З чим краще змішувати глину

Авторadmin

З чим краще змішувати глину

Зміст:

Як зробити розчин для грубки з глини

У цій статті ми спробуємо пояснити тим, хто не знайомий, як зробити глиняний розчин для печі. Ми поговоримо про ті помилки, яких не можна допустити, інакше замішування розчину для печі є важливою складовою при кладці цегли.

Добре змішаний глиняний розчин на цеглі

Отже, почнемо по порядку. В середньому для мурованих печей потрібно три відра розчину на сто цегли. Цегляний та глиняний розчин в ідеалі практично не відрізняються за складом. Вони мають таку властивість, що переносять нагрівання вище 1000 градусів. Професійні печі для замішування розчину, якість глини визначається на дотик, а кладка виконується товщиною стику 3-4 мм.

Якщо зробити більш товсті стики, то глина не витримає величезних навантажень з боку температури і почне руйнуватися. У цих місцях почнуть утворюватися тріщини, в які буде надходити повітря, а це означає, що тяга почне погіршуватися, збільшуватиметься витрата палива та ризик потрапляння величезної кількості оксиду вуглецю у лазню.

Золоте правило при кладці печі полягає в тому, що чим менше використовується глини, тим краща її якість. І все ж, глина – це той самий матеріал, який дає право помилити пекаря. Наприклад, якщо кладку на цементному розчині можна розібрати, але це вкрай складно, і це принесе великі втрати через те, що цемент добре укладається, але розчин, зроблений на глині, можна розібрати досить легко і без втрат. Під час ремонтних робіт облицювальний матеріал та цегла, покладений на глиняний розчин, завжди можна зберегти.

Існує думка, що міцність розчину на глині ​​можна дещо збільшити за допомогою різних добавок. Наприклад, додайте сіль, цемент. Пропорція така: на 10 кг глини 1 кг цементу, або 100-150 г кухонної солі. Це трохи збільшить міцність глиняного розчину. Хоча наші прадіди навряд чи використовували цемент, або кухонну сіль. Зрештою, їхні печі були як у лазнях, так і в будинках більше 100 років.

Справа в тому, що якщо достатньо вибрати правильні компоненти, то для глиняного розчину ніяких добавок не знадобиться, а рекомендації – це як невелика захисна сітка.

Для кладки розчин не повинен бути жорстким, гнучким або помірно жирним. Якщо зробити розчин жирним, коли він висохне, він зменшується в об’ємі і починає тріскатися. Якщо занадто худий, то це не дасть занадто гарної сили. Глина для створення розчину відрізняється пластичністю або вмістом жиру.

Є поклади глини, з яких вам взагалі нічого не потрібно робити, тут є рішення нормальної жирності. Як правило, пісок до нього взагалі не додають. В деяких випадках потрібно змішувати два-три види глини, які беруть з різних родовищ і строго дозують їх.

Для початку змішайте в сухому вигляді, потім закрийте водою. Якщо глини досить жирні, то до них додається пісок. Кількість піску коливається від 0,5 до 5 об’ємних частин. Найбільш популярне співвідношення піску та глини в готовому розчині: 1: 2 або 1: 1. Кількість води становитиме приблизно 1/4 об’єму всієї глини.

Жирна глина вимагає величезної кількості піску. Необхідно додавати дрібнозернистий пісок без вмісту домішок. Її необхідно просіяти через спеціальне чисте сито на світлі, щонайменше, з осередками 1,5 × 1,5 мм. Якщо через міру пісної глини, то доведеться видалити зайвий пісок.

Глина для змішування глини

Методи перевірки якості глини

Уявіть собі, коли ми ліпимо кулю з приготованого розчину і кидаємо його на підлогу. Якщо наша куля кришиться, то це означає, що в розчині багато піску, але мало глини, якщо в грудочку з’являються тріщини, це означає, що в ній багато піску. Але, і якщо куля залишається повністю недоторканою – це означає, що розчин або жирний, або в ньому все нормально.

Метод №1

Беремо 0,5 л глини, додаємо до неї трохи води і обережно розминаємо руками, поки вона не зможе повністю втягнути всю воду в себе і прилипнути до рук. Коли ми готуємо круте тісто, робимо кулю діаметром 40-50 мм, а з такої кульки робимо торт діаметром 100 мм. У нормальних умовах їх сушать близько 2-3 днів. Якщо протягом цього періоду часу на торті або кулі почали з’являтися тріщини, це означає, що глина досить жирна і вимагає негайного додавання піску.

Якщо на торті або кулі після висихання немає тріщин, а куля, падаючи з висоти 1 метра, не розсипалася, то ця глина повністю готова для створення розчину. Шкірна глина не потріскається. Вони не мають великої міцності, потрібно додати до них трохи жирної глини. Глину або пісок додають за кілька кроків, кожен раз контролюючи якість приготованого розчину.

Метод №2

Беремо 2-3 літри глини, кладемо її в якусь ємність, заливаємо її водою, розминаємо грудочки і перемішуємо з трохи веселощів. Може статися, що глина занадто чіпляється за фанк-річ (вона огортає її повністю), а це означає, що вона жирна глина. У таку глину потрібно додати певну кількість піску. Якщо на в’язниці залишиться кілька скупчень, то така глина буде вважатися нормальною. З нього готують розчин без додавання піску.

Буває, що весло вкрите, але тонким шаром глини. Це буде означати, що вона худа, і тут потрібно додати жирну глину в потрібних кількостях. Я також хочу сказати, що не слід прискорюватися, інакше можна отримати зворотний ефект. З занадто тонкої глини зробити занадто густий або навпаки.

Метод №3

Цей метод є найбільш правильним для визначення, якою є наша глина. 0,5 л замісити глину до щільності дуже прохолодного тіста і ретельно вимісити її руками, як було сказано в першому способі. З виготовленого глиняного тіста згортаємо кульку діаметром 40-50 мм.

Розміщуємо цей кульку між гладкими двома (з’єднаними) дошками і плавно накладаємо силу на верхню дошку, поступово стискаючи кульку. Стиснення потрібно повторювати, поки на кульці не утворюються тріщини. При цьому той чи інший ступінь вмісту жиру в глині ​​залежить від характеру утворилися тріщин і від розміру сплющення кульки.

Якщо куля була зроблена з тонкої глини, при найменшому тиску вона впаде на шматки. З більш жирної глини куля, ніж суглинок, при подрібненні на 1 / 5-1 / 4 свого діаметра вже дає тріщини. З звичайної глини куля буде тріскатися при подрібненні на 1/3 діаметра. Але з жирної глини куля дасть дуже тонкі тріщини при стисненні на 1/2 діаметра.

З жирної глини джгутик плавно розтягується, поступово стоншуючись, і в той же час утворює гострі кінці в місці розриву, але при згинанні зовсім не утворює тріщини. З звичайної глини джгутик плавно розтягується і обривається, коли його товщина в місці розриву стає трохи меншою, ніж товщина джгутика, приблизно на 15–20%, але при зігнутій формі утворюються невеликі тріщини. З худої глини джгутик трохи розтягується, не дає повністю рівного розриву, а при зігнутому вигляді утворюється багато розривів і тріщин.

Якщо ви спробуєте повторити такий тест, як видавлювання кулі або згинання джгутика два-три рази, то у вас не повинно бути сумнівів щодо якості глини. Ваша піч у ванні буде стояти дуже міцно і надійно.

