Яку небезпеку становить руйнування озонового шару

Авторadmin

Яку небезпеку становить руйнування озонового шару

Адже руйнування озонового шару становить істотну загрозу для здоров'я людей та інших живих істот на планеті. УФ-випромінювання може спричини рак, катаракту, сонячні опіки, сніжну сліпоту, старіння шкіри та зниження імунітету.29 вер. 2016 р.

Definition. Тонкий озоновий шар руйнується під дією хімічних речовин, що викидають в атмосферу на землі. Основними хімікатами, що руйнують стратосферний озон, є хлорфторвуглеводні, що використовують в холодильниках, аерозолях, чистячих препаратах, а також галони – наповнювачі, що входять до складу вогнегасників.

Таким чином, фтор (F) не бере участі в реакціях розпаду O3. Йод також не руйнує стратосферний озон, оскільки йодовмісні органічні речовини майже повністю витрачаються ще в тропосфері.

Причини руйнування озонового шару Землі (ХФВ). Найяскравішим прикладом таких газів є фреон, який масово використовують як холодоагент у холодильниках і кондиціонерах. Чималої шкоди завдає запуск космічних супутників: двигуни ракети-носія викидають колосальну кількість газів (оксидів азоту, двоокису вуглецю).

Озон утворюється в стратосфері із двохатомного кисню, що поглинає “жорстке” короткохвильове ультрафіолетове випромінювання. Таким чином озон обмежує проходження ультрафіолету і не пропускає його короткохвильову частину, у разі проникнення якої життя на Землі у сучасній білковій формі було б неможливим.

Озоновий шар – це повітряний шар у верхніх шарах атмосфери (стратосфері), що складається з особливої форми кисню – озону. Він захищає Землю від згубної дії певної частини сонячної радіації, сприяючи тим самим збереження життя на планеті.





У 1985 році була укладена міжнародна угода про охорону озонового шару. Уже у 1989 році стали помітні зміни, озоновий шар став …

Про автора

admin administrator