Янтарною кислотою можна поливати квіти

Авторadmin

Янтарною кислотою можна поливати квіти

Чим поливати будь-які рослини для пишного цвітіння: допоможе дешевий засіб з аптечки

Приготувати дієве добриво для квітів в домашніх умовах дуже просто. Знадобиться лише бурштинова кислота і вода.

Янтарна кислота має зміцнюючу, підтримуючу і стимулюючу дію / Фото: pixabay.com, ua.depositphotos.com

Янтарна кислота – простий і доступний спосіб домогтися того, щоб кімнатні рослини, а також садові та городні культури добре росли і цвіли. Також вона має зміцнюючу, підтримуючу і стимулюючу дію. Крім того, купити її можна в будь-якій аптеці, коштує вона недорого. Главред розібрався, які рослини можна поливати бурштиновою кислотою і як її розводити для поливу.

Що дає бурштинова кислота для квітів

Користь бурштинової кислоти для рослин складно недооцінити. Зокрема, вона:

  • забезпечує кращу адаптацію рослин до нових умов після посадки/пересадки;
  • докоряє зростання;
  • нормалізує мікрофлору ґрунту;
  • допомагає рослинам відновитися після пошкоджень;
  • підвищує імунітет і стійкість культур до несприятливих факторів.

Для кімнатних рослин бурштинова кислота застосовується, коли зеленому улюбленцю потрібна “швидка допомога”.

Також її використовують для стимуляції цвітіння, для замочування насіння, живців, розсади і для швидкого відновлення після опіків, обмороження тощо.

Як застосовувати бурштинову кислоту для розсади

Щоб насіння швидко проросло, його обробляють 1-процентним розчином бурштинової кислоти. Насіння необхідно залишити в розчині на ніч, а бульби картоплі обприскати з пульверизатора перед висадкою у відритий ґрунт.

Свіжозрізані стебла також потрібно на добу залишити в 1-процентному розчині, а потім пророщувати стандартним способом.

Розсаду можна обприскати 2-процентним розчином бурштинової кислоти або замочити в ній кореневу систему. Обприскування проводиться напередодні висадки рослин у відритий ґрунт, а замочування – за годину до посадки.

Рожеву воду не замінить жодне добриво: як поливати кімнатні рослини марганцівкою

Скисле молоко краще не викидати: як приготувати просте й ефективне добриво для квітів удома

Зацвіте і позеленіє будь-яка рослина: відходи від популярного фрукта замінять магазинне добриво

Як використовувати бурштинову кислоту для поливу домашніх квітів

Якщо кімнатні рослини ніяк не хочуть формувати бутони або погано ростуть, на допомогу прийде бурштинова кислота.

Щоб прискорити утворення квітів, листя потрібно обприскувати 1-відсотковим розчином кожні 15 днів. До речі, якщо повторювати цю процедуру, коли рослина випустила бутони, цвітіння триватиме довше. Після того як пелюстки розкриються, обприскування виконують з інтервалом 10 днів.

Якщо кімнатна квітка захворіла або її атакують шкідники, потрібно обприскати рослину 2-процентним розчином або замочити на ніч кореневу систему, а потім виконати посадку.

Як розводити бурштинову кислоту для поливу квітів

Щоб приготувати розчин, знадобиться 200 мл води холодної кип’яченої води. У ній розчиняють 1 грам кислоти, а потім збільшують обсяг до 1 літра.

Як розвести бурштинову кислоту в пігулках? Пігулки мають дозування 250 мг. Щоб приготувати розчин 1-відсоткової концентрації, потрібно 4 штуки.

Які рослини можна підгодувати бурштиновою кислотою

Бурштинова кислота вважається універсальним добривом, яке підходить декоративним, кімнатним рослинам, плодовим деревам і чагарникам, а також овочевим культурам.

Бурштинова кислота вважається універсальним добривом, що підходить декоративним, кімнатним рослинам, плодовим деревам і чагарникам, а також овочевим культурам.

Практично всі рослини можна поливати бурштиновим розчином. Особливо добре реагують квітучі види.

Фіалкам бурштинова кислота допоможе пишно і довго цвісти, зав’язувати велику кількість бутонів. При регулярному поливі фіалки цвітуть з початку весни до пізньої осені. З серпня можна не застосовувати розчин, оскільки квітка поступово готується до зимової сплячки і обмін речовин у неї сповільнюється.