Під час випробування необхідно змішати дві-три глини, більше того, видаливши або додавши до неї пісок. Саме таким чином можна знайти найкращі пропорції глиняного розчину. Ну, або, в крайньому випадку, якщо ви допустили помилку, то не дуже страшно, якщо ця помилка була в напрямку маслянистого рішення. Фахівці стверджують, що це не вплине суттєво на роботу печі.

Якщо взяти навпаки, що в розчині буде надлишок піску, то все набагато небезпечніше, це може серйозно позначитися на міцності кладки. Чим товщі розчин, тим більше тріщин з’явиться при штукатуренні печі. Але це не найгірше, ці тріщини можна усунути шляхом затирки більш-менш пісного розчину (розчину з великим додаванням піску).

Кладка глиняної печі

Правильне перемішування розчину

Після того як глина і пісок були відібрані, слід правильно перемішати розчин. Це не менш важлива частина в кладці печі, тому що ми підібрали глину і правильно її замісили, ми також повинні мати великі знання.

Метод №1

Для створення розчину ми замочуємо глину на 2-3 дні у величезному дерев’яному ящику, оббитому оловом, або у простому залізному «корито». Потім надягаємо гумові чоботи і поступово додаємо пісок, топтаємо його до того місця, де не залишиться жодного грудочки глини. Глиняні грудочки можна зламати спеціально виготовленим ущільнювачем.

Потім промащуємо розчин руками і подрібнюємо (або виймаємо) залишилися шматочки з глини. Ідеально змішане рішення, де глина і пісок розміщені в правильній пропорції, не повинні затримуватися на сталевій лопаті, а досить легко ковзати. Якщо ви нанесете рівномірний шар розчину (3-4 мм) на цеглу, покладіть зверху другу цеглу, подрібнивши її (стукіт), через 5 хвилин спробуйте підняти верхній, то з відмінною якістю розчину, цегла, яка була внизу, не повинна з неї відриватися.

Це правильно підготовлене рішення. Якщо палицю опустити в звичайний глинисто-піщаний розчин, то на ній залишиться зовсім незначний слід. Через розмірений жирний розчин на паличці залишиться своєрідна плівка; але худий – нічого не повинен залишати.

Метод №2

У той час, коли глина є нормальною за вмістом жиру, вона не потребує додавання піску, тоді вони це роблять. Вони роблять настил з дощок або звичайного щита в розмірі 1,5х1,5 м, який вони жваво прозвали. Змішувати глину на землі взагалі не рекомендується, звичайно, що в неї потраплять земля та непотрібні домішки.

Глину наносять на ударників і змочують водою. Якщо глина розм’якшиться, її кілька разів перекопують і розгрібають у купу, виготовлену як би своєрідне садове ліжко заввишки 300-350 мм. По довжині грядка робиться залежно від кількості присутньої глини. Далі по цьому саду робимо удари краєм дерев’яної лопати, нібито вирізаючи з неї шматки від одного шматка до іншого. Грудочки від ударів стискаються, ламаються.

Домішки та круглі камені видаляються під час роботи. Потім вони знову перекопують глину, розгрібають її в одному ліжку і знову обсипають, роблячи удари лопатою. Цю операцію потрібно повторити 3-5 разів, поки не зникнуть всі грудочки.

Наприклад, якщо в глину додають пісок, то потрібно діяти так правильно. Насипте пісок у досить широку грядку, зробіть в ній відступи, насипте глину шарами, змочіть її водою і зверху насипте піском, підтримуйте потрібний час, поки глина повністю не розм’якне. Потім ми його багато разів перекопуємо, збираємо в саду і обсипаємо лопатою, як описано раніше. Глину потрібно подрібнити до повного змішування з піском і не стане однорідною. У цьому випадку глини в розчині потрібно стільки, що вона може заповнити проміжки між зернами піску.

Ідеально змішаний розчин з необхідною кількістю води та піску не повинен стояти на лопаті чи кельмі, а повзати, але при цьому не поширюватися над ними.

Метод №3

Якщо використовується глина хорошої жирності, яка не потребує додавання піску, то насипте її в бочку або ящик шарами, змочіть водою, але залийте зверху. Глину замочують за кілька годин, потім ретельно перемішують і проціджують через сито з осередками на світлі 3 × 3 мм. Коли на робочому місці додають воду, розчин доводять до певної щільності.

Поки в глину додають пісок, всі компоненти вимірюються у конкретних дозах, всі матеріали просіюються індивідуально через сито. Після того як глина намокне, відфільтруйте її, додавши до піску, перемішайте і ще раз процідіть

Глиняні розчини слід зберігати в герметичній ємності, щоб в нього не потрапляли сторонні предмети. Час, витрачений на фільтрацію розчину або просіювання матеріалів, коли плита закладена, окупається з відсотками.

Готовий глиняний розчин для пічної кладки

Висновок!

Як бачимо, підготовка глиняного розчину для спорудження духовки у лазні або навіть у власному будинку – відповідальна справа. Від цього залежить якість складеної печі. Адже тут потрібно вибрати правильну глину і розумно перемішати розчин, інакше не буде сенсу, навіть якщо цим бізнесом займається хороший фахівець з кладки кладки. Тому глиняний розчин повинен відповідати всім правилам і нормам на 100%.

Глина та її корисні властивості

Глина являє собою унікальну речовину з кварцу, слюди, алюмінію, оксидів кремнію, заліза, калію, магнію, мінеральних солей, мікро- і макроелементів. Володіє великим переліком особливостей, про які було відомо ще в стародавньому світі. Глину для лікування різних недуг застосовували століттями, зараз ця традиція не забута. З нашої статті ви дізнаєтеся, чим корисна глина, і як її можна застосовувати для лікування забитих місць, запалень, хвороб внутрішніх органів.

Корисні властивості глини

Якими властивостями володіє глина можна перераховувати практично нескінченно. Перше цілющу властивість глини полягає в тому, що в її складі міститься багато солей і елементів (кальцій, кремній, магній, фосфат, калій, залізо, азот). Кремній потрібен для підтримки імунної системи, профілактики атеросклерозу і інфарктів. Кремній допомагає кальцію швидше засвоюватися, що робить позитивний вплив на волосся, нігті і шкіру.

У складі присутній радій. Він поглинає токсини і важкі метали, його використовують в якості основного складового для виготовлення препаратів для терапії онкології. Це природний компонент – хороший абсорбент, він виводить радіонукліди і важкі метали.

Як бачите, цілющі властивості глини досить різноманітні. Використовується для лікування епілепсії, судин, цукрового діабету, хвороб крові, атеросклерозу, артрозу, артрозу, геморою, серцево-судинної системи, лікування захворювань хребта, запалення лімфовузлів.

види глини

Існує кілька різновидів цього природного компонента. Користь глини безпосередньо залежить від її кольору, який різниться в залежності від переважаючих в складі солей:

  • Блакитна глина є найпопулярнішою, в ній міститься найбільше кобальту і кадмію. Користь такої глини для людини полягає в протизапальних і антибактеріальних діях Широко застосовується лікування блакитною глиною головного болю, опіків, хвороб дихальної системи і навіть застуди, також вона надає омолоджуючий ефект за рахунок очищення і насичення шкіри киснем;
  • Червона містить в собі залізо і калій, що і визначає її колір. Властивості і застосування червоної глини полягає в позбавленні від недокрів’я і анемії. Їй лікують суглоби, м’язи і хребет;
  • Зелена глина багата міддю і двовалентних залізом. Корисні властивості зеленої глини особливо добре впливають на стан шкіри, волосся, а також надають позитивний ефект на роботу венозної системи, допомагають позбутися від варикозної хвороби і набряків ніг;
  • Біла містить цинк. Він є потужним антиоксидантом, основна користь білої глини полягає в омолоджуючий дії, в косметології популярно лікування білою глиною волосся, вугрової висипки і очищенні поверхневих шарів епідермісу;
  • Жовта глина багата калієм. Використовують для лікування радикуліту і артриту. Корисна властивість жовтої глини – заспокійливий ефект, ефективна при перевтомі, стресах;
  • Сіра використовується в основному для омолодження і зволоження зневоднених шкірних покривів.

