Якою фарбою пофарбувати деревяний будинок зовні

Авторadmin

Якою фарбою пофарбувати деревяний будинок зовні

Вибір і техніка фарбування стін будинку

Щоб ваш будинок зовні не був схожий ні на один інший, його фасад можна оригінально оздобити. Для цього використовуються різні матеріали: сайдинг, декоративна штукатурка, декоративний камінь і цегла, всілякі лакофарбові суміші і так далі. Фарбування будинку зовні – часто вибирається спосіб обробки. При цьому не має великого значення те, з яких за типом матеріалів зведений каркас будівлі. Сучасний ринок лакофарбової продукції пропонує широкий асортимент товарів під будь-яку потребу.

Фарбування — популярний спосіб обробки фасаду будинку

Оштукатурені стіни каркасних будинків традиційно фарбують (наприклад, панельний будинок із СІП блоків). Малярні зовнішні роботи по дереву, цеглі, каменю не є винятком. При виборі відповідних матеріалів важливо думати не тільки про декоративної привабливості стін будинку зовні, але і про якість захисту, довговічності обробки.

Вибір фарби під тип підстави

Який з етапів підготовчих робіт найголовніше: вибір фарби, а потім оцінка типу підстави, чи навпаки? Нам здається, що одне без іншого просто неможливо. Адже якщо купити яку-небудь малярну суміш без урахування особливостей матеріалів, то можна сильно помилитися. Якщо поверхня і фарба «не провзаимодействуют», то ні про яку якісної обробці не може бути й мови. Швидше за все, спочатку потрібно оцінити обсяг і якість робіт, а вже потім вирушати за покупками.

Так от, під бетонну стіну потрібно купувати фарбу, що «не витягне» з цементного розчину лугу. Інакше підстава просто розкришиться, зруйнується. Максимально стійкі до лугів фасадні фарби на акриловій основі.

А ось стіну з мінеральних матеріалів можна вдало пофарбувати паропроницаемой («дихає»), але разом з тим водонепроникною фарбою. З таким завданням відмінно справляються силіконові малярні суміші.

Останнім часом нерідко на будмайданчику зустрінеш конструкції з СИП панелей. Будівельний матеріал являє собою сендвіч з двох стружкових плит ОСП і пінополістирольної прошарку. Конструкція з таких блоків зводиться досить швидко, але разом з тим вона не важка. Матеріал має відмінні показники звуко – і теплоізоляції. Згодом будинок з блоків СІП можна обробити різними сучасними матеріалами, в тому числі і пофарбувати по штукатурці.

Каркасний будинок з СИП панелей оштукатурити зовні простіше простого, так як СІП системи мають хорошу сумісність з штукатурними матеріалами. СІП основа дуже стабільна і відмінно взаємодіє з нанесеними на неї оздоблювальними матеріалами.

Тут потрібні три етапи:

  • армуюча сітка;
  • грунтовка;
  • фінішне оштукатурювання.

Можна спокійно використовувати розчин на цементній основі. При бажанні робочу суміш можна колеровать відразу або пофарбувати вже після висихання. До речі, поряд з іншими популярними видами обробки будинків зовні, тільки оштукатурювання гарантує одночасно паропроникність і герметичність.

Завдяки хорошій сумісності СІП панелей з штукатурними матеріалами, каркасний будинок з нього оштукатурити зовні нескладно

Типи фасадних малярних сумішей

Цегляну стіну можна вдало пофарбувати акрилової латексної сумішшю. У матеріалу відмінні характеристики:

  • пожежна безпека;
  • повітропроникність;
  • підвищені адгезивні властивості;
  • стійкість до вологи;
  • надійний захист стін від зовнішнього (атмосферного) впливу;
  • легке нанесення;
  • швидке висихання;
  • декоративна привабливість.

Істотним недоліком, правда, є низька опірність до механічного впливу (схильність до стирання).

Найбільш затребувані на ранці лакофарбової продукції водно-дисперсійні фасадні суміші. Вони розрізняються за складом, і, відповідно, за властивостями. Економічно привабливими були і залишаються акрилові дисперсії. Якісна зовнішня обробка може простояти понад 10 років без повторного фарбування (хоча відомі випадки і більш тривалих термінів).