Орхідеям бурштинова кислота допоможе освоїтися на новому місці й отримувати речовини з ґрунту.

Городні культури, а також тепличні на різних типах ґрунту можуть відчувати нестачу мінеральних речовин. Підживлення добре працює як стимулятор в початковій стадії вегетації, коли відбувається набір зеленої маси та формування імунітету.

Вам також буде цікаво:

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Вплив і застосування янтарної кислоти для орхідей

Орхідея вважається гарним і невибагливим в плані вирощування кімнатною квіткою. Однак щоб вона цвіла, догляд за нею повинен бути зваженим. Ця стаття розповість, навіщо використовується бурштинова кислота для орхідей при вирощуванні в домашніх умовах.

Застосування бурштинової кислоти для орхідей обумовлено її наступним позитивним впливом:

  • продовження тривалості цвітіння;
  • активація вкорінення зрізаних живців;
  • реанімація (лікування) Рослин після перенесеного ними стресу (пересадка, транспортування);
  • стимулятор коренеутворення для рослин;
  • прискорення регенераційних процесів;
  • підвищення стійкості квітів до несприятливих факторів;
  • стимуляція інтенсивності росту, а також насичення листя хлорофілом. Дозволяє нарощувати нові листя.

Можна використовувати цю речовину і для поліпшення якості ґрунту. Підживлення орхідей бурштинової кислотою дозволяє поліпшити мікрофлору в горщику, а також зруйнувати токсичні для кімнатних рослин речовини.

Тепер зрозуміло, чому дане засіб користується у квітникарів такою величезною популярністю. Однак, щоб ці ефекти були можливі квітникарі повинні знати, як правильно застосовувати цей препарат.

Використовуючи бурштинову кислоту необхідно розуміти, що це не повноцінне добриво, а біостимулятор. Її дія спрямована лише на стимуляцію процесів росту. Тому застосування для підгодівлі цієї речовини без внесення інших добрив не матиме потрібного ефекту.

Як приготувати розчин

Орхідеї Фаленопсис дуже часто підгодовуються даним препаратом. Він випускається в двох формах:

  • порошок;
  • таблетки. Перед використанням, розітріть таблетки до порошкоподібного стану.

Щоб отримати добриво, необхідно розвести бурштинову кислоту з водою в потрібній пропорції. Використовуючи будь-яку форму кошти необхідно правильно розрахувати концентрацію. Для цього існує інструкція, що містить в собі важливі моменти застосування цього засобу. У ній буде зазначено, як розводити препарат і як застосовувати його в кожному конкретному випадку.

Таблетки бурштинової кислоти починають діяти вже при розведенні в 500 мілілітрах води. Для орхідеї 1 грам речовини слід розводити в 5 літрах води.

Для отримання підгодівлі потрібного дозування необхідно ретельно протирати таблетки. Береться одна таблетка, розтирається і розлучається в 1 літрі води. У розведеному вигляді речовина не видно. Щоб цього домогтися, засіб спочатку розводять в 200 мл води, а потім доводять до потрібного обсягу.

Як розвести порошок? Речовина берете на кінчику ножа і розчиняєте в 0,5 літра води. Можна знайти й інший рецепт для приготування розчину з порошку. Наприклад, 1 г порошку додають в 1 л рідини. Слід використовувати тільки теплу воду.

Дотримання дозувань є головним правилом, якщо хочете, щоб розчин янтарної кислоти приніс тільки позитивні моменти. Якщо дозування була перевищена, то засіб несе шкоду. Необхідно дотримуватися суворої дозування і при використанні народних засобів, де фігурує часник і інші рослини.

Коли розчин готовий, їм слід обробити рослина (коріння, листя і т. Д.). Обробляти квітка можна тільки свіжим розчином. Розчин, після закінчення 2-3 днів, вже не може застосовуватися для підживлення рослин. Це пов`язано з тим, що він втрачає свої корисні властивості.

Правила і спосіб застосування

Для орхідей бурштинова кислота є ідеальним біостимулятором, так як вона має кілька способів застосування. Однак до її застосування потрібно підходити уважно, щоб не переборщити.

Розглянемо детально кожен варіант того, як можна застосовувати янтарну кислоту для орхідей.