шкода глини

Незважаючи на корисні і цілющі властивості глини в лікуванні багатьох недуг, існують і обмеження в її застосуванні. Протипоказана при хворобах нирок, печінки, остеопорозі, гарячкових станах, бронхіальної астми та відкритої форми туберкульозу. Вам слід проконсультуватися з лікарем при гострій серцево-судинної недостатності.

Шкода глини може проявитися, якщо у вас алергія на даний природний компонент. Не допускайте передозування, так як це може сприяти виведенню вітамінів.

Приготування лікувальної глини

Прир зовнішньому застосуванні глину можна використовувати по-різному. Ми розповімо основні способи приготування лікувальної глини в залежності від захворювання.

Якщо ви використовуєте її для витягування токсинів або зміцнення сил організму, необхідно робити примочки з глини. Змішайте чайну ложку порошкоподібної глини з 200 мл кип’яченої і фільтрованої води. Перемішайте дерев’яною або скляною лопатки так, щоб вийшла одноманітна консистенція по в’язкості нагадує сметану, залиште на кілька годин під впливом сонця на свіжому повітрі. Потім нанесіть суміш на шкірний покрив (товщина повинна бути кілька сентиментів), закріпити бинтом і залишити на 1,5-3 години. У день робіть 2-3 примочки.

Глиною можна вилікувати безсоння і головний боль.Смешайте її з кислим молоком 1: 1, зробити компрес на лоб і потримати 15-20 хвилин.

Глина від нежиті і гаймориту: змішайте її з водою в пропорції 1: 1, замішати до густої консистенції і підігрійте до 40ºС. 4 рази на день робіть гарячий компрес на області обидва і носових пазух. Досить 20 хвилин. Таким же чином можна зробити і для лікування глиною отиту, просто робіть аплікації за вухом 3-4 рази на день.

Глина для внутрішнього застосування

Активно проводиться за допомогою глини відновлення різних внутрішніх органів, діарея, шлункова виразка, сечокам’яна хвороба і здуття живота відмінно піддаються лікуванню глиною. Вона повинна бути чиста, без сторонніх домішок. Максимальна разова доза – 30 грам, добова – 100 грам для дорослої людини.

Якщо ви будете лікуватися харчової глиною, не вживайте її натщесерце, розводьте прохолодній воді, щоб вона не втратила користь, і після застосування всередину цього природного компонента потрібно відпочити і полежати 15-30 хвилин і не переїдати. Звертаємо вашу увагу, що пити глину потрібно маленькими ковточками.

Лікування глиною запору: випивайте 3 рази в день після їди 50 грам глини, змішаної з 200-250 мл холодної води.

Якщо ви хочете очистити організм, то протягом 2 тижнів випивайте по склянці води, в якому замішана чайна ложка блакитної глини.

Лікування захворювань шлунково-кишкового тракту: рекомендується до їжі 3 рази на день випивати воду з глиною. Спочатку змішуйте 0,5 чайної ложки блакитний або білої глини зі склянкою води, але поступово збільшуйте кількість до 2 чайних ложок. Тривалість лікування 21 день, зробити перерву на 10 днів і знову продовжити.

Лікування глиною ударів

Глина при ударах дуже ефективна, так як вона запобіжить розвитку гематоми.

Приготування суміші з глини для лікування забитих місць: змішайте 45 грам цього природного компонента блакитного кольору, ложку меду і сире яйце. Отриману суміш спочатку нанесіть на лляну чисту тканину, зверху прикрийте компресійної папером і закріпіть пов’язку на за допомогою бинта. Знімайте її, коли відчуєте тепло. Але не поспішайте викидати пов’язку, покладіть її в холодильник і прикладіть на знову через кілька хвилин.

Лікування глиною ран і опіків

Глина є унікальним природним компонентом, так як буквально витягує все погане з нашого організму. Лікування ран і опіків за допомогою глини – прекрасна заміна багатьом сучасним препаратам, вона не дасть розмножуватися бактеріям і бактеріям і очистить навіть відкриту рану.

Якщо у вас є опік або рана, потрібно зробити примочку з глини. Буде потрібно кілька примочок, щоб вона могла повністю увібрати всі токсини і шкідливі речовини.

Для початку обробіть пошкоджену ділянку шкірного покриву вологою серветкою або теплою водою, потім розведіть глину з прохолодною водою в пропорції 1: 1. для змішування використовуйте тільки дерев’яну або скляну лопатку. Нанесіть отриману густу суміш на рану або опік шарів в кілька сантиметрів, зверху накладіть бинт, але не затягуйте занадто туго, щоб не порушити кровообіг.

Де взяти лікувальну глину

Якщо ви вирішили використовувати глину в лікувальних цілях, а не в косметичних, то аптечна продукція вам не підійде. Вам потрібно самостійно заготовляти цей природний компонент.

Кращою вважається кембрійських масляниста глина блакитного кольору. Високо цінується активність і глибинної глини її можна взяти в кар’єрі, недалеко від цегельних заводів, на поверхні землі біля озер і річок. Не використовуйте міську і ту, яка знаходити поблизу від промислових центрів. Копайте глибше і на природі, найчистішою вважається глина, яка перебуває понад 15 метрів під землею. Копати глину потрібно виключно дерев’яною лопатою, а зберігати в неметалічних ємностях.

Ви всерйоз задумалися про проходження лікування за допомогою глини? Тоді вам потрібно грунтовно запастися. Глину для лікування заготовлюйте влітку, зробіть з неї багато невеликих коржів. Потрібно, щоб вона прогрілася на сонці, тоді сильніше проявляться її лікувальні властивості. 1-2 днів на сонці достатньо, щоб вона наповнилася сонячною енергією. Після «засмаги» розкладіть коржі по коробках або подрібніть її в порошок і просійте через сито. Не використовуйте метал для її зберігання, так як він погіршує властивості глини, ідеальні емальовані, дерев’яні або необпалені глиняні судини. Періодично виставляйте їх на сонці, тоді зберігатися вона буде довго.

Як перевірити якість глини

Якщо ви самостійно знайшли глину, то перед застосуванням необхідно перевірити її якість. Влаштуйте їй нескладну перевірку, яку можна провести прямо на місці.

Спосіб перший: візьміть невеликий шматочок, розведіть його водою і струсіть. Якщо глина хороша, то вона буде досить повільно опускатися на дно. В іншому випадку – це природний компонент не підходить для лікування. Вода не повинна розділитися на два шари, а матеріал хорошої якості буде трохи маслянистим і осідати пластівцями.

Спосіб другий: зробіть невеликий бублик, попередньо змочивши її водою. Вона вам підійде в тому випадку, якщо має хорошу пластичність, приймає потрібну форму і не обсипається. Потім залиште цей бублик на сонці, якщо на ньому з’явилися розлучення, він почав тріскатися, то такий матеріал не підійде для лікування і використання в косметичних цілях.