Пофарбувати будинок полівінілацетатної водно-дисперсійної фарбою вийде порівняно недорого. Але така обробка в умовах вологого клімату прослужить недовго, адже ПВА фарби не відрізняються водостійкістю.

Якісна обробка фасаду будинку може простояти понад 10 років без необхідності в повторному фарбуванні

Деякі негативні відгуки щодо експлуатаційних якостей отримали і бутадієн-стирольні водно-дисперсійні фарби. Істотний мінус – світлочутливість.

Потиньковані панельний будинок із СІП блоків вільно можна забарвити цементної фарбою. Це вийде недорого. До того ж матеріал стійкий до вологи. Але і недоліки у таких сумішей є, наприклад, появу плісняви.

Вапняні фарби мають протигрибковими властивостями, повітропроникні, але, на жаль, швидко бліднуть і змиваються. Фарби на силікатній основі стійкі до ультрафіолетового впливу та до вологи. Відносяться до «дихаючим» оздоблювальним матеріалам. Середній термін служби такої фасадної обробки – до 20 років. Але ця фарба нееластична, так що при тепловому розширенні панельний будинок з декоративного шару може піти тріщинами.

Ми вже згадували силіконові фарби для робіт зовні будинку. Матеріал заслужив самі позитивні відгуки, так як:

  • вологостійкий;
  • паропроникна;
  • забезпечує відмінне зчеплення з основою;
  • не вигоряє на сонці;
  • стійкий до коливань температури навколишнього середовища;
  • антистатичний.

Лише невеликі нюанси затьмарили настільки приглядную картину: висока вартість матеріалу і середні показники зносостійкості (а від того і довговічності).

Силікатні фарби — «дихаючий» оздоблювальний матеріал

Технологія фарбування

Фарби потрібно придбати в достатній кількості і навіть трохи більше. Розрахунок витрат матеріалів визначається за схемою: загальна площа стін зовні для фарбування, помножена на середню витрату вибраної фарби (мл/м2). Усе це варто помножити на кількість шарів (мінімум два).

Витрата оздоблювальних матеріалів скоротиться, якщо наносити фарбу по грунтовці. Витрата залежить від в’язкості (густоти) субстанції.

Будь-який тип підстави слід правильно підготувати до фарбування. Кам’яно-цегляну поверхню слід очистити від высола, відмити від пилу, бруду, плям, цвілі, вапняного нальоту. Для цього використовуються як мильно-водні розчини, так і спеціальні засоби.

Тріщини та інші дефекти рекомендовано зашпаклювати, а після зачистити наждачним папером. Перед фарбуванням наноситься в два шари грунтовка, після повного висихання, якій можна фарбувати.

Свежеоштукатуренный панельний будинок із СІП блоків вже готовий до фарбування(не забуваємо прогрунтувати). А ось стару штукатурку слід «простукать», видалити відшарувалися фрагменти, закласти шви, тріщини й інші вади. Обов’язково очистити від пилу і бруду.

Далі фарбуємо так: по вапняній штукатурці – вапняною фарбою, по цементній – цементної, акриловою фарбою – покриття на основі синтетичних смол. Силіконові і силікатні фарби краще використовувати в парі з відповідною ґрунтовкою.

Максимальний термін висихання одного шару фарби – добу. Наступні шари можна наносити, не чекаючи остаточного висихання попереднього. Інформація про етапи фарбування зазвичай вказана на упаковці продукції.

В роботі використовуються: широка малярна кисть, валик з ворсом або розпилювач. Суміш розтирається горизонтально і вертикально. Щоб уникнути утворення розлучень, рекомендовано не робити тривалих перерв у період фарбування однієї стіни.

Якщо до кожного етапу обробки фасаду будинку підійти професійно, то і результат себе виправдає. Якщо ви не впевнені, що впораєтеся з оцінкою і виконанням робіт самотужки, залучіть фахівців-будівельників. Кваліфікована допомога ніколи не буде зайвою, особливо в такому специфічному справі. Адже зовнішній вигляд будинку – практично обличчя його власника.

Чим пофарбувати дерев’яний будинок зовні: інструкція

Чим краще пофарбувати дерев’яний будинок зовні? Відповідь на таке питання цікавить багатьох власників будинків, які обрали дерев’яний зруб для його спорудження. Кожен хоче, щоб його житло свій первісний вигляд зберігало як можна довше.