протирання листя

Часто квітникарі розчином янтарної кислоти протирають листя орхідеї. Для цього ватяний диск або шматок бавовняної тканини слід змочити в розчині і використовувати його для протирання поверхні листової платини. Потрібно уникати попадання засобу на підставу листа.

Щоб зняти препарат необхідно через два дні акуратно протерти листя чистою серветкою, яка була змочена простою водою кімнатної температури.

Розчином янтарної кислоти можна користуватися для обприскування квітки. В цьому випадку потрібно налити препарат в пульверизатор і обприскувати квітка раз в 2-3 тижні. Така дія дозволить наростити на стеблі нові листя.

полив

Крім протирання і обприскування орхідею можна поливати, приготованим своїми руками, розчином. До розведення кошти в цьому випадку застосовується стандартний підхід.

Полив здійснюється за допомогою невеликої лійки. Розчин вноситься в грунт повільно. Він повинен заповнювати всю поверхню субстрату. Припинити полив варто в тому випадку, коли рідина почала витікати з дренажних отворів. При цьому її надлишки повинні повністю стекти в піддон. У цьому випадку коріння добре просочаться добривом. Таким способом підгодовувати квітку потрібно не часто, щоб не переборщити.

Для росту коренів

Найчастіше бурштинову кислоту використовують для того, щоб обробити коріння у фаленопсиса. Це дасть можливість простимулювати рослина на утворення нових коренів.

Зробити таку обробку слід перед пересадкою квітки в новий горщик. Ця процедура виконується шляхом замочування коренів в спеціально приготованій рідини. Якщо коріння були сильно пошкоджені, тоді квітка в розчин поміщають на 2-2,5 години. Якщо коріння здорові, тоді досить півгодинної обробки. Після неї будь-який, навіть самий великий квітка буде набагато простіше вирощувати.

Після обробки кореневу систему слід добре просушити. Потім рослину пересаджують в новий стерильний горщик. Необхідно відзначити, що субстрат для пересадки купується новий. Не рекомендується використовувати старий грунт, так як він може бути вражений патогенною мікрофлорою. Також за час зростання квітки він міг повністю виснажитися.

У нарощують коренів така обробка буде стимулювати процеси утворення нової тканини. При правильній обробці, а також проведенні процедури пересадки орхідея почне активно зростати приблизно через один тиждень.

Запобіжні заходи

Як і будь-який лікарський засіб, опис бурштинової кислоти має цілий ряд запобіжних заходів. Якщо їх не дотримуватися, то можна нанести кімнатному квітці непоправної шкоди.

Заборонено застосовувати дану біодобавку в період, коли орхідея знаходиться в наступних станах:

  • період спокою;
  • цвітіння;
  • формування зав`язі;
  • запилення.

Обробляти гілки, живці та листя у квітки слід після завершення періоду цвітіння.

Якщо засіб застосовується за призначенням і в строгому дозуванні, тоді воно не несе негативний вплив. Однак при його використанні слід дотримуватися наступних особистих запобіжних заходів:

  • не можна терти руками, забрудненими препаратом, слизові оболонки і рани;
  • не можна торкатися очей. При попаданні в очі бурштинова кислота може викликати невелике роздратування. Для усунення дискомфорту слід негайно промити око водою;
  • працювати із засобом потрібно тільки в захисному одязі і рукавичках. Речовина при контакті зі шкірою може провокувати розвиток роздратування або алергічних реакцій;
  • необхідно працювати в захисній масці. При вдиханні парів можливий розвиток подразнення дихальних шляхів. Однак така реакція вважається індивідуальної і зустрічається вкрай рідко. Якщо вона розвивається, потрібно негайно звернутися за медичною допомогою.

Для людини і тварин цей препарат вважається нешкідливим. Якщо все ж розвинулося роздратування, ділянку шкіри слід добре промити водою. У разі якщо після цього роздратування не минуло, необхідно звернутися за консультацією до дерматолога.

Якщо таблетку бурштинової кислоти проковтнуло домашня тварина не потрібно робити ніяких дій.

Янтарна кислота є відмінним засобом для швидкої реанімації великий орхідеї. Пам`ятайте, що для отримання позитивного ефекту достатньо використовувати розчин малої концентрації.

Відео “Полив орхідеї часником і бурштинової кислотою”

З цього відео ви дізнаєтеся про те, для чого поливати орхідею часником і бурштинової кислотою.

Про автора

admin administrator