Спосіб третій: підвісьте на нитку кільце, гайку чи будь-який інший грузик і наведіть на пласт глини. Якщо маятник почав розгойдуватися на зустріч до вас, а потім від вас, то цей продукт відмінної якості. Якщо ж грузик розгойдується вправо-вліво, то вам слід продовжити пошуки. Цей спосіб допомагає визначити енергетичну силу природного компонента.

Використання глини в косметичних цілях

Хорошим ефектом володіють маски для обличчя і ванни для тіла з додаванням глини. Їх можна використовувати в якості профілактики різних запалень і подразнень на шкірі, для поліпшення стану шкірних покривів, а також для лікування вугрового висипу і чорних точках на обличчі.

Обгортання тіла: приготуйте глиняний розчин, змішавши 3-4 столові ложки глиняного порошку з 1 літром теплої води. Покладіть теплу ковдру, на нього клейонку або поліетилен і змочену в розчині простирадло. Людина повинна лягти на неї, а його загортають у простирадло, клейонку і ковдру. Тривалість процедури – 1,5-2 години.

Ванни з глиною: на 1 літр теплої води додайте 5-6 столових ложок порошку глини. Отриманий розчин додайте у ванну з водою, температура якої 40-45 ° С. Ванна повинна бути наповнена водою лише наполовину. Тривалість процедури – 20 хвилин. Після прийому такої ванни не обполіскуйте тіло відразу, краще укутати тепліше і спокійно полежте. Це сприяє зміцненню організму і омолодженню шкіри.

Маска для обличчя з глини: 2-3 ложки глиняного порошку змішайте з водою так, щоб консистенція нагадувала сметану. Додайте в неї 2-3 краплі оливкового масла, трохи соку лиману і один жовток. При бажанні можна додати одну чайну ложку меду. Нанесіть маску з глини на обличчя і залиште на 20 хвилин. Після змийте чистою водою і нанесіть живильний крем для обличчя.

Маска від чорних крапок: 2-3 ложки глини з аптеки змішайте з ¼ склянки горілки і соком половини лимона. Нанесіть маску на проблемні ділянки обличчя (крила носа, лоб, підборіддя) і залиште на 10-12 хвилин, потім змийте чистою водою.

Чим корисна глина

Такий звичайний природний компонент, як глина завжди користувалася популярністю у людства не тільки в будівельній сфері і ремеслах, а й лікуванні від безлічі недуг і в косметологічних цілях. Чим корисна глина, знали наші далекі предки і передавали знання про її цілющий вплив століттями.

Це тільки «непосвяченому» людині глина представляється в’язкою субстанцією незрозумілого кольору. Вчені ж знають, що це – найцінніше поєднання крупинок кварцу, оксидів кремнію, слюди, алюмінію, з’єднань калію, з’єднань калію, заліза, міді, з’єднань калію, магнію і марганцю, мінеральних солей, мікро- і макроелементів.

Втім, оцінку «відмінно» глині ​​з точки зору корисності можна було б поставити за одне тільки вміст кремнію. Адже його недолік в організмі знижує імунний захист, стає причиною розвитку атеросклерозу, інсультів і інфарктів. До того ж кремній забезпечує засвоєння кальцію і несе відповідь за реструктуризацію волокон еластину і колагену, і відповідно, впливає на стан нігтів, шкіри і волосся.

Також в глині ​​міститься радій – радіоактивний елемент, який застосовується при виготовленні препаратів для терапії онкологічних захворювань. До речі, багато лікарі настійно рекомендують харчову глину як профілактику ракових хвороб, адже це універсальний сорбент, здатний поглинати токсини, радіонукліди, важкі метали.

Додайте до списку «корисностей» антибактеріальну і обволікаючу дію глини, її здатність нормалізувати обмін речовин і активізувати кровообіг – і ви зрозумієте, що це один з унікальних дарів природи людині.

Корисні властивості глини

Список захворювань, який здатне вилікувати зовнішнє і внутрішнє застосування глини, вражає: це хронічні хвороби суглобів і хребта, головний біль, нервові розлади, гастрит, хвороби сечового міхура, кишкова колька, шкірні і гінекологічні захворювання, виразка шлунка, різні удари і травми.

Однак корисні властивості безпосередньо залежить від кольору глини.

Блакитна глина відома своїми протизапальними, антибактеріальними і очисними властивостями. Добре проявила себе при лікуванні опіків, виразок, тромбофлебіту, захворювань дихальної системи, зубного болю, застуди, головного болю.

Біла глина – чудовий антисептик, тому широко використовується в косметології при лікуванні вугрів. Стимулює обмінні реакції і шкірне кровообіг, сприяє зміцненню волосяних цибулин.

Жовта глина високоефективна для лікування радикуліту, артриту і невриту. Це прекрасний сорбент, що рятує організм від токсинів і шлаків.

Червона глина чудово діє при анемії і недокрів’ї, підсилює кровотворення. Ефективна в лікуванні суглобів, хребта, м’язів.

Зелена глина , збагачена магнієм і залізом, добре проявила себе при зціленні ніг. Вона значно покращує кровообіг і роботу венозної системи на ногах, знімає набряки, усуває варикозне розширення вен. І головне – зелена глина наділена пригнічують пухлини функціями і лікує фіброміому і мастопатію.

лікування глиною

Зовнішньо глину застосовують в якості компресів, аплікацій, примочок. При деяких недугах використовують тільки холодну глина. Вона викликає звуження судин, добре лікує розтягнення зв’язок, забиття, гематоми, шкірні запалення, припиняє кровотеча, позбавляє від запалення тканин і суглобів

Теплої ж глиною прогріваються вогнища хвороби при ревматизмі, артриті, артрозі, поліартриті.

не ставте глиняні компреси на грудну клітку і на область шлунка, ніколи не використовуйте глину повторно

Приготування лікувальної глини – рецепти

Порошкоподібну глину необхідного кольору змішуйте з водою 1: 1, без перерв помішуючи дерев’яною лопаткою або скляній (не металевою!), До однорідної сметаноподібної в’язкості.

Лікування артриту, остеохондрозу, артрозу, подагри. Складіть тканинну серветку вчетверо, щоб вийшов шар 1,5-2 см, нанесіть на неї розігріту до 40-45ºС глину і розрівняйте лопаткою. Обробіть хвору ділянку спиртом або іншим дезинфікуючим складом і прикладіть компрес з глини. Зміцніть його бинтом і тепло укутайте. Через 2-3 години зніміть і обмийте це місце теплою водою, просушіть і знову укутайте теплим матеріалом.

Лікування забитих місць, травм, розтягувань. Двічі на добу робіть аплікації з холодної глини на 2-3 години.

Лікування нежиті. Підігрійте глину до 40 ºС і робіть 4 рази на день аплікації на 20 хвилин в області чола і на носові пазухи (права і ліва сторона носа), при лікуванні гаймориту – на гайморові пазухи (правіше і лівіше носа).

Лікування зубного болю. Нагріту до 40 ºС глину розімніть, щоб вийшла коржик і прикладіть до ясен над хворим зубом, паралельно застосуєте компрес на щоку з теплої глини.

Лікування отиту. Зробіть аплікацію нагрітої до 40 ºС глини за вухом.

Лікування безсоння. Зробіть компрес на лоб з глини, замішаної на кислому молоці за 15 хвилин до сну.

Лікування застуди. Змочену глиняним розчином (4 ст. Л. Глини на 1 л води) простирадло оберніть навколо себе, зверху оберніть целофаном і накрийте ковдрою. Через 2 години позбудьтеся від компресу і приберіть залишки глини вологим рушником, знову лягайте в ліжко.