Для запобігання вогкості, появи гнилі і різних руйнувань будинку, необхідно забезпечити правильно його зовнішню захист. Як це зробити своїми руками, підкаже пропонована стаття.

  • Навіщо фарбувати дерев’яний будинок
  • Якими фарбами можна пофарбувати будинок з дерева
  • Як правильно вибрати колір і відтінок
  • Як підготувати поверхні до фарбування
    • Як пофарбувати будинок з дерева
    • Як пофарбувати старий дерев’яний будинок

    Навіщо фарбувати дерев’яний будинок

    Не секрет, що при кращому захисту будинок, будівля прослужить більше часу.

    При цьому потрібно:

    • Правильно вибрати лакофарбові матеріали.
    • Досконально вивчити технологію нанесення покриття на дерев’яні споруди.

    Але, насамперед, слід вирішити, навіщо потрібна фарбування будинку?

    Причин для цього може бути декілька:

    • Висока ціна на придбання деревини високої якості, що пройшла попередню обробку.
    • Хороший матеріал на будівельних ринках знайти досить складно.
    • З часом будівля знадобиться реставрувати, а підібрати в цьому випадку ідеальний склад досить складно.

    Причинами, що викликають руйнування дерев’яного будинку можуть бути:

    • Старіння деревини від часу.
    • Негативний вплив зовнішніх факторів: вологи, перепадів температур, що може, без необхідного захисту, призвести до руйнування будівлі за два роки.
    • Волога, проникаюча в волокна деревини, спочатку розширює матеріал, а при висиханні він знову звужується, що призводить до появи тріщин.
    • Сприяють руйнуванню будинку жуки-короїди, що завдають дуже великої шкоди конструкції з дерева.
    • Споруди, розташовані поблизу водойм, передчасному старінню піддаються ще більше.

    Порада: Для збереження свого житла без появи руйнувань на довгі роки, необхідно пофарбувати зовні дерев’яний будинок.

    Після фарбування зовнішньої частини така будівля має кілька позитивних властивостей:

    • Деревина захищається від передчасного руйнування.
    • Фарба не дозволяє дереву сиріти і гнити.
    • Обробка дерев’яного зрубу спеціальним антисептичним розчином надійно оберігає його від комах-шкідників, появи грибків і корозії.
    • Власний особняк можна зробити таким, яким його хочеться бачити. Величезний вибір кольорової палітри дає можливість пофарбувати будинок з дерева у відповідності зі смаками свого власника.
    • Фасад будинку в будь-який момент можна видозмінити.

    Якими фарбами можна пофарбувати будинок з дерева

    Перш ніж пофарбувати старий дерев’яний будинок зовні, потрібно підібрати відповідний склад матеріалу. Кожен тип покриття має свої переваги і недоліки, що необхідно враховувати.

    Фарби можуть бути:

    • Масляними. Це найпоширеніша і досить доступна категорія, її переваги:

    Проте покриття має і кілька недоліків:

    Порада: Необхідно мати на увазі, що частота оновлення покриття залежить від: атмосферних опадів, величини ультрафіолетового випромінювання і якості фарби.

    • Акриловими. Це інноваційний матеріал, придатний для фарбування усередині будинку і зовні різних матеріалів:

    При цьому навіть висохле покриття не перешкоджає циркуляції повітря між вулицею і стінами будинку, що відрізняє його від інших лакофарбових матеріалів. Пофарбований шар може служити до 8 років.

    • Криючим антисептиком. Фарба має алкідно-акрилову основу, це надає їй дуже високий показник стійкості. Оновлювати такий шар можна більш ніж через 10 років. Він надійно захищає деревину від атмосферних негараздів і комах.

    Порада: Для правильного вибору лакофарбового матеріалу слід дотримуватися одного простого правила: при захисті стін, виконаних з дорогих порід дерева, перевагу слід віддавати лакам, зберігають вигляд структури. Звичайну деревину, з порід дерев, розповсюджених в цьому регіоні, можна покривати будь-яким видом фарби.

    Як правильно вибрати колір і відтінок

    Який колір вибрати для фарбування будинку?

    Це можна зробити:

    • Одним кольором.
    • Використовувати комбінацію декількох відтінків.
    • Оформити узорами, різними малюнками, графікою.

    Порада: Обираючи кольори для свого житла, варто віддавати перевагу своїм смаком і враховувати навколишній ландшафт.

