини-паслін, вороняче око, аконіт можна підкинути в нори, але при цьому стежити, щоб свійська птиця не спробувала їх на смак;
  • запах паленої шерсті або пір’я здатний прогнати будь-якого звіра;
  • з щурами легко впорається їжачок, якщо він житиме поряд з пташником.

Щури-неприємні сусіди, які можуть бути переносниками інфекції, але стягнути яйця або гусят їм не під силу. Набагато небезпечніше дрібні хижаки, такі як ласка, тхір, куниця або горностай. Ці граціозні представники куньих легко проникають через будь-які щілини і тріщини. Незважаючи на невеликі розміри, звірятка славляться кровожерною вдачею. Для боротьби з ними використовують різні пастки і капкани. Щоб запобігти попаданню в пташник, регулярно перевіряють фундамент, стіни і вікна на наявність місць проникнення. В якості старовинного народного засобу пропонується тримати в хліву великого собаку з довгою шерстю або некастрованого дорослого козла. Їх запах неждані гості на дух не переносять.

Правила змісту гусят, що вилупилися

Гусята, що вилупилися

Виведення гусят під квочкою-найдешевший спосіб відтворення, який легко практикувати в невеликому поголів’ї. Гуси сидять на яйцях до вилуплення скільки знадобиться. Квочка самостійно доглядатиме за пташенятами і навчатиме їх усім премудрощам. Від хазяїна знадобиться зовсім небагато:

  • пташеняті, яке не може вийти з яйця самостійно, треба допомогти, прибравши прилиплу шкаралупу по краях;
  • пташенят, що вилупилися, збирають в окремий ящик і поміщають в тепле місце, а після закінчення виведення дітей повертають мамі;
  • пташенята містяться на сухій і чистій підстилці;
  • температура не має бути нижча 30°З, що забезпечує сама самиця. У випадках різкого пониження температури повітря або непередбачених обставин, включають обігрівачі;
  • на 1-2 доби гусятам дають варене яйце і вівсянку, після чого перекладають на подрібнені зелень і овочі;
  • на прогулянку можна випускати виводок з другого дня життя, виключаючи холодні і дощовиті дні, оскільки гусята дуже чутливі до скачок температури і вологості;
  • майданчик для вигулу влаштовують поблизу від гнізда, забезпечуючи її водоймою або коритом з водою. Гуска сама усьому навчить своє потомство, а увечері заводитиме їх додому.

Гусак-популярний в домашньому господарстві птах. Особливо часто розводять гусей в поселеннях, розташованих на берегах водойм (озері, річках). При мінімальному догляді у хазяїв є можливість отримання приплоду і хороший вихід м’ясної продукції. Плануючи розведення гусей, треба визначити породу і кількість голів, після чого облаштувати пташник і вигульний майданчик.

Про автора

admin administrator