Лікування ангіни. Змішайте 1 ч. Л. блакитної глини в 1 л води і прополощіть горло. Процедура виконується 5 разів на день, відразу після неї обполіскуйте горло чистою теплою водою. В цей же час рекомендуються глиняні аплікації 2 рази в день на шиї, які загортають шарфом на 2 години. Процедури тривають поки не пропадуть хворобливі відчуття.

Харчова глина і глінолеченіе

Правди заради варто сказати, що немає однозначної думки фахівців про вживанні харчової глини всередину. Одні вважають, що це може спровокувати розлад будь-якого здорового шлунка, інші ж, навпаки, впевнені, що глина може навіть зарубцювати виразку. Тому краще не призначати собі глінолеченіе самостійно, а проконсультуватися з лікарем.

Для прийому всередину найбільше підходить блакитна глина, яка містить оптимальну пропорцію кальцію, кремнію та каоліну – прекрасного адсорбенту. Можна приймати також червону і білу глину.

Збір і підготовка глини

Бажано купувати харчову глину в аптеках, але не обов’язково.

Для внутрішнього вживання використовується жирна чиста глина без додавань піску (чим глибше вона знаходиться від поверхні землі, тим краще). Забороняється збирати її на узбіччях доріг, поблизу підприємств. Краще робити це в лісі, заповідниках, на дачній ділянці (там, де не застосовуються добрива).

Цілісний шматок глини розбийте на дрібні шматочки і за допомогою ступки зітреш в порошок. Просійте ситом і сушіть на сонці. Зберігайте в дерев’яній, емальованому або необпаленої глиняному посуді, яку іноді виставляйте на сонце.

Принципи лікування харчової глиною

Лікуванні харчової глиною здійснюється при дотриманні наступних правил:

  • не вживати глину натщесерце
  • кожен раз використовувати тільки свіжу глину
  • не розводити порошок гарячою водою, інакше глина втратить свої цілющі властивості
  • в період лікування глиною намагайтеся не переохолоджуватися
  • розведений порошок випивати не залпом, а дрібними ковточками
  • після прийому глини необхідно полежати 15-30 хвилин або прийняти ванну з лікарськими травами

Лікування харчової глиною – рецепти

При запорах 50 гр. глини змішайте зі склянкою холодної води і вживайте 3 рази в день після їди.

При сильному кашлі спробуйте розсмоктувати шматочок глини в роті.

Для очищення організму 1 ч. Л. блакитної глини змішується зі склянкою води і випивається. Приймайте глиняну воду 2 тижні.

При цукровому діабеті допомагає наступний рецепт: в прозору ємність насипте 5 ст. л. глини, залийте 1 л води і залиште під сонцем. Наполягайте рідина 2-3 дня. Приймайте кожні 30 хвилин 2-3 ст. л., спочатку протримавши в роті 3 хвилини. До вживання рідина збовтувати. Лікування – 3-4 дня.

При захворюваннях шлунково-кишкового тракту розчиніть 0,5 ч. Л. блакитний або білої глини в одній склянці води і пийте 3 рази до їди і перед сном. Поступово піднімайте дозування до 2 ч. Л. глини. Лікування може тривати кілька місяців, але з перервами (наприклад, 21 день пити глинистий воду, потім на 10 днів зробити перерву).

При сильній чутливості зубів спробуйте змащувати їх глиною білого кольору. Досить вмочити палець в порошок, нанести на емаль і злегка помасажувати ясна. Поліпшення настане відразу.

Глиною можна очищати воду – вона діє як абсорбент, очищаючи воду від токсинів і шкідливих речовин. Для очищення досить додати у воду трохи глини і почекати поки вона відстоїться. Таку воду корисно пити щодня під час спалахів інфекційних захворювань.

шкода глини

Глина може і завдати шкоди організму. Як будь-який сорбент, при невмілому застосуванні або передозуванні вона може виводити вітаміни та інші необхідні речовини, тому – повторимося – лікування глиною намагайтеся проводити за порадами лікаря. Аналізи крові дозволять помітити відхилення і миттєво скорегувати лікування.

Хотілося б, звичайно, назвати глину панацеєю від усіх хвороб, але – на жаль! Такого універсальних ліків на Землі поки не існує. А значить, є захворювання, при яких глінолеченіе протипоказано або марно. В їх число входять: відкрита форма туберкульозу, остеопороз, гостра серцево-судинна недостатність (стенокардія, інфаркт, екстрасистолія, тахікардія), захворювання очей та органів слуху, печінки і нирок, грибкові та інфекційні захворювання сечостатевої сфери, гарячкові стану.

І наостанок – найголовніше: дізнавшись, чим корисна глина і вирішивши зайнятися Глинолікування, слід розуміти, що його можна використовувати лише в як додатковий засіб комплексної терапії.

Корисні властивості глини

Зміст сторінки:

У народній медицині в усі часи всі країни світу лікували глиною безліч різних хвороб. Робили з неї примочки, компреси, присипки. Приймали всередину (розбещену в воді глину), щоб очистити свій організм від отрут і шкідливих речовин. Знімали глиною головний біль, депресію, алергію. Уже тоді, в ті давні роки, як бачимо, знали, що користь глини – значна. Її і зараз використовують, але лікувальна не всяка глина, і якщо десь ви виявили цю щільну теплодісперсную осадочную гірську породу – не поспішайте її використовувати в цілях лікування.

Біла глина для обличчя: властивості і застосування

Скажений ритм життя негативним чином відбивається на здоров’ї людини, його зовнішній вигляд, психоемоційної середовищі. Найбільше страждають волосся і шкірний покрив, нас цікавить другий варіант. Читайте ще: Борошно корисні властивості: протипоказання, користь і шкода.

Епідерміс втрачає еластичність, пори швидко забруднюються, з’являються гнійні запалення. Справитися з косметичними дефектами можна, якщо вдатися до використання народних коштів. Одним з них вважається біла глина, або каолін.

Склад і користь білої глини

Складно переоцінити користь каоліну. Склад включає безліч мінеральних речовин і вітамінів, які сприятливо позначаються на стані шкіри.

Так, в білій глині ​​є кремній. Цей елемент відлущує ороговілі частинки епідермісу, даючи початок природного самоочищення шкірного покриву.

Магній підсилює вироблення колагенових волокон, еластину та інших з’єднань, які необхідні для підтримки тургору і водного балансу шкіри обличчя.

Марганець очищає пори, виводить з них надлишки сала, пилу, мертвих лусочок. На цьому тлі регулюється діяльність секретних залоз, пропадає блиск шкіри.

Вхідний алюміній відповідає за швидку регенерацію клітин. Ця речовина затягує рубці, усуває червоні плями від прищів, звужує пори при наявну проблему.

При систематичному використанні масок на основі білої глини особа позбавляється від надлишкової пігментації і стає свіжим. Це якість цінується людьми, які втомилися боротися з сірим або жовтим відтінком шкіри.