    При цьому, якщо дерев’яна будівля знаходиться на півдні, перевагу варто віддавати холодним відтінкам:

    Для північних широт, будинок краще фарбувати:

    • Жовтим.
    • Червоним.
    • Приємним зеленим.
    • Помаранчевим.

    Правильний вибір кольору фарби для дерев’яного будинку

    Штучне створення контрасту і навколишнього оточення, буде гармонійно виділяти будинок на загальному її тлі. Діловий і строгий вигляд надає сірий колір будівлі, але не варто вибирати занадто темний відтінок.

    Порада: Щоб зберегти натуральний колір деревини потрібно віддавати перевагу світло-жовтого, світло – та темно-коричневого кольорів. Вони додадуть житлу велику насиченість.

    Як підготувати поверхні до фарбування

    Дуже важливим етапом при якісній фарбуванні дерев’яного будинку є правильна підготовка стін, щоб запобігти розшарування, а потім і відпадіння фарби.

    • Віддаляється пил і інші види забруднень. Це можна зробити обробкою поверхні водою, яка буде подаватися під натиском зі звичайного шлангу.
    • Цвіль або грибкові зараження потрібно обробляти спеціальними складами.
    • Освіта на деяких ділянках смоли, можна видалити звичайним шпателем, а потім зверху нанести спеціальний лак.

    Порада: Після підготовки поверхні до фарбування, деревину необхідно залишити у спокої приблизно на 8 днів.

    Як пофарбувати будинок з дерева

    Після вибору фарби для дерева, підготовки стін, можна починати безпосереднє фарбування зовнішніх поверхонь будинку. При цьому особливих навичок не потрібно, процес фарбування показано на фото.

    Фарбування фасаду будинку

    Інструкція виконання фарбування пропонує дотримуватися кількох правил:

    • Перш за все, весь фасад повинен бути оброблений якісної грунтовкою глибокого проникнення (див. Ґрунтовка дерева перед фарбуванням – особливості процесу), і треба почекати поки шар висохне повністю.
    • Фарба може наноситися будь-яким зручним способом його власнику:
    • Кожен наступний шар наноситься після висихання попереднього. Поверхня повинна бути абсолютно сухою.
    • Рівномірне нанесення фарби краще виконувати широким пензликом або спеціальним будівельним розпилювачем.
    • Наносити фарбу і антисептики необхідно поздовжньо волокнам.

    Рада: Хоча всі роботи виконуються на вулиці, органи дихання слід убезпечити від шкідливих, їдких запахів. Використовувати при цьому респіратори, а при роботі намагатися розташовуватися з підвітряного боку будівлі.

    Як пофарбувати старий дерев’яний будинок

    При фарбуванні старого дерев’яного будинку, на якому нанесений шар фарби, необхідно враховувати:

    • Перефарбування слід проводити лише тим типом фарби, що використовувався в перший раз.
    • Якщо немає впевненості, якою фарбою був пофарбований будинок, визначити тип покриття можна самостійно, кожна фарба при старінні, вигорить на сонці, візуально відрізняється від такої ж, але щойно придбаною.

    Стара фарба на дерев’яному будинку

    • Буде ідеально, якщо для повторного фарбування буде застосовуватися покриття цього ж виробника.
    • При виявленні гнилих дощок, їх необхідно заздалегідь замінити.
    • Якщо на деяких ділянках стара фарба легко не видаляється, її можна залишити.
    • При необхідності, дерев’яна поверхня шліфується.

    Обробка зрубу шліфуванням

    • Далі процес фарбування, нічим не відрізняється від нанесення покриття на новий дерев’яний будинок.

    Порада: Чим краще буде виконана захист свого будинку на першому етапі, тим більш тривалий термін служби буде оселі.

    Як правильно виконати всі етапи фарбування дерев’яного будинку показує відео в цій статті. Якщо будуть дотримані всі перераховані правила і рекомендації, можна зберегти чудовий вигляд свого житла на досить тривалий термін.

    Недавні записи

    Категорії

    • Вибір кольору
    • Види фарби
    • Декор
    • Декоративна фарба
    • Магнітна фарба
    • Маркерна фарба
    • Особливості фарбування
    • Техніка фарбування
    • Фарба
    • Фарбуємо стелю

Про автора

admin administrator