Корисні властивості білої глини

  1. Каолін має приємною особливістю вибілювати шкіру. З цієї причини людям з надмірною пігментацією і веснянками слід накладати маски з білої глини.
  2. Склад заспокоює роздратований епідерміс. Корисно готувати домашні засоби з каоліну, щоб впоратися з гнійними прищами, запальними процесами, висипом, акне, відкритими комедонами.
  3. Антисептичні властивості дозволяють використовувати каолін для лікування проблем дерматологічного характеру, які супроводжуються грибком.
  4. Біла глина ідеально підходить для жирної шкіри обличчя. Вона усуває негарний блиск, звужує занадто широкі пори і звільняє їх від пробок. Каолін нормалізує роботу сальних залоз.
  5. Провідні фірми-виробники косметики для особи готують свою продукцію на основі каоліну. Вся справа в здатності складу розгладжувати заломи і мімічні зморшки.
  6. Каолін сприяє посиленому виділенню еластинових волокон і колагену. На цьому тлі особа помітно підтягується, пропадають провисання, формується овал.
  7. При регулярному використанні каоліну особа стає виразним, пропадають носогубні складки і кільця Венери на шиї. Для досягнення бажаного результату використовуйте білу глину не тільки на обличчі, а й зонах нижче.
  8. Людям, які мають згубні пристрасті до тютюну або спиртного, корисно буде знати, що глина покращує колір обличчя. В результаті 5-10 процедур ви позбудетеся від земляного відтінку шкіри і зробите її рум’яної, сяючою.
  9. Каолін славиться тим, що забезпечує правильний водний баланс. Також глина посилює надходження колагену до клітин шкіри, завдяки чому вона оздоровлюється по всіх фронтах. Дерма починає дихати і помітно молодіти.
  10. Косметологи радять використовувати глину людям, які проживають в екологічно несприятливих районах і південних регіонах. Якщо систематично застосовувати каолін, ви захистите епідерміс від шкідливих факторів навколишнього середовища і ультрафіолету.
  11. Каолін має властивість вбирати забруднення, витягати токсини через пори. Внаслідок цього отруйні сполуки не скупчуються в шкірі, викликаючи роздратування і утворення гнійників.
  12. Незважаючи на позитивну дію для жирного епідермісу, склад використовується людьми з чутливою шкірою. Це стає можливим завдяки оптимальному рН-балансу – 5 одиниць.
  13. Глина має властивість знеболювати пошкоджені ділянки. Її широко використовують для лікування ран закритого типу, синців, припухлостей і інших шкірних проблем.
  14. Традиційно глину змішують з водою, наполягають, потім наносять на шкіру. Посилити позитивну дію і додатково зволожити шкіру можна, якщо розбавити каолін теплим жирним молоком.

Кому показано використання білої глини

Фахівці в області косметологічної спрямованості рекомендують використовувати білу глину в особливих випадках. До них відноситься:

  • відкриті комедони;
  • систематичні висипання;
  • акне;
  • загальне в’янення шкіри;
  • недолік вологи, сухість;
  • надмірна жирність;
  • перші ознаки зморшок;
  • вікові заломи;
  • пігментація, веснянки;
  • закупорка сальних проток;
  • сірий або жовтий відтінок шкіри.

Тонкощі використання білої глини

Як було згадано раніше, каолін може використовуватися для всіх типів шкіри, у тому числі чутливої. Однак перед першим знайомством з продуктом проведіть тест на відсутність алергії. Для цього нанесіть частину маски на згин ліктя, почекайте третину години, змийте. Якщо немає висипу і сверблячки, приступайте до основних маніпуляцій.

Косметичну глину можна придбати в магазинах з косметикою і аптеці. За бажанням комбінуйте каолін з блакитною, чорної, зеленої, червоної або чорної глиною. Головне, переконайтеся, що склад підходить типу шкіри.

Перед процедурою зніміть косметику тоніком спрямованої дії. Распарьте шкіру над парової ванночкою, скористайтеся скрабом для видалення ороговілих лусочок.

Після підготовчих заходів приготуйте глину або маску на її основі. Наносите склад товстим шаром, не зачіпаючи зону під очима. Чекайте висихання, після чого вмийтеся і обприскайте особа термальною водою.

Коли всі маніпуляції підійдуть до кінця, протріть кубиками косметичного льоду. Це допоможе закрити пори і запобіжить їх забруднення в подальшому.

Основні принципи приготування глини

Глина білого кольору буде максимально корисна при використанні, якщо дотримуватися практичних рекомендацій. Важливо готувати будь-який косметичний засіб на основі представленого продукту в скляній або керамічної тарі.

Металевий посуд категорично не підходить для подібних маніпуляцій. Такі ємності можуть вступати в окислювальні процеси з активними речовинами, що знаходяться в складі глини. В результаті продукт приходить в непридатність.

Найкраще глину змішувати з очищеною водою. У такій рідини відсутні важкі домішки, які можуть перешкодити позитивному впливу складу. Змішуйте компоненти в таких пропорціях, щоб у вас виходила сметанообразная маса.

Готове засіб необхідно розподіляти по заздалегідь очищеного і розпареного особі. Важливо знати, що склад не рекомендується застосовувати на шкірі навколо очей. Маску використовуйте відразу після приготування, в іншому випадку вона затвердіє.

Враховуйте, засіб заборонено використовувати при відкритих ранах, подряпинах або саднах на шкірному покриві. Застосовувати глину дозволяється не частіше 2 разів на тиждень. Загальний курс не повинен перевищувати 12 процедур. Далі необхідний місячний перерву.

Після закінчення визначеного терміну при необхідності процедури можна повторити. Якщо дотримуватися нескладних правил, результат не змусить чекати. У максимально короткі терміни дієвий склад викличе вражаючий ефект.

Біла глина для омолодження шкіри

Комплекс процедур на основі такого засобу допоможе значно перетворити овал обличчя. Крім цього піде частина зморшок і заломів. Засіб активно впливає на підвищення вироблення колагену в клітинах шкірного покриву.

Щоб приготувати дієвий склад, вам буде потрібно з’єднати в ємності рівні частини глини білого кольору і масло обліпихи (по 35 мл. Кожного складу). Введіть в підготовлену масу по 1 краплі ефіру ладану і неролі.

Консистенцію суміші можете компенсувати домашнім молоком. В результаті повинна вийти однорідна паста. Обробіть обличчя готовим засобом, почекайте мінімум 15 хвилин. Вмийтеся звичним способом. Маска підходить для будь-якого типу шкіри в залежності від ефірних масел.

Біла глина для очищення шкіри

Готове засіб має яскраво вираженим очищує і антибактеріальну властивість. Маска підійде представницям прекрасної статі з широкими порами, вуграми і частими висипаннями. Засіб ефективно проти жирної шкіри.

Розведіть в чаші 60 гр. глини і невелика кількість фільтрованої води. Введіть в продукт по 2 краплі ефіру герані і лаванди. Розбавте засіб лимонним фрешем для досягнення необхідної консистенції.

Маска наноситься на епідерміс щільним шаром до повного висихання. В результаті засіб якісно витягує надлишки підшкірного сала. Пори помітно стягуються і очищаються. Дотримуйтеся курсу, використовуйте засіб 2 рази на тиждень.

Біла глина для відбілювання шкіри

Для позбавлення від веснянок або пігментних плям пропустіть 1 огірок через блендер. Вичавіть з кашки за допомогою марлевої тканини сік. Введіть в рідину лимонний фреш половини плода і невелика кількість білої глини.

Розмішайте компоненти таким чином, щоб вийшла пастоподібна суміш. Розподіліть маску рівним шаром по обличчю, залиште на 20 хвилин. Вмийтеся прохолодною водицею.

Біла глина відноситься до унікальних косметичних продуктів. Склад здатний показувати видимий результат в різних напрямках. Головним фактором залишається дотримання правил використання. Не нехтуйте рекомендаціями, результат не змусить вас довго чекати.

Жовта глина: властивості

Свій «сонячний» колір глина має завдяки великій кількості в ній калію і заліза. Також вона є джерелом безлічі інших цінних речовин: магній, кремній, хром, цинк, натрій, сполуки сірки.

Всі вони роблять благотворний вплив на серцево-судинну і травну системи, а також стануть хорошою профілактикою ожиріння і цукрового діабету. Тому крім косметології таку глину активно використовують для лікування багатьох захворювань. Її «корисність» визнана навіть офіційною медициною.

Жовту глину дуже цінують за здатність надавати антибактеріальну дію і «боротися» з запальними процесами в нашому тілі. А ще, вона досить сильний абсорбент, тобто має здатність «виганяти» зайві шлакові і токсичні освіти з організму.

Поговоримо більш детально про переваги даного матеріалу в області косметології:

  • при регулярному застосуванні вона ефективно допомагає впоратися з висипом вугрів і іншими запаленнями;
  • добре звужує пори, позбавляє від лущення;
  • зменшує вироблення шкірного «сала»;
  • заліковує мікротріщини і ранки;
  • завдяки м’якому впливу вона стане ідеальним засобом для будь-якого типу шкіри;
  • робить колір обличчя здоровим;
  • постачає шкірні покриви киснем;
  • сприяє омолодженню.

Жовта глина для обличчя

Існує безліч способів приготування доглядають масочек для особи з використанням даного інгредієнта. Всі вони мають різну спрямованість – омолоджуючі, тонізуючі, що відновлюють, лікувальні та інші.

Розглянемо кілька простих, але ефективних способів їх приготування:

  1. Для проблемної шкіри. Столову ложку глини змішайте з соком алое вера в кількості 45 мл і додайте до цієї маси половинку великий ложки олії жожоба. Нанесіть суміш на обличчя і залиште на 10-15 хвилин.
  2. Поживна. В однакових пропорціях з’єднайте глину і масло жожоба (по 2 столові ложки), 15 крапель ефірного масла лаванди і пару крапель вітаміну Е. Тримати це засіб на шкірі потрібно чверть години. Косметологи рекомендують робити таку процедуру тільки один раз в тиждень.
  3. Очищаюча маска для жирної шкіри. Розведіть чистої водичкою столову ложку глини до крему. У цю масу влийте чайну ложечку свіжовичавленого лимонного соку і ретельно розмішайте. Готово! Можна капнути в неї пару-трійку крапель будь-якого рослинного масла, і вона підійде власницям нормальної і сухої шкіри.
  4. Відновлювальний. З’єднайте в чистій посудині наступні компоненти: столову ложку глини, три столові ложки водички, чайну ложечку оливкової або соняшникової олії, і три крапельки ефірної Маслау вибір (рожеве, мандаринове, апельсинове).
  5. Омолоджуюча. Візьміть одну частину жовтої глини і додайте до неї три частини рідкого меду, гарненько перемішайте і нанесіть на обличчя щедрим шаром. Тримайте даний засіб на обличчі 20 хвилин.

Жовта глина застосування

За допомогою цієї глини можна доглядати не тільки за своїм обличчям, а й за всією поверхнею тіла.

Дуже корисними будуть ванни з її додаванням. Розведіть 200 г глини на півтора літра води і вилийте в наповнену ванну. Перебувати в ній дозволяється не більше 15 хвилин. Після такої процедури ваша шкіра придбає м’якість і шовковистість. Також вона відмінно заспокоює нервову систему і дозволяє розслабитися.

Глиняні обгортання допоможуть в боротьбі з целюлітом, і стануть відмінною його профілактикою. Їх досить легко зробити вдома. Розчиніть 150 г порошку на літр водички. Умочіть в отриману рідину простирадло і заверніться в неї. Зверху потрібно обмотати поліетиленом, сховатися ковдрою і прийняти горизонтальне положення на 20 хвилин.

Масочку для волосся з жовтою глиною зроблять ваші локони блискучими і слухняними, допоможуть запобігти їх сухість і ламкість. Найчастіше її змішують з касторовою або реп’яховою маслом в рівних пропорціях – по 2 столові ложки і додають 50 мл води. Щоб підсилити ефект, можна додати в отриманий склад вітаміни А і Е, мед або яєчний жовток. Нанесіть отриману суміш на вимите трохи вологе волосся, надіньте шапочку з поліетилену, оберніть голову рушником і тримайте півгодини. Потім змийте теплою водою і обполосніть волосся відваром ромашки або череди.

Чорна глина властивості і застосування

Ще з часів стародавнього Єгипту люди помітили, що чорна глина має ті якості, що відновлюють шкірний покрив. Зникають різні роздратування, гнійники, чорні вугри. Зовні шкірний покрив стає більш еластичним, пропадає без сліду “апельсинова” кірка (целюліт). Масками і обгортання з чарівного порошку єгипетська знати зберігала молодість і красу.

Сьогодні кожній людині є придбати чорну глину в аптеці, незалежно від місця її видобутку. Перед продажем речовина перевіряють на відповідність бактеріальним і радіаційним нормам.

Родовища натуральної глини чорного кольору розташовані в гірських масивах Мексики. Трохи розроблена видобуток цінного мінералу в Марокко. Тому, бачачи етикетку про інше місце походження порошку, слід бути обережним.

Колір глини варіюється від чорного до сірого, так як в різних родовищах змінюється процентний склад вуглецю і заліза. Чим менше їх кількість, тим світліше колір речовини.

Чорна глина показання до застосування

Глину також можна застосовувати внутрішньо. При цьому успішно виліковуються такі патології:

  • Запальні захворювання дихальної системи (бронхіти, астма, ангіна, грип);
  • Захворювання шлунка, печінки, кишечника;
  • Хвороби серця і судин (аритмія, ревматизм, артеріальна гіпертонія, нейроциркуляторна дистонія);
  • Проблеми ендокринної системи;
  • Сечокам’яна патологія;
  • Головний, зубний біль.

Вживання чорної глини всередину сприяє оздоровленню і омолодженню всього організму. Глиняна вода допомагає ліквідувати запальні процеси у внутрішніх органах.

В основі лікування – здатність глини поглинати всією своєю поверхнею токсини і отрути, які інакше відкладаються шлаком на стінках травного тракту. Якщо процес відбувається регулярно, організм поступово очищається від шкідливих відходів.

Чорна глина застосування в медицині

Застосовуючи глину для лікування, необхідно дотримуватися таких вимог:

  1. При наявності судинної сітки на обличчі використовувати кошти з глини рекомендується тільки після консультації з лікарем;
  2. Щоб виключити роздратування або алергію на склад, необхідно зробити попередній тест, завдавши трохи засобу на згин ліктя. Якщо через 15 хвилин не з’явиться почервоніння, можна застосовувати лікувальний склад без побоювання;
  3. Не рекомендується накладати глину на поверхню тіла тривалістю понад призначеного для процедури часу;
  4. Слід мати у своєму розпорядженні шар лікарського речовини у напрямку мімічних складок, щоб попередити утворення нових зморшок;
  5. Шкіра навколо очей відрізняється підвищеною ранимою, тому при масках рекомендується уникати небезпечних ділянок;
  6. Попередньо прийнятий теплий душ або ванна покращують потрапляння активної речовини в епідерміс;
  7. Склад, розміщеному на відварі лікарських трав або теплій воді, слід застосовувати відразу після приготування.
  8. Наносять склад на обличчя спеціальною м’якою пензликом, якою розподіляють кашку рівномірно по кожному покрову.
  9. Лікувальні процедури призначаються курсом по 12-15 заходів 2 рази в тиждень. При необхідності лікування повторюється після двотижневої перерви.

Чорна глина застосування в косметології

Щоб довше зберегти красу і привабливість людської шкіри, косметологи відновлюють старовинні методи, придумують нові склади на основі чорного мінералу.

Максимальний позитивний ефект помічений після застосування чорної глини на проблемній шкірі, де чергуються ділянки жирного, нормального або сухого епідермісу.

Лікувальний складу допомагає впоратися з такими проблемами:

  • Біла або чорна вугрі;
  • Роздратування шкірного покриву при обвітренні;
  • Складки шкіри на місці мімічних зморшок;
  • Запальні прищики;
  • Сальність епідермісу, утворює на поверхні жирну блискучу плівку;
  • Закупорені пори;
  • Шкіра, що в’яне;
  • Пігментація, червоні плями.

Спосіб застосування лікувального складу – примочки, компреси, ванни, аплікації, маски. Читайте ще: Корисні властивості оцту: протипоказання, користь і шкода.

Застосовують цю глину для волосся. При цьому:

  1. Поверхня шкіри голови зволожується, що запобігає сухості волосся;
  2. Відновлюються кінчики волосся, посічені від нестачі харчування;
  3. Відзначається зменшення ламкості волосся;
  4. Припиняється випадання волосяного покриву;
  5. Одужують кореневі цибулини.

При регулярному очищенні волосся чорною глиною проходить свербіж шкірного покриву голови, пропадає лупа. Відновлюється жировий баланс локонів.

Глина для їжі: користь і шкода

Уже кілька тисячоліть тому люди знали про корисні властивості глини. Вона служила матеріалом для виготовлення кухонного начиння, за допомогою неї зміцнювали житла і застосовували в лікувально-косметичних цілях.

Археологи стверджують, що глина для первісного суспільства була на вагу «золота». Згодом людству стало зрозуміло, що глину можна приймати в якості біологічно активних добавок. А певні види цієї речовини вважалися незвичайним ласощами.

Що таке харчова глина?

Харчова глина – самий кращий природне джерело корисних мінералів . Це без перебільшення. Відразу варто обмовитися, що не вся глина придатна для вживання в їжу. З її численної кількості видів можна виділити два харчових:

Звичайно, будь-яка глина проходить не одну стадію обробки, для того щоб продукт був чистим і екологічним. Але найцінніша – каолінова, тобто повністю біла, вона дуже схожа на звичайний крейда. Білосніжні шматочки, без домішок, іноді, нагадують кубики рафінаду. При розсмоктуванні глина набуває сметанним консистенцію.

Хоча вона трохи прилипає до неба, смак у неї досить легкий і приємний . Немає ніяких відчуттів, що в роті знаходиться шматок землі. Найбільші українські родовища каоліну знаходяться в Челябінській області. Саме там можна побачити велику кількість озер з білими глиняними берегами.

Якщо говорити про блакитний глині, то її шматочки теж без додавань і домішок, зовні вона щільніша, що не пориста. Смак у такої глини жирніший, вона сильно прилипає до зубів. Багато «гурмани» стверджують, що цей вид глини схожий на терпку арахісову пасту. Найбагатші родовища знаходяться в Воронезької області і в Криму.

«Їстівна» глина допоможе заповнити нестачу різних мікроелементів в організмі. На перший погляд, може здатися, що вживання каоліну – екстремальне заняття. Але це не так! Навпаки, якщо правильно використовувати знання про це мінералі, то можна значно поліпшити власне здоров’я.

Корисні властивості харчової глини

Глина – це сировина, подароване людині природою. Завдяки цьому, всі природні корисні елементи засвоюються в організмі досить легко і щільно. Найнеобхідніші людині речовини, які беруть участь в «будівництві» тіла, присутні в каоліні:

  • Кальцій – позитивно впливає на склад кісток, зміцнює м’язову тканину.
  • Натрій – регулює водно-сольовий баланс, нормалізує тиск і обмін речовин.
  • Залізо – впливає на дихальні процеси, підвищує гемоглобін в крові.

Варто відзначити, що глина радіоактивна . У ній міститься радій. Але не варто хвилюватися, в Каола – цей мікроелемент натуральний і не несе в собі негативних впливів. Навпаки, завдяки цьому невеликому «випромінювання» гинуть багато вірусів і шкідливі бактерії «населяють» організм. Радій дозволяє магнітно-електричний баланс клітин і нормалізує процеси, що відбуваються в шлунково-кишковому тракті.

Деякі вчені мають думку, що хвороби виникають через відсутність в клітинах радіоактивних мінералів. За допомогою глини можна поліпшити стан при наступних недугах:

  • Нудота під час вагітності . Глина допоможе запобігти парестезія, зменшити симптоми огиди і нудоти. Під час першої половини вагітності треба приймати половину чайної ложки глиняного порошку кожен день, в другій половині – в два рази менше.
  • Зараження гельмінтами . В цьому випадку допоможе глиняна вода – кілька столових ложок в кожну годину. Результат буде помітний вже через один день.
  • Слабкий опорно-руховий апарат / кістки . Так як глина – це багате джерело кальцію, вона допоможе зміцнити кісткову систему. Необхідно приймати по одній чайній ложці глини перед кожним прийомом їжі.
  • Хвороби серця і проблеми з кровоносною системою, атеросклероз . У цих випадках курс «лікування» становить не більше трьох тижнів. Можна приймати всередину кілька чайних ложок глини в день. Або розчинити їх в літрі води і пити протягом дня.
  • Неврози, депресії, астенія та підвищена втома . Досить вживати по 5 грам глини 3 рази в день перед їжею. Ефект буде помітний вже через кілька днів після застосування. Якщо складно є «суху» глину, можна розчиняти її в чистій воді.
  • Констіпація . Протягом семи днів треба випивати 300 мл глиняного напою протягом кожного дня. Крім лікування, можна пити по 100 мл розчину щодня для запобігання запорів.
  • Простудні захворювання, грип, кашель . Для профілактики і лікування необхідно розчинити 20 грам глини в півлітра вина, приймати по одній столовій ложці 3 рази на день. Під час сильного кашлю можна просто розсмоктувати скибочку цього мінералу в роті. До того ж, цей спосіб відмінно підвищує імунітет.

Можна сказати, що глина дає силу, енергію і здоров’я всьому організму. Її властивості можна порівняти з пилососом, який всмоктує в себе всі шкідливі і токсичні речовини.

Шкода для організму і протипоказання

Нарівні з корисними властивостями, у цього «чарівного» мінералу є і протипоказання. Їх треба обов’язково враховувати, починаючи самолікування. Крім індивідуальної нестерпності і алергенність, можна виділити ще кілька пунктів:

  • Період загострення різних запальних процесів . Це стосується і проблем з внутрішніми органами, наприклад запалення нирок або печінки. Варто бути обережними при лікуванні органів зору і слуху. Взагалі, офтальмологи і отоларингологи не сприймають самолікування глиною в цій сфері.
  • Онкологічні захворювання, що вимагають хірургічних процедур . Якщо якісь пухлини / запалення вимагають втручання хірургів, то не варто користуватися «самолікуванням», тому що глина може принести користь тільки на початковій стадії хвороби.
  • Проблеми з травленням . Прийом глини всередину, може тільки погіршити становище і посилити біль у шлунку і стравоході. Не варто провокувати і доводити до таких хвороб як гастрит і виразка.

Не можна забувати про те, що глину треба зберігати в сухий глиняному посуді, в приміщенні зі зниженою вологістю. Розмішувати порошок краще дерев’яною ложкою або лопаткою, щоб не відбувалося ніяких окислювальних реакцій, які не підігріваючи отриманий розчин.

Про автора

admin administrator